Samsung prezentuje 110-calowy telewizor 8K [CES 2015]

collider

New member
Bez reklam
Kolego tylko ja i wielu wielu innych ludzi nigdy nie będą siedzieć przed tv 2,5 m ... i to jest ten problem... a znam takich którzy powiedzmy mają 46 cali i oglądają taki tv z odległości 4-4,5 m... i to nie są pojedyncze przypadki... jak ktoś zobaczy różnicę na 46 calach z 4- 4,5 m pomiędzy 4k a FHD to jest dla mnie mistrz olimpijski... :)
Ale tak jak napisałeś kiedyś i to za jakieś naprawdę kilka niedługich lat wszyscy skończymy w tv UHD :) - oczywiście mam na myśli ludzi którzy będą wymieniać swoje tv na nowe... Sam jakbym sprzedał dzisiaj swój tv za rozsądne pieniądze również bym kupił tv 4k bo w taką półkę celuje i nie mam innego wyboru ale nie dla 4k tylko dla jakości obrazu jaki oferują te modele. Chyba że byłby taki FHD który naprawdę były fajny, a w rozmiarze 65-70 cali i cena znacząco różniłaby się od tv 4k.

Tyle, ze alternatyw FHD bedzie coraz mniej. Potem zniknal. Kiedys armanig pisal, ze on by chetnie widzial zamiast 4K Oleda nawet w wersji FHD. Tyle, ze i w tej materii producenci odzegnuja sie of Full Hd i wprowadzaja Oledy 4 K.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tyle, ze alternatyw FHD bedzie coraz mniej. Potem zniknal. Kiedys armanig pisal, ze on by chetnie widzial zamiast 4K Oleda nawet w wersji FHD. Tyle, ze i w tej materii producenci odzegnuja sie of Full Hd i wprowadzaja Oledy 4 K.

Zgadza się dlatego zgadzam się z Tobą że wszyscy skończymy w UHD, co do oledów ja też lubię te tv bo czerń - biel jaka jest w tych tv to zabija wszystko co widziałem - a ja kilka rzeczy lubię w tv - między innymi czerń - biel, kolory i płynność obrazu... ale co do oledów musi się stać to co ja od Lg oczekuje , czyli musi się pojawić komunikat na ich stronie i dobrze byłoby jakby np. na takiej wystawie jak jest obecnie Prezes LG mówi:" Drodzy Państwo technologia Oled jak i trwałość tych paneli jest taka sama jak w przypadku dotychczasowych matryc stosowanych w tv FHD czy UHD" tego od nich oczekuje.. w przeciwnym wypadku niech sami kupują sobie oledy... Jeśli w marketach sami sprzedający o tych pikselach mówią i w cale tego nie ukrywają to znaczy że cos nie halo jest do końca - na infolinii też nic nie chcą powiedzieć jak dzwoniłem - cisza w eterze.. Ja nie lubię być królikiem doświadczalnym i nie stać mnie na taki gest żeby po dwóch latach tv spakować i wywieść na śmietnik... ale osobiście wierzę w oledy że dopracują technologię na maxa ale sama wiara to nie wszystko - niestety, muszą być fakty.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Widać mamy inny próg postrzegania :). Ja np. zauważyłem różnicę pomiędzy 4K a Full HD na 48 calach. Miałem okazję przetestować obok siebie dwa Panasoniki AX630 i AS650. Ten sam materiał 4K (próbka z youtube) był lepszy na AX. Miało się wrażenie jakby był bardziej wyraźny, ostry, nie wiem szczegółowy. Było to czuć. Odległość z jakiej oglądałem to było około 2-2,5 m. Oczywiście zgodzę się, że czym większy ekran ta różnica będzie coraz bardziej na korzyść UHD i powiedzmy przy 65 - 80 calach da to dopiero rewelacyjny efekt.
Pewnego dnia i tak wszyscy skończymy w rzeczywistości UHD :).

Też widzę różnicę w obrazie.Samsung 4K 40 cali i jakiś tam LG 40 cali Full Hd.Na LG leci prawdziwy film 1080p na Samsung ich demo 4K z pendriva puszczam mecz jakiś , obraz brzytwa to widać i na takiej wielkości kolory fenomenalne.Przypominam jak pisaliście tu na forum że obecne tv 4k nie obsługują pełnej palety barw tej technologi ,12 bit palety,itp , a jest już bardzo dobrze.Z roku na rok będzie jeszcze lepiej.Demo 4K samsung pokaz mody....obraz sterylny.Wiem wiem to specjalne dema.Transformers 4 4K (1080p Quad) inna kolorystyka, jest inaczej , jest lepiej!!!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja różnice wyższej rozdzielczości widzę na monitorze, ale tam są inne warunki, sygnał i głównie grafika/animacja. Natomiast materiały filmowe zrywają beret, ale tylko i wyłącznie jak siedzimy bardzo blisko, każdy centymetr dalej to sporo strata i zacieranie różnic. W pewnym momencie 4k staję się marginalną różnicą.
To samo jest w TV, dlatego nie ekscytuje się tym specjalnie. Jakość FHD jest rewelacyjna przy odpowiedniej odległości, wrzucenie tam 4K nie zmienia wiele, a bardziej zachęca zeby usiąść bliżej, co ma też swoje minusy, nie każdy chce siedzieć z nosem przy tv i na tym polega cały myk.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Dziś bajki 1080p powalają jakością.Wygenerowane są na komputerach.Na taśmie filmowej widać nie doskonałości.Ciekaw jestem jak bajka 4k będzie wyglądać:)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie to jest pisanie w kółko tego samego.Wiadomo że im większy TV.tym lepiej,abyśmy nie tylko widzieli jakąś różnicę,ale delektowali się tymi dodatkowymi detalami.
Ja kiedyś miałem 32 cale,oglądałem z prawie 4m i widziałem różnice pomiędzy 720p a 1080p (już kiedyś o tym pisałem) Niektórzy u mnie nie widzieli różnicy.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Witam

szykuje się duża konkurencja w tym segmencie bo juz w II połowie 2015 roku Haier zamierza wprowadzić telewizor 5K 105" o wysokiej jakosci obrazu oraz bardzo ładnym i lekkim design:

Mi taki telewizor w sumie bardziej by pasował,gdyż oglądam mało programów telewizyjnych a ponad 90 % filmów będzie wyświetlana w takich proporcjach.
Tylko wychodzi na to,że ten TV będzie musiał przeskalować sygnał 4K z filmu do rozdzielczości TV czyli 5K.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ten lekki design to wyglada jak trzepak ;).

To jest wszystko przemyślane.Gdy wpadają kumple,najpierw ogląda się mecz lub film a później gdy już dużo % w głowie,zdejmuje się telewizor i po obu stronach tańczą laski na rurach :D;-)

haier-1-105curvedledtv.jpg
 

Ruter19

New member
Jak bedziecie nastawieni z ta głupia gadka ze po co 4K bo nie ma materialow to bedziecie czekali i czekali na postep TV4K nastepne lata świetlne. Najlepsze sa teskty ze 4K to powyzej 60-70" xD jak lubicie pixele to SZACUN. Telefonów tez nie zmieniajcie przeciez wystarczy wam 320x240pix hahaha
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaki postęp, jakie piksele?
Widziałeś dobre FHD z 4m na 80"? Ja na Animal Planet HD czy ES HD z UPC i 4m, przybliżam się do tv, po to aby ogarnąć komfortowo WSZYSTKIE detale, nie wspominając już o dobrych wydaniach BR, czy podlączonym PC. Jak na PC zapodasz max detale, to z 4m na 80" nie będziesz komfortowo oglądał wszystkich detali na FHD, a Ty piszesz o jakiś pikselach.

Na 4K będzie ostrzej, tylko co z tego, jak z tych 4m będziesz łzawił jak ubijana świnia z wytężonym wzrokiem, cały myk polega na tym, żeby się delektować w komfortowych warunkach sygnałem 4K, a nie męczyć wzroku. Muszą być zapewnione odpowiednie proporcje!

Wszystko rozbija się o odległość i zachowanie komfortowych warunków do danego sygnału. Z telefonem też nie trafiony przykład, obecnie zwiększanie rozdzielczości nie ma żadnego sensu, pomijam już fakt, że te różnice wychwycić można z bardzo bliskiej odległości. Jest ta sama analogia, co w tv.

To jeszcze nic, bo nikt tu nie jest przeciwnikiem UHD, tylko najpierw zacząłbym od sygnału FHD w kablówkach. Z odpowiedniej odległości taki ES HD powala. Życzyłbym sobie, taką jakość na wszystkich kanałach. Postęp już mieliśmy, to było przejśćie starego SD na długo oczekiwaną jakość FHD.
4K nie jest dla mnie żadnym znaczącym postępem, skoro muszę zbliżyć się do świecącego ekranu na odległość 1.5-2m, a tego nie chcę. Za dużo światła po oczach z tej odległości, za to świetne wrażenia z 4k, w tym wypadku zobaczymy akurat wszystkie atuty sygnału UHD. Jak ktoś lubi siedzieć blisko przed tv, to UHD jest dla niego.

Jeżeli ktoś siedzi blisko tv, ma zapewniony sygnał 4k to ma to jakiś sens, tylko przy okazji musi pamiętać, że nie każdy chce siedzieć przed żarówą tak blisko i dla wielu właśnie opti jest FHD.

Są tabelki które to wyjaśniają, ja się pod nimi podpisuje i to z własnego doświadczenia, a tv 4K i tak będzie u każdego prędzej czy pózniej, a założę się, że docelowo trafi 8k. Pisałem już o tym 2 lata temu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak bedziecie nastawieni z ta głupia gadka ze po co 4K bo nie ma materialow to bedziecie czekali i czekali na postep TV4K nastepne lata świetlne. Najlepsze sa teskty ze 4K to powyzej 60-70" xD jak lubicie pixele to SZACUN. Telefonów tez nie zmieniajcie przeciez wystarczy wam 320x240pix hahaha

Kolego ja nie wiem o jakich Ty pikselach piszesz .. nie wiem czy widziałeś kiedyś dobry obraz na 65 -75 calach czy 84 calach w warunkach domowych... Jeśli piszesz to na podstawie swoich wrażeń ze swojego tv to cos nie tak masz, bo ja na bardzo starych filmach dvd z 4 m na 55 calach dopiero widzę delikatne piksele ale to naprawdę bardzo bardzo stare filmy dvd. Na filmach nowych dvd nawet mowy nie ma o pikselach a już nie wspomnę o filmach na bluray, co pisałem że są takie sceny że z 4 czy z 4,5 m człowiek nie widzi szczegółów i żeby wszystko zobaczyć to trzeba byłoby obejrzeć taki film z odległości na maxa 1,5-2m. Więc jaki trzeba byłoby mieć wzrok żeby zobaczyć z tej odległości różnicę na filmach z takimi scenami przy tv 4k 55 cali. Oko ludzkie nie ma takiej fizycznej możliwości.
Poczytaj co pisze w niektórych tematach Armanig - ma 80 cali tv...
Nie znam człowieka który byłby przeciwnikiem postępu , nam a na pewno mi chodzi o to żeby był zapewniony komfort przy oglądaniu i żeby sprzedawca nie wciskał ciemnoty jak gość w sklepie się pyta że jak ogląda tv z odległości 4,5 to czy tv 4k 46-50 calowy będzie lepszym rozwiązaniem że więcej zobaczy biorąc pod uwagę, że będzie musiał dopłacić do tego tv 4k i nie mając programów w 4k i filmów w 4k - nie zobaczy bo ludzki wzrok fizycznie nie jest w stanie tego zauważyć z takiej odległości na takiej wielkości ekranie.
A dla przykładu wkleje Ci link od postu kolegi Bipo ma 130 cali z projektora ogląda z 3,5-4 m - Twoim tokiem rozumowania to on powinien widzieć piksel na pikselu - weź na zdjęciach zobacz jakiś piksel .... będziesz Gość... Powiększ sobie zdjęcia i szukaj swoich pikseli - przypominam 130 cali - 3,5-4 m odległość ... szkło powiększające się przyda..


http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy-640.html
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Też nie rozumiem o co koledze @Ruter19 chodzi z tymi pikselami.Może ma coś źle podłączone,bo na Blu-ray to raczej ciężko zobaczyć piksele ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No DVD na 55 calach chyba nie ogląda??

Może i ogląda mi też się zdarza ale przy nowych czy też tych sprzed 2-4 lat wydań na dvd naprawdę jest dobrze pod względem obrazu, a pod względem dźwięku w niektórych wydaniach jest bardzo dobrze.. choćby ostatnio co oglądałem NFS - świetnie film nagrany pod względem technicznym...
 

Ruter19

New member
Gram na TV i siedze 2,5metra od TV i wcale oczy mi nie lzawia bo nie wlaczam kontrastu dynamicznego tylko tryb FILM + regulacje jakieś tam :)!!! kontrast Dynamiczny to mozna sobie wlaczyc ale w sklepie :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Gram na TV i siedze 2,5metra od TV i wcale oczy mi nie lzawia bo nie wlaczam kontrastu dynamicznego tylko tryb FILM + regulacje jakieś tam :)!!! kontrast Dynamiczny to mozna sobie wlaczyc ale w sklepie :)

Preferowanie ustawienia TV trzeba brać pod uwagę,gdyż na mniejszym kontraście,ostrości i jasności widać mniej detali.
Jednak obraz nie świeci jak żarówa...;-)
 

cygan

Member
Niemożliwe

Dla mnie to jest pisanie w kółko tego samego.Wiadomo że im większy TV.tym lepiej,abyśmy nie tylko widzieli jakąś różnicę,ale delektowali się tymi dodatkowymi detalami.
Ja kiedyś miałem 32 cale,oglądałem z prawie 4m i widziałem różnice pomiędzy 720p a 1080p (już kiedyś o tym pisałem) Niektórzy u mnie nie widzieli różnicy.

Gratuluję...sarkastycznie rzecz jasna. Zapewne warunki były inne i efekt placebo. Ten sam materiał w tych 2 rozdziałkach? Czy tv miał możliwość skalowania? Może dekoder skalował? Pytań ma dziesiątki co do takich testów. Wygrałem morze browarów na takich testach.

Skoro 32 cale z 4 metrów widzisz różnice pomiędzy 720 i 1080, to analogicznie (i matematycznie) na 65 calach zobaczysz różnice między 2k i 4k z 8metrów? :)
W takim razie radzę już odkładać na 8k... ;)
 
Do góry