Samsung PC Share Manager - zara mnie coś trafi. Czy ja jestem jakiś nie tenteges???

tomek_108

New member
byłby ktoś tak uprzejmy i dał linka do tego Samsung PC Share Manager najnowszej wersji bo szukam już kilka godzin wersji 4.2 i jakoś nie mogę znaleźć
 

Pavulon586

New member
Napisy po podłączeniu kompa do TV

Witam :)
Przeczytałem cały temat i bardzo pomógł w konfiguracji komp->tv :)
Wielkie dzięki :)
Ale do rzeczy.
Mimo wszystkich czynności które wykonałem chyba poprawnie, bo filmy lecą świetnie i nie ma potrzeby kopiowania ich na pendraka utknąłem w punkcie wyświetlania napisów ...:???:
Posiadam LE40C550J1W, w lapku (a w zasadzie notebook'u Samsung LC10) siedzi sobie Win XP.
I tak jak pisałem - filmy lecą z prędkością światła, nie przycinają się, czego trochę się obawiałem, bo lapek przez WiFi podaje sygnał do routera, tylko napisów brak :???:
Wiem że mój tv ma problemy z wyświetlaniem polskich znaków, i zamiast nich wyświetla śmieszne krzaczki, ale z tym problemem poradziłem sobie po prostu je usuwając z tekstu. Lecz pomagało to tylko w momencie, kiedy źródłem wyświetlania był pendrive podłączony do TV. Obecnie napisów brak całkowicie.
Ma ktoś jakieś pomysły jak temu zaradzić ?
 

Kamilos86

New member
To że napisy muszą mieć tą samą nazwę co nazwa filmu to napewno wiesz..
Spróbuj jeszcze otworzyć plik z napisami i zobacz jakie masz tam nawiasy tzn. { } lub [ ].U mnie jak oglądam przez PCshare ,kino domowe nie odczytuje mi pliku z napisami z tymi drugimi nawiasami [].A no i za każdym razem jak ściągniesz sobie napisy to musisz nacisnąć ,,ustaw zmieniony stan,,w programie :)
 

Pavulon586

New member
To że nazwa pliku z filmem musi być identyczna jak tego z tekstem, to wiem :)
Do nawiasów też już doszedłem. Odświeżanie zawartości udostępnianych folderów za każdym razem ;)
I niby działa. Znaczy działa, ale mam mały problem z jedną pozycją teraz.
Konkretnie chodzi o film "The Way Back".
Zjawisko jest następujące:
Zassane napisy (bez zmiany nawiasów z [...] na {...} ) AllPlayer i VLC łykają bez problemu. Wszystko wyświetla się wtedy kiedy trzeba, ogólnie miód i słodkość na sercu.
Żeby obejrzeć film na TV przez PC Share oczywiście trzeba usunąć polską czcionkę, żeby nie było krzaków (polecam tę stronkę: usuwaniepolskichznakow.rolka.pl/ ) no i w notatniku zmiana nawiasów z kwadratowych na klamry w znacznikach czasu ...
I tylko w wypadku napisów do tej pozycji po wykonaniu tych wszystkich operacji następuje CKM tekstowy, tzn cały tekst do filmu ponad dwugodzinnego wyświetla się w ciągu 15 minut o_0.
Zmieniałem już kodowanie na UTF-8, konwertowałem na .sub i nic. Ciągle to samo. Ma ktoś jakieś rozwiązanie do tego zjawiska ?
 

KSylwek

New member
Witam
dajcie sobie spokoj z pc share managerem... wiecej problemow robi jak jest wart, szczegolnie jak chcesz udostepnic kilkanascie gb danych... nie wiem czy juz to w tym posiecie pisal ale polecam w zamian pscm PS3 media serwer. dziala rewelacyjnie bo udostepnia dla tv wszystko co wam dusza zapragnie, dane przegladacie jak na pc czyli po katalogach... u mnie aplikacja samsunga gryzla sie z antywirusem, a jak robilem "synchronizacje" to zwis... byc moze za duzo filmow :)
 

Pavulon586

New member
Witam
dajcie sobie spokoj z pc share managerem... wiecej problemow robi jak jest wart, szczegolnie jak chcesz udostepnic kilkanascie gb danych... [...] byc moze za duzo filmow :)
Osobiście mam podpiętego lapka, gdzie w sumie jest ok 120 GB materiałów udostępnionych, czyli filmy, zdjęcia i muzyka. Oprócz problemów z wyświetlaniem polskich znaków (oraz jednym przypadkiem opisanym w poście wyżej) nie ma żadnych problemów.
Nic się nie zawiesza ani nie blokuje. Avast i WinXP bardzo ładnie współpracują z Samsung PC Share.
 

Kamilos86

New member
Przecież polskie znaki można wybrać.Podczas oglądania filmu naciśnij przycisk TOOLS-USTAWIENIA NAPISÓW-KODOWANIE-EUROPA ŚRODKOWA.Ja też nie mam żadnych problemów z tym programem...
 

Pavulon586

New member
Oprócz problemów z wyświetlaniem polskich znaków (oraz jednym przypadkiem opisanym w poście wyżej) nie ma żadnych problemów.
No więc pojawił się problem.
Otóż po usunięciu z dysku niektórych filmów okazuje się że w Media Play na TV są one dalej widoczne :-?
Stan zmieniałem kilkakrotnie, ale niektóre pliki i foldery, mimo że fizycznie nie ma ich na dysku dalej są widoczne na listach odtwarzania w TV:shock:
Wie ktoś jak się pozbyć tych plików widmo, bo mi się delikatny bałagan robi i trochę trafia mnie coś:evil:

Kamilos86 - dzięki za podpowiedź :) Dopiero jak o tym napisałeś zerknąłem w "narzędzia" podczas odtwarzania filmu z napisami. Faktycznie jest jak piszesz. Najprostsze rozwiązania najtrudniejsze są do znalezienia jak widać :D
 
Ostatnia edycja:

Kamilos86

New member
Jeżeli chodzi o ,,pliki widmo ,,to trzeba niestety w programie usunąć pliki udostępnione ,odświeżyć i ponownie je wrzucić i odświeżyć.Też muszę to co jakiś czas powtarzać. ;-)
 

fenek

Member
Dysk zewnętrzny

Witam Koledzy.
Mam takie pytanko. Posiadam TV 40C650 z działającą siecią z kompem itd. Kupiłem wczoraj dysk zewnętrzny i chciałbym go mieć wpiętego przez USB na stałe do TV. Czy jest możliwość żebym go widział na kompie poprzez sieć lokalną skoro widzę TV?? Prosiłbym o pomoc jeśli można
 

fazy2

New member
Też mam problem z udostępnianiem plików z kompa. Żaden program nie widzi TV i odwrotnie. Pobrałem Najnowszy od samsunga i serviio. Może to wina softu mam 3007, a system na kompie W7 udostępnione pliki wszystkim i uruchomiony przesył strumieniowy. Przeczytałem wszystkie posty z tego wątku, sprawa wydaje się banalna jednak nie zawsze do końca.
 

amor_priv

New member
Też mam problem z udostępnianiem plików z kompa. Żaden program nie widzi TV i odwrotnie. Pobrałem Najnowszy od samsunga i serviio. Może to wina softu mam 3007, a system na kompie W7 udostępnione pliki wszystkim i uruchomiony przesył strumieniowy. Przeczytałem wszystkie posty z tego wątku, sprawa wydaje się banalna jednak nie zawsze do końca.

Co to jest "3007"?
Ja mam W7, i na nim zainstalowany Samsung PC Share Manager v4.2
I chodzi bez problemu. Ale wiesz, że w tym programie musisz włączyć udostępnianie dla konkretnego urządzenia? Czyli dla konkretnego telewizora, czy Blu-raya? Odpalasz program, wchodzisz w menu
Udostępnij/Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia. Tam na liście zaznaczasz swój telewizor, i klikasz Potwierdź. Ponadto w menu Serwer zaznaczasz "Uruchom cyfr. serwer mediów podczas uruch. syst. Windows". I jeszcze jedno. Jeśli masz Windows7, to on ma własny serwer mediów, który jest kichowaty.
W telewizorze włączasz media player, i wciskasz czerwoną literkę "A" na pilocie. Włączy się wybór serwerów. Przełączasz na PC Share manager. I powinno działać.
 

fazy2

New member
Co to jest "3007"?
Odpalasz program, wchodzisz w menu
Udostępnij/Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia. Tam na liście zaznaczasz swój telewizor, i klikasz Potwierdź. Ponadto w menu Serwer zaznaczasz "Uruchom cyfr. serwer mediów podczas uruch. syst. Windows". I jeszcze jedno. Jeśli masz Windows7, to on ma własny serwer mediów, który jest kichowaty.
W telewizorze włączasz media player, i wciskasz czerwoną literkę "A" na pilocie. Włączy się wybór serwerów. Przełączasz na PC Share manager. I powinno działać.
Widzisz, ja odpalam program i na liście nie mam mojego telewizora, więc nie mam co potwierdzać. Pisałem że mam soft 3007. Poczytaj ze zrozumieniem. Ja mam problem z wyświetleniem w każdym serwer programie mojego TV.
 

amor_priv

New member
Widzisz, ja odpalam program i na liście nie mam mojego telewizora, więc nie mam co potwierdzać. Pisałem że mam soft 3007. Poczytaj ze zrozumieniem. Ja mam problem z wyświetleniem w każdym serwer programie mojego TV.

Dwie sprawy.
1. Sprawdzałeś kartę sieciową w Tv? W ustawieniach zobacz. Czy telewizor w ogóle widzi sieć (Jest opcja Test sieci). Jeśli nie, ustaw ją na automatyczne wykrywanie ustawień. Jak to nie pomoże, nadaj telewizorowi stały adres IP, i poustawiaj wszystko w telewizorze.
2. Ten telewizor ma jakiś błąd oprogramowaniu. Po wyłączeniu jak go włączysz przed upływem pół godziny, nie widzi sieci. Jest sposób, żeby to obejść, ale nie wiem, czy akurat to ma w Twoim przypadku znaczenie.
 

amor_priv

New member
Witam Koledzy.
Mam takie pytanko. Posiadam TV 40C650 z działającą siecią z kompem itd. Kupiłem wczoraj dysk zewnętrzny i chciałbym go mieć wpiętego przez USB na stałe do TV. Czy jest możliwość żebym go widział na kompie poprzez sieć lokalną skoro widzę TV?? Prosiłbym o pomoc jeśli można

Szczerze wątpię. Telewizor nie ma chyba opcji udostępniania plików.
 

fazy2

New member
Dwie sprawy.
1. Sprawdzałeś kartę sieciową w Tv? W ustawieniach zobacz. Czy telewizor w ogóle widzi sieć (Jest opcja Test sieci). Jeśli nie, ustaw ją na automatyczne wykrywanie ustawień. Jak to nie pomoże, nadaj telewizorowi stały adres IP, i poustawiaj wszystko w telewizorze.
2. Ten telewizor ma jakiś błąd oprogramowaniu. Po wyłączeniu jak go włączysz przed upływem pół godziny, nie widzi sieci. Jest sposób, żeby to obejść, ale nie wiem, czy akurat to ma w Twoim przypadku znaczenie.
W TV internet działa sieć jest uruchomiona działają widgety więc jest ok.
 

mover2002

New member
u mnie telewizor nie widział komputera przez firewalla, wyłącz go na jakiś czas i sprawdź czy będzie widoczny. Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania tam jak kliknę na ikonkę domu to pojawia się cała sieć z elementami - sprawdź czy TV jest widoczny
 

amor_priv

New member
u mnie telewizor nie widział komputera przez firewalla, wyłącz go na jakiś czas i sprawdź czy będzie widoczny. Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania tam jak kliknę na ikonkę domu to pojawia się cała sieć z elementami - sprawdź czy TV jest widoczny

Ano właśnie. Telewizor może widzieć internet, ale firewall może blokować sam program Share manager. Wyłącz firewalla w windowsie, i zobacz. Jeśli zadziała, to musisz w firewallu utworzyć wyjątek dla PC Share Managera.
 
Do góry