Samsung PC Share Manager - zara mnie coś trafi. Czy ja jestem jakiś nie tenteges???

Adik_ss

New member
Witam podepnę się pod temat. Na moim kompie Win7 HP 64bit PS Share manager raz działa a raz nie, tzn. wczoraj stworzył serwer a dziś komunikat że nie można utworzyć serwera. Jakieś pomysły?
 

Rintin

New member
Witam

Mam ue40c6500 czy normalnym jest ze udostepnianych filmow z dyskow nie mozna przewijac ?.Mam podpiety dysk zewnetrzy na usb do kompa.Jezeli proboje udostepnic folder z filmami na tym dysku wyskakuje taki komunikat : "Możliwe jest udostepnianie tylko elementów folderu".A z dysków w komputerze bez zadnego problemu udostepniam folder a w nim podfoldery.
 
Ostatnia edycja:

amor_priv

New member
Dysk zewnętrzny podepnij bezpośrednio do telewizora przez USB.
Co do przewijania - w LE40C650 jest tak dziwnie, że nie można przewijać klawiszami do przewijania, ale można klawiszami kursora lewo/prawo. Może u Ciebie też tak jest.
 

Rintin

New member
Co do podpiecia przez usb troszeczke jest to klopotliwe.Dysk 1tb w tej chwili jest glownym dyskiem na ktorym sa filmy i filmy przybywaja,trzeba sie schylac do kompa odpinac,podpinac itd.Naprawde nie da sie go udostepnic w sieci jakos ?,wiem ze przez windows media player katalogi bez problemu sie udostepniaja z tego dysku a na samsung pc share manager niestety nie.A na wmp tv nie rozpoznaje plikow txt gdzie przez share manager jest wszystko ok.Share manager 4.2 jest to najnowsza wersja ?.Faktycznie przewijanie strzałkami dziala - wielkie dzieki.
 

Akula

New member
Ja radzę sobie w ten sposób: Prawym klawiszem na udostępnianym folderze, wybieram "własność" i zaznaczam "udostępnij" komunikat oczywiście, że "nie można... ", OK i... folder udostępniony! (konfiguracja: Win XP, PC SM w wersji 2.33, HDD Samsung 500GB USB). W wersji 4.2 tego numeru nie udaje mi się powtórzyć.
 

Rintin

New member
A z jakiej wersji korzystasz i skad ja pobrac ?.Juz znalazlem wersja 4.1 dziala udostepnianie z zewnetrznego dysku.Dzieki wielkie.

W zaden sposob nie da sie odtworzyc prawidlowo filmu dvd poprzez tv ?.Format to po prostu katalog VideoTs.Cos tam idzie ale napisow nie da sie wybrac i obraz nie jest na caly ekran.Czy aktualizowac oprogramowanie do najnowszej wersji ? czy moze jest jakies alternatywne,lepsze ?.
 
Ostatnia edycja:

qbus102

New member
Witam
Podepnę się pod temat.

Sieć u mnie wygląda tak:
ruter wi-fi TP-Link (TL-WR543G), laptop z XP podpięty bezprzewodowo, oraz drugi identyczny ruter (połączony bezprzewodowo z pierwszym) działający jako acces point i do niego podpięty kablem Samsung c750. Żeby ruter się nie gryzł z acces pointem, w każdym ruterze numery IP zaczynają mi się od innej liczby.

W laptopie mam internet, w telewizorze wszystkie funkcje internetowe działają, ale i komputer i laptop nie widzą się nawzajem. W PC share manager w opcji ustaw zabezpieczenia dla urzadzenia nie widzę TV...
W firewallu PC Share Manager ma utworzony wyjątek, próbowałem też całkiem wyłączać firewalla - bez skutku...

Ma ktoś jakiś pomysł, co jest źle?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maot

New member
U mnie jest identyczna konfiguracja tyle że mam c650, i obawiam że to rozwiązanie wyklucza połączenie TV z komputerem, właśnie z powodu przydzielenia na oba routery innej puli adresów :(
 

adamuadamu

New member
Witam
Podepnę się pod temat.

Sieć u mnie wygląda tak:
ruter wi-fi TP-Link (TL-WR543G), laptop z XP podpięty bezprzewodowo, oraz drugi identyczny ruter (połączony bezprzewodowo z pierwszym) działający jako acces point i do niego podpięty kablem Samsung c750. Żeby ruter się nie gryzł z acces pointem, w każdym ruterze numery IP zaczynają mi się od innej liczby.

W laptopie mam internet, w telewizorze wszystkie funkcje internetowe działają, ale i komputer i laptop nie widzą się nawzajem. W PC share manager w opcji ustaw zabezpieczenia dla urzadzenia nie widzę TV...
W firewallu PC Share Manager ma utworzony wyjątek, próbowałem też całkiem wyłączać firewalla - bez skutku...

Ma ktoś jakiś pomysł, co jest źle?

Pozdrawiam
1.niech nry ip się kończą się inną liczbą (jak rozumiem, masz 192.x.x.x na pierwszym routerze i potem np. 191.x.x.x, aby wszystko miało większe szanse działać spróbuj przydzielić x.x.x.x dla 1. routera i x.x.x.x+1 dla drugiego)
2.czy ten router ma funkccję ap client? jeśli nie, to może nie chcieć funkcjonować (jeśli takiej funkcji w urządzeniu nie ma albo nie jest aktywna, to faktycznie może nie chcieć przyjąć ustawień proponowanych w pkt. 1)
 

qbus102

New member
Jeden router działa w trybie client (rozdziela łącze bezprzewodowo) a drugi w trybie acces point (odbiera sygnał wifi i rozdziela go na kabel). Ani w trybie automatycznego przypisywania IP, ani przy ręcznym wpisaniu IP nie działał. Przy czym ręcznie mogę podać IP tylko w Acces Poincie - router mam zablokowany przez dostawcę....
Póki co wszystko przez HDD oglądam....
 

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Ja mam system z Win 7 64bit Ultimate. Mam PC Share Manager 4.2. Po zainstalowaniu nie mogłem odnaleźć telewizora w zakładce Udostepnij - Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia. Jak na chwilę wyłączyłem zaporę, to pojawił się telewizor. Kliknąłem potwierdź i wtedy włączyłem zaporę z powrotem. Następnie włączyłem media w telewizorze i pozatwierdzałem reguły w firewallu, które wyskoczyły. I wszystko mam ok. Mam Eset Smart Security. Router Linksys WRT54GL. Laptop bezprzewodowo, a telewizor kablem. Przydzielanie automatycznie. Telewizor ustawiło na 192.168.1.103.
 

Mouera

New member
Jeden router działa w trybie client (rozdziela łącze bezprzewodowo) a drugi w trybie acces point (odbiera sygnał wifi i rozdziela go na kabel). Ani w trybie automatycznego przypisywania IP, ani przy ręcznym wpisaniu IP nie działał. Przy czym ręcznie mogę podać IP tylko w Acces Poincie - router mam zablokowany przez dostawcę....
Póki co wszystko przez HDD oglądam....

Aby taka konfiguracja działała musisz mieć w domu dwa urządzenia działające w poniższej konfiguracji:
- dowolny router wifi który jest bramą internetową i przydziela każdemu urządzeniu w sieci adres IP z tej samej puli
- access point posiadający możliwość pracy w trybie BRIDGE (np. Dlink DAP-1522) - ten access point łączy się bezprzewodowo z routerem i jest "przezroczysty" dla podłączonych do niego kablem urządzeń, co oznacza, że otrzymują adresy z tej samej puli co urządzenia podłączone bezpośrednio do routera.

Tym samym masz w domu jedną sieć działającą na tej samej adresacji i wszystkie urządzenia się widzą.
 

mc_daniel

New member
to ja również się podczepię,,, ja mam z kolei inny problem , nie wiem jak Eset Smart Security skonfigurować , jak wyłączę w nim zaporę osobista wszystko lata, jak ja włączę koniec połączenia z TV,, wlazłem w nią i chciałem dodać regułę i to mnie przerasta , nowa reguła i zaczyna się, protokóły, kierunki i takie tam nie wiem o co lata proszę o pomoc. Pozdrawiam
 

amor_priv

New member
Nie znam Eset, ale nie ma w nim możliwości po prostu dodania programu do wyjątków?
Ja używam standardowej zapory Windowsa, i mam do wyjątków dodany programik o nazwie "http_ss_win_pro.exe", a który znajduje się w folderze PCShareManagera. I mi śmiga. Jak go wyłączę, to przestaje chodzić.
 

mc_daniel

New member
w windzie zrobiłem wyjątek ,, myślałem ze w eset też będzie łatwo, niestety nie , nie ma możliwości dodaj program :(:
 

qbus102

New member
Aby taka konfiguracja działała musisz mieć w domu dwa urządzenia działające w poniższej konfiguracji:
- dowolny router wifi który jest bramą internetową i przydziela każdemu urządzeniu w sieci adres IP z tej samej puli
- access point posiadający możliwość pracy w trybie BRIDGE (np. Dlink DAP-1522) - ten access point łączy się bezprzewodowo z routerem i jest "przezroczysty" dla podłączonych do niego kablem urządzeń, co oznacza, że otrzymują adresy z tej samej puli co urządzenia podłączone bezpośrednio do routera.

Tym samym masz w domu jedną sieć działającą na tej samej adresacji i wszystkie urządzenia się widzą.

Dzięki za info. Jak tylko znajdę chwilę czasu to popróbuję (mój TP-link ponoć też obsługuje bridge mode)
 

revolt1

New member
Problem

Już nie mam siły. Mam zainstalowany Samsung PC Share Manager gdy go uruchamiam to wyskakuje mi: Nie można uruchomić serwera. W zakładce Udostepnij mam wszystkie cztery pozycje nieaktywne nie reagują na żadne kliknięcie. Chciałbym udosgtępnić kilka folderów z filmami które są dostępne na lapku i za boga nie umię. Posiadam router PENTAGRAM Cerebus 6351, TV c6500 połączony bezpośrednio z niego kablem i wszystkie aplikacje w multimediach działają wysmienicie (YT, TubaFM....itd) tylko nie mogę zobaczyć moich plików z laptopa. Posiadam też Arive HD110 i ona wszystko co udostępniam na laptopie widzi w sieci więc w ustawieniach w laptopie powinno być wszystko OK myślę że to chyba router albo TV tylko nie wiem co dokładnie mogę zrobić aby TV widzia łmoje foldery z filmami, zdjęciami i muzą a TV by łwidoczny w PC Share Manag. Za pomoc i rady z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

mlody_84

New member
Witam
Też mam z tym problem, Tv UE40C6500 mam podłączony do internetu przez wi-fi do D-Linka DIR-615 bez żadnych konfiguracji Tv (Ip, bramy...) i necik śmiga ale nie moge udostępnić plików przez kompa chociaż PC share manager widzi TV na telewizorze widać kompa bez plików i pojawia się komunikat " Brak filmu w urządzeniu. Wybierz inną kategorie"

CO jest nie tak??????
 
Do góry