Samsung PC Share Manager - zara mnie coś trafi. Czy ja jestem jakiś nie tenteges???

amor_priv

New member
Witam.

Czy ktoś z tu obecnych może mi pomóc? Próbuję ściągnąć Samsung PC Share Manager. Wchodzę tutaj:

SAMSUNG PC Share Manager Software Informer: Latest version download, news and info about this Samsung program.

Klikam na Download SAMSUNG PC Share manager. Przekierowuje mnie tutaj:

Download program SAMSUNG PC Share Manager by Samsung

A tam? Nie ma linku do ściągnięcia. Jest link do Run a FREE Scan Now. Jak to klikam, to mi się ściąga płatny Regisrty booster. Jak klikam powyżej na nazwę programu, to mnie przenosi spowrotem na tą pierwszą stronę. Czy ktoś może mi powiedzieć, jak to dziadostwo ściągnąć?
 

amor_priv

New member
A ja już go zainstalowałem. I co? I nic. Co on mi daje? Sprawdza wersje zainstalowanego oprogramowania. A jak mu w wyszukiwarce wpisałem nazwę, to skierował mnie na... tą pierwszą stronę. I tak w koło macieju.
 
Ostatnia edycja:
Witam.

Czy ktoś z tu obecnych może mi pomóc? Próbuję ściągnąć Samsung PC Share Manager. Wchodzę tutaj:

SAMSUNG PC Share Manager Software Informer: Latest version download, news and info about this Samsung program.

Klikam na Download SAMSUNG PC Share manager. Przekierowuje mnie tutaj:

Download program SAMSUNG PC Share Manager by Samsung

A tam? Nie ma linku do ściągnięcia. Jest link do Run a FREE Scan Now. Jak to klikam, to mi się ściąga płatny Regisrty booster. Jak klikam powyżej na nazwę programu, to mnie przenosi spowrotem na tą pierwszą stronę. Czy ktoś może mi powiedzieć, jak to dziadostwo ściągnąć?

Czemu po prostu nie ściągniesz ze strony Samsunga, wejdź np. w model LE40C650 i tam wsparciu jest do sciągnięcia
40" telewizor LCD Full HD - LE40C650 - LCD - Telewizory | SAMSUNG
 

amor_priv

New member
O rany, ale ja to jestem idiota :) Tamto mi znalazło Google. Nie pomyślałem, że można na stronie telewizora (a właśnie dokładnie do tego modelu mi jest potrzebny).

Wielkie dzięki :)

A na marginesie - rozumiem, że tym programem mogę udostępniać pliki z dysku komputera w sieci tak, żeby je oglądać na komputerze? Czy potrzebne do tego są jakieś specjalne operacje na telewizorze? Czy włączę Media Play i od razu mi zobaczy udostępnione foldery?
 
O rany, ale ja to jestem idiota :) Tamto mi znalazło Google. Nie pomyślałem, że można na stronie telewizora (a właśnie dokładnie do tego modelu mi jest potrzebny).

Wielkie dzięki :)

A na marginesie - rozumiem, że tym programem mogę udostępniać pliki z dysku komputera w sieci tak, żeby je oglądać na komputerze? Czy potrzebne do tego są jakieś specjalne operacje na telewizorze? Czy włączę Media Play i od razu mi zobaczy udostępnione foldery?

Odpowiednio trzeba tylko skonfigurować Sieć w Menu telewizora i mieć kabel z przeplotem. Co do szczegółów poczytaj w tematach dostępnych na tym forum.
 

bombelaz

New member
Jak skonfigurowałeś ten pc share manager lub TV? Ściągnąłem ten pc share manager, udostępniłem pliki ale po wciśnięciu w TV funkcji MEDIA wyskakuje mi komunikat "nie znaleziono zewnętrznego urządzenia pamięci masowej. Sprawdź stan połączenia" Chcę zaznaczyć, że TV podłączony jest do routera. Do router także jest podłączony PC. A z routera idzie trzeci kabel do modemu. W tv mam internet. Proszę o pomoc.

pe.es. w opcji share manager'a "ustaw zabezpieczenia dla urządzenia" nie ma tam na liście żadnego urządzenia. Ja już nie wiem co mam robic...
 
Ostatnia edycja:

Tom69

New member
W Samsung PC Manager -udostępnij/ustaw zabezpieczenia dla urządzienia TV - ustaw stan- potwierdź.
Jeśli to jest ustawione sprawdź czy Twój firewal (jeśli masz) nie blokuje procesów wiselikpro.exe, http_ss_win_pro.exe
 

bombelaz

New member
W Samsung PC Manager -udostępnij/ustaw zabezpieczenia dla urządzienia TV - ustaw stan- potwierdź.
Jeśli to jest ustawione sprawdź czy Twój firewal (jeśli masz) nie blokuje procesów wiselikpro.exe, http_ss_win_pro.exe
Dzięki za odpowiedź. W "ustaw zabepieczenia dla urzadzenia" na liście nic nie mam. Mam Kaspersky IE 2010, jak sprawdzić czy blokuje on te procesy?
 

adamuadamu

New member
Dzięki za odpowiedź. W "ustaw zabepieczenia dla urzadzenia" na liście nic nie mam. Mam Kaspersky IE 2010, jak sprawdzić czy blokuje on te procesy?
po 1. upewnij się, czy TV jest połączony z siecią i dostał adres sieciowy w tej samej sieci (najczęściej w domu router to 192.168.1.1 i reszta urządzeń powinna mieć 192.168.1.x)
po 2. na chwilę deaktywuj antywira i będziesz wiedział, czy to on jest winien
 

bombelaz

New member
po 1. upewnij się, czy TV jest połączony z siecią i dostał adres sieciowy w tej samej sieci (najczęściej w domu router to 192.168.1.1 i reszta urządzeń powinna mieć 192.168.1.x)
po 2. na chwilę deaktywuj antywira i będziesz wiedział, czy to on jest winien

Dzięki ! Po wyłączeniu ochrony w Kasperskim odnalazło TV. Dodałem foldery w których są filmy. Po wejściu w multimedia -> Filmy , dostaję komunikat, że brak filmów. Są w avi, więc powinno śmigać czyż nie?
 

bombelaz

New member
a kliknąłeś w ODŚWIEŻ ( czy coś takiego ) w PC Share menagerze ?
Klikam i dalej to samo. Tera nie łączy mi z multimediami ehh

res routera i połączyło ale kaspersky całkowicie off a nie będę przecież go ciągle wyłaczał. Filmów nadal nie widzi.

Prosze o pomoc w zkonfigurowaniu friewall'a w kasperskim ie 2010
 
Ostatnia edycja:

amor_priv

New member
Najpierw sprawdz, czy telewizor w ogole widzi siec. Wejdz w ustawienia telewizora, ustawienia sieci, i tam masz test sieci. Jesli jest OK, to dopiero szukaj na komputerze. (wcześniej jeszcze możesz sprawdzic, czy masz internet na telewizorze. Jesli siec jest OK, powinieneś miec internet).

1. Po odpaleniu PC Share Managera wchodzisz w menu Udostepnij/Ustaw zabezpieczenia dla urzadzenia. Tu powinienes zobaczys swoj telewizor na liscie. Klikasz po prawej stronie przycisk Potwierdz. Zmieni sie na Odmow.

2. Menu Serwer - sprawdzasz czy Serwer jest włączony. Jesli nie - wlacz

3. Przeciagasz z lewej strony folder z filmami na prawą

4. Menu Udostepnij/ Ustaw zmieniony stan (mozesz tez kliknac biala ikonke z niebieska i zielona strzalka - to ta sama opcja). Tu moze troche potrwac - w zaleznosci, ile masz plikow. Pojawi sie okienko, na ktorym zobaczysz postep. Kiedy skonczy dodawac pliki, to okienko zniknie. W tym momencie na ekranie TV pojawi sie po lewej na dole informacja o dostepie do PC Share managera.

Mozesz tez w menu Serwer zaznaczyc "Uruchom cyfr. serwer mediow podczas uruch. syst. Windows". Jak to zaznaczysz, udostepnianie bedzie sie automatycznie wlaczalo po wlaczeniu komputera. Nawet, jak Share manager nie bedzie uruchomiony.

Nastepnie w telewizorze na pilocie wciskasz Media.P. Odpali się media player. Moe byc tak, ze nie jest ustawiony na pliki z komputera. Wcisnij na pilocie czerwony przycisk z literką "A". To jest zmiana żródła. Z listy wybierz PC Share manager.
Jesli masz siec dobrze ustawiona, to MUSI dzialac. U mnie zadzialalo od razu.

P.S. Acha. Antywirus nie powinien miec w ogole wplywu na polaczenie. Raczej firewall. Utworz w nim wyjatek dla PC Share managera.
 

bombelaz

New member
Najpierw sprawdz, czy telewizor w ogole widzi siec. Wejdz w ustawienia telewizora, ustawienia sieci, i tam masz test sieci. Jesli jest OK, to dopiero szukaj na komputerze. (wcześniej jeszcze możesz sprawdzic, czy masz internet na telewizorze. Jesli siec jest OK, powinieneś miec internet).

1. Po odpaleniu PC Share Managera wchodzisz w menu Udostepnij/Ustaw zabezpieczenia dla urzadzenia. Tu powinienes zobaczys swoj telewizor na liscie. Klikasz po prawej stronie przycisk Potwierdz. Zmieni sie na Odmow.

2. Menu Serwer - sprawdzasz czy Serwer jest włączony. Jesli nie - wlacz

3. Przeciagasz z lewej strony folder z filmami na prawą

4. Menu Udostepnij/ Ustaw zmieniony stan (mozesz tez kliknac biala ikonke z niebieska i zielona strzalka - to ta sama opcja). Tu moze troche potrwac - w zaleznosci, ile masz plikow. Pojawi sie okienko, na ktorym zobaczysz postep. Kiedy skonczy dodawac pliki, to okienko zniknie. W tym momencie na ekranie TV pojawi sie po lewej na dole informacja o dostepie do PC Share managera.

Mozesz tez w menu Serwer zaznaczyc "Uruchom cyfr. serwer mediow podczas uruch. syst. Windows". Jak to zaznaczysz, udostepnianie bedzie sie automatycznie wlaczalo po wlaczeniu komputera. Nawet, jak Share manager nie bedzie uruchomiony.

Nastepnie w telewizorze na pilocie wciskasz Media.P. Odpali się media player. Moe byc tak, ze nie jest ustawiony na pliki z komputera. Wcisnij na pilocie czerwony przycisk z literką "A". To jest zmiana żródła. Z listy wybierz PC Share manager.
Jesli masz siec dobrze ustawiona, to MUSI dzialac. U mnie zadzialalo od razu.

P.S. Acha. Antywirus nie powinien miec w ogole wplywu na polaczenie. Raczej firewall. Utworz w nim wyjatek dla PC Share managera.
Wszystko zrobiłem jak napisałeś. Stoje w punkcie gdzie wykryło mi mój komputer (była nazwa komputera, a nie share manager) wchodzę w folder filmy (po naciśnięciu media.p.) i mam komunikat że brak filmów w folderze, choć są... Jak utworzyć wyjątek dla share managera?

edit: w wyborze urządzeń właśnie nie ma share managera, mam windows media player dziwne... Wszedłem na kompie w "Sieci" i tam mam to urządzenie multimedialne, które widzi TV
 
Ostatnia edycja:

amor_priv

New member
Jaki masz system? Bo Vista i Win7 mają swoje wlasnie udostepnianie niezalezne od PC Share managera, ktore telewizor widzi, ale sa to calkiem inne foldery, niz normalnie udostepniasz w PC Share managerze. Moze telewizor nie widzi Share managera, tylko wlasnie to, co udostepnia system. Ja mam w sieci - oprocz komputera stacjonarnego (z Windowsem XP) - rowniez laptopa z Vistą, i chociaz nie mam na nim Share managera, to telewizor go widzi wlasnie pod nazwa komputera. W takim wypadku musisz wejsc w panel sterowania i tam znalezc Centrum sieci udostepniania, i wylaczyc udostepnianie mediow.

Co do firewalla, nie wiem, jaki masz, wiec nie powiem, jak dodac wyjatek. Jesli to jest systemowy, to wchodzisz w Panel sterowania, ustawienia zapory systemu windows, i tam powinienes miec cos w rodzaju Zezwalaj programowi na dostep przez zapore systemu windows. Wybierasz PC Share managera z dysku, na wszelki wypadek resetujesz komputer, i powinno zadzialac.
Jesli natomiast masz Win XP (raczej nie sadze, bo XP nie udostepnia sam mediow), to tu jest ciut inaczej (ale jak przejzysz ustawienia Zapory Windowsa, to sam znajdziesz).
 

bombelaz

New member
Mam windows 7 64bit. I nie mam pojęcia co i jak zmienić w opcjach udostępniania aby działało. Masz racje, on widzi komputer zamiast share managera. Firewall jest w kasperskim. Olać to, wyłączam kasperskiego i łączy ale nie wyświetla tego co trzeba. Mógłbyś mi krok po kroku powiedzieć co i jak z tym udostępnianiem?
 
Kaspersky:
mając otwartego Kasperskiego klikasz na:

ustawienia-->Opcje-->Zagrożenia i wykluczenia-->Wykluczenia-->Ustawienia-->Reguły wykluczeń-->zaznaczony Obiekt i poniżej klikasz na zaznaczony na niebiesko "wybierz obiekt" i wskazujesz katalog gdzie jest zainstalowany PC Share managera (standardowo C:\Program Files\Samsung\SAMSUNG PC Share Manager) - później tylko OK OK i zamykasz Kasperkiego (u mnie to wystarczyło by Kasperky nie bruździł)

Co do samego udostępniania to dokładnie masz opisane w poście:
Najpierw sprawdz, czy telewizor w ogole widzi siec. Wejdz w ustawienia telewizora, ustawienia sieci, i tam masz test sieci. Jesli jest OK, to dopiero szukaj na komputerze. (wcześniej jeszcze możesz sprawdzic, czy masz internet na telewizorze. Jesli siec jest OK, powinieneś miec internet).

1. Po odpaleniu PC Share Managera wchodzisz w menu Udostepnij/Ustaw zabezpieczenia dla urzadzenia. Tu powinienes zobaczys swoj telewizor na liscie. Klikasz po prawej stronie przycisk Potwierdz. Zmieni sie na Odmow.

2. Menu Serwer - sprawdzasz czy Serwer jest włączony. Jesli nie - wlacz

3. Przeciagasz z lewej strony folder z filmami na prawą

4. Menu Udostepnij/ Ustaw zmieniony stan (mozesz tez kliknac biala ikonke z niebieska i zielona strzalka - to ta sama opcja). Tu moze troche potrwac - w zaleznosci, ile masz plikow. Pojawi sie okienko, na ktorym zobaczysz postep. Kiedy skonczy dodawac pliki, to okienko zniknie. W tym momencie na ekranie TV pojawi sie po lewej na dole informacja o dostepie do PC Share managera.

Mozesz tez w menu Serwer zaznaczyc "Uruchom cyfr. serwer mediow podczas uruch. syst. Windows". Jak to zaznaczysz, udostepnianie bedzie sie automatycznie wlaczalo po wlaczeniu komputera. Nawet, jak Share manager nie bedzie uruchomiony.

Nastepnie w telewizorze na pilocie wciskasz Media.P. Odpali się media player. Moe byc tak, ze nie jest ustawiony na pliki z komputera. Wcisnij na pilocie czerwony przycisk z literką "A". To jest zmiana żródła. Z listy wybierz PC Share manager.
Jesli masz siec dobrze ustawiona, to MUSI dzialac. U mnie zadzialalo od razu.

P.S. Acha. Antywirus nie powinien miec w ogole wplywu na polaczenie. Raczej firewall. Utworz w nim wyjatek dla PC Share managera.

bądź możesz (po udostępnieniu jak opisane powyżej) wybrać guzik pilota SOURCE (zaznaczony na czerwono)

jpeg0001.jpg


i na TV powinna Tobie wyskoczyć lista z elementami (nie wszystkie wypisałem): TV, hdmi, vga i TWOJ SERWER Z FILMAMI (u mnie wyskakuje "stacjonarka" bo mam tak swój opisany w PC Share managera (na czerwono zaznaczyłem w PC Share managera gdzie jest nazwa serwera wyświetlanego na TV)

38599362.jpg



po wybraniu swojego serwera musisz wybrać co chcesz odtwarzać (film, zdjęcia, muzyka, ustawienia) wybierając filmy powinien wtedy TV pokazać udostępnione katalogi a w nich filmy,

możesz dla testu wrzucić 1 film do katalogu C:\PCShareManagerUpload (tworzony z automatu przez PC Share managera) kliknąć "Ustaw zmieniony stan" i sprawdzić czy masz film w tym katalogu na TV, jeśli to nie pomoże to coś blokuje Twój windows a z tym Tobie nie pomogę bo działam na xp i viscie i nie miałem na żadnym z nich problemów
jpeg0001.jpg
 
Ostatnia edycja:

aquariusmax

New member
A czy ktoś wie jak można udostępnić katalog z dysku USB?

Niestety jak próbuję dodać taki katalog dostaję dziwną informację, że tylko katalogi można udostępniać.

Wiem, że można taki dysk USB podpiąć bezpośrednio do TV, ale chciałem mieć ten dysk dostępny w tym samym czasie do innych celów.

Próbowałem subst'a i mapowania. Niestety to nie działa.
 
Do góry