Samsung Led 40" UE40EH5450

srokaplotka

New member
Witam!
Czy kupił Pan tv?
Jeżeli tak to jakie wrażenia i jaki symbol matryca?

No i mam UE46EH5450 :) To teraz trochę się rozpiszę :D
Zakup dokonany przez internet (dostawa bezpłatna).
Po wyjęciu z pudła, pierwszym krokiem było sprawdzenie matrycy, tak więc pędem do menu serwisowego i... jest A! Ufff... ulżyło. Gdyby matryca była inna niż Samsunga to po prostu zwróciłbym towar w ciągu 10 dni bez podania przyczyny, co zapewnia mi ustawa. Stąd mój zakup przez internet.
A teraz wrażenia:
Kolory są naprawdę super, kąty widzenia naprawdę bardzo dobre! Na początku tv był podłączony do internetu, później także do cyfrowej telewizji naziemnej. Co do odbioru telewizji nie można narzekać, naprawdę jest świetnie (warto oczywiście trochę pozmieniać w ustawieniach obrazu). Internet śmiga rewelacyjnie, co mnie mile zaskoczyło (na forum różnie pisano). Nic się nie przycina, wszystko płynnie się odtwarza, tvn player, ipla, iplex, itp. - super :)
Mam łącze 20 Mb/s i tv mam podłączony kabelkiem do routera wifi.
Chcę zaznaczyć, że Samsung zastrzega, że jeżeli łącze będzie wolniejsze lub równe 10 Mb/s to tv nie połączy się z internetem.
W przypadku przeglądarki internetowej to wspomagam się smartfonem podczas wpisywania adresów, wygodna sprawa. Świetnym rozwiązaniem jest też allshare, oglądaliśmy film z dysku komputera, oglądaliśmy zdjęcia ze smartfona.
Co do sprawy wszechobecnego cloudingu to na naszym tv nie byliśmy w stanie tego dostrzec... Sprawdzaliśmy w nocy, całkowita ciemność w pomieszczeniu, mocne podświetlenie w ustawieniach obrazu i wrzucona czarna plansza i... nic! Matryca równo podświetlona. Jeżeli ktoś z uporem maniaka obstaje, że w KAŻDYM Samsungu jest clouding to niech się spiera. To ja w takim razie życzę każdemu taki "clouding" jaki jest w moim TV!!

Reasumując moje przemyślenia nt. rodzajów matryc to myślę, że w przypadku 32' loteria jest duża i spore prawdopodobieństwo na inną matrycę niż A. Natomiast 40-46' myślę, że jest odwrotnie. Być może Samsung skupił swoją produkcję na tych większych, a Chińczykom zlecił te mniejsze. A może ktoś z Was ma inne wnioski, proszę podzielcie się nimi z nami ;)

Wracając do 46EH5450 i podsumowując mogę z ręką na sercu POLECIĆ ten tv. Jest naprawdę niesamowicie multimedialny, przeglądarka internetowa obsługuje flasha więc naprawdę można dużo odtworzyć z internetu. Odtwarzacz obsługuje naprawdę spory wachlarz plików video. Napisy bardzo dobrze współgrają z filmem.
No i tv nie jest taki strasznie gruby (chodzi o obudowę - z tyłu). Nie jest źle :)
Jeżeli ktoś się waha, to niech przestanie się zastanawiać tylko kupuje! Uważam, że Samsungowi udało się wyprodukować naprawdę dobry tv za nieduże pieniądze. Mój egzemplarz kosztował 2588 zł (z groszami). Myślę, że za nieduże pieniądze z tego względu, że jednak to nie jest slim :)

POLECAM! :popcorn:
 

nikk

New member
No i mam UE46EH5450 :) To teraz trochę się rozpiszę :D
Zakup dokonany przez internet (dostawa bezpłatna).
Po wyjęciu z pudła, pierwszym krokiem było sprawdzenie matrycy, tak więc pędem do menu serwisowego i... jest A! Ufff... ulżyło. Gdyby matryca była inna niż Samsunga to po prostu zwróciłbym towar w ciągu 10 dni bez podania przyczyny, co zapewnia mi ustawa. Stąd mój zakup przez internet.
A teraz wrażenia:
Kolory są naprawdę super, kąty widzenia naprawdę bardzo dobre! Na początku tv był podłączony do internetu, później także do cyfrowej telewizji naziemnej. Co do odbioru telewizji nie można narzekać, naprawdę jest świetnie (warto oczywiście trochę pozmieniać w ustawieniach obrazu). Internet śmiga rewelacyjnie, co mnie mile zaskoczyło (na forum różnie pisano). Nic się nie przycina, wszystko płynnie się odtwarza, tvn player, ipla, iplex, itp. - super :)
Mam łącze 20 Mb/s i tv mam podłączony kabelkiem do routera wifi.
Chcę zaznaczyć, że Samsung zastrzega, że jeżeli łącze będzie wolniejsze lub równe 10 Mb/s to tv nie połączy się z internetem.
W przypadku przeglądarki internetowej to wspomagam się smartfonem podczas wpisywania adresów, wygodna sprawa. Świetnym rozwiązaniem jest też allshare, oglądaliśmy film z dysku komputera, oglądaliśmy zdjęcia ze smartfona.
Co do sprawy wszechobecnego cloudingu to na naszym tv nie byliśmy w stanie tego dostrzec... Sprawdzaliśmy w nocy, całkowita ciemność w pomieszczeniu, mocne podświetlenie w ustawieniach obrazu i wrzucona czarna plansza i... nic! Matryca równo podświetlona. Jeżeli ktoś z uporem maniaka obstaje, że w KAŻDYM Samsungu jest clouding to niech się spiera. To ja w takim razie życzę każdemu taki "clouding" jaki jest w moim TV!!

Reasumując moje przemyślenia nt. rodzajów matryc to myślę, że w przypadku 32' loteria jest duża i spore prawdopodobieństwo na inną matrycę niż A. Natomiast 40-46' myślę, że jest odwrotnie. Być może Samsung skupił swoją produkcję na tych większych, a Chińczykom zlecił te mniejsze. A może ktoś z Was ma inne wnioski, proszę podzielcie się nimi z nami ;)

Wracając do 46EH5450 i podsumowując mogę z ręką na sercu POLECIĆ ten tv. Jest naprawdę niesamowicie multimedialny, przeglądarka internetowa obsługuje flasha więc naprawdę można dużo odtworzyć z internetu. Odtwarzacz obsługuje naprawdę spory wachlarz plików video. Napisy bardzo dobrze współgrają z filmem.
No i tv nie jest taki strasznie gruby (chodzi o obudowę - z tyłu). Nie jest źle :)
Jeżeli ktoś się waha, to niech przestanie się zastanawiać tylko kupuje! Uważam, że Samsungowi udało się wyprodukować naprawdę dobry tv za nieduże pieniądze. Mój egzemplarz kosztował 2588 zł (z groszami). Myślę, że za nieduże pieniądze z tego względu, że jednak to nie jest slim :)

POLECAM! :popcorn:

Gdzie kupiłeś go tak tanio :eek: Proszę napisz na PM.

Ja na razie mam 40eh5450 z matrycą P (chyba Sharpa?). Właśnie myślę nad wymianą na 46 cali.
 
Ostatnia edycja:

GB17

Member
Gdzie kupiłeś go tak tanio :eek: Proszę napisz na PM.

Ja na razie mam 40eh5450 z matrycą P (chyba Sharpa?). Właśnie myślę nad wymianą na 46 cali.

PAN BLAZY ZROBIŁ WIELKI BŁĄD KUPUJĄC MODEL ES 5500 PONIEWAŻ MA ON PODŚWIETLANIE KRAWĘDZIOWE,A EH 5450 NA CAŁEJ MATRYCY( D = Direct LED - MATRYCA 10 BITOWA)-NO CHYBA,ŻE NA ŚCIANĘ-ES JEST SLIM.

MATRYCA Z LITERĄ P NIE JEST SHARPA-JA BYM NIE KUPIŁ.

TO NIE TEN PILOT SAMYGO,NA GALAXY ŚMIGA ŻE HEJ.
TYCH PILOTÓW O TEJ NAZWIE JEST OKOŁO 20,WYBIERZ IDENTYCZNY JAK ORYGINAŁ.

U MNIE NA 2 MB ŚMIGAŁ TV-INTERNET,ŻE HEJ.TERAZ MAM 15 MB I JEST JESZCZE LEPIEJ.
 
Ostatnia edycja:

srokaplotka

New member
U MNIE NA 2 MB ŚMIGAŁ TV-INTERNET,ŻE HEJ.TERAZ MAM 15 MB I JEST JESZCZE LEPIEJ.

Być może, ja nie jestem w stanie tego sprawdzić, jedynie przekazuję to co jest napisanie w załączonej do tv grubej książce zwanej user manual (Polski str 13 - jakby ktoś szukał):)
Jak to w życiu bywa, trzeba brać poprawkę na niektóre informacje w instrukcjach :)
 

Blazy

New member
PAN BLAZY ZROBIŁ WIELKI BŁĄD KUPUJĄC MODEL ES 5500 PONIEWAŻ MA ON PODŚWIETLANIE KRAWĘDZIOWE,A EH 5450 NA CAŁEJ MATRYCY( D = Direct LED - MATRYCA 10 BITOWA)-NO CHYBA,ŻE NA ŚCIANĘ-ES JEST SLIM.

Muszę przyznać, ze był to kompromis. Już ponad miesiąc szukałem tego konkretnego tv. Niestety w mojej okolicy chociaż firmowych sklepów nie mało każdy EH był do wzięcia z wystawy bo niby ostatnia sztuka i brak możliwości zamówienia... ale to dłuższa historia... Pewnie zaraz ktoś mnie zaatakuje i napisze, że sklepów internetowych nie brakuje. Niby tak i prawie byłem już zdecydowany na zakup z ole ole bo dostarczają własnym transportem i nawet rozpakowują ale z kolei jak chcemy włączyć, bądź cokolwiek sprawdzić to cena rośnie (informacja z infolinii). Do tego parę negatywnych komentarzy w internecie na ten temat i zostałem skutecznie zniechęcony. No i jeszcze nie wyobrażam sobie serwisu gwarancyjnego w formie wysyłkowej. To wszystko przesądziło o zakupie w sposób tradycyjny innego modelu. Po prawie dwóch tygodniach mogę przyznać, że jestem zadowolony. ES5500 jak na 40" do nie wielkiego pomieszczenia (odległość od tv 2,5m) zapewnia całkiem dobrą jakość obrazu czy to z dekodera (podłączenie hdmi) czy z internetu ( filmy z iplexu, ipli, vod tvp, youtuba czy tvn player). Głównie chciałem tv, który wykorzystam pod kątem internetu. jestem zadowolony z przeglądarki gdzie spokojnie można korzystać z dobrodziejstw flasha, spokojnie działają filmiki na np. joe monster bądź stronie niekrytego krytyka, a nawet z googli korzysta się całkiem spoko. Jedyny minus to obsługa pilotem ale idzie się przyzwyczaić. Mozna obsługiwać ekran w trybie kursora (bardzo wolno) bądź w trybie nawigacji tak jak na PC z klawiatury strzałkami (zdecydowanie szybciej) Rozważam zakup klawiatury z touch padem Logitech k400, który jest kompatybilny z ES'ami (informacja z neo 24) a w necie znalazłem nawet na jakimś anglojęzycznym forum, że jest kompatybilna z całą serią E. Jak tylko ją przetestuję to podzielę się wrażeniami na forum ;) przede mną jeszcze testowanie odpalania filmów z dysku zewnętrznego no i nagrywania na niego:cool:
 

r1q2

New member
Witam,
ja też kupiłem eh5450 jestem zadowolony obraz jak dla mnie jest super, smart to fajna zabawka, a gry z xboxa wyglądają ŚWIETNIE.
mam tylko jedno ale... dziwnie mi buczy z tyłu tv, jak jest włączony i w pokoju jest cisza z tyłu tv słychać jaby lekki szum, buczenie takie minizwarcie. Oczywiście tv działa dobrze.
 
Ostatnia edycja:

nikk

New member
Witam,
ja też kupiłem eh5450 jestem zadowolony obraz jak dla mnie jest super, smart to fajna zabawka, a gry z xboxa wyglądają ŚWIETNIE.
mam tylko jedno ale... dziwnie mi buczy z tyłu tv, jak jest włączony i w pokoju jest cisza z tyłu tv słychać jaby lekki szum, buczenie takie minizwarcie. Oczywiście tv działa dobrze.

Ja bym to zgłosił. Nie miałem czegoś podobnego ani w wersji 40 ani 46 cali (eh5450).
 

poizon

New member
witam chciałbym się dowiedzieć jak podłączyć do tego telewizora kino domowe samsung HT-D330 tak żeby dźwięk z telewizora podczas oglądania programów leciał przez głośnik z tego kina domowego
 

M-G

New member
Witam,
Podsumowując wątek matrycy to jakiego "ideału" szukać jeżeli chodzi o symbol w modelu Samsung UE40EH5450?
 

Traper2000

New member
witam chciałbym się dowiedzieć jak podłączyć do tego telewizora kino domowe samsung HT-D330 tak żeby dźwięk z telewizora podczas oglądania programów leciał przez głośnik z tego kina domowego

Jeśli twoje kino ma ARC (Audio Return Channel) to wystarczy aktywować w jego ustawieniach i podłączyć do wspomnianego TV do HDMI2. Jeśli nie ma ARC to pozostaje Ci podłączyć optykiem i wtedy możesz dodatkowo w ustawieniach TV wyłączyć głośniki telewizora.
 

Szpirit

New member
Witam forumowiczów,

mam problem - jak włączyć w telewizorze opcję sterowania smartfonem (w specyfikacji jest napisane, że telewizor taką opcję obsługuję), mnie natomiast pomimo przeszukania menu wzdłuż i wszerz nie udało się znaleźć takiej opcji.

Na smartfonie (Samsung Galaxy S+) mam zainstalowane 2 aplikacje do sterowania: Samsung Remote oraz Pilot SamyGo - jednak nie mogę się nijak połączyć.

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu, przeszukiwałem internet oraz forum ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi jak to włączyć. Najlepiej proszę opis jak wejść w odpowiednią opcję menu krok po kroku :)

Być może są też aspekty techniczne, jak to że tv jest podłączony na kablu do zmostkowanego routera z innym routerem tym od netu.

Niemniej póki co chyba trzeba włączyć opcję w TV. Może to się robi przez zainstalowanie jakiejś aplikacji?!

Będę wdzięczny za pomoc :)

Model TV to oczywiście: Samsung ue40eh5450wxxh
 

Traper2000

New member
Witam forumowiczów,

mam problem - jak włączyć w telewizorze opcję sterowania smartfonem (w specyfikacji jest napisane, że telewizor taką opcję obsługuję), mnie natomiast pomimo przeszukania menu wzdłuż i wszerz nie udało się znaleźć takiej opcji.
.......

Prawdopodobnie brak Ci karty WiFi w telewizorze. Ja mam włożony zamiennik z aledrogo i u mnie działa (również z telefonem S+)
 

Szpirit

New member
No karty WiFi nie mam - mam natomiast połączony TV do sieci w mieszkaniu po LANie - czy to nie wystarczy?

PS. Jaki masz ten zamiennik? Ile kosztował?

Nie musiałeś nic w TV ustawiać? Żadnej opcji włączać?
 

Zbylq

Member
Po LAN'ie wystarczy. Mam co prawda ES5500 a tel Wave ale wszystko działa ok. W TV musisz mieć internet (lan/wifi) a tel po wifi.
Czasem włączę Remote i nie od razu wykryje telewizor ale po chwili go widzi i włącza się pilot.
Jutro mam mieć Galaxy S Advance i mam nadzieje że też będzie działało.
 

srokaplotka

New member
Witam forumowiczów,

mam problem - jak włączyć w telewizorze opcję sterowania smartfonem (w specyfikacji jest napisane, że telewizor taką opcję obsługuję), mnie natomiast pomimo przeszukania menu wzdłuż i wszerz nie udało się znaleźć takiej opcji.
(...)
Model TV to oczywiście: Samsung ue40eh5450wxxh

Ja mam tv podłączony kabelkiem do reutera wifi. Mam telefon SE Xperia neo v i na niej zainstalowany Samsung Remote. Wszystko działa bez najmniejszych kłopotów.
Tak więc krok po kroku:
Najpierw należy włączyć tv, następnie połączyć smartfon z wifi (o ile nie jest połączony ;-) ) i uruchomić program Samsung Remote. Wówczas w telefonie aplikacja powinna znaleźć twój tv i należy wybrać aby z nim się połączyć.
Myślę, że kolejność wykonywania czynnosci ma znaczenie :)
Ja tak włączam i jeszcze nie było żadnych problemów, a korzystam z tej funkcji dość często.
 
Ostatnia edycja:
Do góry