Samsung Led 40" UE40EH5450

Szpirit

New member
Dzięki za odpowiedź. Mój problem chyba jest w tym, że mam dwie podsieci jakby 192.168.1.1 (tu mam TV) i ona się łączy z 192.168.0.1 (tu mam internet i resztę urządzeń w domu, czyli również telefon).

Muszę z tym podziałać i pewnie pójdzie. Dzięki za odp :)
 

srokaplotka

New member
Dzięki za odpowiedź. Mój problem chyba jest w tym, że mam dwie podsieci jakby 192.168.1.1 (tu mam TV) i ona się łączy z 192.168.0.1 (tu mam internet i resztę urządzeń w domu, czyli również telefon).

Muszę z tym podziałać i pewnie pójdzie. Dzięki za odp :)

Tak, to tu zapewne tkwi problem. Ja mam podobną sytuację w podłączeniu sieci. Do głównego routera bez wifi (192.168.1.1) mam podłączony drugi router z wifi (192.168.0.1). Wszystkie urządzenia mam podłączone do tego drugiego. Także tv jest podłączony do 192.168.0.1 (jak reszta).
Życzę powodzenia w podłączeniu i konfiguracji :)
 

Szpirit

New member
Problem rozwiązany. Wyłączyłem DHCP w tym routerze który jest podpięty do TV i telewizorek pobrał sobie adresy z głównego routera (tego do którego podłączony mam cały sprzęt w domu łącznie ze smartfonem) i działa.
 

_Soprano_

New member
Witam !

Mam taki problem otóż miałem podłączoną moją konsole PS3 przez kabelek HDMI do >>> HDMI1/DVI. Odpaliłem jakiś film na Blu-Ray po jakimś czasie płytka odczytywała reklamę z płyty a nagle obraz znikł i pojawił się czarny ekran. I od tamtej pory TV nie widzi PS3 a w źródle pod HDMI-CEC dopisało z boku opis Playstation 3 ale teraz ani pod HDMI1/DVI ani pod HDMI-CEC PlayStation 3 nie widzi !?! Help. Może trzeba zresetować jakieś ustawienia.
 

GB17

Member
witam, czytam komentarze i nadal nie wiem co lepsze ES czy EH. myslalem o zakupie UE46ES5500?

EH- to Direct LED, podświetlanie z tyłu tv,na całym TV,brak cloudingu dzięki równemu podświetlaniu matrycy(w moim EH nie ma go w cale),bardzo energooszczędny.

ES-jest bardziej slim ale podświetlanie ma krawędziowe.(starszy typ,może występować znaczny cloudingu).
Oczywiście wybór pozostawiam Tobie.
 

kriskr

New member
Pytanie

Witam. Czy komus udalo sie dostac model ue32EH5450 z matryca A samsunga. Probowalem juz 3 modele i zawsze P. Telewizor do sypialni. Bedzie malo gral. Moze te modele mniejsze nie sa na matrycach A. Co uwazacie
 

brugge

New member
Witam. Czy komus udalo sie dostac model ue32EH5450 z matryca A samsunga. Probowalem juz 3 modele i zawsze P. Telewizor do sypialni. Bedzie malo gral. Moze te modele mniejsze nie sa na matrycach A. Co uwazacie
Mi się udało. Też myślałem, że wszystkie modele 32' mają gorsze matryce, ale zamówiłem, sprawdzam i jest A, a dokładniej: 32A6AF0D.

Kupowałem w OleOle.
 

brugge

New member
Jak najbardziej, mogę szczerze polecić. Ale to mój pierwszy płaski i tak duży telewizor, także nie mam porównania. Wcześniej był tylko laptop i stare CRT-ki.
 

Tomi_St

New member
Witam wszystkich
Mój tata właśnie zakupił UE46EH5300W.
Czy możecie mi pomóc i podać jak zmienić kolejność zaprogramowanych kanałów?
Ma TV kablową - TV automatycznie zaprogramował kanały ale nigdzie nie mogę znaleźć jak zmienić ich kolejnoć aby np. pod nr 1 był TVP1.
 

lodooowa

New member
mam pytanie do posiadaczy telewizora EH5450.
Pisaliście, że odtwarza napisy do filmów bez problemów (po wcześniejszym zmienieniu czegoś w ustawieniach). Moglibyście napisać co i gdzie dokładnie należy zmienić?
Bylem dziś w sklepie i ponad 20 min próbowałem zmusić ten tv do odtwarzania napisów do filmów z mojego dysku USB. Niestety bezskutecznie.
TV nie czytał napisów w formacie *.SRT, a *.txt czytał tylko jeżeli były zapisane w formacie gg:mm:ss, natomiast napisów w formacie {nr_klatki_od}{nr_klatki_do} ani [nr_klatki_od][nr_klatki_do] nie czytał w ogóle :( Trochę mnie to martwi, bo wszyscy zawsze chwalili samsunga za bezproblemowość w odtwarzaniu napisów a tu taki klops :/ Stojący obok LG LS570S nie miał problemów ani z polskimi znakami, ani z SRT, ani z TXT {nr_klatki_od}{nr_klatki_do}.
 

tdx

New member
Bez reklam
mam pytanie do posiadaczy telewizora EH5450.
Pisaliście, że odtwarza napisy do filmów bez problemów (po wcześniejszym zmienieniu czegoś w ustawieniach). Moglibyście napisać co i gdzie dokładnie należy zmienić?
Bylem dziś w sklepie i ponad 20 min próbowałem zmusić ten tv do odtwarzania napisów do filmów z mojego dysku USB. Niestety bezskutecznie.
TV nie czytał napisów w formacie *.SRT, a *.txt czytał tylko jeżeli były zapisane w formacie gg:mm:ss, natomiast napisów w formacie {nr_klatki_od}{nr_klatki_do} ani [nr_klatki_od][nr_klatki_do] nie czytał w ogóle :( Trochę mnie to martwi, bo wszyscy zawsze chwalili samsunga za bezproblemowość w odtwarzaniu napisów a tu taki klops :/ Stojący obok LG LS570S nie miał problemów ani z polskimi znakami, ani z SRT, ani z TXT {nr_klatki_od}{nr_klatki_do}.

Ściągnij napi projekt w ustawieniach programu ustaw by ściągał napisy w formacie srt i gwarantuje że 98% napisów ruszy z miejsca. Bez żadnych zmian i kombinacji
 

lodooowa

New member
Ściągnij napi projekt w ustawieniach programu ustaw by ściągał napisy w formacie srt i gwarantuje że 98% napisów ruszy z miejsca. Bez żadnych zmian i kombinacji

dziękuję za sugestię, ale tak jak napisałem w poście wyżej - napisów w SRT nie umiał odtworzyć (może były w tych 2%) :/
LG dał sobie radę.
 

tdx

New member
Bez reklam
Samsung wolą srt niż txt więc problem może być tylko i wyłącznie w kodowaniu formatu... Zniknie jak użyjesz napi projekt :)
 
Do góry