Samsung Led 40" UE40EH5450

GB17

Member
Na jakimś forum wyczytałem, że H to oznaczenie matrycy Samsunga do telewizorów 3D, ale może potwierdzi to ktoś z większą wiedzą na ten temat.

Takie oznaczenie H faktycznie było w Samsungach 3D.Ale na innych forach H-to Sharp.
Po symbolach-to powinna być niezła.


Matryca A-Samsung jest- Direct LED, podświetlanie z tyłu tv. Kontrolowanie emisji światła poszczególnych bloków diod powoduje, że system potrafi oświetlić konkretne części obrazu, podczas gdy inne pozostają ciemne. Telewizor wykonany w takiej technologii ma niezwykle wysoki kontrast, wyświetlając bardzo ciemne czernie, a jednocześnie nadal pokazując szczegóły w mrocznych scenach.
 
Ostatnia edycja:

Takeshi85

New member
Witam,
Mam tego samsunga UE40EH5450. Czy można podłączyć do niego mysz bezprzewodową i klawiaturę tak żeby ją obsługiwało? Jeśli tak to jakie polecacie i czy muszą posiadać jakieś specjalne właściwości? Używanie pilota do pisania i nawigacji to jakaś pomyłka - już szybciej korzystać z internetu za pośrednictwem laptopa podłączonego przez hdmi ale wtedy traci sens posiadanie w tv całej tej przeglądarki internetowej.
 

Zbylq

Member
Jakąś z tanich myszy radiowych podłączałem do mojego UE40ES5500 i musiałem na kabelku wyciągnąć z za TV bo przycinało ją.
Teraz A4Tech bezpośrednio w USB i z 3 metrów na kanapie działa OK.
Klawiatury nie mam, czasem w fonie włączam Samsung TV Remote Control i działa mi klawiatura.
Myślę że na UE40EH5450 będzie podobnie.
 

Takeshi85

New member
Jakąś z tanich myszy radiowych podłączałem do mojego UE40ES5500 i musiałem na kabelku wyciągnąć z za TV bo przycinało ją.
Teraz A4Tech bezpośrednio w USB i z 3 metrów na kanapie działa OK.
Klawiatury nie mam, czasem w fonie włączam Samsung TV Remote Control i działa mi klawiatura.
Myślę że na UE40EH5450 będzie podobnie.

No tak, ale może być też tak, że akurat mój starszy model może tego nie obsługiwać. Może to być wina niezaktualizowanego oprogramowania? Sam nie robiłem update, jedynie Smart Hub po uruchomieniu sam zaczął pobierać aktualizacje ale nie wiem czy aktualizacje pobierane przez smart hub są jednoznaczne/zawierają również aktualizację softu TV.
 

GB17

Member
No tak, ale może być też tak, że akurat mój starszy model może tego nie obsługiwać. Może to być wina niezaktualizowanego oprogramowania? Sam nie robiłem update, jedynie Smart Hub po uruchomieniu sam zaczął pobierać aktualizacje ale nie wiem czy aktualizacje pobierane przez smart hub są jednoznaczne/zawierają również aktualizację softu TV.

Nowy firmware jest po to by wyeliminować i poprawić błędy.
TV zyskuje na obrazie,dodawane są nowe funkcje itp.
W większosci przypadków zalecany jest nowy soft.
Co do klawiatury to komórka z androidem jest świetna,jako klawiatura.
Instaluje się pilota Samygo na komórce.Można też dokupić ROZSUWANY PILOT UNIWERSALNY SMART SliderX, 4 w 1 (2466617059) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 

asymon_pl

New member
Na początku się przywitam - jest to mój pierwszy post, mimo że forum przeglądam już od jakiegoś czasu.

I może od razu przejdę do rzeczy. Czy ktoś miał może okazję odtwarzać filmy z dysku sieciowego D-Link DNS-323? Świeżo po kupnie telewizora mogłem odtwarzać filmy z dysku sieciowego, choć nie wszystkie formaty.

Ale jakiekolwiek pliki na dysku sieciowym przestały być widoczne po aktualizacji firmware telewizora (najpierw chyba 1021.1, potem najnowszy, 1023.2). W międzyczasie zaktualizowałem firmware D-Linka, ale bez skutku.

Telewizor jest podpięty do routera kablem - skrętką, jest połączenie z internetem, przy wyborze źródła mam pozycję Dlink, ale po wybraniu jest tylko komunikat "nie znaleziono plików". Przy starym firmware pojawiała się lista plików i katalogów.

Pliki z podłączonego pendrive lub dysku USB odtwarzają się.
 

GB17

Member
Na początku się przywitam - jest to mój pierwszy post, mimo że forum przeglądam już od jakiegoś czasu.

I może od razu przejdę do rzeczy. Czy ktoś miał może okazję odtwarzać filmy z dysku sieciowego D-Link DNS-323? Świeżo po kupnie telewizora mogłem odtwarzać filmy z dysku sieciowego, choć nie wszystkie formaty.

Ale jakiekolwiek pliki na dysku sieciowym przestały być widoczne po aktualizacji firmware telewizora (najpierw chyba 1021.1, potem najnowszy, 1023.2). W międzyczasie zaktualizowałem firmware D-Linka, ale bez skutku.

Telewizor jest podpięty do routera kablem - skrętką, jest połączenie z internetem, przy wyborze źródła mam pozycję Dlink, ale po wybraniu jest tylko komunikat "nie znaleziono plików". Przy starym firmware pojawiała się lista plików i katalogów.

Pliki z podłączonego pendrive lub dysku USB odtwarzają się.

Raczej nowy firmware nie ma tu nic do rzeczy.
 

poizon

New member
witam mam pytanko co do zawartego w tym telewizorze aplikacji Your Video ktora chce uruchomic ale niestety wyskakuje mi ze jest Niedostepna. jaki moze byc tego powod?
 

Kriserek

New member
Witam, chciałbym zakupić tego Samsunga, tylko obawiam się o to, że nawet jeżeli uda mi się w sklepie sprawdzić typ tej matrycy to mimo wszystko stracę gwarancje. Co myślicie na ten temat?
 

MarcinL

New member
Nie stracisz gwarancji o ile nie będziesz ingerował w ustawienia menu serwisowego.

Samo sprawdzenie kodu matrycy na pewno nie grozi utratą gwarancji. Ja sprawdziłem w Punkcie Odbioru Osobistego jednego ze sklepów internetowych przed zapłatą i nie miałem z tym żadnego problemu
 

munio163

New member
pytanie do posiadczy modelu o którym mowa,czy przegladarka uruchomi wideo na stronie weeb.tv/channel ?mysle o wyborze tego tv,a sluzyc ma glownie pod konsola ps3.czy to dobry wybor do grania?'
 

Disable

New member
Użytkuje już jakiś czas ten tv - służy mi właśnie do ps3. Input lag - zauważalny w standardowych trybach obrazu. Po włączeniu trybu gra - jest ok.
 

nikk

New member
Ps.kupiłem za 190,00 galaxy mini z 18m gwar.
Wgrałem pilot samygo remote i mam fajną komórkę z androidem i całkowite sterowanie tv telefonem -bardzo przydatne do internetu w tv.Jest nie tylko opcja klawiatury ale pisanie głosowe.

Wgrałem Samygo z Google Apps na mój stary telefon Galaxy i nie widzę tam opcji klawiatury ani pisania głosowego. Jest jedynie funkcja podstawowa pilota (działa). Jak uzyskać tę klawiaturę tekstową?
 
Do góry