Samsung LE40C550, a LE40C530 - czy ten drugi ma lepszy obraz?

scarman20

New member
Myślę, że będziesz bardzo pozytywnie zaskoczony :)
Nie jest to może dobre miejsce na rozmowę o tego typu tematach, ale cały czas zaskakuje mnie, jak coś, co zajmuje 1,5-2GB może mieć kopię znacznie lepszą niż pełne wydania DVD.

a tym to mnie zaskoczyłes bo do tej pory sugerowalem sie wielkoscią pliku. Tutaj w gre moze wchodzic rodzaj kodeka. Z tego co widzialem istnieje nawet takie cos jak DivX HD.


Jeśli chodzi o jakość i długość to nie jestem ekspertem, ale powiedziałbym, że przy 5 metrach nie ma się chyba jeszcze co obawiać jakiejś wyraźnej utraty jakości. A jeśli nawet to nie takiej, która uzasadniałaby wydatek kilkuset złotych na kabel lepszej firmy.

No tutaj nie nalezy byc zbyt pochopnym bo trzeba pamietac ze kabel musi byc dobrze ekranowany. Czytalem tutaj na forum ze jedna osoba kupiła 10 metrowy kabel ale slabej jakosci i projektor nie wykrywal nawet zrodla. Mysle ze przynajmniej 200-300zl trzeba bedzie wydac zeby to miało ręce i nogi.

Dla przykładu bardzo dobrym rozwiazaniem bedzie kabel Profigold. 5 metrowy kosztuje 360zł. Jesli cos tanszego to Techlink z serii WiresNX. 5 metrowy kosztuje 150zł.


@ aronn

Chciałem jeszcze się zapytać: gdzie kupić? Chce kupić na raty razem z kinem domowym ale tam gdzie jest tv i kino tanie jest wysokie oprocentowanie a tam gdzie droższe tam 0%.

Rozejrzyj sie najpierw po sklepach interetowych, ceneo bedzie najlepszym rozwiazaniem. W wiekszosci sklepow internetowych masz mozliwosc zakupienia na raty. Przewaznie dolaczony jest jeszcze kalkulator rat. Nie daj sie naciac na promocje telewizora ale raty z wysokim oprocentowaniem. Przelicz sobie ile do tego interesu dołożysz... Jak bedziesz mial juz rozeznanie cenowe wtedy mozesz pochodzic po sklepach w Twoim miescie i starac sie negocjowac cene albo chociazby wielkosc oprocentowania rat. Wiem ze sie tak da bo pracowalem w znanej sieci sklepów RTV AGD:) Czasami duzo bardziej oplaca sie wziac drozszy telewizor z mniejszym oprocentowaniem dlatego cena nie jest tu priorytetem. Najwazniejsza to umiejetnosc negocjacji ze sprzedawca:)

Jesli zastanawiasz sie czy w Auchanie nie ma jakiegos haczyka to zapytaj sie sprzedawce o rzeczywista stope oprocentowania. Sprzedawca nie moze tego przed Toba zataić. Czasami zdaza sie ze oprocentowanie na prawde wynosi 0% a czasami jest pod spodem *ubezpieczenie kredytu wynosi 15%. Dlatego musisz sie po prostu zapytac.
 

neaniver

New member
Też zastanawiam się na kupnem telewizora LE40C530. Mam do Was jedno pytanie. Czy jeżeli kupię dysk zewnętrzny np. 640GB, który jest zasilany z 1 wejścia USB to nie będę miał problemów z odtwarzaniem filmów? Jaka powinna być min. prędkość odczytu z dysku?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

andrew9

New member
Mi bez problemu czyta z pendrive 16gb więc dysk tym bardziej będzie hulał bez problemu.

No niekoniecznie tym bardziej, bo chyba nie ma pendrive'ów, które wymagałyby dodatkowego zasilania (np. z drugiego gniazda USB), natomiast dyski twarde jak najbardziej. Jeżeli jest on zasilany tylko z jednego gniazda, to raczej powinien pójść, ale aby się upewnić, trzeba by sprawdzić specifykację telewizora i wymagania dysku.
 

byry007

New member
Witam LE40C530 mam podłączoną telewizje N mam też kino domowe Lg HT362, narazie ma podłączony tv z n kablem hdmi ale kino nie wiem jak podłączyć żeby uzyskać najlepszy dźwięk przez cincze czy przez euro ??przez jaki kable podłączyć laptopa ASUSa F5N?? jak by była jakieś pytania o ten model to można pisać.
 

elmoone

New member
Chodzi mi tylko o to, ile energii do działania potrzebuje. A ile jest w porcie w telewizorze.

Port USB jest standardowo zasilany napięciem 5V o natężeniu 0,5A , a jeśli chodzi o dodatkowe zasilanie z portu usb (drugie gniazdo) to bez problemu można kupić (za jakieś 20 zł) zasilacz USB podłączany bezpośrednio do kontaktu.
 

stalownik

New member
hdmi

witam
mam LE40C550, kabel HDMI w wersji 1.3b 10m kupiony na allegro koszt ok 50 zł z przesyłką
obraz: wyśmienity
nalezy jednak zwrocic uwage aby karta graficzna miala dostateczna moc na wyjsciu HDMI, mialem Radeona 5450 i obraz dzialal normalnie jednak po zalaczeniu obrazu i dzwieku jednoczesnie po HDMI obraz na TV znikal... po zmianie grafiki na GF240 wszystko jest juz ok
 

ernet

Active member
Bez reklam
Internet@TV w Samsung C530 ?

Skoro mowa tu także o 530, to przy ojkazji pytanie....Czy jest jakiś sposób aby uaktywnić Internet@TV w Samsung C530 ?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Cyt-Skoro mowa tu także o 530, to przy ojkazji pytanie....Czy jest jakiś sposób aby uaktywnić Internet@TV w Samsung C530 ?

Nie ,nie ma szans
 
witam serdecznie zakupilem wczoraj ten model tylko 37 calowy i mam kilka pytan:

podczas podlaczenia komputera kablem d-sub pod wejscie PC in nie mam mozliwosci edytowania wszystkich opcji ekranu, kilka z nich jest podswietlonych na szaro czyli nieaktywnych np ostrosc. Jej poziom to 55 chcialbym zrobic na 100 bo to znaczenie poprawia jakosc filmow hd ogladanych z kompa. Gdy podlacze kablem hdmi wszystkie opcje sa edytowalne, jednak moj komputer w domu nie posiada wejscia hdmi wiec jestem zmuszony korzystac z d-sub

czy warto aktualizowac oprogramowanie ?

jak wylaczyc dzwiek podczas wlaczania i wylaczania telewizora ?
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Wyłączenie Standby ? Niemozliwe ? (C530)

Wczoraj dzwoniłem do infolini Samsung z pytaniem,jak wyłaczyć TV ze stanu Standby . Gość powiedział,że się nie da:x:shock: Trzeba odłaczyć kabel zasilania z gniazdka :shock::shock::shock:
Nie chce sie mi wierzyć ! Czyżby taka kicha miała miejsce ?! W życiu nie złyszałem o taki TV,gdzie nie można wyłączyć TV ze Standby !
 

byry007

New member
Witam mam pytanie jak wkładam pedrajfa to wyskakuje czy chce zaktualizować oprogramowanie i tu pytanie jak to się robi ??jak sprawdzić jaką wersje mam teraz ?
 

profesorekzsl

New member
C550 czy 530 a może jednak C650?

Witam!
Mam zamiar wybrać jeden z 3 modeli:
LE40C650
LE40C550
LE40C630
Zalezy mi na odtwarzaniu filmów z USB i rozumiem że w tym względzie te LCD się nie różnią. Cena 550 i 530 są do siebie zbliżone natomiast C650 jest o 500zł droższe. Ponieważ będę korzystał z konsoli to na internet TV mi nie zależy i myślę że 100Hz też nie jest warte te 500 zł....
Czy w kwestii jakości obrazu są zauważalne różnice na korzyść C650? W MM jest C630 po 1870zł ale z matrycą AA...Co myślicie i który wybrać? Pomóżcie w wyborze proszę...
 

elmoone

New member
Witam!
Mam zamiar wybrać jeden z 3 modeli:
LE40C650
LE40C550
LE40C630
Zalezy mi na odtwarzaniu filmów z USB i rozumiem że w tym względzie te LCD się nie różnią. Cena 550 i 530 są do siebie zbliżone natomiast C650 jest o 500zł droższe. Ponieważ będę korzystał z konsoli to na internet TV mi nie zależy i myślę że 100Hz też nie jest warte te 500 zł....
Czy w kwestii jakości obrazu są zauważalne różnice na korzyść C650? W MM jest C630 po 1870zł ale z matrycą AA...Co myślicie i który wybrać? Pomóżcie w wyborze proszę...

Jeśli chodzi o telewizory 50Hz to z Samsungów wybrałbym model LE40C550 (więcej portów, niż w C530), ze 100Hz wybrałbym model LE40C650 (ponieważ cena rynkowa tego modelu jest niewiele wyższa od C630).

Co do matryc, między obecną generacją matryc Samsunga i AUO nie widać praktycznie żadnych różnic. Nieco gorzej jest przypadku matryc CMO, niestety trochę odstają od matryc pozostałych producentów (AUO i Samsunga), ich kąty widzenia są nieco gorsze, a obraz ma tendencję do dominacji jednego z kolorów RGB (można to zmienić w ustawieniach telewizora).
 

scarman20

New member
Wczoraj dzwoniłem do infolini Samsung z pytaniem,jak wyłaczyć TV ze stanu Standby . Gość powiedział,że się nie da:x:shock: Trzeba odłaczyć kabel zasilania z gniazdka :shock::shock::shock:
Nie chce sie mi wierzyć ! Czyżby taka kicha miała miejsce ?! W życiu nie złyszałem o taki TV,gdzie nie można wyłączyć TV ze Standby !

Omg a co w tym dziwnego?? Wszystkie przyciski w tym modelu są dotykowe więc musieli by zrobić jeden mechaniczny od Standby. Przeciez to bez sensu zreszta kto wyłącza całkowicie telewizor z prądu. No chyba że burza jest ale wtedy mozna sie nawet pofatygowac zeby wyjac ta wtyczke.

Wcale nie uważam tego za kichę, ba nawet i dobrze ze nie ma tego przycisku bo zeszpecił by całkiem ładny przedni panel w c530
 

andrew9

New member
Witam mam pytanie jak wkładam pedrajfa to wyskakuje czy chce zaktualizować oprogramowanie i tu pytanie jak to się robi ??jak sprawdzić jaką wersje mam teraz ?

Z tego, co wiem, to wgrywasz na pendrive'a oprogramowanie, podłączasz go i wybierasz opcję, o której wspominałeś.

Co do sprawdzania wersji, to podejrzewam, że w menu powinna być taka możliwość.
 
Do góry