Samsung LE40C550, a LE40C530 - czy ten drugi ma lepszy obraz?

Gamec

New member
Mam takie pytanie, C550 ma wejście ethernetowe, tak samo jak C650. Nie ma jednak opcji Internet@TV. W związku z tym, co daje to wejście w modelu 550? Czy mogę mieć poprzez LAN dostęp do filmów z komputera i czy mogę oglądać przez niego filmy na youtube?
 

elmoone

New member
Mam takie pytanie, C550 ma wejście ethernetowe, tak samo jak C650. Nie ma jednak opcji Internet@TV. W związku z tym, co daje to wejście w modelu 550? Czy mogę mieć poprzez LAN dostęp do filmów z komputera i czy mogę oglądać przez niego filmy na youtube?

Możesz oglądać filmy przez LAN z komputera, a także możesz aktualizować firmware telewizora. Niestety nie możesz korzystać z Internet@TV, a co za tym idzie korzystać z widgetów takich jak YouTube.
 

maciek112

New member
Możesz oglądać filmy przez LAN z komputera, a także możesz aktualizować firmware telewizora. Niestety nie możesz korzystać z Internet@TV, a co za tym idzie korzystać z widgetów takich jak YouTube.

Witam. A czy na model c550 można wgrać soft z c650 ? W sumie to ten sam telewizor a funkcje jedynie są zablokowane programowo.
 

marpusz

New member
Mam takie pytanie, C550 ma wejście ethernetowe, tak samo jak C650. Nie ma jednak opcji Internet@TV. W związku z tym, co daje to wejście w modelu 550? Czy mogę mieć poprzez LAN dostęp do filmów z komputera i czy mogę oglądać przez niego filmy na youtube?

W C550 wejście ethernetowe jest do połączenia TV z kompem w sieci lokalnej, na kompie wtedy udostępniasz filmy i oglądasz bezpośrednio na TV.
W C650 podłączasz kabel neta do telewizora (nie z kompa ale z modemu) i odbierasz bezpośrednio na TV np YouTube.


maciek112 napisał:
Witam. A czy na model c550 można wgrać soft z c650 ? W sumie to ten sam telewizor a funkcje jedynie są zablokowane programowo.

jesli nawet się da to bankowo tracisz wtedy gwarancję


Co do Samsunga LE40C550 to ja też od dziś jestem jego szczęśliwym posiadaczem :grin::grin::grin:
Jest w promocji w Makro Cash & Carry od 16.11.2010 do 29.11.2010 w super cenie 1889zł i do tego raty 0% (rzeczywiście 0% - 10x188,90zł) :mrgreen:
 

kabzut

New member
Witam, mam pytanie czy nie wystepuje u was w le40c530 charakterystyczne uciazliwe buczenie co jest czestym zjawiskiem w lcd 37 ????
 

Boss89

New member
witam
waham się miedzy tymi dwoma modelami SAMSUNG 40" LE40C530 a SAMSUNG 40" LE40C550
i mam kilka pytań
1. czy w modelu c530 też jest odświerzanie Motion Plus ? czy zwykłe ? czy widać jakieś smużenie, zniekształcenia jak się ogląda mecze ?
2 .oba modele mają matryce matowe ?? jak się ogląda w dni słoneczne ?
3. jak z kątami bocznymi są dość dobre ?
4. czym się różnią te dwa modele ??
5. którego z nich polecacie?
 

FullObcyk

Member
Pytanie może prozaiczne ale ni chcę nic przekombinować.
W Samsungu 37 LE C 530 do menu serwisowego wchodzi się przez:
POWER -> INFO -> MENU -> MUTE -> POWER
A jak się wychodzi?Przyciskiem EXIT?
 

rafal149135

New member
Witam! A czy model 37 calowy tez jest taki dobry jak 40? Czyms sie rozni poza wielkoscia matrycy?
Moglby jeszcze raz ktos wytlumaczyc mi jak sprawdzic czy TV ma matryce samsunga? Jest u mnie 37cali w MM za 1599zl i chyba go wezme, chcialbym sie dowiedziec jeszcze jak z rozdzielczoscia... czy na FullHD bedzie analogowa kablowka wygladac duzo gorzej jak na HD Ready? Jaki TV mozecie polecic w tej cenie jeszcze?
Co mozecie mi powiedziec o Sony KDL32EX301/302 albo Sharpie LC32DH520?
Ktory z wymienionej 2 bedzie najlepszy?
Glowne zastosowania filmy z pc, seriale i analog tv
Czy do tej 530 moge podpiac zewnetrzny dysk twardy?
Ostatnio w Carrefour widzialem Thomson'a 32HS2244 (899zl), co to za badziew?

I ostatnie pytanie troche nie zwiazane z tematem, czy w neonecie sa raty 0%?
 

rafal149135

New member
bylem w paru sklepach i mam do wyboru albo tego samsunga C530 albo KDL-32EX301 oba mialy wedlug mnie podobny obraz, jakie wiec midzy nimi sa roznice i na ktora korzysc?
 

hasos

New member
mam samsung lc40c530. Mam pytanie odnośnie funkcji PIP: czy ona pojawia się tylko wtedy, jak się podłączy urządzenie zewnętrzne? Bo nie mogę go uruchomić tej funkcji. czy można ją wykorzystać do podglądy programów tv? Np. oglądam TVP1 a podgląd jest na TVP2?
 

achturo

New member
andrew9 brawa za utworzenie wątku, jak dla mnie bardzo przydatny. Dlaczego.. planuje zakup telewizora, mojego pierwszego ;) Coś tam się obijało o uszy, porozmawiałem w dwóch sklepach - typ padł na Samsunga. Przed swoimi oczami ukazał mi się LE40C550.. obok niego był jeszcze LED, ale z niego rezygnujemy (posiadam telewizje kablową tylko, nie ma żadnych Canal+, N, itp.). Ze względu na weekend nie mogłem dokonać zakupu, toteż szperam jeszcze w internecie w celu poszukiwania wiadomości i tak.. www euro com pl/porownanie.bhtml?p1=244030984&p2=973549086&p3=458390118 mamy porównanie trzech modelów. Po przeczytaniu powyższego - na pewno zwrócę uwagę jeszcze na matrycę (version, o czym pisaliście wyżej) - wziąłbym od razu C530 (pytanie czy mogę mi ściągną z innego sklepu, bo w Łodzi, ani w okolicy nie ma go, a na stronie nie można zamówić).

Moje wątpliwości budzą się jednak kiedy korzystam z porównaniu na stronie tej firmy. Wszystko wygląda prawie tak samo, prócz ilości wyjść, itp.


Do czego będzie służył telewizor? Tutaj nie zaskoczę nikogo - do oglądania telewizji :) a ponadto filmy z USB, no i mam nadzieję w przyszłości niedalekiej jakieś PS, czy XBOX, a obecnie może skuszę się na odpalenie jakiejś gry z laptopa...

Co o tym myślicie?
PS. Ze względu na uwagę przy dodawaniu komentarza, nie mogłem dodać linka, w związku z tym przespacjowałem go - za utrudnienia przepraszam.
 

achturo

New member
.. tak jeszcze na marginiesie, poddam skonfrontowaniu "sugestie" jednego z pracowników sklepu:

różnica pomiędzy 50Hz a 100Hz.. jeśli chodzi o telewizję, to 100Hz działa w pełni w Japonii, w Polsce telewizja jest nadawana w 50... i przez najbliższe -dzieścia lat się to nie zmieni. Prawda czy fałsz?

LED - różnica byłaby zauważalna, w momencie kiedy posiadałbym np. N, przy kablówce, różnica nie będzie zauważalna. Prawda czy fałsz?

Samsung oryginalne matryce to rozmiary 32 i 40, dlatego nie sugeruje się brania monitorów np. z matrycą 37, 42.. Prawda czy fałsz?
 
Do góry