Samsung ht bd 1255

rewako

New member
firmware 2.06

Witam wszystkich...
Mam dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy którzy nie zdarzyli ściągnąć sobie nowego firmware-u...
jest już dostępne na stronie samsunga.
Myślę, że "porlok" się ucieszy...;)
cierpliwość chyba nie jest jego mocną stroną...:roll:
Odniosłem wrażenie, że jak by mógł to by odwiedził "jareckiego77 "i wytargał ten soft z jego kompa...:D

A tak na marginesie, dzięki "jarecki77" za szybkie i treściwe odpowiedzi.
 

porlock

New member
A żebyś wiedzial :) kino kupilem głownie po to zeby ogladać mkv :) juz sie zastanawialem czy go nie oddać :D Swietna wiadomość :) juz soft upgradowany normlanie gwiazdka urodziny imieniny i bóg wie co jeszcze w jednym :)

A jeszcze taka sprawa :) na polskiej stronie samsunga jest napisane ze kino obsługuje bluetooth, ze defaultowo nie ma to juz wiem :) ale.... probował ktos zasadzic bluetooth-a w usb ? kto wie moze zadziała. :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

bzyku760715

New member
witam...czy jesteście zadowoleni z tego kina,czy dzwięk jest dobry.??? ja mam pokój 6m na 4,2m (26m2) i będzie podpięte do TV Samsung LE40B650..pozdrawiam...(będzie jak się zdecyduje i kupię)..
 

porlock

New member
Mam je krótko, jak na razie jestem zadowolony :) co do dźwięku to filharmonii w domu nie otworzysz, jest poprawny ale żadna rewelacja, jeśli jesteś audifilem będziesz zawiedziony, no ale spójrzmy prawdzie w oczy jak chcesz mieć super dźwięk to kupujesz sprzęt z oddzielnym wzmacniaczem, oddzielny zestaw kolumn i odtwarzacz i płacisz za to od 10 tys w góre :)

Ps. mp4 hd tez odtwarza bez problemu :)
 
Ostatnia edycja:

bzyku760715

New member
no mega melomanem to nie jestem ale jak już wyłożę troche kasy to chciałby żeby to jakoś grało.Wczesniej byłem napalony na Denona lub yamahe (taką do 3500zł),ale boję się że tymi dużymi kolumnami spiepsze wygłąd pokoju no i mam tv samsunga to by jeden pilot wystarczył..
 
Ostatnia edycja:

11mpp

New member
Mam dokładnie ten sam problem, choć właśnie ze względu na jeden pilot i niechęć do stawiania fury sprzętu pewnie kupię to KD z BR. Ciekawe jaka jest różnica w jakości dźwięku w stosunku do często proponowanych zestawów z Denonem. Gdyby tak test się pojawił... W sumie najlepiej by było posłuchać w domu trochę muzyki czy obejrzeć film. Ale pewnie machnę ręką i kupię 1255.
 

porlock

New member
Jeśli oba sprzęty maja HDMI-CEC to w pewnym zakresie będziesz je mógł obsługiwać jednym pilotem, niezależnie od producenta. HT-BD1255R ma i moj sony bravia tez i nawet działa.
 

porlock

New member
Mała errata, zauważyłem taki myk ze czasem jak włączę odtwarzacz to tv sie nie przełącza na hdmi, ma ktoś może tv sony bravia z tym odtwarzaczem ?
 

misza123

New member
problem jak powyzej.
zastanawiam sie nad tym kinem ale..
do wczoraj bylem napalony na denona plus glosniki podlogowe..
pojawia sie problem przy kasie...
denon - 2 tys
fronty - 1,5 tys
centr - 600 pln
bluray - 500 pln
wychodzi widzicie ile
a za samsunga place 2,3 pln i mam 5.1

mam jeszcze pytanko:
w jaki sposob podlaczyc dzwiek zeby z konsoli bylo 5.1
konsole podlaczam do tv (le40b650) przez hdmi telewizor podlaczam z kinem domowym (digital out) optykiem. czy dobrze napisalem???
 

jarecki77

New member
misza123 napisał:
problem jak powyzej.
zastanawiam sie nad tym kinem ale..
do wczoraj bylem napalony na denona plus glosniki podlogowe..
pojawia sie problem przy kasie...
denon - 2 tys
fronty - 1,5 tys
centr - 600 pln
bluray - 500 pln
wychodzi widzicie ile
a za samsunga place 2,3 pln i mam 5.1

mam jeszcze pytanko:
w jaki sposob podlaczyc dzwiek zeby z konsoli bylo 5.1
konsole podlaczam do tv (le40b650) przez hdmi telewizor podlaczam z kinem domowym (digital out) optykiem. czy dobrze napisalem???


Wybór należy do Ciebie. Idz do sklepu: zobacz, potestuj. Ja myślę że jeżeli nie jesteś jakimś tam wielkim kinomanem to Ci się spodoba. Ja osobiście jestem zadowolony.

Jeśli chodzi o podłączenie to najlepiej tak:
(OBRAZ) konsola<->kabel HDMI<->TV
(DZWIĘK) konsola<->kabel optyczny<->kino BD

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.
 

maniax

New member
misza123 napisał:
problem jak powyzej.
zastanawiam sie nad tym kinem ale..
do wczoraj bylem napalony na denona plus glosniki podlogowe..
pojawia sie problem przy kasie...
denon - 2 tys
fronty - 1,5 tys
centr - 600 pln
bluray - 500 pln
wychodzi widzicie ile
a za samsunga place 2,3 pln i mam 5.1

mam jeszcze pytanko:
w jaki sposob podlaczyc dzwiek zeby z konsoli bylo 5.1
konsole podlaczam do tv (le40b650) przez hdmi telewizor podlaczam z kinem domowym (digital out) optykiem. czy dobrze napisalem???


jeśli nie zależy ci na przednich głośnikach wysokich to polecam ht-bd1250 w tym modelu przednie głośniki są identyczne jak tylne poza tym wszystko to samo, a cena od 1631zł (ceneo)
 

misza123

New member
maniax napisał:
jeśli nie zależy ci na przednich głośnikach wysokich to polecam ht-bd1250 w tym modelu przednie głośniki są identyczne jak tylne poza tym wszystko to samo, a cena od 1631zł (ceneo)

jak jakosc dzwieku w tych dwoch modelach, czy ktos ma porownanie??
czy te glosniki podlogowe samsunga , to graja tak jak glosniki podlowe, czy rzewisicie to taka "kupa".
melomanem nie jestem ale bardzo cenie sobie dobra jakosc dzwieku.
jazz i muzyka klasyczna musi grac super na nowym sprzecie.
 

piotr.j

New member
A czym się różni 1255 od 1250?
Tylko głośnikami na stojakach?

Jak się mają głośniki Sony FCR4000 do tych samsungowych?

Zastanawiam się czy lepiej brać składak z bluray/amplituner samsunga + sony fcr 4000 czy tego samsunga 1255.

Pozdrawiam,
Piotr
 
Do góry