Samsung ht bd 1255

misza123

New member
przeliczylem sobie kino na nowo:
samsung kosztuje 2300
a normalne kino:
denon 1610 - 1585
Mission M31i - 399szt x 2 = 800 (same fronty)
MISSION M3C2i - 699
do tego jakikolwiek sub (zeby dudniało:) - 500 pln
bluray samsunga - 400 pln
wychodzi łącznie około 4000 uwzgledniajac promocje etc. bedzie mozna zejsc pewnie do 3500, a wybierajca inne kolumny pewnie i do 3 tys bez wiekszego problemu

i naprawde jest moim zdaniem o co sie zastanawiac bo za 3000 tys mamy kino, ktore mozemy rozbudowywac, podlaczac 3 hdmi, dawac upscaling z kazdego podlaczonego zrodla i w ogole cala masa innych pierdol.
uwzglednic jakosc dzwieku z kolumienek samsunga w porownaniu z monitorami missiona w drewnianych pudelkach i naprawde dobrym subem to uwazam, ze za niewiele wiecej dostaniemy zestaw, ktory naprawde moze rewelacyjnie zagrac.

na kino samsunga trzeba ew. poczekac jeszcze jak bedzie kosztowac ok. 1700 wtedy mysle, ze bym je kupil bez wiekszego ale...
ale 2300 za zwykle kino i plastikowe glosniki, chyba troche za duzo....
 

maniax

New member
misza123 napisał:
przeliczylem sobie kino na nowo:
samsung kosztuje 2300
a normalne kino:
denon 1610 - 1585
Mission M31i - 399szt x 2 = 800 (same fronty)
MISSION M3C2i - 699
do tego jakikolwiek sub (zeby dudniało:) - 500 pln
bluray samsunga - 400 pln
wychodzi łącznie około 4000 uwzgledniajac promocje etc. bedzie mozna zejsc pewnie do 3500, a wybierajca inne kolumny pewnie i do 3 tys bez wiekszego problemu

i naprawde jest moim zdaniem o co sie zastanawiac bo za 3000 tys mamy kino, ktore mozemy rozbudowywac, podlaczac 3 hdmi, dawac upscaling z kazdego podlaczonego zrodla i w ogole cala masa innych pierdol.
uwzglednic jakosc dzwieku z kolumienek samsunga w porownaniu z monitorami missiona w drewnianych pudelkach i naprawde dobrym subem to uwazam, ze za niewiele wiecej dostaniemy zestaw, ktory naprawde moze rewelacyjnie zagrac.

na kino samsunga trzeba ew. poczekac jeszcze jak bedzie kosztowac ok. 1700 wtedy mysle, ze bym je kupil bez wiekszego ale...
ale 2300 za zwykle kino i plastikowe glosniki, chyba troche za duzo....


jeśli masz na sprzęt 4000 tys. to nie zawracaj sobie głowy tym zestawem ale jeśli masz tylko 2000 tyś to ten model 1255 w stosunku jakość/cena jest super a model 1250 jeszcze lepszy (cena od 1630 ).
Dźwięk jak dla mnie jest super szczególnie DTS-HD, specjalistą nie jestem ale podaje linki do testów, przeważa opinia "Bardzo dobry" więc chyba warto.

testy 1255
.testeo.pl/testy-produktow/samsung-ht-bd1255r-971308.html

testy 1250
testeo.pl/testy-produktow/samsung-ht-bd1250r-966971.html
 

misza123

New member
maniax napisał:
jeśli masz na sprzęt 4000 tys. to nie zawracaj sobie głowy tym zestawem ale jeśli masz tylko 2000 tyś to ten model 1255 w stosunku jakość/cena jest super a model 1250 jeszcze lepszy (cena od 1630 ).
Dźwięk jak dla mnie jest super szczególnie DTS-HD, specjalistą nie jestem ale podaje linki do testów, przeważa opinia "Bardzo dobry" więc chyba warto.
dzieki za opinie.
na sprzet 4tys nie mam ale mysle ze okolo 3 tys by dalo rade przyoszczedzic.
jezeli mam 2300 to 700 zl "teoretycznie" za duzo lepsze kino bylby to wydatek do przezycia.
ciekawy jestem czy gdzies w olsztynie to kino samsunga jest wystawione i czy mozna je odsluchac.
duzym plusem w strone samsunga to to ze integruje mi sie z TV a ja z natury jestem leniwy:)
caly czas sie waham
 

coper

Member
Mam takie pytanko do zorientowanych.

Czy może ktoś wie czy samsung ma zamiar wprowadzić na polski rynek zestaw TH-BD1220.
Jest to zestaw taki jak HT-BD1250, ale tylko 2.1 co w moim przypadku bardziej by mi pasowało.
Nie wiem czy mam czekać aż samsung się zdecyduje na wprowadzenie do nas tego modelu, czy kupić HT-BD1250 i po prostu nie podłączać tylnych głośników.
Zakup na allegro odpada bo zestaw HT-BD1220 jest droższy niż HT-BD1250.
 

misza123

New member
od razu kolejne pytanie.
czy ten samsung obsluguje BDLive??
czy ma BDprofil 2.0 czy 1.1
i kolejne pytko:
czy ktos ma porownanie 1255 i 1250 w odsluchu
jestem ciekawy jak duza roznica jest w dzwieku na podlogowych i na tych malutkich glosnickach
roznica w cenie jest b.duza oklo 700 pln
 
Ostatnia edycja:

maniax

New member
misza123 napisał:
od razu kolejne pytanie.
czy ten samsung obsluguje BDLive??
czy ma BDprofil 2.0 czy 1.1
i kolejne pytko:
czy ktos ma porownanie 1255 i 1250 w odsluchu
jestem ciekawy jak duza roznica jest w dzwieku na podlogowych i na tych malutkich glosnickach
roznica w cenie jest b.duza oklo 700 pln

na stronie samsunga jest do pobrania "instrukcja obsługi" wspólna dla wszystkich modeli, tam jest wszystko opisane.
 

jarecki77

New member
misza123 napisał:
od razu kolejne pytanie.
czy ten samsung obsluguje BDLive??
czy ma BDprofil 2.0 czy 1.1
i kolejne pytko:
czy ktos ma porownanie 1255 i 1250 w odsluchu
jestem ciekawy jak duza roznica jest w dzwieku na podlogowych i na tych malutkich glosnickach
roznica w cenie jest b.duza oklo 700 pln

Oczywiście że obsługuje BDLive. Zresztą to zależy tylko od danej płyty (musi być taka funkcja na płycie) i podłączenia odtwarzacza do internetu.

Zresztą kolega maniax dobrze powiedział - na stronie jest do pobrania instrukcja w pdf tam jest wszystko opisane.
 

misza123

New member
jarecki77 napisał:
Oczywiście że obsługuje BDLive. Zresztą to zależy tylko od danej płyty (musi być taka funkcja na płycie) i podłączenia odtwarzacza do internetu.

Zresztą kolega maniax dobrze powiedział - na stronie jest do pobrania instrukcja w pdf tam jest wszystko opisane.

instrukcja sciagnieta i przeczytana..pozostaje tylko kwestia jakosci dzwieku z tych glosniczkow...
 

Slygado

New member
misza123 napisał:
dobra to teraz zagne wszystkich (tak mi sie wydaje):
http://www.samsung.com/pl/consumer/...pe=hometheatersystems&model_cd=HT-BD7255R/EDC
czyli kino samsunga HT-BD7255
nie wiem, czy ktos juz to widzial albo slyszal ale ciekaw jestem ceny i jakosci dzwieku no i do czego sluzy ten "glosnik frontalny"
sprawa sie kwalifikuje na osobny post ale tak gwoli wstepu chcialem poruszyc to narazie tutaj
widziałem dziś w eurortv
do kupieina w PL:
http://www.ceneo.pl/2537412:p
 

misza123

New member
lol
3600 w najtanszym sklepie....
moze mi wydaje sie to smieszne ale za taka cene to juz naprawde z w miare dobrym ampli i niezlymi kolumienkami mozna zestaw zrobic.
mam jeszcze jedno pytanie a nie chce nowego watku zakladac.

do TV samsunga jest podlaczony HDMI ampli Denona, do ampli jest podlaczony BD samsunga. czy bedzie to smigac po anynet??
 

porlock

New member
Czy u Was tez po dodaniu recznym (nie automatic) udostepnionego folderu z kompa po wylaczeniu i wlaczeniu (nie z prądu) odtwarzacza trzeba go dodac jeszcze raz ?

I nie wszystkie filmy daja sie przewijac, nie wiem od czego to zalezy :|, chyba od wielkości pliku.
 
Ostatnia edycja:

porlock

New member
babole

Tak sobie uzywam ht bd 1255 i zauwazylem kilka nowych problemów
1. Filmów większych niz 2 GB nie można przewijać przy streamingu z PC tez tak macie ?

2. Jak sie nagra na DVD to można pozwijać, ale...
czasami podczas oglądania na ekranie wyskakują jakieś śmieci, mam prośbę czy ktoś mógłby nagrać sobie jakiś pliczek mkv taki ze 4 GB na DVD i sprawdzić jak jest ?

3. Czasami podczas oglądania filmu z pc potrafi sie wyłączyć bez przyczyny a w związku z tym ze sie go nie da przewinąć to juz kupa po całości, zdarzyło Wam się to ?
Z góry wielkie dzięki za pomoc
 

rewako

New member
Ja zauważyłem, że nie przewija mi filmów z rozszerzeniem mkv...
Z avi-kami nie mam takich problemów, aczkolwiek jeszcze nie próbowałem odtwarzać filmu który by zajmował więcej niż 2GB(oczywiście mam na myśli avi).
Co do doswiadczeń z odtwarzaniem plików po sieci, to niestety nic nie mogę powiedzieć ponieważ jeszcze nie miałem okazji tego spróbować...
Po kablu mojego HT-BD1255 jeszcze nie łączyłem...
Chciałem podłączyć moje kino bezprzewodowo...
W tym celu wybrałem "tańszą opcję" i zaopatrzyłem się w "zamiennik" sugerowanej przez Samsunga sieciówki WIS09ABGN, tzn. kupiłem Edimax EW-7718Un...
No i... lipa:cry:
niestety u mnie ten "zamiennik" się nie sprawdził...
Ludzie na forach pisali, że działa im np. z tv Samsunga UE40B7020...
wiec błędnie załozyłem, że skoro działa z telewizorami, to powinno też działać z kinem...
No nie wiem, może coś źle zrobiłem...:confused:
Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia w tej materii?
 

misza123

New member
rewako napisał:
Ja zauważyłem, że nie przewija mi filmów z rozszerzeniem mkv...

u mnie sprawa wygladala tak samo jak mialem pc share manager pod telewzir podpiety (le40b650) mkv nie przewijal.
kupilem zewn. dysk 250 gb i przewija wszystko.
po prostu musi miec zapas miejsca na bufor i bedzie przewijal wszystko
 

porlock

New member
No tak tyle ze...

po usb jest ubłagiwany raczej tylko fat32, który ma ograniczenie do maksymalnej wielkości pliku 4 GB.


Moglby ktoś wypalić na plytce dvd pliczek taki ze 4 GB i zobaczyc czy nie bedzie smieci na ekranie ? bo wyglada to tak jak by nie nadąrdzał odczytywac z płyty.
 

porlock

New member
Faktycznie .. zasugerowalem sie instrukcją, podlaczylem kieszeń USB i czytan ntfs-a i obsluguje dyski podzielone na wiele partycji.

Co nie rozwiazuje mojego problemu z tym ze jak sie odtwarza mkv z plyty dvd to sie pokazują smieci na ekranie. plis niech ktos to sprawdzi.
 
Do góry