Samsung F8000 kontra Sony W905

Sony kontra Samsung


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

SDman

Banned
SDman proszę Cię zejdź na ziemię.Muszę Cię zmartwić ale ostatnio widziałem oba tv w akcji i również rzuciło mi się w oczy to że Sony ma lepszą czerń,podobnie jak na tym filmiku..Niestety tego nie można powiedzieć o moim 47W805 i teraz nieco żałuję że nie dołożyłem do W905.Sony po prostu odbiera lepiej,trzeba się z tym pogodzić.I naprawdę nie piszę tego,bo mam Sony i uważam że ma kilka sporych wad.Piszę o tym co widziałem.

Maciek
Zapewne widziałeś to po ustawieniu obu TV wg.
referencyjne pyty BD, o kalibracji już nie wspomnę.
Mocno stoję na ziemi. :)

Pozdr.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W telewizorach firmy Sony KDL-55W905A zdarzają się również równie dobre matryce od firmy YoungLighting z Tajwanu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SMAUG

New member
DT60 chyba żartujesz. Na każdym zachodnim portalu zastał totalnie zjechany.
Nierówne podświetlenie, słaby kontrast i mizerna czerń
Prędzej Philips 8008 który bije na głowę tego Panasa.
Gdyby DT60 miał dobrą matryce VA to byłbym na pewno dobry telewizor. Fajny wygląd, solidne wykonanie, dobrze działający smart. Ale matryca przekreśla wszystko. Nawet LG w serii 860/960 porafiło o wiele wiecej wycisnąć z matrycy IPS.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
nie mowie ze tamte zle , ale ten panas naprawde ma tez swietny obraz, a kazdy tv ma jakies wady , to brazowa czern czy granatowa to to to tamto , powoli przymierzam sie do zmiany tv , bylem prawie na 100 % przekonany do F7000 , ale zeraz rzeczywiscie nie wiem co lepsze w905 , dt60 , czy f7000 , f8000 ? chodzi glownie o jakosc obrazu do ogladania telewizji:D ,ceny fajnie spadaja
Panasonic TX-L47DT60E - Preisvergleich (Preis ab € 1.248,00) - TV-LCD + Plasma
Sony KDL-46W905A - Preisvergleich (Preis ab € 1.266,00) - TV-LCD + Plasma
Samsung UE46F7000 - Preisvergleich (Preis ab € 1.067,00) - TV-LCD + Plasma

moze na ktorys sie skusze:cool:
 

orange

New member
No nie wiem gdzie ceny spadają, bo czaję się na 55 w905 i cena ciągle utrzymuje się na poziomie 7500zł
 

andrju75

New member
Witam.Też jestem zainteresowany zakupem 55"W905A.I sam nie wiem co robić?Czy lepiej jest zaczekać na Sony 55" KDL-W950B?Ale ten model będzie na IPS-ie,czyli jakością może spaść do modeli z 2013r W800A-tego już bym nie chciał.Pierwsze informacje na to wskazują ,że Sony obcina koszty na elektronice bo panel nie 200 hz jak W905A tylko 100 hz.Motionflow™ XR jest już prawie o połowę gorszy=480,a W905A ma Motionflow XR równy 800 Hz.Na papierze nie wygląda to dobrze.No chyba, że z tej matrycy technologia TRILUMINOS™coś wyciśnie.Ps.Na podstawę nie patrzę bo będę go wieszał.
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Tak dla przypomnienia w Sony w Full HD 1080p na ten rok będą następujące modele:

Sony W950B
Available in spring
Full HD (1080p) with X-tended Dynamic Range® driven by Edge LED arrays delivers brilliant picture quality
X-Reality PRO picture engine delivers color, clarity and detail at their best
TRILUMINOS Display for breathtaking color, clarity and detail
Motionflow™ XR 480 produces lifelike movement
New, iconic Wedge design accommodates large speakers for deeper, powerful sound in a smaller footprint
ClearAudio+ Sony Digital Sound Processing (DSP) with S-Force Front Surround projects clear vocals and wide-sound range (optional subwoofer SWF-BR100)
Built-in Wi-Fi for streaming connectivity, including Sony Entertainment Network™
Screen Mirroring via NFC OneTouch Mirroring
MHL-enabled for mirroring second screens
3D capable with 2 pairs of glasses included
Screen sizes include 65-inch (KDL-65W950B) and 55-inch (KDL-55W950B)

Sony W850B
Available this winter
Brilliant Full HD (1080p) picture quality
X-Reality PRO picture engine delivers color, clarity and detail at their best
Motionflow™ XR 480 produces lifelike movement
Iconic, new Wedge design delivers clear, powerful sound and stability
ClearAudio+ Sony Digital Sound Processing (DSP) with S-Force Front Surround projects clear vocals and wide-sound range (optional subwoofer SWF-BR100)
Built-in Wi-Fi for streaming connectivity, including Sony Entertainment Network™
3D capable with 2 pairs of glasses included
Screen sizes include 70-inch (KDL-70W850B) and 60-inch (KDL-60W850B)

Sony W800B
Available in spring
Brilliant Full HD (1080p) picture quality
X-Reality PRO picture engine delivers color, clarity and detail at their best
Motionflow™ XR 480 produces lifelike movement
ClearAudio+ Sony Digital Sound Processing (DSP) with S-Force Front Surround projects clear vocals and wide-sound range (optional subwoofer SWF-BR100)
Built-in Wi-Fi for streaming connectivity, including Sony Entertainment Network™
3D capable with 2 pairs of glasses included
Screen sizes include 55-inch (KDL-55W800B) and 50-inch (KDL-50W800B)

Sony W630B
Available in spring
Brilliant Full HD (1080p) picture quality
X-Reality PRO picture engine delivers color, clarity and detail at their best
Motionflow™ XR 480 produces lifelike movement
ClearAudio+ Sony Digital Sound Processing (DSP) with S-Force Front Surround projects clear vocals and wide-sound range (optional subwoofer SWF-BR100)
Built-in Wi-Fi for streaming connectivity, including Sony Entertainment Network™
60-inch screen size (KDL-60W630B)

Sony W600B
Available in spring
Brilliant Full HD (1080p) picture quality
X-Reality PRO picture engine delivers color, clarity and detail at their best
Motionflow™ XR 240 produces lifelike movement
ClearAudio+ Sony Digital Sound Processing (DSP) with S-Force Front Surround projects clear vocals and wide-sound range (optional subwoofer SWF-BR100)
Built-in Wi-Fi for streaming connectivity, including Sony Entertainment Network™
Screen sizes include 48-inch (KDL-48W600B) and 40-inch (KDL-40W600B)

Ps.Pytanie na jak dużo Sony przycięło na oszczędnościach tych modeli,bo patrząc począwszy od najwyższej serii w 1080p to wypada serie niżej niż na rok 2013
tzn.Sony W950B(seria na rok 2014) = W805A(seria na rok 2013).
 
Ostatnia edycja:

orange

New member
Dlatego zastanawiam się czy jest szansa na obniżkę cen, jak nie czasami na to, że cena zostanie zwiekszona...
 

betman

New member
Witam.Też jestem zainteresowany zakupem 55"W905A.I sam nie wiem co robić?Czy lepiej jest zaczekać na Sony 55" KDL-W950B?Ale ten model będzie na IPS-ie,czyli jakością może spaść do modeli z 2013r W800A-tego już bym nie chciał.Pierwsze informacje na to wskazują ,że Sony obcina koszty na elektronice bo panel nie 200 hz jak W905A tylko 100 hz.Motionflow™ XR jest już prawie o połowę gorszy=480,a W905A ma Motionflow XR równy 800 Hz.Na papierze nie wygląda to dobrze.

Wychodzi na to, że następca może być na poziomie teraźniejszego 805. Czyli ich sztandarowy produkt zejdzie już o szczebel niżej.

Osobiście wolę pasywne 3D, ale rozumiem też mniej przychylne nastawienie do paneli IPS (słaba czerń). Choć ten też ma plusy, kąty są najlepsze z możliwych i są to generalnie bardzo szybkie panele.
 

betman

New member
Panowie, który telewizor wybrać jeśli po jednej stronie mam Sony 46" 905 a po drugiej nie F8000 ale F7000?

U mnie w Singapurze F8000 nie jest dostępny o przekątnej 46" natomiast 905 jak i F7000 kosztują dokładnie tyle samo (co do Dolara). Czy w tym momencie jest to łatwy wybór ze wskazaniem na Sony?
 

SDman

Banned
Panowie, który telewizor wybrać jeśli po jednej stronie mam Sony 46" 905 a po drugiej nie F8000 ale F7000?

U mnie w Singapurze F8000 nie jest dostępny o przekątnej 46" natomiast 905 jak i F7000 kosztują dokładnie tyle samo (co do Dolara). Czy w tym momencie jest to łatwy wybór ze wskazaniem na Sony?

Witam,
tak

Pozdr.
 

andrju75

New member
Witam.W przedsprzedaży Sony 55" KDL-W950B jest w cenie 7.556zł a dostawa(gratis) przewidywana jest na połowę marca.Cena szok na wejściu,praktycznie niewiele wyższa od obecnego modelu 55"W905A.Czyżby Sony aż tak przycieło na jakości w elektronice w najwyższym swoim modelu FullHD?Czy duża różnica na niekorzyść(jakość obrazu itp.) może być w stosunku do serii W905A?.Jestem bardzo ciekawy jak to wypadnie.
 

Bebol

New member
Dzięki. A jeśli będę musiał zejść rozmiarowo do czegoś w okolicach 40-42" cali to co wtedy w zestawieniu Sony vs Samsung? Sony 805 42" kontra Samsung 40" z serii 6XXX?

Pozdrawiam

Witam,

Miałem taki sam dylemat co ty, wybrałem Samsunga 40F6500 (była promocja w Neo24 dawali dodatkowe 2lata gwarancji Samsunga i to było jednym z czynników które zadecydowały). Druga sprawa to różnica w cenie. Za Samsunga zapłaciłem 2300zł, a Sony z 5 letnią gwarancją w SolPolu kosztował 3200zł. Różnica dosyć spora i wybrałem Samsunga. Puki co jestem zadowalony, choć ma wszystkie wady:) o których ludzie piszą czyli clouding, ciemne rogi i itd. Kąty też ma słabe, ale jak za taką kasę to jest naprawdę git!! Smart jest bardzo fajny, pilot multimedialny też, także ja polecam, choć jakby różnica w cenie nie była tak wysoka (i nie byłoby promocji z gwarancją na Sama) to pewnie bym kupił Soniaka :p A tak mam 900zł w kieszeni i fajny TV, choć nie bez wad (ale wiedziałem o nich przed zakupem). Kupowałem pod koniec stycznia br.
 
Do góry