Samsung F8000 kontra Sony W905

Sony kontra Samsung


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

SDman

Banned
Samsung po części przemawia do mnie multimedialnością, tylko nie wiem, ile aplikacji tak naprawdę przeciętny użytkownik wykorzystuje.
Miałem wcześniej model Sony HX920 i jedyne co mnie wkurzało tam, to długi przełączenia miedzy kanałami lub wybór źródła sygnału (hdmi, tv, itd)

Ipla jak w kompie z możliwością TV Online, TVN Player jak w kompie z możliwością kontynuacji oglądania, wznawiania.
Dodatkowo Iplex Plus, Cineman.vod -mega fajny 2,5 zł. za film bez wychodzenia z domu przyzwoita oferta.
HBO Go, Vevo.com super -teledyski w pierwotnej formie bez loga stacji i głupawych smsów napisów życzeń.
Polskie radio internetowe -hit. itd itp.

Odtwarza wszystko z USB i po sieci co bym nie zapodał.
Doskonała współpraca ze Smartfonem Samsung GS3 (AllShareCast)
Miracast również działa więc inne marki Smartfonów również się połączą.
W Sony problem- tylko Sony

Chcesz mieć TV dla siebie bierz Sony, Samsungiem cieszą się wszyscy domownicy.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Macca Radza

New member
Prawda samsung to kombajn multimedialny...jeśli kupisz Sony to może do tego BD samsunga F6500 i masz pełnoprawnego Smarta...
 

Macca Radza

New member
Sony z tego co czytałem ma mniejszy i input lag wiec chyba tez na to trzeba zwrócic uwagę...Mam F8000 ale nie widział jescze konsoli tak wiec nie powiem Ci jak to wypada w praktyce :)
 

BLACK_KNIGHT

New member
To będzie w950 ale tv ma mieć 3d pasywne wiec pewnie coś na ips i panel nie 200 hz jak w905 tylko 100 hz plus beznadziejna podstawka dlatego wlaśnie kupiłem 46 w905
 

orange

New member
to teraz pozostaje decyzja kiedy kupować...
Teoretycznie po wejściu nowego modelu stary powinien być tańszy ale nie wiem czy nie bedzie problemu z dystrybucją...
 

prezy

New member
Bez reklam
Za Sony:
1.przemawia delikatnie lepsza jakość obrazu, ale obiecuję że przy 3m nie zauważysz,
2. Niższy Input lag trochę ponad 20 ms
Wady:
1. Gorszy smart
2. Brak możliwości podłączenia urządzeń bezprzewodowych
3. Czyta mniej formatów
Co do Sama:
1. Najlepszy smart na rynku
2. Pełne multimedia, kodeki, czyta najwięcej formatów, urządzenia bezprzewodowe
3. bardzo dobra natywna 200 Hz matryca (ktoś powie, że Sony też to ma ale prosze sprawdzić co się dzieje z białym tłem przy czarnym kwadracie Sam - wymiata)
4. Bardzo szybka reakcja tv na polecenia,np. uruchomienie 1,5s
Wady:
1. Wyższy Input lag
2. Podstawa, która nie zawsze się zmieści na stoliku.

Dlaczego brać Sony?
Bo wszyscy tak mówią,
Bo we większości testach jest ramis ale z przewagą obrazową na Sony
Bo tak
Dlaczego brać Samsunga
Bo minimalnej róznicy w obrazie nie zauważysz (ludzkie oko ma zdolność do całkowania i tylko testy pokazuą róznicę)
Bo jest tańszy
Bo to Samsung użyczył mu matrycy

Oczywiście wybór pozostawiam Tobie, to Ty będziesz go oglądał.
Pamiętaj nie kupuj tv dla forumowiczów, testów tylko dla Siebie.
Życzę udanego wyporu :)
 

orange

New member
Dzieki kolego.
Wiem, że to ja będę oglądał, dlatego szukam opinii wsród osób, które testowały oba tv i coś o nich mogą powiedzieć.
Proszę nie patrzcie na to, który tv jak stoi, bo ja go powieszę.
Jak to powiedział mi jeden Pan w sklepie - Sony dostało nagrodę EISA jako tv 2013/2014, więc czymś się kierowali przy wyborze tego tv...
 

jedrus11

New member
Tez tak mysle i dlatego wczoraj kupilem sony 55W905. Przez miesiac się wahalem. Przeczytałem na forach prawie wszystkie opinie o jednym i drugim telewizorze, ale jak to mówią kazda pliszka swój ogonek chwali. Wreszcie zawierzylem fachowcom przyznającym nagrodę EISA.

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka
 

orange

New member
Tez tak mysle i dlatego wczoraj kupilem sony 55W905. Przez miesiac się wahalem. Przeczytałem na forach prawie wszystkie opinie o jednym i drugim telewizorze, ale jak to mówią kazda pliszka swój ogonek chwali. Wreszcie zawierzylem fachowcom przyznającym nagrodę EISA.

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka

A gdzie kupowałeś i w jakiej cenie jeśli można wiedzieć?
 

jedrus11

New member
Kupilem w Sony w Warszawie w Arkadi za 7490. W cenie przywiozą i zawieszą na ścianie (kupilem w niedzielę, przywiozą w środę)

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka
 

Czesław

New member
Witam

Na moje,na linkach powyżej przy porównaniu 55-tek widać straszną różnicę,na korzyść oczywiście Sony.Kolor niebieski szczególnie powala.Wiedziałem że Triluminosy są świetne,ale nie myślałem że jest aż taka przepaść.Mnie ten link przekonał całkowicie,zobaczcie na poziom czerni w obu modelach.

Maciek
 

SDman

Banned
Witam

Na moje,na linkach powyżej przy porównaniu 55-tek widać straszną różnicę,na korzyść oczywiście Sony.Kolor niebieski szczególnie powala.Wiedziałem że Triluminosy są świetne,ale nie myślałem że jest aż taka przepaść.Mnie ten link przekonał całkowicie,zobaczcie na poziom czerni w obu modelach.

Maciek

Nie bądź śmieszny, proszę Cie takie coś to mogę wstawić bez problemu TV z biedronki vs W9
Możesz być pewien, że TV z biedronki wygra !

Pozdr.
 

Czesław

New member
Nie bądź śmieszny, proszę Cie takie coś to mogę wstawić bez problemu TV z biedronki vs W9
Możesz być pewien, że TV z biedronki wygra !

Pozdr.

A to przepraszam, nie wiedziałem że ktoś daje linki do sfabrykowanych prezentacji.Dobrze że mi to uświadomiłeś bo po tym filmie już myślałem że Sony odbiera lepiej.Teraz już nawet nie uwierzę w żaden test,przecież to tak łatwo zmontować !

SDman proszę Cię zejdź na ziemię.Muszę Cię zmartwić ale ostatnio widziałem oba tv w akcji i również rzuciło mi się w oczy to że Sony ma lepszą czerń,podobnie jak na tym filmiku..Niestety tego nie można powiedzieć o moim 47W805 i teraz nieco żałuję że nie dołożyłem do W905.Sony po prostu odbiera lepiej,trzeba się z tym pogodzić.I naprawdę nie piszę tego,bo mam Sony i uważam że ma kilka sporych wad.Piszę o tym co widziałem.

Maciek
 
Do góry