Samsung F8000 kontra Sony W905

Sony kontra Samsung


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

andrju75

New member
Witam.Jeżeli chodzi o jakość obrazu(głębia,szczegółowość,kontrast itp.) to postawiłbym na 55''W905.To jest jeden z najlepszych tv led.Jak nie plasma to dobry wybór.Obraz bez kalibracji w podobnych ustawieniach jest zdecydowanie na korzyść Sony.Multimedialność to Samsung-ale jak dla mnie ,najważniejsza sprawa to jakość obrazu a nie gadżeciarstwo.Pozdrawiam.
 

prezy

New member
Bez reklam
Daj trochę więcej info na temat przeznaczenia Tv. Wtedy można coś doradzic przemawiając konkretnymi argumentami.
 

orange

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon 4x5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost, z boku równiez
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony oraz z zza pleców oglądającego
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sony HX 46 920
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobrą ostrość, dobra czerń
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+,
10.Jakie urządzenia ? ps3 a pozniej ps4, amplituner Harman 255
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? max 4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? wszystko jedno
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport, gry
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1,2
16.Preferencje co do marki ? samsung, sony, może lg...
17.Preferencje co do wielkości ? 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? chyba nic
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór pozne popoludnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? TAK, brak wyraźnych preferencji
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb:
Sharp 60 le 857
Philips 60PFL 9708 z poczwórnym ambilightem.
Panasonic 60DT60
Philips 55pfl 8008
Panasonic 65St60
 

SDman

Banned
Krótko, zwięźle i na temat.
Co polecicie?
55 cali.

Witam,
tak, byłem w Euro, Pan sprzedawca nawet próbował mi udowodnić (plansza
testowa od Sonego -słynna czerwień na czerwieni ), że Samsung wyłoży się na niej ale nie wziął pod uwagę, że ja już F8000 ustawiłem wg "Flatpanelshd+moje korekty" i cóż; pokazał kolor na kolorze.

Ogólnie, odczucie na planszach RGBYGBW , że Sony może jedynie na żółtym wygrywa (oczywiście skalibrowany) Całą resztę idealnie pokazuje Samsung .
Jak się to ma do obrazu -otóż też odnoszę wrażenie jakby Samsung grał, bardziej kontrastowo (jakby miał większe spektrum kolorów).
Sony tak efektownie gra na podbitych kolorach -ale wtedy czegoś brakuje -coś nie pasuje.
Kąty są zmorą obu ale jakby znów lekka przewaga Samsunga.

Czy da się doprowadzić np. w Saturnie do konfrontacji w identycznych warunkach i obok siebie
W905 vs F8000 tego nie wiem, ale wydając ok. 8 tys. na TV powinna być taka możliwość.

Uważam, że jedynie taka konfrontacja jest w stanie pokazać wyższość jednego nad drugim,
pewnie minimalną, bo przez KO raczej nie.

Samsung ma nie podważalną przewagę ze swoim Smart TV, deklasuje nie tylko Sony.
Ma również lepszy dźwięk 2+2 to nie 1+1.

Nie biorę udziału w ankiecie bo nie ma znaku równości :)

Pisanie o zdecydowanej wyższości jednego nad drugim jest mocno niewiarygodne.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Witam.Miałem możliwość zobaczyć w 55" jak grały na tym samym materiale i stały jeden obok drugiego w sklepowych ustawieniach w EuroRTVAGD.A stałem z pół godziny porównując je oba.Moje wrażenia są takie,że F8000 gubił szczegóły obrazu(dla mnie to jest b.ważne) ,które były widoczne na W905(czy to efekt ustawienia?).Kolor czarny zdecydowanie na korzyść Sony a pozostałe to chyba efekt Trilominus w Sonym ,który podbija poszczególne kolory (głównie kolor czerwony i jego odcienie),ale czy są wiarygodne trzeba samemu ocenić.Pierwsze wrażenia zdecydowanie na korzyść Sony W905.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam.Miałem możliwość zobaczyć w 55" jak grały na tym samym materiale i stały jeden obok drugiego w sklepowych ustawieniach w EuroRTVAGD.

Witam,
na ustawieniach sklepowych nigdy nie powinno się porównywać jeden i drugi
ma je nie najlepsze -to bez sensu jakiegokolwiek.

Pozdr.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
DO Twoich potrzeb:
Sharp 60 le 857
Philips 60PFL 9708 z poczwórnym ambilightem.
Panasonic 60DT60
Philips 55pfl 8008
Panasonic 65St60

Kiki Kolega wyraznie napisal jakie interesuja go tv.... wiec po co wypisywac plejade tv, ktore Ty mozesz zaproponowac. Podziel sie swoja wiedza i z tych dwoch modeli wymienionych pomoz wybrac tv.
Najlepiej wiadomo sprawdzic go na swoich ustawieniach i miec jeden obok drugiego. Ja osobiscie wole sony ale to tez kwestia gustu. Mi osobiscie na przygwizdach typu smart nie zalezy wiec to tez na pewno ma jakis wplyw na moj wybor. Najbardziej zalezy mi na kolorach, ruchu, szybkosci, szczegolach, a te dla mnie sa lepsze w Sonym.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Najbardziej zalezy mi na kolorach, ruchu, szybkosci, szczegolach, a te dla mnie sa lepsze w Sonym.
Witam,

Aby to stwierdzić trzeba mieć 2 identyczne źródła, ten sam materiał testowy.
Oba TV muszą być wstępnie ustawione wg plansz testowych mp4 (kalibracja -jeszcze lepiej).

Każdy inny test to jak wróżenie z fusów.
Tak można ocenić jedynie wygląd i funkcjonalność, wstępnie dźwięk.

Pozdr.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
na necie jest klika testow porownujacych te dwa tv i wystepuje miedzy nimi znak rownosci
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Wiadomo,że tv nie kupuje się oglądając jaką prezentuje jakość obrazu w sklepie(nikt by chyba nie kupił plasmy).SDman zauważ,że większość ludzi kupujacych dobry TV nie wykorzystuje jego potencjału,nie potrafi go dobrze ustawić,tv gra na standardowych ustawieniach.Dodatkowo rzadko kto poddaje tv kalibracji.Oba modele są dobre(F8000,W905)ale dla mnie przewagę jednak ma Sony (zdecydowanie lepsza szczegółowość obrazu,lepiej wypada czerń,wydaje mi się ,że ma lepszą głębię kolorów).Pozdrawiam.
 

SDman

Banned
na necie jest klika testow porownujacych te dwa tv i wystepuje miedzy nimi znak rownosci

Właśnie dla tego nie głosuję, a jak pisałem wyżej ciężko by było taką konfrontację uzyskać.

Samsung F8000 (LED) review - FlatpanelsDK
|
Sony W9 review - FlatpanelsDK

Oba modele są dobre(F8000,W905)ale dla mnie przewagę jednak ma Sony (zdecydowanie lepsza szczegółowość obrazu,lepiej wypada czerń,wydaje mi się ,że ma lepszą głębię kolorów).Pozdrawiam.

Tak tylko na jakiej podstawie to stwierdzasz ? Chyba na na ustawieniach fabrycznych
bo tutaj zdecydowanie szala przechyla się w kierunku Samsunga.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

sudzio87

New member
Zdecydowanie Sony. Nie chcę powiedzieć, że Samsung to "szajsung", ale jeśli chodzi nam o wysokiej klasy obraz to porównując oba sprzęty stawiam na Sony...
 

orange

New member
Samsung po części przemawia do mnie multimedialnością, tylko nie wiem, ile aplikacji tak naprawdę przeciętny użytkownik wykorzystuje.
Miałem wcześniej model Sony HX920 i jedyne co mnie wkurzało tam, to długi przełączenia miedzy kanałami lub wybór źródła sygnału (hdmi, tv, itd)
 
Do góry