Samsung D8000 problem z matrycą LED

Primer

New member
Matryca niema budowy? - Pewnie jakieś lite ciało organiczne :)

Masz cholernego pecha.

Mam dwa UE406500 z różnymi matrycami, oba na planszy testowej szarości 10% są gładkie i równomierne jak "pupcia niemowlęcia", w sklepie nie wybierałem, sprawdziłem czy jest oryginalnie zaklejone opakowanie.

Czytałem wcześniejsze posty opisujące Twoją walkę z Samsungiem.
Popieram.
Lać ich trzeba profilaktycznie, aby na przyszłość trzymali jakość :)

Oczywiście ja też dbałem o to żeby tv był nieotwierany i "dziewiczy"
Niestety nic to nie dało.
Znam kilka przypadków że właściciel twierdzi że ma idealną matrycę.Nie wiem czy naprawdę nie widzi czy nie chce widzieć wad.Może i w Twoim przypadku tak jest.Ja wiem jedno po tym co widziałem przez ostatni rok podczas mojej walki z szajsungiem nie jestem w stanie uwierzyć że istnieje idealny tv z serii D.
Ale moim największym problemem jest teraz to że nie mam telewizora wcale, ponieważ go sprzedałem.
Nie miałem już siły walczyć z szajsungiem i z jego paskami na matrycy oraz cloudingiem.A żeby było śmieszniej nie widzę na rynku innego tv który by mi odpowiadał tak jak D7000 pod względem multimedialności obrazu(jak się trafi matryca A2)oraz wyglądu!!!!
Dlatego to co zawsze było dla mnie przyjemnością czyli zakup nowego sprzętu stało się dla mnie takim problemem po moich doświadczeniach że mimo chęci nie mam odwagi kupić kolejnego szajsunga.Bo jak pomyślę że wydałbym dokładnie 8.290 (cena w euro rtv) i po zainstalowaniu tv zobaczyłbym paski,sub piksele i clouding to mógłbym tego nie przeżyć.:x
Szczerze mówiąc pierwszy raz w życiu firma tak skutecznie zawiodła moje zaufanie że mimo potrzeby i to wielkiej powstrzymuje mnie to skutecznie przed nabyciem telewizora:-(
Naprawdę mam z tym problem od ok 2 miesięcy ale nie mam odwagi jeszcze raz ryzykować.
 

farba

New member
To poproś w euro rtv żeby pozwolili Ci sprawdzić tv szczególnie zamówiony przez infolinię.Zobaczymy jak go sprawdzisz:D
Nie ma znaczenia jak zamówiony, nie pozwolą i tyle. Zresztą to Polska norma, tzn dostajesz pudło i "sprawdź se pan w domu". Szkopuł w tym, że w przypadku zwrotu lub wymiany zaczynają się schody - sprzedawca kładzie laskę na klienta, bo kaskę już przytulił. Zasłaniając się regulaminem sklepu, odsyłano mnie do serwisu, gdy na drugi dzień chciałem wymienić TV. Przykładowo w łódzkim EW i MM, też nie otworzą ci pudła na sklepie przed uiszczeniem zapłaty. Nie ma więc możliwości przetestowania telewizora pod kątem zamontowanej w nim matrycy, a jak wiemy, matryce montują różne nawet w tym samym modelu TV.

Szczerze mówiąc pierwszy raz w życiu firma tak skutecznie zawiodła moje zaufanie że mimo potrzeby i to wielkiej powstrzymuje mnie to skutecznie przed nabyciem telewizora:sad:
Naprawdę mam z tym problem od ok 2 miesięcy ale nie mam odwagi jeszcze raz ryzykować.
Mam to samo:) Kilka tygodni temu sprzedałem prawie nowego Samsunga z badziewiastą matrycą od AUO i tak się miotam, ponieważ nie wiem co kupić. Po prostu, nie chcę kolejny raz tracić pieniądze i nerwy.
 
Ostatnia edycja:

golubiak

New member
a miałem jutro jechać po 40d8000 ale po tych watkach ci przeczytam o tych telewizorach chęć mi odchodzi co raz bardziej, wielki dylemat kupić czy nie?
 

farba

New member
a miałem jutro jechać po 40d8000 ale po tych watkach ci przeczytam o tych telewizorach chęć mi odchodzi co raz bardziej, wielki dylemat kupić czy nie?
Jeśli kupić to jedynie w dobrym sklepie internetowym, bo masz zagwarantowaną możliwość zwrotu bez podania przyczyny w ciągu 10 dni. Przez ten czas konkretnie przetestować i zadecydować...
 

tojamarcin

New member
Mam to samo:) Kilka tygodni temu sprzedałem prawie nowego Samsunga z badziewiastą matrycą od AUO i tak się miotam, ponieważ nie wiem co kupić. Po prostu, nie chcę kolejny raz tracić pieniądze i nerwy.

Miałeś AUO w D8000 ???????? bo jak tak to zaczynam sie bac czy jest sens isc wymieniac tv w media jako niezgodnosc towaru z umowa mam teraz samsungową sa pasy i ide na walke z nimi ale nie chce wpasc z deszczu pod rynne z jakas AUO
 

farba

New member
Miałeś AUO w D8000 ???????? bo jak tak to zaczynam sie bac czy jest sens isc wymieniac tv w media jako niezgodnosc towaru z umowa mam teraz samsungową sa pasy i ide na walke z nimi ale nie chce wpasc z deszczu pod rynne z jakas AUO
Nie, AUO miałem w serii 5xxx. W 6xxx też montują. http://www.hdtv.com.pl/forum/701821-post1070.html Ktoś tu na forum wspominał, że w 7 i 8 przeważają matryce Samsunga.
Dzisiaj byłem w w sklepie firmowym Sony bo po przygodzie z Szajsungiem zastanawiam się nad 40HX720. Sprzedawca, skądinąd bardzo miły człowiek, na moje pytanie w kwestii matryc również wspomniał o loteryjności. Jednak w przeciwieństwie do innych sklepów, powiedział, że nie ma problemu z przyniesieniem fabrycznie zapakowanego TV z magazynu w celu przetestowania przed zapłatą.
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
Oczywiście ja też dbałem o to żeby tv był nieotwierany i "dziewiczy"
Niestety nic to nie dało.
Znam kilka przypadków że właściciel twierdzi że ma idealną matrycę.Nie wiem czy naprawdę nie widzi czy nie chce widzieć wad.Może i w Twoim przypadku tak jest.Ja wiem jedno po tym co widziałem przez ostatni rok podczas mojej walki z szajsungiem nie jestem w stanie uwierzyć że istnieje idealny tv z serii D.
Ale moim największym problemem jest teraz to że nie mam telewizora wcale, ponieważ go sprzedałem.
Nie miałem już siły walczyć z szajsungiem i z jego paskami na matrycy oraz cloudingiem.A żeby było śmieszniej nie widzę na rynku innego tv który by mi odpowiadał tak jak D7000 pod względem multimedialności obrazu(jak się trafi matryca A2)oraz wyglądu!!!!
Dlatego to co zawsze było dla mnie przyjemnością czyli zakup nowego sprzętu stało się dla mnie takim problemem po moich doświadczeniach że mimo chęci nie mam odwagi kupić kolejnego szajsunga.Bo jak pomyślę że wydałbym dokładnie 8.290 (cena w euro rtv) i po zainstalowaniu tv zobaczyłbym paski,sub piksele i clouding to mógłbym tego nie przeżyć.:x
Szczerze mówiąc pierwszy raz w życiu firma tak skutecznie zawiodła moje zaufanie że mimo potrzeby i to wielkiej powstrzymuje mnie to skutecznie przed nabyciem telewizora:-(
Naprawdę mam z tym problem od ok 2 miesięcy ale nie mam odwagi jeszcze raz ryzykować.

Jesteś ciężką ofiarą nowych technologii.
LCD-eki Ci nie leżą, poleciłbym plazmę ale w tej technologi też są wady.

Czepiasz się 3D że nie jest 3D FullHD, w zamian dostajesz telewizor 3D full Hd z micro dimmingiem, tu znowu czepiasz się że widać pasy przy 10% jasności.
Tak, ja je tez widzę i maja być jeśli są wygaszane diody w tej intensywności oświetlenia taka jest ich zasada działania micro dimming w edge led, tych pasów coraz mniej widać przy 20% szarości i więcej powoduje zanik.
Clouding masz w każdej matrycy LCD każdej marki, tu lepie wypada matryca z podświetlaniem strefowym i przy czarnym tle.

Przykład micro dimmingu z podświetleniem edge led http://zapodaj.net/f503506ccaf7.jpg.html
Wygląda fatalnie i jest to zamierzone przez inżynierów samsunga (to im za bardzo tu nie wyszło :) ). Jednak generalnie kontrast poprawia.


Nie ryzykuj, nie kupuj, a jak kupisz to i tak wcisną Ci kit.
 
Ostatnia edycja:

Primer

New member
Jesteś ciężką ofiarą nowych technologii.
LCD-eki Ci nie leżą, poleciłbym plazmę ale w tej technologi też są wady.

Czepiasz się 3D że nie jest 3D FullHD, w zamian dostajesz telewizor 3D full Hd z micro dimmingiem, tu znowu czepiasz się że widać pasy przy 10% jasności.
Tak, ja je tez widzę i maja być jeśli są wygaszane diody w tej intensywności oświetlenia taka jest ich zasada działania micro dimming w edge led, tych pasów coraz mniej widać przy 20% szarości i więcej powoduje zanik.
Clouding masz w każdej matrycy LCD każdej marki, tu lepie wypada matryca z podświetlaniem strefowym i przy czarnym tle.

Przykład micro dimmingu z podświetleniem edge led Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
Wygląda fatalnie i jest to zamierzone przez inżynierów samsunga (to im za bardzo tu nie wyszło :) ). Jednak generalnie kontrast poprawia.

Tak naprawdę nie bardzo cię rozumiem?
Wydaję na tv pięć wypłat kasjerki,sprzedawcy itp (niestety bardzo wiele osób tyle zarabia ok 1350 zł)Dostaje informację od sprzedawcy z infolinii na koniec nawet pudełko jest oznaczone że tv D6500 jest FHD 3D okazuje się ze to kłamstwo,matryca wygląda jak majowe niebo z chmurkami a na ciemnym tle migoczą śliczne kolorowe punkciki.Następnie wymieniam na model flagowy 55D7000 i co? Jest podobnie.Różnica jest tylko w tym że tym razem dopłaciłem jeszcze ze dwie pensje po 1350 zł i w gratisie dodatkowo mam pionowe pasy, które szczególnie podczas oglądania meczu nie dają spokojnie patrzeć.Dla Ciebie to jest czepianie?To właśnie przez ludzi którzy widzą wady lub nie i mają to w d...lub też nie bardzo wiedzą co z tym zrobić, nasz rynek jest traktowany jak rynek II kategorii.Producenci wiedzą że polaczki łykną i jeszcze będą piali z zachwytu.Nie twierdzę że w innych krajach nie ma wad matryc w tv ale na pewno w mniejszym stopniu niż u nas a ludzie zarabiają dużoooo więcej i kupno tv nie jest dla nich takim wydatkiem. Mimo to np. za naszą zachodnią granicą takiego kitu nie wcisną.Bo tu chodzi o pewnego rodzaju kulturę zakupów.Po co się wysilać jeżeli w Polsce wystarczy powiedzieć ten typ tak ma i wszyscy to przyjmują płacąc tysiące zł za wadliwe tv,nie wspominając o tym że sklepy mające psi obowiązek umożliwić klientowi sprawdzenie tv często to uniemożliwiają.Jak byś się zachował kupując nowe auto kiedy zapłaciłbyś za klimę a okazałoby się że owszem jest ona zamontowana ale działa tylko w czasie kiedy samochód jedzie z prędkością do 20 km/h.Ciekawe czy byś się czepiał czy stwierdziłbyś że masz super auto z nowatorskim systemem i tak ma być:lol:
 

fula

New member
Pierwsza wersja

Tak naprawdę nie bardzo cię rozumiem?
Wydaję na tv pięć wypłat kasjerki,sprzedawcy itp (niestety bardzo wiele osób tyle zarabia ok 1350 zł)Dostaje informację od sprzedawcy z infolinii na koniec nawet pudełko jest oznaczone że tv D6500 jest FHD 3D okazuje się ze to kłamstwo,matryca wygląda jak majowe niebo z chmurkami a na ciemnym tle migoczą śliczne kolorowe punkciki.Następnie wymieniam na model flagowy 55D7000 i co? Jest podobnie.Różnica jest tylko w tym że tym razem dopłaciłem jeszcze ze dwie pensje po 1350 zł i w gratisie dodatkowo mam pionowe pasy, które szczególnie podczas oglądania meczu nie dają spokojnie patrzeć.Dla Ciebie to jest czepianie?To właśnie przez ludzi którzy widzą wady lub nie i mają to w d...lub też nie bardzo wiedzą co z tym zrobić, nasz rynek jest traktowany jak rynek II kategorii.Producenci wiedzą że polaczki łykną i jeszcze będą piali z zachwytu.Nie twierdzę że w innych krajach nie ma wad matryc w tv ale na pewno w mniejszym stopniu niż u nas a ludzie zarabiają dużoooo więcej i kupno tv nie jest dla nich takim wydatkiem. Mimo to np. za naszą zachodnią granicą takiego kitu nie wcisną.Bo tu chodzi o pewnego rodzaju kulturę zakupów.Po co się wysilać jeżeli w Polsce wystarczy powiedzieć ten typ tak ma i wszyscy to przyjmują płacąc tysiące zł za wadliwe tv,nie wspominając o tym że sklepy mające psi obowiązek umożliwić klientowi sprawdzenie tv często to uniemożliwiają.Jak byś się zachował kupując nowe auto kiedy zapłaciłbyś za klimę a okazałoby się że owszem jest ona zamontowana ale działa tylko w czasie kiedy samochód jedzie z prędkością do 20 km/h.Ciekawe czy byś się czepiał czy stwierdziłbyś że masz super auto z nowatorskim systemem i tak ma być:lol:

Druga wersja

Chciałbym się podzielić szczęsliwą dla mnie wiadomością.Chyba jako jeden z pierwszych w Polsce po zgłoszeniu niezgodności towaru z umową ,dotyczącą modelu D6500 i jego Full HD 3D otrzymałem w zamian nowiutki i pachnący model D7000 z 2 parami okularów.
Jednak jak się trochę ruszy głową i zna się trochę prawo to można coś wywalczyć.Dlatego zamiast marudzić i czekać na stanowiska szajsunga proponuję próbować walczyć o swoje.Oczywiście mam na myśli osoby które czują sie oszukane a tym którzy nie widzą problemu życzę miłego oglądania na D6500 pzdr

To dopłaciłeś dwie pensje po 1350 zł, czy nie?
Która prawdziwa?

:)

Każdy telewizor ma wady i zalety.
W związku z tymi wadami nie dokonuj zakupu telewizora, będziesz spokojnie żył.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Clouding masz w każdej matrycy LCD każdej marki, tu lepie wypada matryca z podświetlaniem strefowym i przy czarnym .

"Lepiej" to zle powiedziane, a calkowicie nie ma cloudingu/ghostingu itp. Local (dobry) a edge to dwa rozne swiaty!W moim ledowym paroletnim flagowym Samsungu z lokalnym podswietleniem jest idealnie, ZERO cloudingu, ekran wygasza sie calkowicie, tv niemalze idealny o czym mozna bylo poczytac w niejednym tescie i porownaniach do Kuro.
Wiec nie ma co generalizowac.
Oczywiscie wiekszosc tv to cloudingi i mase innych zartow, ktore skutecznie zabijaja przyjemnosc, ale chcielismy ultra cienkie tv to mamy.
Tez wymienialem swojego czasu mojego Samsunga, bo wlasnie mial piekny clouding (mam foty) i podejrzewam ze 90% kupujacych by go zostawilo myslac ze tak ma byc, tym bardziej ze zalosni sprzedajacy wmawiali ze to standart, mimo ze ten tv pojawiajac sie na rynku mial byc tym ktory w koncu bedzie pozbawiony najwiekszych wad tej technologi! Malo tego na tym forum kupujacy mieli podobna wade i tez mysleli ze to standart. Ja posilkujac sie prawnikiem oddalem swoj tv tym smiesznym handlarzom od ktorych kupilem (bagatela 12tys) ktorzy nie maja pojecia o podstawach biznesu i zakupilem w innym miejscu i to bylo to, pierwszy raz zobaczylem to na co czekalem calymi latami, prawdziwa czern w nocy, bez najmniejszych podswietlen. Niestety wiekszosc lcd, w tym ledowe edge beda mialy swiecaca matryce w nocy z mnijeszymi lub wiekszymi efektami cloudingu. Te autora poswiaty to porazka. Ja bawilem sie d8000 60" i bylo bajka ale i tak wolalbym swojego paroletniego w kwesti czerni.
 
Ostatnia edycja:

Primer

New member
Pierwsza wersja



Druga wersja



To dopłaciłeś dwie pensje po 1350 zł, czy nie?
Która prawdziwa?

:)

Każdy telewizor ma wady i zalety.
W związku z tymi wadami nie dokonuj zakupu telewizora, będziesz spokojnie żył.

Troszkę za mało zagłębiłeś się w moje posty.
W tzw międzyczasie tv 46 cali został sprzedany a zakupiłem model 55 cali więc dołożyłem jednak te 2 wypłaty :D Tak więc i jedna i druga prawdziwa;-)
 

Primer

New member
Pierwsza wersja



Druga wersja



To dopłaciłeś dwie pensje po 1350 zł, czy nie?
Która prawdziwa?

:)

Każdy telewizor ma wady i zalety.
W związku z tymi wadami nie dokonuj zakupu telewizora, będziesz spokojnie żył.

Widzę że za punkt honoru przyjąłeś polemikę ze mną i czepianie się słówek a nie odniesienie się do moich argumentów i określenie się czy Samsung zachowuje się ok czy jednak ma klientów w d... co pokazuje często przez swoje odpowiedzi mailowe lub przez sprzedaż produktów z takimi wadami.
Tak czy siak chyba Cię posłucham i przynajmniej na razie daruję sobie zakup tv Samsunga serii D.
Może faktycznie rozwiązaniem jest Sony 920:niewiem:
 

burdzik

New member
Mam ten sam problem!

Mam ten sam problem jak ty w punkcie 1. w tym samym samsungu.
ok 2-3 tyg temku zauwazylem pasek z lewej strony najbardziej widoczna na ciemnym ekranie, ale na jasnych jest rowniez dokladnie jak na zalaczonym zdjeciu ,zdjecie nie oddaje tego .Wiem ze niebedzie latwo o zwrot tv ale ja nie popuszcze im ,a nie moge juz patrzec na to tak mnie to drazni.Daj znac co zalatwiles ,ja powiem tak ze rzecznik spraw konsumenta wszystko powinien zalatwic ale jak nie to nie mozna sie poddawac bo to nie 100zl!
 

burdzik

New member
jak udalo ci sie wymienic sprzet z tym pismem bo mam ten sam problem i nie wiem co robic ,oczywiscie sklep odsyla mnie do serwisu samsunga.i chcial bym sie dowiedziec czy poskutkowalo???
 

maras_tiger

New member
Sluchajcie ja mam ten sam problem z d8000 46 cali zakupilem sprzet ok 8 miechow temu na drugi dzien pojechalem do sklepu i zlozylem pisemna wlasna reklamacje. do euro trv -(nigdy nic w tym sklepie nie kupujcie i nie przyjmujmujcie sie do pracy) zwodzili mnie pol roku wiec oddalem sprawe w rece rzecznika konsumentowktory stwierdzil niezgodnosc z umowa. Wczoraj dostalem odpowiedz od sprzedawcy ze moge wymienic na dowolny sprzet. Wiec to skutkuje nie dajcie sie i walczcie bo prawda i racja jest po waszej stronie. ps NIe kupujcie nic przed sprawdzeniem jesli sprzedawca nie chce dac sprawdzic idzcie do innego sklepu tam napewno pomoga. Pozdrawiam. Teraz mam dylemat jaki telewizor wybrac i siedze na forach i sprawdzam testy.:spam:
 

Primer

New member
jak udalo ci sie wymienic sprzet z tym pismem bo mam ten sam problem i nie wiem co robic ,oczywiscie sklep odsyla mnie do serwisu samsunga.i chcial bym sie dowiedziec czy poskutkowalo???
Nie chce mi się po raz kolejny opisywać całej sprawy.Poszukaj w moich wpisach tam wszystko opisywałem dokładnie w wątku o D7000 i D6500.Po prostu zgłosiłem niezgodność towaru z umową sklep nie wyrobił się w czasie 14 dni i musieli dokonać wymiany.
 

maras_tiger

New member
Wybralem tx-p50vt30 i nie jestem z tego tv zadowolony strasznie krzaczy w grach podpiety do kompa przez hdmi samsung lepie sobie radzil z plynnoscia. Chyba bede sklonny spzrzdam vt30 jesli ktos by chcial. Mysle nad soniaczem teraz ma duzo mniejszy clouding.
 

daab

New member
Witam
Wie ktoś jak sprawdzic ile godzin świecil Samsung D8000.Wchodze w menu serwisowe ale nei mam pojecie jak znalezc czas pracy TV.
 
Do góry