Samsung bd-d5500

tewje

New member
Pojawił się nowy firmware do odtwarzacza Blu-ray Samsung BD-D5500 oznaczony numerem 1028.0

Dzięki za info! Dziwna sprawa ale na stronach UK i DE jest do pobrania wersja 1027.1 z 29.06.2012. Nie ma też informacji co wnosi aktualizacja. Po południu sprawdzę, czy poprawiło się coś odnośnie DTS w .mkv. Pozdrawiam!
 

merlyn1

New member
No właśnie. Czy Samsungi mają Cinavię ? Mam PS3 i nie mogę odtwarzać filmów zabezpieczonych tym dziadostwem, a mam zamiar lada dzień kupić BD-D5500.
 

Paulus27

New member
mam pytanie, bo kupiłem BD-D7500 i pewnie będzie podobnie jak w D5500.
Jest jakiś program na androida na smartfony Samsunga, który znajdzie nie tylko telewizory Smart TV, ale i napędy Bluray z obsługą Smart TV, bo do tej pory używałem iMediashare i przy telewizorze D6500 działa pięknie, tzn. znajduje go i puszcza na pełnym ekranie to co włączam na smartfonie, a w przypadku odtwarzacza bluray niestety nawet nie znajduje go w sieci wifi :(

Podobne pytanie o pilot sieciowy z e smartfona do lepszej obsługi youtube. jest takowy, bo trochę ich już przepatrzyłem ale podobnie jak w przypadku powyżej, żaden nie wykrywa odtwarzacza w sieci wifi.
 

arti82

New member
Pojawił się nowy soft 1029 z 24.07 i po instalacji w SmartHUBie pojawiła mi się zajętość miejsca 129MB/129MB. Odinstalowałem kilka aplikacji i nadal mam 0 wolnego miejsca. Ma ktoś podobny problem?
 

maciejwl

New member
TVN Player

Pytanko! Kupiłem owy sprzęcik Mamie :) i wszystkie aktualizacje po sieci poszły, wgrał się smart hub, widgety poinstalowane no i zonk z TVN Playerem :/ zwiesza się po próbie już odpalenia konkretnego materiału - czarny okren z białymi kółkami :/
Mam TV serii C i wiem problemie z tvnowskim widgetem na sprzętach serii C, ale nie myślałem że na serii D również ten problem się pojawia :(

Jak to jest u Was?? (pozostałe widgety po odpaleniu kilku materiałów działają bez zarzutu)
 

Paulus27

New member
Ja mam od 2dni to samo na BD-D7000. Kilka dni wczesniej wszystko dzialalo ok, ogladalem kilka filmow i programow z tvn playera i hulalo, ale teraz znowu te kółka na czarnym tle stają i pomaga tylko power off. Nie było w tym czasie zadnych aktualizacji, ktore moglyby to popsuć, wiec chyba to problem tvn a nie sprzetu. Natomiast na TV Samsung D6500 wszystko zawsze działa poprawnie.

Mam jeszcze pytanie. Co kilka dni pojawI sie aktualizacji programow i wtedy co jakis czas po dodaniu nowych programow odinstalowuje mi TVNplayer i trzeba go ponownie instalowac. O co z tym chodzi?
Wysłane z Galaxy Note Tapatalkiem 2
 

mabus

New member
pliki FLAC

Bo nie odtwarza. Kolega bagiennik 'osobiście nie sprawdzał, słyszał od klienta i gdzieś czytał', czym zasiał moje wątpliwości bo sprawdzałem to po zakupie. Najnowszy soft nie zmienia stanu rzeczy i wątpię żeby przyszłe nowe softy coś zmieniły w tej materii... Pozdrawiam!


Koledzy jak to jest z tymi FLAC ami? Czy ten d5500 potrafi je odczytać czy nie, czy coś się zmieniło po aktualizacjach softu? Tylko bardzo proszę o odpowiedź kogoś kto włożył USB i próbował odtworzyć taki plik a nie, że gdzieś słyszał, że ktoś widział itp.
Już dwóch BD playerów się pozbyłem bo jeden odtwarzał ale tylko przez DLNA, a drugi odtwarzał, ale trzeba było zmienić nazwę z cośtam.flac na cośtam.mp3 co było dość denerwujące. Chciałbym w końcu kupić coś co działa jak trzeba. Jeśli ten d5500 nie ma takiej funkcjonalności to proszę bardzo pomóżcie i powiedzcie który BDP ze stajni Samsunga z tym sobie poradzi.
Dzięki za pomoc.
 

mabus

New member
Dzięki. Już jestem krok bliżej. Powiedz mi jeszcze, ten E6100 ma w pełni funcjonalny SMART HUB? Działają wszystkie iple, iplexy i tvn?
Jaka jest z grubsza różnica pomiędzy tymi seriami C, D i E? Bo teraz dopiero zauważyłem że numer ten sam tylko literka inna?
Jest coś co cię wkurza w tym E6100 czy nie ma się do czego przyczepić?
 

fio

Member
Szczerze - nie zgłębiałem różnic między poszczególnymi seriami, więc nie pomogę. To najnowszy model w tej chwili z tej półki.
W tej chwili mamy już Iplę, TVN, TVP, Iplex, YouTube, Tuba.tv, Tuba.fm itd.
W porównaniu do TV Samsunga nie ma jeszcze Wp.tv, Orange, ale liczę, że to czasowo, bo cały czas dochodzą nowe aplikacje, których wcześniej nie było.
Co mnie wkurza? Od tygodnia (po najnowszej aktualizacji) nie działa mi przeglądarka internetowa. Reakcja na pilota to w SmartHub'ie 0,5s zwłoki (przy przeglądaniu plików w AlShare działa szybciej), ale wszystkie odtwarzacze i telewizory tak mają. Wrażliwy na bardzo wysoką temperaturę (miałem problem z płynnością odtwarzania streamingu z Ipli przy wysokiej temperaturze w szafce z gorącym amplitunerem). Czyli wady to raczej mało istotne szczegóły.
 

maciejwl

New member
Problem z LAN

Witam! Czy mieliście może kiedyś taki przypadek by ni z tego ni z owego bluray przestał widzieć połączenie LAN?

Sprawdziłem router, kabel czy jakaś żyła się nie wypieła z rj45 czy może gdzieś po drodze nie pękła i wszystko okazało się ok. a bluray jak kabla nie widział tak nie widział i co pomogło... tylko twardy reset urządzenia - czyli przytrzymanie, po włączeniu wcześniej bluray, na obudowie klawisza "stop" ok. 5 sekund - i po tej czynności działa wszystko jak dawniej...
 
Do góry