Samsung bd-d5500

bart1

New member
Witam
Mam pytanie do forumowiczów czy odtwarzacz ten odczytuje pliki mov a dokładniej filmy jakie zapisuje aparat canona g12? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

lexodes

New member
Mam obecnie podpięty odtwarzacz pod ruter. Proszę o informację jak skonfigurować odtwarzacz aby móc odtwarzać pliki ze smartfona na odtwarzaczu blu ray (czyli przez DLNA)? Próbowałem na wiele sposobów ale nic z tego nie wyszło. Myślałem że trzeba ściągnąć aplikację allshare na odtwarzacz, ale nie ma takiego programu na liście programów. W odtwarzaczu w zakładce "moje urządzenia" tryb AllSHare jest zaciemniony (nieaktywny).
Czy odtwarzacz bd-d5500 odtwarza pliki przez DLNA tylko wtedy jeśli ma podłączony oryginalny adapter wifi? Smartfon i bluray są oczywiście w tej samej sieci. Sieć działa poprawnie w obu urządzeniach.
 

lexodes

New member
Myślę że rodzaj smartfona nie ma tu większego znaczenia. Problem jest po stronie odtwarzacza lub sieci. Mam HTC Desire HD. Streaming plików mp3 z telefonu przez siec działa bez problemu np. z avr denon 1912.
 
Ostatnia edycja:

marekapn

New member
Witam, przymierzam się do zakupu tego odtwarzacza, przeczytałem cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, czy odtwarzając film z portu USB da się go przewijać?
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, czy orientuje się ktoś od której wersji firmware w odtwarzaczu BD-D5500 została wprowadzona Cinavia ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pumik

New member
Napisy dostępne tylko wtedy, gdy są w osobnym pliku w formacie .srt i mają identyczną nazwę jak plik z filmem.Inaczej będzie lipa. Miałem ten sam problem na Bd-C5300. Wmuksowanych napisów "nie widzi". Jeśli chodzi o dysk zewnętrzny to jest obsługiwany. Poza tym o moim sprzęcie nie mogę więcej dobrego nic powiedzieć, bo trafiłem na felerny egzemplarz( filmy full Hd - nie obługiwany kodek video, dźwięk również, dżwięk DTS się zacina). Ale są użytkownicy zadowoleni więc tylko ja miałem pecha.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra, już wszystko wiem. Ostatni soft dla odtwarzacza BD-D5500 który był pozbawiony CINAVIA nosił numer 1020.5
Kolejny oznaczony numerem 1022.0 niestety już był zainfekowany tym gównem.

Po zrobieniu downgrade w sposób opisany na forum SamyGO < SamyGO • View topic - BD Firmware Downgrade (SamyGO Proof of Concept) > cofamy się do wersji 1015.5 czyli dość starej.

Jeśli chciałbyś mieć w swoim odtwarzaczu możliwie najnowszy soft bez cinavia, to po zrobieniu downgrade pobierz wersję 1020.5 http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/201112/20111220173710083/B-BRCMBSP.zip i zrób update poprzez USB :)

W ten sposób w Twoim odtwarzaczu zawita firmware w wersji 1020.5 datowany na 2011/12/16, zamiast starszego 1015.5 z 2011/08/05 :)
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
@pumik, po prostu konfigurujesz ręcznie połączenie sieciowe, wpisujesz adres IP, maskę oraz bramkę taką jak masz w swojej domowej sieci, natomiast DNS wpisujesz:
Server_ip.png

i wyszukujesz aktualizacji online. Jeśli wszystko dobrze ustawiłeś, to powinno Ci wyszukać aktualizację która zgłasza się z numerem 1090 i robisz update. Tak naprawdę do odtwarzacza wgra Ci się soft oznaczony numerem 1015 i na tym możesz poprzestać. Jeśli natomiast chcesz mieć najnowszy soft pozbawiony cinavia to ściągnij ten do którego link podałem w poprzednim poście i zrób update przez USB.
 
Ostatnia edycja:

rockmen

New member
Przycinanie obrazu i przesunięcie dźwięku

Witam. Jestem użytkowanikiem Bluray Samsung Bd d5500. Występuje u mnie problem minimalnego przycinania się filmów, a także - co za tym idzie rozjeżdżania się dzwięku i obrazu w filmach ważących powyżej 5 gb. Obraz w filmach powyżej 15 gb przcinaja się już bardzo i normalne oglądanie nie jest możliwe. Dodam tylko, że dotyczy to filmów odtwarzanych przez USB zarówno z dysku twardego jak i pendrive. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, a jeżeli tak to jaka może być tego przyczyna. Nadmienię tylko, że telewizor mam jeszcze HD Ready o ile to ma znaczenie ale sądzę, że nie. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
@rockmen, niestety opisany przez Ciebie problem występuje w odtwarzaczu BD-D5500. Jedyne rozwiązanie to odtworzenie takiego filmu przez DLNA (AllShare) lub nagranie go na płytę DVD lub Blu-Ray, oczywiście może to być ten sam format (np. mkv) z którego odtwarzałeś go przez USB.
 

tomar76

New member
Witam
Walczę z cinavią jakiś czas,mam pytanie czy powyższy update przez USB pomaga przy modelu BD-D5300?
Próbowałem wpisywać powyższy DnS w Bluray i zmieniałem w ruterze i wyskakuje mi nr. błędu 800 brak zasobów
Czy adres DNS wpisujemy tylko w Bluray czy zmieniamy też w routerze?
Spróbowałem wgrać powyższy update po rozpakowaniu przez usb ale jest komunikat : brak plików do aktualizacji
, może trzeba zmienić nazwę pliku?
Proszę o pomoc co robię zle?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
@tomar76, w routerze nic nie zmieniasz, ustawiasz tylko w ustawieniach odtwarzacza. Soft z linku który zamieściłem jest do odtwarzacza BD-D5500 a nie D5300. Poza tym pewnie w obecnej chwili masz zainstalowaną nowszą wersję niż ta którą próbowałeś wgrać, więc komunikat był jak najbardziej poprawny.
 

tomar76

New member
Dzięki za odpowiedź czy w takim razie moglibyśmy polecić mi jakiś odtwarzacz multimedialny który mógłbym podłączyć pod nasa 310 zyxel
Chodzi o to aby urządzenie nie miało tej pieprzonej cinavii.
 

tomar76

New member
pkonrad :możesz mi powiedzieć jak mam to zrobić zmieniam dns w bd-d5300 na ten powyższy i łączy się z routerem ale nie z netem, potem przechodzę do aktualizacji przez internet i dupa blada,wywala komunikat bład 800 brak zasobów.
Wiem że komuś na forum udało się zrobić powyższy downgrade z tym modelem, może ten sposób już wygasł.
Jak zrobić ten downgrade?
Może wie ktoś gdzie szukać starszego oprogramowania do tego modelu przez usb ?
Z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:
Do góry