Samsung bd-d5500

adax

New member
Witam,

Man pytanie odnośnie tego odtwarzacza chodzi mi o połączenie z internetem /Smart HUB/.
Po pierwszym podłączeniu przewodu kablowego do routera, ustawieniu parametrów sieci odtwarzacz łączy sie z siecią bezproblemowo wszystko działa lecz po kilku dniach użytkowania podczas spadku transferu w sieci odtwarzacz rozłączył się z siecią, wyzerował wszystkie opcje Smart Hub i nie chciał wznowić połączenia mimo prawidłowych ustawień sieci. Po wymianie przewodu kablowego /który okazał sie sprawny/ zaczął znowu poprawnie działać ale dzisiaj sytuacja znowu się powtórzyła - brak połączenia z siecią . Zerowanie ustawień odtwarzacza nic nie daje, przewód połaczeniowy sprawny, podłączony komputer łaczy sie z siecią bezproblemowo.W czym jest problem ? może ktoś z użytkowników miał podobny problem i znalazł rozwiązanie.
 

TomKastor

New member
Osobiście mam model 5300, ale ustawienia pewnie są podobne. Przyczyną może być nie dogadanie się z routerem - Proponuje ustawić parametry sieci ręcznie - w sensie nie automatyczne - u mnie dzięki temu smart hub się szybciej łączy, w dodatku na routerze zmieniłem zakres DHCP i w odtwarzaczu wstawiłem właśnie adres sprzed zakresu.

Wysyłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk 2
 

jurkas74

New member
Parametry sieci ustawiałem ręcznie.

Tu bardziej chodzi o przydział IP z routera. Wg mnie jest jakiś problem kiedy przy kolejnym włączeniu urządzenie dostaje nowe inne IP, zresztą ten sam problem mają niektóre amplitunery. Proponuję na routerze sparować adres MAC Samsunga z konkretnym IP, problemy powinny ustąpić (chyba że sam sprzęt jest lewy i gubi jakieś ustawienia ;)).
 

weksla

New member
Bez reklam
Koledzy a możecie powiedzieć mi jaki jest najnowszy soft do D5500 bo na oficjalnej stronie samsunga nie można pobrać żadnego tz. nie istnieje takowy. Czyżby samsung już zaprzestał wspieranie urządzenia?
 

arti82

New member
Dwa szybkie pytania:
- czy na ten model D5500 jest dostępna Ipla (to tlyko formalność ;-) ), Iplex i TVN Player?
- czym się różni od E5500?

Pozdrawiam
 

arti82

New member
Nie bardzo wiem na czym to "okrojenie" polega. W kolejnych postach bowiem piszą, że Smart HUB jest również dostępny w E5500.

Jakie zatem są różnice między D a E w modelu 5500 poza tylnym panelem gdzie E rzeczywiscie wykastrowali do absolutnego minimum? Czy ktoś miał styczność z tymi dwoma modelami i może to ocenić?
 
Ostatnia edycja:

arti82

New member
"E" są droższe i gorsze od swoich odpowiedników "D" więc słowo "okrojone" jest na miejscu...
E w chwili obecnej już są znacznie tańsze od D zatem to już nieaktualne. Nadal jednak nie wiem na czym polega to "okrojenie" oprócz wyjść na tylnym panelu. :( Samsung też nie był w stanie mi na to pytanie odpowiedzieć - super infolinia!
 

lexodes

New member
E w chwili obecnej już są znacznie tańsze od D zatem to już nieaktualne. Nadal jednak nie wiem na czym polega to "okrojenie" oprócz wyjść na tylnym panelu. :( Samsung też nie był w stanie mi na to pytanie odpowiedzieć - super infolinia!
może e5500 jest tańszy dlatego że jego produkcja jest tańsza? np. brak względem modelu d5500 przycisków dotykowych, gorszy (prostszy w budowie) wyświetlacz itp. Swoją droga szkoda że nie ma nigdzie info o podzespołach jakie zastosowali w poszczególnych modelach (np. o procesorze, pamięci itp.)
 

sirleo

New member
witam, jakiś mc temu zakupiłem odtwarzacz Samsung bd-d5500 w mediamarkt, kupiłem też synowi dwie bajki bluray smerfy 3d oraz rio, śmigają bez żadnych problemów. Wczoraj kupiłem bajkę Robots bluray i niestety mam z nią problem, menu jest ok, ale jak włączam film to jedna wielka pixeloza, efekt jakby program dvb-t odbierał z błędami, dźwięk jest ok a obraz kupa. Firmware wgrany jest v1025, resetowałem z menu jak i z przycisku, bez zmian. Na samym poczatku po włożeniu płyty z filmem jest jakaś informacja na czerwonym tle, że ten odtwarzacz wymaga aktualizacji itp. Ktoś spotkał się z takim problemem? Nie wiem czy mam isć reklamować płytę, czy może to wina odtwarzacza? Bajki oryginalne.
 
Ostatnia edycja:

lexodes

New member
czy jest aplikacja na smartfona z androidem umożliwiająca bezprzewodowy przesył materiału np. teledysku czy mp3 do urządzenia BD-d5500 i żeby odtworzył to co się przesłało na TV?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
czy jest aplikacja na smartfona z androidem umożliwiająca bezprzewodowy przesył materiału np. teledysku czy mp3 do urządzenia BD-d5500 i żeby odtworzył to co się przesłało na TV?

iMediaShare, ale niestety widzi tylko TV. Z odtwarzacza można wejść w moje treści i tam będzie serwer iMediaShare, tak że nie da się wysłać bezpośrednio, tylko tak jak z allShare z kompa. Testowane na Galaxy Nexus BD-d5300 i LE37B651.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Panowie, zastanawiam się na zakupem tego odtwarzacza, ale mam do was kilka pytań:
Jak wygląda sprawa awaryjności tego modelu z perspektywy czasu? Zależy mi na obsłudze dysków zewnętrznych, ale jak czytałem nie ma z tym raczej problemów.
Czy macie jakieś propozycje w tym przedziale cenowym innych konkurencyjnych odtwarzaczy?

Będę wdzięczny za wasze opinie i pomoc w wyborze
 
Do góry