Samsung BD-E5300 i BD-E5500

icek69

New member
Kupiłem właśnie e5300 i go testuję. Po pierwsze działa tylko przez HDMI bezpośrednio podłączone do TV, przez AV na kablu po którym działa PS3 nie widać go w ogóle. A po drugie zamiast Smart Huba z Iplą i Iplexem widzę tylko You Tube. Jutro zamierzam zwrócić sprzęt i pomyśleć o innym Blu-Rayu, może wyższy model, a może Panas lub LG?
 

fkaczmarek

New member
Kupiłem właśnie e5300 i go testuję. Po pierwsze działa tylko przez HDMI bezpośrednio podłączone do TV, przez AV na kablu po którym działa PS3 nie widać go w ogóle. A po drugie zamiast Smart Huba z Iplą i Iplexem widzę tylko You Tube. Jutro zamierzam zwrócić sprzęt i pomyśleć o innym Blu-Rayu, może wyższy model, a może Panas lub LG?

Wg Samsunga niestety dopiero mają wprowadzić Iple i Iplex do serii E
Tak to jest z nowinkami!
 

Lolkovsky

New member
Wg Samsunga to w E5300 w ogóle nie ma Smart Huba, tylko "wbudowana strona treści" (zapewne youtube). W E5500 smart hub już jest, a "11Y type" oznacza chyba, że jest to smart hub taki, jak w serii D (w serii E trochę go zmienili).
 

icek69

New member
No to wszystko już jasne. E5300 ma tylko YouTube'a. SmartHuba ma E5500 i wyżej.
Wymieniam w takim razie E5300 na D5300. Natomiast brak obrazu po HDMI to był mój błąd w ustawieniach ampli.
Kosztowało mnie to trochę nerwó i czasu, bo złożyłem reklamację w Samsungu na poziom obsługi i showroomu i infolinni, które mnie zapewniały, że E5300 ma SmartHuba z Iplą itd. Przeprosili i na własny koszt wysyłąją sprzęt do wymiany.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
No to wszystko już jasne. E5300 ma tylko YouTube'a. SmartHuba ma E5500 i wyżej.
Wymieniam w takim razie E5300 na D5300. Natomiast brak obrazu po HDMI to był mój błąd w ustawieniach ampli.
Kosztowało mnie to trochę nerwó i czasu, bo złożyłem reklamację w Samsungu na poziom obsługi i showroomu i infolinni, które mnie zapewniały, że E5300 ma SmartHuba z Iplą itd. Przeprosili i na własny koszt wysyłąją sprzęt do wymiany.

Nie wymieniaj na D5300, mam go od kilku miesięcy i jestem maksymalnie wkur....ony na ten sprzęt. Zanim podejmiesz decyzję to poczytaj wątek o D5300 http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/69609-bd-d5300-opinie.html
 

icek69

New member
@pedro_78: to jaki BR w takim razie polecasz? Panasonic DMP-BDT110 byłby OK?

Z Twoich postów widzę, że najbardziej Cię irytowały problemy z dźwiękiem i stopklatką w filmach z pliku. Ja tego problemu nie będę miał, bo planuję jedynie oglądać oryginalne płyty DVD i BR.

Drugim problemem u Ciebie jest przycinanie transmisji w Smart Hubie. I to jest jedyny problem, który mnie niepokoi... no może jeszcze głośność napędu odtwarzacza.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
@pedro_78: to jaki BR w takim razie polecasz? Panasonic DMP-BDT110 byłby OK?

Z Twoich postów widzę, że najbardziej Cię irytowały problemy z dźwiękiem i stopklatką w filmach z pliku. Ja tego problemu nie będę miał, bo planuję jedynie oglądać oryginalne płyty DVD i BR.

Drugim problemem u Ciebie jest przycinanie transmisji w Smart Hubie. I to jest jedyny problem, który mnie niepokoi... no może jeszcze głośność napędu odtwarzacza.

Co do odtwarzania płyt DVD i BR nie mam żadnych zastrzeżeń, Ipla i VOD TVP nie zacinają u mnie, nie wiem jak Iplex i TVN Player, bo za granicą nie działają.
Ciężko coś komuś polecić, ale jak masz chwilę to zerknij do wątku o LG BD660 http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/74498-lg-bd-660-warto-kupic-czy-nie.html z tego co wynika z postów myślę że jest to sprzęt nad którym można się zastanowić. Co do panasa to ciężko mi powiedzieć, ale na pewno coś tu znajdziesz na forum o nim.
 

arti82

New member
Witam

Czy któryś z użytkoników modelu E5500 mógłby odpowiedzieć na poniższe pytania:
- czy jest tutaj wkońcu SmartHUB taki jak w modelu D5500 (bo różne opinie już znalazłem)?
- jeżeli jest to czy dostępne są aplikacje: ipla, tvnplayer, iplex, tvpvod itp.?
- czy można korzystać z zasobób samsungapps tak jak w D5500 i instalować co się podoba?
- ewentualnie jakby ktoś zarzucił fotki smarthuba z tego modelu tak jak w tym wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/71444-samsung-bd-d5500-2.html
- wymienić ewentualne wady i zalety w stosunku do D5500

Z góry dziękuję!
 

marwolski

New member
W modelu E5500 jest taki sam SmartHUB jak w D5500, są dostępne te wszystkie aplikacje o które pytasz, można instalować z zasobów samsungapps, etc. Korzystam w odtwarzacza dopiero kilka dni tak więc za dużo się nie mogę wypowiedzieć, na pewno rzuca się w oczy ograniczona liczba wyjść z tyłu, jest praktycznie tylko hdmi, coaxial, lan. Czyta wszystko co mu wrzucam, widzi duże dyski podłączane przez usb, czyta mkv z napisami ale muszą być z rozszerzeniem srt. Jedynie co zaobserwowałem to desynchronizacja dźwięku i obrazu podczas odtwarzania plików mkv (ja testuję takie o wielkości 5-6 GB) i dźwiękiem dts. Co parę minut praktycznie dźwięk jest przesunięty w stosunku do obrazu, pomaga włączenie pauzy na chwilę ale jest to wkurzające. Problem z tego co szukałem był już też opisywany na jakimś zagranicznym forum.
 

szenefe

New member
Witam, czy ktoś się orientuje jak można odtworzyć pliki FLAC na E5500? Interesuje mnie odtworzenie z All Share i dysku usb.

Pozdrawiam
 

pawelc32

New member
witam jakie serwisy są dostępne na tym modelu czy działa ipla iplex tvn vod tvp ? zastanawiam się tez nad modelem BD-E6100 który ma wifi ale ten podobno nie obsługuje ipla jesli zależny mi na pełnym smart hubie to który wybrać dziękuje za odp pozdrawiam
 

Yousarian

New member
smart hub

Cześć
Mam pytania - wybaczcie jeśli dość banalne ale dla mnie to zagadka.
Zastanawiam się nad kupnem e5300 (270 PLN) i mam prośbę o pomoc w
- czy dvd będzie działał na zwykłym telewizorze z kineskopem :) bez dodatkowych glosników,
- czy smart hub polega na tym, że podpinam siec i mogę przeglądać Youtube i nie potrzebuję nic więcej
- czy a takim tv jak wyżej będzie to działać
- czy odtwarzać pokazuje napisy
przyznam się że dla mnie hd itp w chwili obecnej ie przedstawia wystarczającej wartości dodanej wiec ie tęsknie za tym. Kupuję dvd aby córce puścić bajki a i jeśli ma działać youtube będzie super.

Z góry bardzo dziękuję.

W modelu E5500 jest taki sam SmartHUB jak w D5500, są dostępne te wszystkie aplikacje o które pytasz, można instalować z zasobów samsungapps, etc. Korzystam w odtwarzacza dopiero kilka dni tak więc za dużo się nie mogę wypowiedzieć, na pewno rzuca się w oczy ograniczona liczba wyjść z tyłu, jest praktycznie tylko hdmi, coaxial, lan. Czyta wszystko co mu wrzucam, widzi duże dyski podłączane przez usb, czyta mkv z napisami ale muszą być z rozszerzeniem srt. Jedynie co zaobserwowałem to desynchronizacja dźwięku i obrazu podczas odtwarzania plików mkv (ja testuję takie o wielkości 5-6 GB) i dźwiękiem dts. Co parę minut praktycznie dźwięk jest przesunięty w stosunku do obrazu, pomaga włączenie pauzy na chwilę ale jest to wkurzające. Problem z tego co szukałem był już też opisywany na jakimś zagranicznym forum.
 

pasior

New member
Ja właśnie odebrałem od kuriera e5300 i będę starał się go oddać do sklepu bo:
-Nie ma smartHuba jest tylko YouTube (na stronie samsunga jest inaczej)
-Film FullHD w formacie mkv strasznie skacze (rozmiar pliku ok 6Gb)
-YouTube działa koszmarnie wolno.

Co do innych rzeczy to napisy czytają się poprawnie, polskie znaki też. Ma tylko wyjście HDMI i cyfrowe wyjście audio - jak dla mnie mało. Sposób dostępu do materiałów udostępnionych po sieci jest mało wygodny i działa wolno.
 

pasior

New member
A co do pytania powyżej to myślę że nie będzie. Stary TV raczej nie ma wejścia HDMI a ten odtwarzacz nie ma innych wyjść.
 

marekkr1984

New member
Witam serdecznie Wszystkich.
Mam pytanie dotyczące funkcji karaoke w modelu BD-E5500. Czy ktoś z forumowiczów korzystał z tego? Jeśli tak to jak się sprawdza i w jaki sposób jest to zorganizowane tzn czy jest to wbudowany program do usuwania głosu piosenek odtwarzanych z cd bądź innego nośnika czy też program korzystający z internetu... jeśli z internetu czy jest bogaty zasób piosenek czy trzeba za nie płacić?
Jest możliwość by tę opcję zainstalować w modelu BD-E5300?
 
Do góry