BD-D5300 - opinie

alex1

Member
Witam
Czy może ktoś wyrazić opinie o tym produkcie ? Jakieś porównanie do BD-C5500, który jest obecnie najbardziej popularny ?
 

bronstein

New member
to jest ten sam odtwarzacz z dwoma wyjątaki:
- brak DLNA
- brak tylnegp portu USB
i juz, reszta jest identyczna (ok, jeszcze nieco inna maskownica z przodu)
 

bronstein

New member
a czemu w specyfikacji piszą że dekoduje dźwięk Dolby tylko na 2 kanały ? Czy to jakaś wada ?

może tu chodzi o to, że odtwarzacz ma tylko dwukanałowe analogowe wyjście audio ? myśle, że w tej klasie sprzętu jest to standard, C5500 też tak ma

moim zdaniem nie jest to żadna wada, mało kto dekoduje wielokanałowy sygnał w odtwarzaczu, zwykle dzieje się to we wznacniaczu z ktorym łączymy się kablem optycznym, tutaj przechodzi już pełna informacja o 5 czy nawiet więcej kanałach

śmiało polecam ten sprzęcik (sam mam taki), przy swojej cenie jest całkiem ok

jedyny kłopot jaki z nim mam, to to że nie mogę znaleźć zamiennika do orginalnej karty Wi-Fi na usb, model działający z telewizorem, niestety nie współpracuje z tym odtwarzaczam :( a nie będę kupował u samsunga za 200 zł czegoś co jest warte najwyżej 50 zł :)
 

alex1

Member
A jak się ma to dekodowanie 2.0 do filmów ze ścieżką nagraną na płycie jako DD 5.1 ?

W jakim formacie będzie przychodził dźwięk do ampli ?

Bo jeżeli z płyty zostanie zamieniony na 2.0 a później ampli będzie to musiał na nowo dekodować to chyba bez sensu.
 
Ostatnia edycja:

bronstein

New member
wyluzuj ... nie ma chyba obecnie żadnego odtwarzacza DVD czy BR który by robił takie rzeczy :)
Jeżeli tylko połączysz odtwarzacz ze wzmacniaczem za pomocą HDMI bądź optyka, to wszystko będzie ok.
Kto Ci każe używać tego nieszczęsnego dwukanałowego wyjścia audio, zostaw je w spokoju, ono jest chyba tylko dla takich starych zgredów jak jak, którzy na siłę chcą podłączyć nowy odtwarzacz z jakimś historycznym wzmacniaczem którego używają od dzieciństwa :)
 

alex1

Member
wyluzuj ... nie ma chyba obecnie żadnego odtwarzacza DVD czy BR który by robił takie rzeczy :)
Jeżeli tylko połączysz odtwarzacz ze wzmacniaczem za pomocą HDMI bądź optyka, to wszystko będzie ok.
Kto Ci każe używać tego nieszczęsnego dwukanałowego wyjścia audio, zostaw je w spokoju, ono jest chyba tylko dla takich starych zgredów jak jak, którzy na siłę chcą podłączyć nowy odtwarzacz z jakimś historycznym wzmacniaczem którego używają od dzieciństwa :)

spoko, myślałem że cyfrowo również taki numer może być zaimplementowany celem np. redukcji kosztów :), ale jak będę miał oryginał to spoko biorę ten egzemplarz, za taką cenę chyba nic lepszego nie kupię :)
 

michkos

New member
to jest ten sam odtwarzacz z dwoma wyjątaki:
- brak DLNA
- brak tylnegp portu USB
i juz, reszta jest identyczna (ok, jeszcze nieco inna maskownica z przodu)

Według opisu na stronie jest allShare więc chyba jest DLNA. Zastanawiam się czy to będzie serwer czy odtwarzacz DLNA, tzn. czy puszcze przez D5300 film który mam na kompie (na tym mi zależy) czy będę mógł odtwarzać na innych urządzeniach to co będzie włożone do D5300? A może w obie strony?
 

jurkas74

New member
Mam pytanie do innych posiadaczy D5300 lub D5500, czy wasz odtwarzacz jest głosny? Chodzi mi o napęd, u mnie przy odtwarzaniu niektórych płyt wpada w wibracje a przy przechodzeniu między rozdziałami wydaje jakieś dziwne stuki. Ogólnie kultura pracy traktora Zetor.
 

panorafix

Member
Mam pytanie do innych posiadaczy D5300 lub D5500, czy wasz odtwarzacz jest głosny? Chodzi mi o napęd, u mnie przy odtwarzaniu niektórych płyt wpada w wibracje a przy przechodzeniu między rozdziałami wydaje jakieś dziwne stuki. Ogólnie kultura pracy traktora Zetor.
D5500 potwierdzam traktor przy przechodzeniu rozdziałów,stuki jak w starym kompie jak mielil dyskiem.
 

pawelll

Member
Jakie są różnice między d5300 a d5500?
Porównywarka na stronie Samsunga nie działa.
Byłem przekonany np. że d5500 ma wifi a 5300 nie ma, ale okazuje się że 5500 też nie ma.
 

pawelll

Member
udało mi się uruchomić porównywarkę na angielskiej stronie samsunga.
Porównałem D5300/D5500/C5500.
I przyznam że nie wszystko rozumiem.
1. Temat 2 kanałowości dźwięku w d5300 jest niejasny
2. tylko d500 jest 3D (choć dla mnie to absolutnie zbędne)
3. wszystkie 3 mają AllShare ale tylko d mają DLNA c ma DMP (cokolwiek to znaczy)
4. przy d nie ma oznaczenia internetTV - co akurat jest bzdurą (d5500) ma na pewno

Generalnie wygląda na to że istotne różnice d5500/5300 to 3D i dźwięk.
 
Do góry