Samsung bd-d5500

tdx

New member
Bez reklam
ten odtwarzacz czyta polskie napisy w txt czy tylko sub?
jest mozliwosc podpiecia klawiatury pod usb?

zastanawiam sie nad tym sprzecikiem WD TV LIVE ale jesli ten odtwarzacz poradzi sobie z tym wszystkim co ten plejer to w samsungu mam dodtkowo blue-ray ;)
co doradzacie?
pozdrawiam

Napisy czyta, klawiatury nie zobaczy.
 

adampuch

New member
kwestia dźwięku

Mam pytanie odnośnie dźwięku.

Jestem zainteresowany kupnem bd-d5500. Jednak głównie powstrzymuje mnie brak jednej informacji.

Czy podłączając telewizor pod hdmi sygnał idzie dodatkowo na czincze audio out?

Chciałem się podłączyć pod telewizor oraz jednocześnie do wieży. Do telewizora hdmi a do wieży stereofonicznej przez czincze. Jednak nie wiem czy to będzie działać. Czy czasem hdmi nie odłącza sygnału z czincz.

Jak ktoś ma podłączone w ten sposób bądź próbował bardzo proszę o pomoc.
Pilnie proszę o pomoc.


Dziękuję i pozdrawiam.
]
Dodam, że według instrukcji jest to możliwe a według pani z infolinii samsunga nie. :)
 
Ostatnia edycja:

tewje

New member
Mam pytanie odnośnie dźwięku.

Jestem zainteresowany kupnem bd-d5500. Jednak głównie powstrzymuje mnie brak jednej informacji.

Czy podłączając telewizor pod hdmi sygnał idzie dodatkowo na czincze audio out?

Chciałem się podłączyć pod telewizor oraz jednocześnie do wieży. Do telewizora hdmi a do wieży stereofonicznej przez czincze. Jednak nie wiem czy to będzie działać. Czy czasem hdmi nie odłącza sygnału z czincz.

Jak ktoś ma podłączone w ten sposób bądź próbował bardzo proszę o pomoc.
Pilnie proszę o pomoc.


Dziękuję i pozdrawiam.
]
Dodam, że według instrukcji jest to możliwe a według pani z infolinii samsunga nie. :)

Do niedawna BD-5500 miałem podłączonego HDMI bezpośrednio do LCD Samsunga. Z TV cinchami do zestawu głośnikowego GENIUS SW-HF5.1 5000. Dźwięk był w obu źródłach. Jak chciałem audio na głośniki zewnętrzne musiałem ściszać TV. Chyba, że chodzi Ci o podłączenie HDMI i cinchami bezpośrednio z blu-raya... Takiego ustawienia nie testowałem. :niewiem: Pozdrawiam!
 

berni1979

New member
mam pytanka:
pierwsze: dotyczące zestawu tzn bd 5500 i zestaw głośników genius 5000. Wczesniej miałem mante z sześcioma wyjściami chinch i podejrzewam, iż teraz aby aby mieć dźwiek 5.1 będzie mi teraz potrzebny amplituner.
drugie: czy omawiany odtwarzacz potrafi odtwarzać pliki ape lub flac? czy jest jakiś sposób na to?
kolejne: czy warto kupować model bd5500 zamiast bd 5300, nie jestem pewien czy będę oglądał filmy 3d, Jest jakaś dodatkowa funkcjonalność modelu 5500?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
mam pytanka:
pierwsze: dotyczące zestawu tzn bd 5500 i zestaw głośników genius 5000. Wczesniej miałem mante z sześcioma wyjściami chinch i podejrzewam, iż teraz aby aby mieć dźwiek 5.1 będzie mi teraz potrzebny amplituner.
drugie: czy omawiany odtwarzacz potrafi odtwarzać pliki ape lub flac? czy jest jakiś sposób na to?
kolejne: czy warto kupować model bd5500 zamiast bd 5300, nie jestem pewien czy będę oglądał filmy 3d, Jest jakaś dodatkowa funkcjonalność modelu 5500?

1. Niestety do dźwięku 5.1 będzie ci potrzebny amplituner
2. Nie potrafi, można ewentualnie użyć jakiegoś darmowego serwera dlna, który przekonwertuje te formaty do PCM.
3. Różnią się tylko funkcją 3d. Zapytaj jeszcze jak model 5500 radzi sobie z plikami mkv z dźwiękiem DTS, bo mój d-5300 zacina się przy oglądaniu tych plików z pena i z płyty.
 

Marian111a

New member
To nie odtwarzacz multimedialny

Współpraca z HDD.
Jeden z forumowiczów twierdzi, że:
"Jest napisane w instrukcji obsługi na stronie 14 "Zewnętrzny dysk twardy nie jest obsługiwany", dodatkowo potwierdziłem ten fakt na info linii Samsunga. Też byłem zainteresowany tym odtwarzaczem. Na info linii powiedzieli, że nie rozumieją polityki firmy odnośnie dysków, ale na dzień dzisiejszy seria D nie obsługuje zewnętrznych dysków twardych."
Czy ktoś z użytkowników może to potwierdzić albo zanegować?
To logiczne ten odtwarzacz odtwarza płyty Blu-ray i tyle. Mnie się spisuje wg opisu, płyty blu nawet nagrywane szybko czyta. Jesli chcesz odtwarzać z dysku to podłącz pod USB-TV (pierwsze dla HDD), uprzedzam iz nie wszystkie rodzaje plików można odtworzyć, tu mowa o Sams. d8000, w innych modelach jest jeszcze gorzej, testowałem, nawet lepiej z pena niż z dysku.
 

tewje

New member
To logiczne ten odtwarzacz odtwarza płyty Blu-ray i tyle. Mnie się spisuje wg opisu, płyty blu nawet nagrywane szybko czyta. Jesli chcesz odtwarzać z dysku to podłącz pod USB-TV (pierwsze dla HDD), uprzedzam iz nie wszystkie rodzaje plików można odtworzyć, tu mowa o Sams. d8000, w innych modelach jest jeszcze gorzej, testowałem, nawet lepiej z pena niż z dysku.

Nie mąć proszę. Prześledź cały wątek zanim komuś odpowiesz. Otóż Samsung BD-D5500 czyta zewnętrzne dyski twarde. Mało tego - dyski sformatowane w NTFS. Dlaczego ma to znaczenie? Otóż można na taki dysk wrzucić pliki typu matroska (.mkv) nawet kilkunastogigabajtowe i odtworzyć przez blu-raya. To nie wszystko... BD-D5500 dekoduje DTS w plikach matroska. Twój TV to potrafi? Mój mój nie. LCD odtwarza tylko sam obraz. Dźwięku w DTS "niet".

1. Niestety do dźwięku 5.1 będzie ci potrzebny amplituner
2. Nie potrafi, można ewentualnie użyć jakiegoś darmowego serwera dlna, który przekonwertuje te formaty do PCM.
3. Różnią się tylko funkcją 3d. Zapytaj jeszcze jak model 5500 radzi sobie z plikami mkv z dźwiękiem DTS, bo mój d-5300 zacina się przy oglądaniu tych plików z pena i z płyty.

Ad. 1 Miałem podobny problem z zestawem Genius (wcześniej podłączony do Manty). Problem się rozwiązał bo wzmacniacz w subie sfiksował a ja w końcu znalazłem wymówkę dla żony odnośnie zmiany sprzętu nagłaśniającego. :grin: Zestaw Logitech Z-5500 ma wejście optyczne... tylko, że kosztuje dobrze ponad 1k złociszy. Pozostaje więc chyba amplituner...

Ad. 2 Nowe amplitunery dekodują FLACzki (np. Denon serii xx12, Onkyo x09 - musisz poczytać, które modele konkretnie). Jest tylko jedno ale... Analogowe wyjścia audio 5.1. Wszyscy producenci się z nich wycofują. Czyli za zakupem ampli musiałby pójść zakup głośników. Bye bye Genius... :cry:

Ad. 3 Pliki 1080p z DTS potrafią się przyciąć (mikrosekundowe ale jadnak zauważalne). Mało tego. Dźwięk, co jakiś czas potrafi się rozjechać z obrazem. Pomaga pauza i wszystko wraca do normy. Da się spokojnie i w miarę bezboleśnie oglądać. Tylko, że jest to lekko wkurzające. Nie wiem czy jest to wina transferów z dysku (USB 2.0) czy elektroniki w blu-rayu. Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
BD D 5500 obsługuje dyski twarde, format flac także
.Od BD D 5300 jest ładniej wykonany i ma fajnie podświetlane przyciski ;)


Wspomniane zacinanie filmów z USB może być spowodowane
-zbyt wolnym pendrivem lub zbyt wolnym kablem USB do dysku :>
 

tewje

New member
BD D 5500 obsługuje dyski twarde, format flac także
.Od BD D 5300 jest ładniej wykonany i ma fajnie podświetlane przyciski ;)


Wspomniane zacinanie filmów z USB może być spowodowane
-zbyt wolnym pendrivem lub zbyt wolnym kablem USB do dysku :>

Ups... Spóźniłem się trochę z moim editem. :) Mam do Ciebie pytanie: jak zmusiłeś swojego Samsunga do odczytywania FLAC-ów? Mój tego nie potrafi...
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Osobiście nie sprawdzałem, słyszałem od klienta i gdzieś czytałem ;)
Robiłeś może upgrade softu ? Może zaktualizowany firmware czyta ?
Postaram się dziś to sprawdzić jak znajde czas, dam znać :>
 

tewje

New member
Próbowałem na moim D5300 i nie odtworzył pliku flac, szczerze wątpię żeby 5500 to potrafił.

Bo nie odtwarza. Kolega bagiennik 'osobiście nie sprawdzał, słyszał od klienta i gdzieś czytał', czym zasiał moje wątpliwości bo sprawdzałem to po zakupie. Najnowszy soft nie zmienia stanu rzeczy i wątpię żeby przyszłe nowe softy coś zmieniły w tej materii... Pozdrawiam!
 

mietka

New member
Cze a ja się dzisiaj zawiodłem tym sprzęntem
włączam dziecku Barbi na VCD i dupa wywala mi płytę sprawdzam inną VCD i to samo
Co to ma być?Rozumie bluray dvd i inne formaty ale dlaczego nie działają wstecz tzn.nie czytają starych formatów?Wydaje kasę na bubel bo każdy(tak mi się wydaje)nowy sprzęt odtwarza starszy format pliku.Teraz pozostaje mi zostawić stare DVD tylko do VCD.Boleje nad tym faktem a moja córcia jeszcze bardziej.
 

goabroad

New member
Cze a ja się dzisiaj zawiodłem tym sprzęntem
włączam dziecku Barbi na VCD i dupa wywala mi płytę sprawdzam inną VCD i to samo
Co to ma być?Rozumie bluray dvd i inne formaty ale dlaczego nie działają wstecz tzn.nie czytają starych formatów?Wydaje kasę na bubel bo każdy(tak mi się wydaje)nowy sprzęt odtwarza starszy format pliku.Teraz pozostaje mi zostawić stare DVD tylko do VCD.Boleje nad tym faktem a moja córcia jeszcze bardziej.

Rozwiązaniem może być konwersja do innego formatu np. divxa itp.
VCD to mpeg1.
Możesz też spróbować zgrać na dysk jedną z płyt i zmienić rozszerzenie filmu na .mpg i wtedy sprawdzić czy da się odtworzyć taki plik w odtwarzaczu np. z pendrive'a. Jeśli pójdzie to wadą będzie brak menu.
 

tewje

New member
Cze a ja się dzisiaj zawiodłem tym sprzęntem
włączam dziecku Barbi na VCD i dupa wywala mi płytę sprawdzam inną VCD i to samo
Co to ma być?Rozumie bluray dvd i inne formaty ale dlaczego nie działają wstecz tzn.nie czytają starych formatów?Wydaje kasę na bubel bo każdy(tak mi się wydaje)nowy sprzęt odtwarza starszy format pliku.Teraz pozostaje mi zostawić stare DVD tylko do VCD.Boleje nad tym faktem a moja córcia jeszcze bardziej.

Jak kupujesz sprzęt to dobrze jest wiedzieć na co wydajesz kasę zamiast potem na niego narzekać. Świat idzie do przodu i nie mogę mieć pretensji do producenta samochodu, że montuje w nim odtwarzacz CD i MP3 zamiast kaseciaka, bo w szafie mam całe pudło taśm... A z bardziej konstruktywnych uwag to rzeczywiście popróbuj powalczyć z tym formatem tak jak to radzi mój "przedmówca". Ja w wolnej chwili też postaram się coś zrobić z tym fantem... Pozdrawiam! :)
 
Do góry