Samsung bd-d5500

wlserwis

New member
Witam, czy to prawda, że jak się w nim zostawi płytę dvd i wyłączy a potem włączy, to się totalnie zawiesza (w kółko "loading") i tylko wyłączenie z gniazdka pomaga?
 

tewje

New member
OK, dzięki za odpowiedzi. A jak jest z wifi? Ile to kosztuje, jak działa?

W oryginalnej instrukcji czytamy: "W tym odtwarzaczu należy używać wyłącznie karty bezprzewodowej sieci LAN firmy Samsung. (Nazwa modelu : WIS09ABGN). Tej karty sieci bezprzewodowej nie należy używać w odtwarzaczach innych producentów. Kartę firmy Samsung należy zakupić w punkcie sprzedaży firmy Samsung."

W necie te karty chodzą po około 250 złotych. Przy cenie odtwarzacza w granicach 500-600 złociszy chyba lekko mija się z celem jej zakup. O tańszej alternatywie nie słyszałem ale to nie znaczy, że jej nie ma. Po prostu nie miałem czasu poszukać... :niewiem: Na razie odtwarzacz śmiga po kabelku. Ładnie śmiga. :D

O samej karcie i jej współpracy ze sprzętem jest trochę na tym forum. Na przykład tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/39528-wis09abgn-linkstick-wireless-lan-adapter.html

Co do wznawiania odtwarzania płytki DVD po wyłączeniu i włączeniu napędu sam z ciekawości sprawdziłem i... działa. Mała rzecz a cieszy. :D
 

timonek

Member
Bez reklam
Pytanie do ciebie pkonrad czyli mam rozumiec ze te wszystkei funkcje smart hub nie sa takie same jak np. w tv bo myslalem ze jak jest smart tv czy to w tv czy w bluray to powinno byc to samo, chcialbym sie dowiedziec jak wyglada przegladanei zwyklych stron www jak to oceniasz bylbym wdizeczny za zdjecia.
 

wlserwis

New member
W oryginalnej instrukcji czytamy: "W tym odtwarzaczu należy używać wyłącznie karty bezprzewodowej sieci LAN firmy Samsung. (Nazwa modelu : WIS09ABGN). Tej karty sieci bezprzewodowej nie należy używać w odtwarzaczach innych producentów. Kartę firmy Samsung należy zakupić w punkcie sprzedaży firmy Samsung."

W necie te karty chodzą po około 250 złotych. Przy cenie odtwarzacza w granicach 500-600 złociszy chyba lekko mija się z celem jej zakup. O tańszej alternatywie nie słyszałem ale to nie znaczy, że jej nie ma. Po prostu nie miałem czasu poszukać... :niewiem: Na razie odtwarzacz śmiga po kabelku. Ładnie śmiga. :D

O samej karcie i jej współpracy ze sprzętem jest trochę na tym forum. Na przykład tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/39528-wis09abgn-linkstick-wireless-lan-adapter.html

Co do wznawiania odtwarzania płytki DVD po wyłączeniu i włączeniu napędu sam z ciekawości sprawdziłem i... działa. Mała rzecz a cieszy. :D
Dzięki za informacje. Faktycznie, 250 to sporo za drogo. Nawet 200 na Alledrogo to też za dużo ;) Widziałem, że na inne rynki Samsung robi wersję 5700, która ma wifi, niestety u nas jest niedostępna.

A jak jest z aplikacjami do VOD? Jakie są? Jak działają?
Czy YouTube działa może również w HD?
Jak oceniasz szybkość działania tego odtwarzacza (czas od włączenia do wczytania płytki, działanie menusów itd)?
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie do ciebie pkonrad czyli mam rozumiec ze te wszystkei funkcje smart hub nie sa takie same jak np. w tv bo myslalem ze jak jest smart tv czy to w tv czy w bluray to powinno byc to samo, chcialbym sie dowiedziec jak wyglada przegladanei zwyklych stron www jak to oceniasz bylbym wdizeczny za zdjecia.
Dokładnie tak jest. W telewizorze Samsung UE37D5500 aplikacji jest więcej. W Blu-Ray nie da się przeglądać zwykłych stron www ponieważ nie ma przeglądarki internetowej.
 

wlserwis

New member
Czy YouTube działa może również w HD?
Mkv dają się przewijać do przodu, do tyłu?
Jak oceniacie szybkość działania tego odtwarzacza (czas od włączenia do wczytania płytki, działanie menusów itd)?
 
Ostatnia edycja:

weksla

New member
Bez reklam
Ja tez się przymierzam do zakupu. Czy cena 570zł + film jakiś 3D to dużo czy nie?
Szkoda ze nie ma wi-fi, a który wyższy model ma wifi?
jeśli mam tv ze smartHubem to przyłączenie BR do netu jest raczej zbedne? Czy tez coś daje. Pytam po podpięcie po kablu odpada.
 

wlserwis

New member
Nie ma wyższego modelu, tzn. jest (d5700), ale w Polsce nie jest sprzedawany. Kartę wifi możesz dokupić za ok. 200 złotych.

A ja ponawiam moje pytania:

Czy YouTube działa może również w HD?
Mkv dają się przewijać do przodu, do tyłu?
Jak oceniacie szybkość działania tego odtwarzacza (czas od włączenia do wczytania płytki, działanie menusów itd)?
 

tewje

New member
Tak na szybko sprawdziłem trzy pliki .mkv (tyle ich na tę chwilę posiadam). Dwa z nich dają się przewijać w przód i w tył ale jest to przewijanie dość wolne (nie ma co liczyć na szybki przeskok na przykład do połowy filmu, chyba, że czegoś nie wiem :wink:). Trzeci nie daje się przewijać wogóle (ale ten pliczek jest chyba skopany ponieważ koleś z pracy, któremu go zaniosłem stwierdził, że zwiesza się w połowie filmu).

Poruszanie się po menu jest dość wygodne ale mam wrażenie, że wszystko działa z lekkim opóźnieniem. Nie mam skali porównawczej bo to mój pierwszy blu-ray (wcześniej dwa dvd made by MANTA), ale w związku z tym, że zdecydowanie więcej czasu spędzam na oglądaniu niż na wędrówkach po menu specjalnie mi to nie przeszkadza.

Płytki od włożenia do napędu startują po ok. 10 sekundach i jest to mniej więcej zgodne z tym co producent deklaruje w instrukcji. Czy to wolno czy szybko niech na ten temat wypowiedzą się osoby, które miały kontakt z innymi odtwarzaczami.

Na temat aplikacji ze Smart Hub się nie wypowiadam, bo z sieci wolę korzystać w lapie a w odtwarzaczu odpalałem do tej pory głównie iplę dla żonki... :D

Po co przepłacać, ten model można kupić już za 469 zł, np. w internetowym RTV Euro AGD. Też się przymierzam do zakupu.

To dobra cena. Ja swój odtwarzacz też kupiłem w Euro około dwóch tygodni temu za 499,-. Z tym, że wtedy sprzedawali w promocji z filmem blu-ray 3D. Przynajmniej tak deklarowali... Odtwarzacz przyszedł do sklepu, w którym miałem go odebrać bez płytki. Szybka wymiana maili z działem reklamacji i płytkę "Jak wytresować smoka" dowieźli w dwa dni z czego bardzo ucieszyła się moja córa. :grin: Ciekawe, że dwa dni później obniżyli cenę plejerka i zaczęli sprzedawać bez płytki. Ale to chyba przypadek...
 
Ostatnia edycja:

wlserwis

New member
Dzięki za odpowiedź. Wolno, bo wolno, ale ważne, że się nie zawiesza przy próbie przewijania mkv jak np. Sony...

Interesuje mnie jeszcze bardzo, jak jest z YouTube, tzn. czy działają filmy w HD?
Jak działają vod typu ipla, tvp-vod?
Widziałem w smart hub google maps? Działa? Nadaje się do użytku?
Czy ktoś może sprawdzał takie rzeczy?

Czytałem na jakimś forum zagranicznym, że na bluray'ach potrafi czasem cyklicznie, co ok 20 sekund, występować efekt lekkiej utraty płynności zbiliżony do gubienia klatek. Czy to wadliwe egzemplarze?
 

tewje

New member
Tak na szybko sprawdziłem trzy pliki .mkv (tyle ich na tę chwilę posiadam). Dwa z nich dają się przewijać w przód i w tył ale jest to przewijanie dość wolne (nie ma co liczyć na szybki przeskok na przykład do połowy filmu, chyba, że czegoś nie wiem :wink:).

I rzeczywiście czegoś nie wiedziałem... Po naciśnięciu na pilocie klawisza TOOLS pojawia się małe menu gdzie między innymi jest opcja przesuwania filmu wprzód i w tył ze skokiem ustawionym na jedną minutę. Film cały czas leci sobie w tle więc cały czas wiemy, w którym jego miejscu jesteśmy. To dużo wygodniejsze od przesuwania filmu "strzałkami". Muszę przyznać, że ten odtwarzacz podoba mi się coraz bardziej!

EDIT: Do interesującego nas momentu filmu można też przeskoczyć wpisując w menu TOOLS czas z klawiatury numerycznej w pilocie.

Jest jedno "ale"... W dwóch plikach .mkv, które posiadam, wbudowane są polskie napisy. Kiedy odtwarzam je na lapie w VLC mogę je sobie włączyć lub wyłączyć. Samsung niestety ich nie odtwarza. Szukałem w opcjach i trochę na forum ale nic nie znalazłem. Podejrzewam, że nie jest to wina odtwarzacza ale problem pozostaje problemem. Może ktoś z Was coś mi podpowie. "Thanks from the mountain!" :wink:
 
Ostatnia edycja:

weksla

New member
Bez reklam
Dziś odbieram ten odtwarzacz z RTV Euro AGD w Krakowie na Zakopiance w cenie internetowej. Zdam relację jak się bedzie sprawował z 46D7000. pzodro
 

weksla

New member
Bez reklam
Właśnie jestem po podłączeniu BR do tv. Obejrzałem pierwszy film 3D piraci z karaibow i jest ok, jednak spodziewałem się większych efektów. Co do odtwarzacza to rewela, nie wiem gdzie oni upchali ta całą elektronikę, gdyż mój stary blue ray samsung DB-P1400 był 2 razy grubszy a posiadał mniej funkcji:p
Teraz zakupić tylko adapter wifi. Ale narazie odpuszczam bo mi żona walizkę za drzwi wystawi:D
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Interesuje mnie jeszcze bardzo, jak jest z YouTube, tzn. czy działają filmy w HD?
Jak działają vod typu ipla, tvp-vod?
Widziałem w smart hub google maps? Działa? Nadaje się do użytku?
Czy ktoś może sprawdzał takie rzeczy?
Niestety filmy z Youtube działają w rozdzielczości SD, vod śmigają super, google maps działa.
 
Do góry