WIS09ABGN LinkStick Wireless LAN Adapter

Lord Damon

New member
Mam w domu router i laptopa z wbudowaną kartą WiFi.

Czy ktoś z Was może potwierdzić, że do połączenia LE46B651 do WLAN-u wystarczy jeden
WIS09ABGN LinkStick Wireless LAN Adapter?

Na załączonym obrazku z instrukcji Samsunga wynika, że do laptopa też trzeba podpiąć adapter.
Chyba, że pokazują tu sytuację, w której laptop nie ma wbudowanego WiFi tylko potrzebuje adaptera zewnętrznego na USB?

Jak myślicie?
Czy jeden adapter wpięty do TV wystarczy do komunikacji TV-Router-Laptop ? :confused::confused::confused:
 

Attachments

  • WIS.jpg
    WIS.jpg
    33,2 KB · Wyś: 15396

GOORU666

New member
:)

z tego co ja się doczytałem wystarczy jedna karta ale jeśli nie masz w routerze lub komputerze karty z technologią N zapomnij o płynnym odtwarzaniu przesyłanych filmów
 

e_ring

New member
rerro napisał:
A gdzie mozna nabyć ten adapter ?!?

Witam,
Dołączam się do powyższego pytanka... Gdzie można nabyć tą kartę?
Na allegro jej nie znalazłem, na ebay jest sedna sztuka bodajże na florydzie i kosztuje 65 dolców. Facet sprzedaje bo nie używa, a WIS byłdołączony do odtwarzacza Blue-Ray...

Na stronie Samsunga nie ma informacji gdzie sprzęcik ten można nabyć...

Czy on wogóle jest dostępny w PL?
 

e_ring

New member
Wis09

Właśnie... też dowiedziałem się od Samsung Polska, że produkt ten dostępny będzie w czerwcu... może w drugiej połowie czerwca. Na Amazon.com ta sieciówka kosztuje 80$... Tylko zastanawiam się, czy np.: Jeżeli tą kartę kupię w UK, to raczej nie powinno być z nią problemu, ale taka kupiona w stanach... ciekawe jak sterowniki do tego podejdą...
 

gosiabron

New member
Przymierzam się do zakupu tego adaptera ale bardzo proszę o opinię osoby, które go zakupiły. Mam TV LE46A856, router linksys i laptopa z wifi. Połączenie kablem z siecią jest troche skomplikowane ze względu na brak gniazda sieciowego w pobliżu TV. Czy kupując ten adapter będzie można bez problemu połączyć TV z siecią bezprzewodową i przesyłać z komputera filmy tak aby dało się oglądać? Nie chcę wydawać ponad 300 zł w ciemno. Proszę o radę.
 

ork10

New member
gosiabron napisał:
Przymierzam się do zakupu tego adaptera ale bardzo proszę o opinię osoby, które go zakupiły. Mam TV LE46A856, router linksys i laptopa z wifi. Połączenie kablem z siecią jest troche skomplikowane ze względu na brak gniazda sieciowego w pobliżu TV. Czy kupując ten adapter będzie można bez problemu połączyć TV z siecią bezprzewodową i przesyłać z komputera filmy tak aby dało się oglądać? Nie chcę wydawać ponad 300 zł w ciemno. Proszę o radę.

Dzwoniłem do samsunga z tym pytaniem i usłyszałem, że nie ta się tak wszstko w jednym zrobić, dlatego sobie odpuściłem internet w tv i zakupiłem dysk zewnętrzny, stwierdziłęm, że za cenę tego adaptera moża kupić 1TB i zrobić sobie niezłe archiwum podłączone do tv, do tego komp nie musi wciąż pracować więc i na prądzie jakaś tam mała oszczędność. dodam jeszcze, że ja pytałem o ue 46b7000, więc nie wiem jak będzie w twoim.
 

BoloJang

New member
WIS09ABGN jest dostępny w Saturnie w Magnolia Park we Wrocławiu.
Cena na półce to 329 zł ale przy kasie wybija 200 zł, więc jeżeli to pomyłka
to radzę się śpieszyć :)
 

garav

New member
ork10 napisał:
Już jest, EDIMAX EW-7718U kosztuje 100 PLN. Poczytaj w wątku o B6000 i 7000.

Witam,
Czy ktoś może testował tego EDIMAXA w LCD serii LE*B650?

Ewentualnie czy ktoś z posiadaczy może wie na jakim chipsecie jest zbudowany WIS09ABGN lub jak się identyfikuje po podłączeniu do komputera?

pozdrawiam,
 

jarenio

New member
Po pierwsze witam, jako że to mój pierwszy post :)

Ja ładnie podziękuję za tą kartę.... za dużo mniej PLN kupie router działający jako klient, styram go pod TV i podepnę skrętką.
Co dzięki temu otrzymam...
- mogę podpiąć pod kolejne RJ45 laptopa i nie martwić się transferem po radiu
- jak przestanie mnie bawić net w TV router zaadaptuję gdzieś indziej
 

q3master

New member
Tv Le40a656

Witam !
Mam tv samsunga model z zeszłego roku LE40A656 (nie ma on DLNA). Chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwe przsłanie bezprzewodowo sygnału z laptopa na tv w jakiś sposób. Mam Router Dlink.
Słyszałem że jest jakaś możliwoś przez PS3 .
Dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam
 

Rafas

New member
ork10 napisał:
Już jest, EDIMAX EW-7718U kosztuje 100 PLN. Poczytaj w wątku o B6000 i 7000.

Witam!
ork10 nie wiem czy testowałeś tego EDIMAXa, czy nim może handlujesz?:hmm: Niestety UE40B8000 - aktualny firmware (myślę ,że tym bardziej starsze TV od Samsunga również) nie rozpoznaje go, po podłączeniu do dowolnego z dwóch złącz USB . Natomiast dołączony do odtwarzacza Samsunga BD-3600, moduł WIS09ABGN i owszem, jest natychmiast wykryty przez odbiornik TV. Łatwo daje się też skonfigurować do połączenia WiFi z routerem (u mnie Linksys WAG160N). Czyli tanio, niestety niekoniecznie znaczy dobrze :(
 

whiteman

Member
U mnie Edimax EW-7718U nie wpolpracuje z 37B650, pozatym bylem w MM i nie dzialal takze z 620, 750 i 651 takze ostrzegam i bez przetestowania bym nie kupowal !!!
 
Do góry