Samsung bd-d5500

konradskala

New member
Witam!
Mam pytanie.
Kupiłem TV Samsunga Plasma PS-D450 i szukam do niego jakiegoś odtwarzacza. Myślę o Samsung D5100/5300/5500. W sumie to skłaniam się ku 5300, ale chciałbym się dowiedzieć czy odtwarza filmy mkv nagrane na płytach bluray?
 

konradskala

New member
A jak przedstawia się sprawa z odtwarzaniem mkv? Bo mój TV odtwarza prawie wszystko co podepnę, oprócz mkv profil High 5.1

Na obsłudze sieci lub internetu zupełnie mi nie zależy. Liczy się dla mnie wielozadaniowość w odczycie i gwarancja.

Czy dobrze robię szukając Samsunga czy lepiej jest np. jakiegoś LG w podobnej cenie? Jeżeli ten Bluray Samsung 5xx odczytuje dokładnie to samo co telewizor, może jednak szukać LG, który odtworzy plik z którym w/w telewizor sobie nie poradzi?

Czy LG czytają coś więcej niż Samsung?
 

konradskala

New member
Aktualnie mogę kupić BD-D5300 zł za 315 zł.

Chciałbym jeszcze się zapytać o:

- czy klapka napędu robi dużo hałasu w momencie otwierania/zamykania
- czy napęd jest głośny/cichy
- czy pilot od TV Samsung włącza także odtwarzacz (chciałbym tego uniknąć, to może być upierdliwe)
- czy po wyłączeniu zapamiętuje miejsce ostatniego fragmentu (funkcja resume)
- czy strukturę Bluray czyta tylko z płyty - czy może potrafi z USB
 

zibig

New member
Witam wszystkich forumowiczow.
Po przeczytaniu wszystkiego co tutaj napisaliscie, bez wachania odpalilem stronke AGD Euro RTV i juz w piatek odebralem moje bd d5500. Pierwsze wrazenia naprawde pozytywne, male, schludne i super czarne.
Pierwsze co chcialem sprawdzic to uruchomoic pozyczona Planete ziemia (pliki MKV nagrane na zewnetrzny dysk USB). Nie moglem sie doczekac bo moj Philips nie otwarza filmikow z tak duzym bit ratem. Pierwsze minuty zrobily na mnie niesamowite wrazenie, ale dalej bylo gorzej. Filmiki co pare minut zaczal sie przycinac.Nie byly to przycinki typu zatrzymuje sie na 3 sekduny i nic, ale byly to zauwazalne przycinki. Zdziwilem sie bo nikt do tej pory nie pisal o zadnych podobnych sytuacjach. Wiem ze w zasadzie to powinno sie podawac filmiki zapiane na BD no ale coz, po cos to USB jest...

Mial ktos podobne problemy? Byc moze macie na to jakas recepte?
Wiem firmware... juz sciagam, wlasnie widzialem ze ktos dal linka do firmwaru z 19/10 - dzieki sliczne.
 

wlserwis

New member
Samsung d5500 ma problemy z odczytem wielu płyt nagrywanych samodzielnie, zwłaszcza DVD. Np. płyty z własnym autoringiem (menu itd.) bardzo często nie są w ogóle odczytywane! I właśnie dlatego oddałem to cudo do sklepu. Kupiłem panasa 210, jest nie do porównania lepiej. W dodatku 2x szybciej w wczytywaniu płyt! No i CICHO.
MKV czyta jak dotąd bez zająknięcia. POLECAM!
 

zibig

New member
Witam,
Jednak sprzet nie jest taki zly jak wydawal sie wczesniej. Po updacie softu wszystko zaczelo dzialac, to co sie przycinalo sie nie przycina. Co prawda zauwazylem ze przy ekstremalnie "trudnych" scenach mkv z b duzym bitratem lekko jakby mialo zamiar sie przyciac. Ale mimo to jestem zadowolony. Bardzo zadowolony. Uwazam ze sprzecik za ta cene prezentuje sie naprwde pozytywnie.
Co prawda faktycznie troche dlugo wczytuje BD na poczatku ale co to jest 10 sekund zamiast 3 przy kazdym filmie.
Pozdrawiam forumowiczow
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Samsung d5500 ma problemy z odczytem wielu płyt nagrywanych samodzielnie, zwłaszcza DVD. Np. płyty z własnym autoringiem (menu itd.) bardzo często nie są w ogóle odczytywane! I właśnie dlatego oddałem to cudo do sklepu. Kupiłem panasa 210, jest nie do porównania lepiej. W dodatku 2x szybciej w wczytywaniu płyt! No i CICHO.
MKV czyta jak dotąd bez zająknięcia. POLECAM!

Panas 210 czyta MKVy z dysku zewnętrznego ?
 

pawelll

Member
Swoją drogą od jakiegoś czasu widać na forach dużą antysamsungową kampanię czarnego PR. Nie oskarżam o to akurat np. wlserwis, ale analizując w dłuższej perspektywie wyraźnie to widać- od obraźliwego szajsunga poczynając.
A prawda jest taka, że jak kiedyś japończycy pogonili kota Europie w elektronice i motoryzacji tak teraz japończyków prześcigaja koreańczycy - Samsung i LG najlepszym dowodem. W telefonii komórkowej tak naprawdę Samsung jest już de facto nr 1 (pomijając oczywiście wyznawców Jobsa).

Uzupełnienie:
http://gielda.onet.pl/55-mld-dolarow-straty-panasonica--najwiecej-od-dek,18489,4894873,1,news-detal
Japoński producent elektroniki Panasonic Corp prognozuje 420 mld jenów (5,5 mld dolarów) całkowitej rocznej straty netto.
 
Ostatnia edycja:

wlserwis

New member
Swoją drogą od jakiegoś czasu widać na forach dużą antysamsungową kampanię czarnego PR. Nie oskarżam o to akurat np. wlserwis, ale analizując w dłuższej perspektywie wyraźnie to widać- od obraźliwego szajsunga poczynając.
A prawda jest taka, że jak kiedyś japończycy pogonili kota Europie w elektronice i motoryzacji tak teraz japończyków prześcigaja koreańczycy - Samsung i LG najlepszym dowodem. W telefonii komórkowej tak naprawdę Samsung jest już de facto nr 1 (pomijając oczywiście wyznawców Jobsa).

Uzupełnienie:
5,5 mld dolarów straty Panasonica
Japoński producent elektroniki Panasonic Corp prognozuje 420 mld jenów (5,5 mld dolarów) całkowitej rocznej straty netto.

Poczytaj sobie uważnie testy i opinie na światowych forach, to będziesz wiedział, czy aby na pewno zawsze "japończyków prześcigaja koreańczycy"...
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
LG czytają dyski twarde, są najbardziej uniwersalne w odczycie i mają 2 lata gwarancji. Generalnie nie ma porównania.

Właśnie stoję przed wyborem:
Samsung BD-D5500 (529 zł) vs LG BD660 (378 zł)

Mam TV Samsung UE46D7000 więc SMARTV by się zgrywało pomiędzy sprzętami samsunga, ale tak naprawdę istotne dla mnie jest to, żebym mógł odtwarzać filmy z zewnętrznego dysku samsunga (2,5" NTFS), żeby nie było problemów z napisami, przewijaniem itp. Sieć też jest istotna, samsung zdajsie nie ma WiFi tylko kabel.

Miałem kino dvd samsunga i drażniło mnie głośnością pracy, zacinaniem płyt, otwieranie tacki trwało wieki, wieszał się na loading jak płyta zostawała w środku i wyłączałem kino. Generalnie nie powalał mnie sprawnością działania

Co wybrać?
 

pawelll

Member
Kierowanie takich pytań do Samsunga w Polsce nie ma sensu.
Przykład: na kilkanaście dni przed ukazaniem się iplex.pl w smartHub dostałem od Samsunga odpowiedź że nie jest to w planach :)

Jeśli już to można zapytać np. w USA albo w Japonii (może znają angielski :) )
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Kierowanie takich pytań do Samsunga w Polsce nie ma sensu.

Pisząc: "producenta" zdecydowanie nie miałem na myśli Samsung Polska, bo to tylko generalny importer i przedstawiciel a nie producent. Niestety doświadczenie z wieloma markami i ich przedstawicielami w Polsce nauczyło mnie, że u nas dokładnie nic nie wiedzą i nic nie pomogą i nawet nie próbują nic z tym zrobić. Po prostu mają nas w czterech literach, jak już kupiłeś, to teraz już twój problem. Nie mogę się oprzeć wrażeniu że właśnie taka polityka im przyświeca...
 
Do góry