Samsung BD-C5500

Jurek123

New member
Problem rozwiązany - za dużo palę. Pomogło wyczyszczenie soczewek - wszystko co nagrałem hula bez najmniejszych problemów - UWAGA palacze na swoje odtwarzacze BR. Wielkie DZIĘKI :blagam:Amorek za zainteresowanie się moim problemem. Przy DVD nie było to aż tak szybko.

Pozdrawiam
Jurek
 

amor_priv

New member
Problem rozwiązany - za dużo palę. Pomogło wyczyszczenie soczewek - wszystko co nagrałem hula bez najmniejszych problemów - UWAGA palacze na swoje odtwarzacze BR. Wielkie DZIĘKI :blagam:Amorek za zainteresowanie się moim problemem. Przy DVD nie było to aż tak szybko.

Pozdrawiam
Jurek

Nie ma za co :) I tak przecież w zasadzie nie pomogłem. Tylko napisałem, że u mnie chodzi. Nic więcej nie zdążyłem (prawdę mówiąc jak opisałeś, jak nagrywasz, to zgłupiałem. Pomyślałem, że wszystko OK, więc powinno działać. Najważniejsze jest to UDF 2.5. Nie każdy wie, że tak trzeba, a bez tego faktycznie by nie chodziło.)
 

Jurek123

New member
Zapomniałem wczoraj napisać jeszcze że rozmawiałem z jednym z serwisantów autoryzowanego punktu prze Samsunga iż w nowych "firmwareach" jakoby miało się znaleźć zabezpieczenie przed czytaniem BD-R i BD-RE nagranych w domowych nagrywarkach - miałoby to być zabezpieczeni przed czytaniem płyt "zpiraconych". Czyżby Samsung strzelał sobie w piętę:?:

Pozdrawiam
Jurek
 

zupa

New member
Zapomniałem wczoraj napisać jeszcze że rozmawiałem z jednym z serwisantów autoryzowanego punktu prze Samsunga iż w nowych "firmwareach" jakoby miało się znaleźć zabezpieczenie przed czytaniem BD-R i BD-RE nagranych w domowych nagrywarkach - miałoby to być zabezpieczeni przed czytaniem płyt "zpiraconych". Czyżby Samsung strzelał sobie w piętę:?:

Pozdrawiam
Jurek

Czy wspominali może, który to dokładnie nr fw miałby mieć zaimplementowane takie zabezpieczenie? Dość odważne posunięcie ze strony producenta. Można by pokusić się o tezę, iż to nie strzał w piętę a własną głowę... gdyby okazało się prawdą
 

amor_priv

New member
Zapomniałem wczoraj napisać jeszcze że rozmawiałem z jednym z serwisantów autoryzowanego punktu prze Samsunga iż w nowych "firmwareach" jakoby miało się znaleźć zabezpieczenie przed czytaniem BD-R i BD-RE nagranych w domowych nagrywarkach - miałoby to być zabezpieczeni przed czytaniem płyt "zpiraconych". Czyżby Samsung strzelał sobie w piętę:?:

Pozdrawiam
Jurek

A co miał by w takim razie powiedzieć ktoś taki, jak ja? Mam kamerę FullHD, sam montuję filmy (wczasy, imprezy itp) i nagrywam płyty Blu-Ray? Też nie będę mógł obejżeć tego, co zmontuję?
 

Jurek123

New member
A co miał by w takim razie powiedzieć ktoś taki, jak ja? Mam kamerę FullHD, sam montuję filmy (wczasy, imprezy itp) i nagrywam płyty Blu-Ray? Też nie będę mógł obejżeć tego, co zmontuję?

Ja także montuje materiał HD i bardzo zaskoczyła mnie ta informacja chociaż nie sądzę żeby była prawdziwa bo przecież w Samsungu nie pracują głucy i jeszcze mają problemy z Apple, napisałem tą informację tylko po to żeby pokazać jak profesjonalni i kompetentni bywają autoryzowani serwisanci.

Pozdrawiam
Jurek
 

Kozuch

New member
Witam mam problem mianowicie posiadam płytę BD-RE Verbatim 50GB i niestety oboj ętie co na niej nagram czy film bluray (udf 2,50) czy kilka plików mkv czy zdjęcia niestety mój c5500 pokazuje komunikat "nie można załadować dysku. sprawdź dysk" czy ktos spotkał się z podobnym problemem?

dodam iż nagrywałem za pomocą imgburn (udf 2.50) oraz także za pomocą dvdfab i power2go nic nie pomaga niestety, na komputerze plyta jest uruchamiana normalnie.

edit: pomogło nagrywanie przez power2go jako dane folderów bdmv i crtyfikate ale niektóre filmy się zacinają czy mozliwe jest że to odtwarzacz nie daje sobie rady z birate video czy jednak to wina matriału lub płyty?

hm teraz juz kompletnie nic nie rozumiem innym film raz działa raz nie wyskuje komunikat nie mozna załadowac dysku sprawdź dysk wyciągam wkładam na nowo i wczytuje dziwne może laser jest zabrudzony wie ktos jak to sie czyści?
 
Ostatnia edycja:

arekszy

New member
... może laser jest zabrudzony wie ktos jak to sie czyści?
Zacząłbym od przeczyszczenia lasera. Są specjalne płytki do tego celu.
Jeśli nie pomoże to:
a: laser jest już lekko rozkalibrowany, zużyty, zmęczony itp
b: TTTM - ten typ tak ma i nic nie poradzisz


pzdr
a

PS
Jak moje DVD przestało czytać nagrywane płytki DL to przeczyściłem soczewkę lasera płatkiem kosmetycznym nasączonym spirytusem. Od ręki pomogło. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to odradzam.
Zawieszenie soczewki jest wysoce precyzyjnym mechanizmem i o większe szkody nietrudno.
 

rufusek

New member
Panowie i jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja z tvnplayer w c5500? Chciałem kupić starszym jakieś tanie rozwiązanie na którym ma działać głównie tvnplayer. Jeżeli ktoś byłby na tyle uprzejmy to poproszę też o info jakie inne serwisy vod działają bezproblemowo na tym sprzęcie.
 

Kozuch

New member
Wczoraj oglądałem serial Lekarze przez TVNPlayer i działa bez problemu dodali nowa funkcjonalność po zalogowaniu wznowienie oglądania ulubione itp, z ipla i iplex tez nie ma problemu
 

zielony999

New member
Witam , po właczeniu wigeta TVP VOD ukazuje sie lista seriali wybieram serial Pitbull i widze tylko 31 odcinków czyli cały sezon 3 , nie ma wyboru sezonu 1 ani 2 dlaczego ? Po wejściu na strone VOD - Telewizja Polska SA i wybraniu z pośrud seriali serial Pitbul mam do wyboru sezon 1,2,3 . Da się coś z tym zrobić czy tak poprostu jest że starszych części nie ma dostępu ( nie widać ich )
 

sirtrotyl

New member
Witam , po właczeniu wigeta TVP VOD ukazuje sie lista seriali wybieram serial Pitbull i widze tylko 31 odcinków czyli cały sezon 3 , nie ma wyboru sezonu 1 ani 2 dlaczego ? Po wejściu na strone VOD - Telewizja Polska SA i wybraniu z pośrud seriali serial Pitbul mam do wyboru sezon 1,2,3 . Da się coś z tym zrobić czy tak poprostu jest że starszych części nie ma dostępu ( nie widać ich )

Napisz do TVP aby udostępnili resztę. To od nich zależy ile odcinków dodają do widgetu lub niech go przerobią i dostosują. Spróbuj oglądnąć sobie 1-szy odcinek Klanu.... Taki sam problem. Z niewiadomego powodu maja tylko nowości
 

Kozuch

New member
Czy ktoś z was próbował odtworzyc film Avengers na BD ? bo u mnie zatrzymuje się w miejscu przed menu wyboru języka. Oczywiści pisze oryginalnym filmie
 

Slawoz

New member
Witam. Proszę o pomoc. Mój problem to uzyskanie dźwięku 5,1 z tego blueraya.
Wyszłem z blueray kablem hdmi do telewizora samsung ue55es6570, z telewizora kablem optycznym do kina domowego (kino nie posiada innych wejść audio). Dzwiek jaki mi sie udało uzyskac to tylko stereo, ten sam efekt przy odbiorze z satelity kanałów hd. Czy kabel optyczny nie ma możliwości przesyłu, czy wina po stronie telewizora czy może braku moich umiejętności.
 

tanoy81

New member
Raczej to winna telewizora kabel optyczny musisz podpiąć bezpośrednio pod odtwarzacz blu ray i dopiero pod amplituner. A jeżeli odpalisz coś z dysku lub Pendrive podłączonego bezpośrednio do telewizora nie będzie problemu z dźwiękiem będzie normalne 5.1 tak samsung ma wpuszcza po hdmi 5.1 wypuszcza 2.0
 

Kozuch

New member
Dodano nowy update niestety nie zauważyłem żadnych istotnych zmian tak jak nie czytał połowy wypalanych BD tak nadal tego nie robi
 

sirtrotyl

New member
Dodano nowy update niestety nie zauważyłem żadnych istotnych zmian tak jak nie czytał połowy wypalanych BD tak nadal tego nie robi

Nie wiem jak i na jakich płytach masz wypalone ale u mnie śmigają wszystkie kopie BD. Jeszcze się nie zdarzyło aby coś nie chciał odczytać.

Dziś pobrałem nową aktualizację oprogramowania i działa OK.
 

Kozuch

New member
Nie wiem jak i na jakich płytach masz wypalone ale u mnie śmigają wszystkie kopie BD. Jeszcze się nie zdarzyło aby coś nie chciał odczytać.

Dziś pobrałem nową aktualizację oprogramowania i działa OK.
Verbatim Printable BD25 z allegro za 49,99 i losowo jedna czyta bez zarzutu druga wcale wyskakuje niepoprawny format dysku a niektóre to odtwarza ale przycina wszystkie wypalane imgburn udf 2.50 byc może to kwestia lasera mój odtwarzacz ma juz 3 lata ponad, teraz to juz sie nie opłaca wymieniać lasera chyba
 
Do góry