Samsung BD-C5500

chriswielowski

New member
Hi
mam bd 1600a i soft 2.12 ,co za tym idzie przestał mi odtwarzać avchd na dvd-DL 8,5gb.na 4,5gb widzi bez problemu.na sofcie 2.07 było dobrze,także uważajcie z aktualizacją softu !!! na 560.
A teraz ważne pytanie czy 560 :
1. czyta avchd z audio DTS-HDMA i ac3. [1600a czyta do soft 2.07]
2. MKV z DTS-HDMA ???-bo ten kontener obsługuje od jakiegoś czasu DTS-HD,truehd . [moja 1600a nie czyta,sprawdzałem na każdym sofcie]
3.czy płynnie odtwarza SACD z DTS 5.1,2.0 [1600a dts 5.1 rwie co około 1 min,a 2.0 czasem .
4. czy ktoś sprawdzał dvd audio z mlp [to jest bezstratne audio,najlepsza łakość]
 

Zbylq

Member
Podłączyłem BD-C5500 po HDMI z amplitunerem Pionieer VSX-519V który z TV też po HDMI, włączam sobie np cd dts i leci spoko ale wystarczy TV przełączyć na kanał TV i głos zanika. Czyli w TV musi być wybrane HDMI - dziwnie. Nie można sobie włączyć muzy a oglądać np meczu? Czy wszyscy tak mają?
 

kamilus7

New member
Witam,
mam pytanie związane z YOUTUBE:
przy próbie odtworzenia niektórych zawartości YOUTUBE, najczęściej są
to oficjalne wersje teledysków wyświetla się informacja: NIE MOŻNA
POBRAĆ DANYCH DOTYCZĄCYCH ADRESU URL STRONY Z FILMAMI. Sprawdziłem to na
drugim odtwarzaczu tylko marki LG i tam bezproblemowo mogę dany teledysk
odtworzyć. Proszę o informację co jest problemem i jak temu zaradzić gdyż
ogranicza to funkcjonalność odtwarzacza. Przykładowo podaję link, z którym mam problem i nie tylko z nim, youtube.com/watch?v=tLDMh8F8plI link dodaje przez komputer do ulubionych i nie działa. Wyszukując go przez odtwarzacz wogóle go nie widać w liście utworów.
Mam zainstalowane najnowsze oprogramowanie dostępne na stronie SAMSUNG-a

Pozdrawiam
Kamil
 

chriswielowski

New member
moze ktoś sprawdzić czy samsumg c5500 czyta MKV z DTS-HDMA ???-bo ten kontener obsługuje od jakiegoś czasu DTS-HD,truehd i sacd z dts 5.1 nie przeskakuje ?
 
Ostatnia edycja:

da_holl

New member
Witam

No właśnie ja posiadam 6600 ale kolega posiada 5500 jak i w jednym taki i w drugim brak możliwości odtwarzania DTS-MA DTS-True HD i FLACKA z kontenera MKV może producent udostępni za niedługo jakąś aktualizacje która to poprawi . Na dzień dzisiejszy to tylko odtwarzacz multimedialny wzystko młóci :) z napędem BD ale to koszt 1500 zł

Pozdro


PS

podobno LG BD 390 odpala te formaty z MKV ale też ma problemy z nie którymi plikami ciężko coś wybrać
 

Max123

New member
Jak podają na stronie ipla, "Od października 2010 roku użytkownicy ponad 100 urządzeń telewizyjnych marki Samsung jak: telewizory typu LCD, LED, telewizory plazmowe z 2010 roku w większości serii szóstej i wyższej oraz urządzeń typu Blu-Ray i Kina Domowe będą mogli bezpłatnie korzystać z aplikacji ipla".
Mamy 2 października i ipli nie ma! Mam ten odtwarzacz blu-ray, próbowałem pobrać nowe widżety, ale bezskutecznie...
Czy ktoś z Was mam już tą nową aplikację?
 

Max123

New member
dziękuję za "ogromne" zainteresowanie i pomoc..., na forum są osoby, które posiadają ten model i mogłyby sprawdzić u siebie, widocznie jest to zbyt trudne. Trudno, chciałem sobie uprościć, od tego jest forum, poradziłem sobie sam dzwoniąc na infolinię Samsunga.
 

xlukx

New member
Mam pytanie odnośnie c-6500, ale powinno też dotyczyć c-5500. Zamierzam kupić ten pierwszy. Ale do rzeczy, rozchodzi mi się o to czy ten odtwarzacz radzi sobie z filmami Matroski MKV i zarazem z dźwiękiem w AAC (nie mp3 bo to raczej udźwignie).
Ponieważ kodowanie dźwięku w Nero AAC spowodowałoby zmniejszenie cennych danych bez utraty jakości dźwięku. AAC 64kbit = MP3 112-128 kbit.

PS. Doczytałem w instrukcji Samsunga BD-C6500 że niby obsługuje AAC ale w plikach z kontenerem MP4, natomiast wg tej tabelki w MKV nie ma tej obsługi, co jest dość dziwne. Jeśli ktoś odpalał na Samsungu pliki z MKV i dźwiękiem AAC lub wie co i jak, proszę o odpowiedź, pzdr.
 

josephik

New member
dziękuję za "ogromne" zainteresowanie i pomoc..., na forum są osoby, które posiadają ten model i mogłyby sprawdzić u siebie, widocznie jest to zbyt trudne. Trudno, chciałem sobie uprościć, od tego jest forum, poradziłem sobie sam dzwoniąc na infolinię Samsunga.
witam
i co ci powiedzieli na info?
ja tez nie mam do pobrania tych nowych aplikacji
 

PopaY

New member
Bez reklam
Panowie, mam prośbę. Jak wygląda odczytywanie napisów do DivX-ów w formacie microDVD z rozszerzeniem txt? Pytam, bo 100% filmów DivX mam właśnie z takimi napisami (na płytach DVD). I druga sprawa: czy ktoś mógłby wrzucić screen (jakieś zdjęcie) pokazujące film z napisami w DivX-ie?

Z góry dziękuję.
 

josephik

New member
no to oglądałem wczoraj Anioły i Demony z napisami w takich {} i bardzo ładnie były wyświetlane, oczywiście nazwa txt taka sama jak filmu
jutro postaram się fotkę wrzucić
 

josephik

New member
wrzucam tak jak obiecałem
napisy można regulować: małe, standardowe i duże
te są standardowe

kliknij aby powiększyć



tak wyglądają napisy
{14831}{14918}Pływanie jest dobre na skutki|zmiany strefy czasowej.



{18190}{18287}każdy co godzinę, począwszy|o 8.00 dzisiejszego wieczoru w Rzymie.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Bardzo dziękuję. Format napisów to standardowy mDVD, oto chodziło. Czcionka wygląda na całkiem przejrzystą. Martwi mnie natomiast to, że napisy nachodzą na film. Czy można regulować położenie napisów?
 

JGR

New member
No, mój dzisiaj padł :-(
Obraz jedynie chwilami się pojawia.
Jutro zasuwam z nim do serwisu...

Padła płyta główna. Wymienili i wszystko śmiga :)
Zastanawiam się dlaczego padła płyta?
Czy powodem może być fakt, ze BR stoi bezpośrednio na HK260 który ma tendencje do sporego grzania się?
Fakt, ze po seansie z wykorzystaniem amplitunera wyciągana z BR płytka była mocno ciepła.
 
Do góry