SAMSUNG B650 a INTERNET

markoza

New member
czajoza4 napisał:
Witam!
Nie będę zakładał nowego tematu bo to chyba w tym przypadku nie potrzebne.
A więc chciałbym mieć neta w swoim 40B650, mam laptopa i play online z modemem Huawei e160 i na tym koniec. Nie wiem jaki kabel jest mi potrzebny oraz jak ustawić IP, bramkę itp. Mam nadzieję, że będzie ktoś skłonny mi pomóc:)


Myślę że w twoim przypadku musisz połączyć kablem sieciowym lapa z TV a na lapie udostępnić Internet dla innych komputerów w sieci Jeśli nie masz doświadczenia z konfigurowaniem sieci to musisz się podszkolić. W ciemno niczego nie osiągniesz . I pamiętaj ze net w TV to nie ten net co na lapie. Jak Ci się uda to sam ocenisz przydatność takiego połączenia
 

empe8

New member
Witam. Mój PS50B650 nie chce się łączyć z internet tv, wyświetla komunikat, że z powodu problemów z siecią, chociaż test sieci przechodzi poprawnie. Podłączony do tego samego routera dekoder N-ki łączy się z internetem bez problemu. Sieć DLNA też nie chce działać, pokzują się miniatury udostępnionych plików, a przy ich otwieraniu wyświetla "nierozpoznany format plików". O co tu chodzi?
 

markoza

New member
empe8 napisał:
Witam. Mój PS50B650 nie chce się łączyć z internet tv, wyświetla komunikat, że z powodu problemów z siecią, chociaż test sieci przechodzi poprawnie. Podłączony do tego samego routera dekoder N-ki łączy się z internetem bez problemu. Sieć DLNA też nie chce działać, pokzują się miniatury udostępnionych plików, a przy ich otwieraniu wyświetla "nierozpoznany format plików". O co tu chodzi?

Czytam sobie o problemach z netem i DLine na TV Samsunga 650 i 651 i widzę że ciągle ktoś ma problemy . Ja połączyłem sobie Internet do routera z niego kablem do kompa i drugim kabem do TV i jeszcze mam lapka na Wi-Fi
Na kompie i na lapku mam zainstalowane Samsung PC Share Manager i nie mam żadnych problemów z Internetem w TV ani z Media Play na TV . Ale jak się tak naczytałem o problemach to postanowiłem to sprawdzić i faktycznie wystarczy coś troszkę zamieszać aby mieć takie objawy na jakie narzekają inni .
N.P. TV nie widzi nic tylko pamięć TV No nie widzi jak w Samsung PC Share Manager nie udostępnimy adresu IP jaki ma TV .
Albo widzi katalogi i miniaturki a nie wyświetla obrazków No bo zmieniliśmy udostępnione katalogi a nie zrobiliśmy Ustaw zmieniony stan .
I jeszcze jeden przykład udało mi się to na lapku z Vistą W TV zamiast widzieć nasz Samsung PC Share Manager to widzi Windows Media Player ale pod inną nazwą . Czyli pod nazwą komputera .Co może być mylące dala nie doświadczonych . I widzi tam jakieś katalogi i miniaturki ale wyświetlać już ich nie chce. Nadajmy nazwę serverowi w PC Share Manager taką by jej nie pomylić

Co się tyczy neta w TV przy moim ustawieniu wszystko gra Ale pokombinowałem i zrobiłem że net ma iść z lapka przez karte sieciową . Wypiołem kabel z routera ten do TV i wpiołem do lapka . Lapka ustawiłem tak by udostepniał internet . ustawiłem wszystkie adresy aby test sieci w TV był poprawny. I był poprawny za każdym razem Ale jak chcę włączyć internet na TV to lipa. Kreci ,kręci i w końcu pisze że z powodu zakłóceń nie może się połączyc i tylko ustawienia internetu są dostępne . I tu ciekawostka kabel ten sam ułożenie kabla się nie zmieniło tylko końcówka wypięta z routera i wpięta do lapa więc skad te zakłócenia jak z routera to OK. a tu z lapka lipa . Daje do myślenia . :confused:
No i na koniec jeszcze jedna ciekawostka włączony komp i lapek na TV widzę Samsung PC Share Manager z lapka i z drugiego kompa . Oglądam zdjęcia na drugim kompie i ustawiam nowe katalogi do oglądania. W końcu daję Ustaw Zmieniony Stan i od tego momętu nie mogę oglądać zdjęć z lapka na TV A TV widzi Samsung PC Share Manager tylko tego z lapka Jak skończyłem Ustaw Zmieniony Stan na kompie to TV teraz widzi znowu obydwa kompy i mogę oglądać fotki z obydwu .
Jakie wnioski ? A no takie że nie można niczego zaniedbać i ustawiać chaotycznie tego wszystkiego bo zawsze wyjdzie nam z tego kicha .
Miłej zabawy z kompem i TV :D
 
Ostatnia edycja:

mariolars

New member
Witam.Ja mam telewizor 32b651 i nie wiem jak go podłączyć do internetu przez Pc.
Moja sieć to UPC>>Router>>PC>>TV
I nie chce działać:(.
Proszę o pomoc.
 

Lord Rayden

New member
Podłączyłem TV LE32B651 do routera DI-524. Internet@TV działa (ściąga pogodę, wiadomości). Ale mimo uruchomienia na kompie Samsung PC Share Manager, TV nie widzi udostępnionych katalogów komputera. Co ciekawe, widzi włączony do sieci odtwarzacz NMT eGreat (konkretnie jego dysk twardy), który ma włączony serwer UPnP. eGreat widzi dyski komputera dzięki programowi myIHome, bez problemu.
W kompie mam Firewall, Peer Guardiana, program antywirusowy i antyspyware. Może któryś z programów bruździ ?
 

markoza

New member
Podłączyłem TV LE32B651 do routera DI-524. Internet@TV działa (ściąga pogodę, wiadomości). Ale mimo uruchomienia na kompie Samsung PC Share Manager, TV nie widzi udostępnionych katalogów komputera. Co ciekawe, widzi włączony do sieci odtwarzacz NMT eGreat (konkretnie jego dysk twardy), który ma włączony serwer UPnP. eGreat widzi dyski komputera dzięki programowi myIHome, bez problemu.
W kompie mam Firewall, Peer Guardiana, program antywirusowy i antyspyware. Może któryś z programów bruździ ?

A może poprostu zapomniałeś w SAMSUNG PC Share Manager włączyć "ustaw zabezpieczenie dla urządzenia" tam musi być IP twojego TV i musisz zaznaczyć Potwierdz
 

Strzecha

New member
Internet

Witam Wszystkich!!

Kupiłem wczoraj Samsunga B650 podłączyłem do sieci domowej LAN, ustawiłem wyjście na zewnątrz i neta na TV brak. Ping wewnętrzny ok. Telefon do infolinii . Tam stwierdzono że problem leży w routerze i tyle, żadnej pomocy, żenada. Google powiedziało odblokuj port 1900 i będzie ok. Trafiony wszystko działa. Mój sprzęt:
- internet
- roter Linksys WRT54 Tomato
- Switch
- TV

Może komuś się to przyda

Przemo
 

dj_brayan

New member
Witam,

mam problem z podłączeniem (model 651) z komputerem przez sieć (DLNA), chodzi o podłączenie z routerem dlinka (bezprzewodowo), który znajduje się w innym pokoju (może to być problemem?tzn odległość?) Internet na komputerze normalnie śmiga, jednakże na tv wchodząc w ustawienia (czy to konfiguracja IP automatyczna - wyskakuje błąd IP, przy wpisaniu adresu IP ręcznie, maski pościeci, bramy oraz serwera dns - wyskakuje następujący błąd -> zatrzymuje się przy sprawdzaniu "Pakiet dla bramy" i pojawia się komunikat o treści: Brak połączenia z bramą, Sprawdź, czy kabel sieciowy jest podłączony poprawnie.

Może ktoś mi pomóc rozwiązać ten problem??​
 

markoza

New member
Troszkę mało informacji podałeś Jakie masz ustawienia . nie piszesz nic o adapterze Wi-Fi podpiętym do TV W tym wątku troszkę pisałem o problemach połączenia routera z TV proponuję przeczytać cały temat Niestety część moich tekstów jest niewidoczna po zmianie oprawy tego forum przez operatora Ale jak zaznaczysz puste pole przy moich wypowiedziach to zobaczysz tekst może tam znajdziesz odpowiedz na swoje problemy Możesz pogadać ze mną na GG 72197
 

dj_brayan

New member
Troszkę mało informacji podałeś Jakie masz ustawienia . nie piszesz nic o adapterze Wi-Fi podpiętym do TV W tym wątku troszkę pisałem o problemach połączenia routera z TV proponuję przeczytać cały temat Niestety część moich tekstów jest niewidoczna po zmianie oprawy tego forum przez operatora Ale jak zaznaczysz puste pole przy moich wypowiedziach to zobaczysz tekst może tam znajdziesz odpowiedz na swoje problemy Możesz pogadać ze mną na GG 72197

Dzięki za szybką odpowiedź: więc tak, jestem administratorem sieci (tzn sieć jest w domu, dwa komputery, jeden kablem podłączony do routera d-link 524, mój - bezprzewodowo - ten sam dom, ja z telewizorem i komputerem piętro wyżej, na komputerze internet jest, na tv - problem z Pakietem dla bramy).
Czytałem cały temat, ale nic mi nie pomogło :/
Co do ustawień routera, nie wiem na co zwracać mam uwagę :/
 

dj_brayan

New member
Dzięki za szybką odpowiedź: więc tak, jestem administratorem sieci (tzn sieć jest w domu, dwa komputery, jeden kablem podłączony do routera d-link 524, mój - bezprzewodowo - ten sam dom, ja z telewizorem i komputerem piętro wyżej, na komputerze internet jest, na tv - problem z Pakietem dla bramy).
Czytałem cały temat, ale nic mi nie pomogło :/
Co do ustawień routera, nie wiem na co zwracać mam uwagę :/

I już wszystko się rozwiązało ;) Byłem przekonany, że mam wbudowany wi fi w tv a okazuje się, że trzeba dokupić adapter :)

Wielkie podziękowania dla markoza za okazaną pomoc :) :D
 

josephik

New member
witam
czy 37b650 odtwarza filmy na youtube w HQ?
bo lg 37lh7000 i 37sl8000 nie daje rady podobno
 
Ostatnia edycja:

utasz

New member
witam

a ja prosze o pomoc probuje podlaczyc b650 po samym kablu laptop-tv kabla uzywam krosa i tak na tescie wszystko oki zatrzymuje sie na pakiety dla domeny z tym nie moge sobie poradzic natomiast tv nie widzi udastepnionych plikow przez samsung pc share chociaz program widzi IP przypisane w tv ????????
 

Strzecha

New member
witam

,,a ja prosze o pomoc probuje podlaczyc b650 po samym kablu laptop-tv kabla uzywam krosa i tak na tescie wszystko oki zatrzymuje sie na pakiety dla domeny z tym nie moge sobie poradzic "
A włączyłeś Kolego udostępnianie połączenia sieciowego?

,,natomiast tv nie widzi udastepnionych plikow przez samsung pc share chociaz program widzi IP przypisane w tv ???????? "

A naciskasz na koniec udostępnij a następnie ustaw zmieniony stan?.

powodzenia
Przemo
 

czajoza4

New member
Siemka zakupiłem kabel wszystko podłączam, SAMSUNG PC Share Manager udostępnił pliki, tv go widzi i jest OK. Ale jak chce właczyc neta w TV to przy teście sieci zatrzymuje się na:

Adres MAC - OK
Adres IP, podsiec, brama, serwer DNS - OK
Pakiet dla bramy -Błąd (Brak Połączenia z bramą. Sprawdz, czy kabel sieciowy jest podłączony poprawnie)
Pakiet dla domeny

Nie wiem co począć mam neta Play i udostępniłem połączenie internetowe.

Aha w TV wpisałem:

IP: 109.243.154.128
Maska podsieci: 255.255.255.255
Brama: 109.243.154.128
DNS: 89.108.195.21
 

utasz

New member
wiec udalo mi sie tv widzi to co udostepniam w kompie odtwarza filmy muze i zdjecia wiec jest oki ale nie moge skonfigurowac internetu nie laczy sie korzystam z neostrady przez modem speedtouch ma ktos jakies pomysly ?
 

jajo20001

New member
wifi na usb

witam

Mam pytanie wczoraj zakupilem tv LE40B650 i prosze o podpowiedz jaki adapter wifi mam kupic zeby dzialal net

podajcie nazwy lub linki do allegro

pozdrawiam
 

moras86

New member
U mnie mam ustawione tak:

Komputer
Adres IP: 192.168.137.1
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama: . . .
Serwer DNS (preferowany): 8.8.8.8
Serwer DNS (alternatywny): 8.8.4.4

Telewizor
Adres IP: 192.168.137.10
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama: 192.168.137.1
Serwer DNS: 8.8.8.8

Adres IP dla TV musi się różnić ostatnim segmentem od tego w komputerze. DNS jest raczej dowolny ja na wszelki wypadek ustawiłem takie same jak mam dla modemu - w moim przypadku są to publiczne DNS'y od Google. Upewnij się też, czy masz włączone udostępnianie połączenia. U mnie to wygląda tak:
zrobtosam.png


PS: Dla prawidłowego działania DLNA wystarczy, aby test sieci przeszły dwie pierwsze opcje.
 

streamers

New member
50B650 i internet to jest jakieś dziwactwo.
Mam PS3 Slim i internet działa po kablu Lan bez problemu. Ten sam kabel wkładam do TV i mam problem X przyt pakiet dla bramy. Teraz jestem już pewien że karta sieciowa w TV musi być uszkodzona skoro PS3 nie ma problemów z połączeniem.
Trtzeba będzie wezwać serwis -> zobaczymy co stwierdzą.
 
Do góry