SAMSUNG B650 a INTERNET

robert1234

New member
Witam wszystkich, posiadam tv samsung b650 i chciałbym skorzystać z internetu jako że to jedna z funkcji tego odbiornika. Nie posiadam Wi-fi pod Usbe dlatego połączyłem kablem tv z routerem. I teraz mam problem z ustawieniami. Wpisalem Adres Ip , Maske podsieci, Brame oraz Serwer Dns i wziełem TEST SIECI. Zarówno Adres Mac oraz Adres IP,podsieć, brama DNS przeszła jednak wyskoczył mi krzyżyk przy Pakiet Bramy a nastepnie jest jeszcze Pakiet dla Domeny. Co wiec zle robie ? Wszystkie dane przepisałem korzystając z CMD/IPCONFIG a DNS wzielem z google dla tepsy : 194:204:159:1. Czy moze ktos mi napisać co mam wpisać, żeby internet mi działał ? Czy wogole taka opcja router - kabel - tv sie sprawdza czy bez usbe wi-fi moge pomarzyć o necie ? Z góry dziekuje za odpowiedz - pozdrawiam
 

luck_69

New member
Mam co prawda TV LE40A756 ale podobne pytanie. Udało mi się po małej walce z siecią uruchomić połączenie z siecią po WiFi (mam adapter Samsunga). Wszystko fajnie sią łączy i wykrywa sieć...test przechodzi...na routerze TV podłączony więc sieć śmiga...I tutaj zaczynają się moje schodki:

1. Nie widzę żadnego udostępnionego na kompie foderu (zainstalowałem Samsung PC Share manager - niestety ten w zestawie na płycie nie działał...zassałem ze stronki i uruchomiłem, udostepniłem katalogi ze zdjęciami i filmami)...może to znowu ta Vista...już mam jej dosyć!!!

2. Próbowałem łączyć TV przez USB - nie wykrywa kompa

3. Próbowałem kablem siecioweym - j/w

Proszę o odpowiedź:

Co i gdzie nalezy ustawić aby móc cieszyć się możliwościami opcji sieciowych???
Czy jest możliwość przeglądania netu na TV...jeśli tak to gdzie i jak się to udostępnia???

Może te tematy już gdzieś były...ale jak wyszukiwałem...to wyświetla się to co już wiem z instrukcji...proszę więc o wyrozumiałość i nie pisanie, ze to już było...znam netykietę forum

pozdr
 

kagegric

New member
Mam ten sam problem co robert1234. Próbowałem już na wiele sposobów i dalej nic. Dodam, że router jaki posiadam to Pentagram Cerberus P 6331-6.
 

streamers

New member
Mam podobny problem z telewizorem PS50B650 i router DLINK
Jeżeli ustawię auto na telewizorze to pojawia się X przy pakiety dla domeny i czasami pakiety dla bramy
Jak ustawię wszystko ręcznie to za każdym razem wyrzuca x przy pakiety dla domeny.
Raz nawet przy ustawieniu na AUTO test przeszedł ok. Włączyłem INTERNET TV i na dole było START->POBIERAM i w pewnym momencie przerwał połączenie. Internet po podłączeniu tego samego kabla do Laptopa działa a do TV nie.
Dziwna sprawa z tym internet tv. Laikiem w sprawach sieci nie jestem ale pomysłu co może być przyczyną nie mam.
Może coś podpowiecie?
 

markoza

New member
Ustawienia dla samsung b650 i routera Dlink
jesli komp ma IP 192.168.0.100 maska 255.255.255.0 brama 192.168.0.1
to tv powinien miec IP 192.168.0.101 maska 255.255.255.0 brama 192.168.0.1
W TV ostatnie cyfry muszą być wieksze od 100 Jak masz w sieci jeszcze inne kompy to ustaw 110 by nie bylo konfliktu z innymi kompami
ustawienia autoatyczne maja wadę w czasie uruchomiania netu ma TV moze się okazać ze wybrał adres taki sam jak ma jakiś komp uruchamiany w tym samym czasie w domowej sieci i zaczynają się schody
Ja mam ustwienia reczne i przypisane adresy do wszystkich kompow recznie Nigdy nie ma konfliktu
No a jesli chodzi o net w TV to nie róbcie sobie zbyt duzych nadzieji na oglądanie netu przez TV Narazie to tylko zabawka Takie jest moje zdanie
Ktoś na tym forum pyta czy moze oglądać net w TV . Owszem można jak sobie podłączy kompa do TV jako drugi monitor To co oferuje samsung razem z Agorą to namiastka internetu jak narazie

PS nowy soft do b650 daje troszkę większe możliwości internetu ale ciągle to tylko zabawa jak dla mnie Nowy soft można pobrać ze strony samsunga Wgrać pobawić się i potem wrócić do orginalnego z jakim był zakupiony TV
 

streamers

New member
Dzięki za info

Niestety nic nie pomogło. Nie działa DLNA i INTERNET TV stawiam na kartę sieciową w tym telewizorze.
Zobaczę co Samsung na to powie. chyba bez serwisu się nie obędzie.
Nawet jak ustawie na TV IP ręcznie i puszczam ping to pakiety nie dochodzą. :(

Może jakiś wadliwy egzemplarz TV trafiłem.
 

zelu

New member
streamers napisał:
Dzięki za info

Niestety nic nie pomogło. Nie działa DLNA i INTERNET TV stawiam na kartę sieciową w tym telewizorze.
Zobaczę co Samsung na to powie. chyba bez serwisu się nie obędzie.
Nawet jak ustawie na TV IP ręcznie i puszczam ping to pakiety nie dochodzą. :(

Może jakiś wadliwy egzemplarz TV trafiłem.
Możliwe przyczyny:
1. Na routerze masz ustawione przypisywanie IP do konkretnych MAC-adresów.
2. Na routerze masz ograniczoną pulę adresów do wykorzystania przez DHCP.
3. Masz nie router, tylko switch, a Twój operator internetu dopuszcza jedno urządzenie podłączone do sieci (tak robi Aster, router rozwiązuje problem)

W obydwóch 1 i 2 przypadku musiałeś te ustawienia zmienić sam, bo domyślne większość routerów mają te ograniczenia wyłączone.

Ustaw ręcznie adres IP w TV z inną końcówką, niż w kompie, maska ta sama, brama ta sama (nie jest konieczna). Połącz TV z komputerem i puść ping z kompa na adres TV. Jeśli odpowie, to karta w Tv jest ok, a problem jest w routerze.
W przypadku 3 powinieneś móc się pingować do TV.
 

streamers

New member
1. Nie mogąc się połączyć przypisałem MAC telewizora do konkretnego adresu IP na routerze ustawionego ręcznie ( nic nie pomogło )
2. Na routerze obojętnie jaką pulę ustawię czy od 192.168.0.2 - 192.168.0.254 to i tak nic nie daje
3. Operator dopuszcza 3 urządzenia w sieci - rozmawiałem z operatorem ( telewizja kablowa) jeżeli są przekroczone 3 urządzenia w sieci odcinany jest internet co nigdy mi się nie zdarzylo bo nie mam tylu urządzeń na raz podłączonych.
4. Ustawiłem ręcznie na TV. Dwa razy test połączenia wyszedł ok. Nacisnąłem na pilocie INTERNET TV. Pojawiło się łączenie -> następnie START i po dłuższej chwili wyszedł komunikat o problemach z połączeniem i sieci. Zastanawia mnie dlaczego test przeszedł ok a nie idzie się połączyć. Ponowny test i znowu problem z pakietami dla domeny a następny to problem już z pakietami dla bramy.

Nawet jak puszczam pinga to pakiety nie dochodzą co mnie dziwi bo jak zainstalowałem PC SHARE MANAGER Samsunga to na kompie widzi adres IP telewizora z kolei jak chcę przeglądać dane udostępnione na komputerze przez DLNA to mam komunikat na TV po naciśnięciu czerwonego klawisza "Niedostępna".

Pytanie
Czy DLNA działa pomimo tego że np. jest problem z pakiety dla domeny? lub pakiety dla bramy.
Mi się wydaje że powinno działać bo to powinno działać w sieci wewnętrznej i brama nie jest potrzebna.
Jak jest u Was?
Dodatkowo wysłałem emaila do samsunga po jakim porcie łączy się TV z netem? czy standardowo 80 lub 81? Może operator blokuje jakieś porty i dlatego jest problem.

Sprawa trudna ale mam nadzieję że uda się rozwiązać problem.
Dodam że sprawdzałem już na kilku routerach Dlink, Linksys i Asus i na każdym to samo. Kable także sprawdzałem testerem i są ok.

Może masz jeszcze jakieś pomysły?
Powiedz jak szybko u ciebie wykonuje się test połączenia?
 

streamers

New member
1. Nie mogąc się połączyć przypisałem MAC telewizora do konkretnego adresu IP na routerze ustawionego ręcznie ( nic nie pomogło )
2. Na routerze obojętnie jaką pulę ustawię czy od 192.168.0.2 - 192.168.0.254 to i tak nic nie daje
3. Operator dopuszcza 3 urządzenia w sieci - rozmawiałem z operatorem ( telewizja kablowa) jeżeli są przekroczone 3 urządzenia w sieci odcinany jest internet co nigdy mi się nie zdarzylo bo nie mam tylu urządzeń na raz podłączonych.
4. Ustawiłem ręcznie na TV. Dwa razy test połączenia wyszedł ok. Nacisnąłem na pilocie INTERNET TV. Pojawiło się łączenie -> następnie START i po dłuższej chwili wyszedł komunikat o problemach z połączeniem i sieci. Zastanawia mnie dlaczego test przeszedł ok a nie idzie się połączyć. Ponowny test i znowu problem z pakietami dla domeny a następny to problem już z pakietami dla bramy.

Nawet jak puszczam pinga to pakiety nie dochodzą co mnie dziwi bo jak zainstalowałem PC SHARE MANAGER Samsunga to na kompie widzi adres IP telewizora z kolei jak chcę przeglądać dane udostępnione na komputerze przez DLNA to mam komunikat na TV po naciśnięciu czerwonego klawisza "Niedostępna".

Pytanie
Czy DLNA działa pomimo tego że np. jest problem z pakiety dla domeny? lub pakiety dla bramy.
Mi się wydaje że powinno działać bo to powinno działać w sieci wewnętrznej i brama nie jest potrzebna.
Jak jest u Was?
Dodatkowo wysłałem emaila do samsunga po jakim porcie łączy się TV z netem? czy standardowo 80 lub 81? Może operator blokuje jakieś porty i dlatego jest problem.

Sprawa trudna ale mam nadzieję że uda się rozwiązać problem.
Dodam że sprawdzałem już na kilku routerach Dlink, Linksys i Asus i na każdym to samo. Kable także sprawdzałem testerem i są ok.

Może masz jeszcze jakieś pomysły?
Powiedz jak szybko u ciebie wykonuje się test połączenia?
 

streamers

New member
Dokładnie tak ustawiam. i obojętnie z jakiej puli adresy ma router czy 10.0.0.1 czy 192.168.0.1 czy 192.168.1.1 i tak brak łączenia.
Maskę daje 255.255.255.0 dla 192.168.1.11 i nic.
Czy ktoś może powiedzieć czy jak odłączy się neta ale jest sieć wewnętrzna to działa mu DLNA?
Jak długo trwa u was test połączenia na TV?
 

zelu

New member
streamers napisał:
Dokładnie tak ustawiam. i obojętnie z jakiej puli adresy ma router czy 10.0.0.1 czy 192.168.0.1 czy 192.168.1.1 i tak brak łączenia.
Maskę daje 255.255.255.0 dla 192.168.1.11 i nic.
Czy ktoś może powiedzieć czy jak odłączy się neta ale jest sieć wewnętrzna to działa mu DLNA?
Jak długo trwa u was test połączenia na TV?
Po odłączeniu internetu (wyjęcie wtyczki z routera) sieć wewnętrzna powinna działać dalej. T wynika z zasady działania routera. Jak sama nazwa wskazuje ma on routować ruch w sieci, czyli powinien wiedziec, co zrobic z pakietami w sieci. Jesli zarzadamy połączenia z IP z puli publicznej, router ma go ściągnąć z internetu. Jeśli rządanie doytyczy IP z sieci wewn. to router to wie.
Wracając do tematu: ping z komp. do TV działa? (zakładam, że TV jest skonfigurowany dobrze) Jeśli nie, to problem leży w kablu łączącym TV z routerem, lub w samym routerze. Sprawdź z innym kabelkiem. Jeśli chodzi o router, to wyłącz wszelkie firewall-e (po odpięciu internetu). Wszelkie ograniczenia po MAC-adresie, DNS-y też wyłącz. Jeśli zadziała, to włączaj po kolei wszystkie usługi. Dowiesz się , która jest winna. Ja stawiam na firewall.

Jeśli chodzi o test, to trwa on kilka sekund, jeśli wszystko jest ok.
 

markoza

New member
Czytam sobie o problemach z siecią kolegi streamers I mam taki pomysł Piszesz że czasem test przechodzi a więc wszystko jest OK. a problemy pewnie biorą się z tego ze są jakieś zakłócenia w kablu Aby wyeliminować to jako przyczynę kłopotów sugeruję postawić router blisko TV podpiąć TV z routerem krótkim kablem i zobaczyć jaki będzie efekt
Jeśli chodzi o test sieci w TV to u mnie trwa to może dwie sekundy ale nie dłużej chodź kabel router TV ma jakieś sześć metrów . W Twoim przypadku może kabel leci blisko jakichś przewodów elektrycznych w scianie i z tego biorą się zakłócenia co powoduje ze czasami masz test OK. a najczęściej wyskakują błędy Napisz czy mój pomysł coś pomógł

P.S. Jak byś chcial na GG w tej sprawie pogadać to moje GG 72197
 
Ostatnia edycja:

streamers

New member
Sprawdzałem z routerem obok telewizora i nic nie pomaga.
Dziwi mnie że nawet jak ustawię IP na TP ręcznie to na routerze w dhcp client list pokazuje urządzenie w sieci i MAC adres TV ale pingi do TV nie przechodzą.
Stawiam albo na blokowanie portu (chociaż na razie nie wiem jakiego - wysłałem email do samsunga bez odpowiedzi) przez operatora internetowego albo na problem z karta sieciową w TV.
Odezwę się na pewno do Ciebie na gg bo już nie mam pomysłu co to może być.
 

markoza

New member
Wracając do tematu Pytałeś czy działa DLNA jeśli odłączymy Internet. A więc działa Komp i TV podłączone przez router D-link DIR-300 I TV widzi komp i n.p. zdjęcia które są na kompie i są udostępnione za pomocą programu SAMSUNG PC Share Manager A więc blokowanie portów przez operatora w tym przypadku nie ma miejsca
Przy odłączonym Internecie od routera Test sieci na TV nie przechodzi tylko dla Pakietu dla domeny Pozostałe testy są OK.
Co się tyczy portów to TV otwiera porty 21(ftp) , 25(smtp) i 110 (pop3)
Dla DLNA otwarte porty to 25(smtp) i 110(pop3)
W Twoim przypadku wygląda na to że coś się dzieje z kartą sieciową TV Nic innego nie przychodzi mi do głowy :niewiem:
A tak nawiasem czy przy gniazdku sieciowym TV i mrugają dwie diodki ? Powinny mrugać jak TV pobiera jakieś dane
 
Ostatnia edycja:

piko

New member
Miałem ten sam problem, który opisuje streamers. Problem z połaczeniem się i ciągnieciem kontentu z komputera z użyciem dlna. Połącznie wyglądało tak:
internet -> router -> długi kabel -> TV
router mam D-link DI-524. Diodki w TV mrugały, czyli teoretycznie coś tam do niego docierało, ale pingi z routera nie wracały. Na routerze nie było widać żadnej próby połączenia się TV z routerem. Nie działało połączenie AUTO, ani ustawienie na szytwno IP w TV. Próbowałem też przypisać statyczny IP do MAC'a TV, ale nic nie pomagało.
Połączenie bezpośrednie laptok -> długi kabel -> TV działało. DLNA działa, TV zasysa dane z komputera. Nie wiedziałem co jest grane.
Po dwóch dniach prób (różne ustawienia firewalla w routerze, ustawianie IP w TV, update FW routera) już chciałem oddać TV. Zrobiłem jeszcze jedno, zmieniłem połączenie na:
internet -> długi kabel -> router -> krótki kabel -> TV i... wszytko działa.
TV dostał IP w ustawieniach auto. Ciągnie filmy, zdjęcia z komputera przez router.
Kluczem w moim przypadku był słaby kabel. Ten długi kabel (~5-6m) nie jest ekranowany, jakiś taki cienki. 'krótki kabel', długość 2m, jest ekranowany.
Spróbuj użyć dobrego, krótkiego kabla między routerem, a TV.
Powodzenia!
 

wiesław57

New member
samsung a komputer

mam taki problem
do komp. internet kablem wchodzi na zintegrowaną kartę sieciową,
--następnie zainstalowałem drugą kartę na komp.
połączyłem kablem krosowanym drugą kartę z TV
KARTA zintegrowana
--adres IP na komp. AUTO--10.70.48.175
--maska 255.255.255.0
--DNS 193.110.228.30
Karta druga
--IP --192.168.1.1
--maska--255.255.255.0
brama domyślna--192.168.0.1
--DNS-193.110.228.33
TELEWIZOR
IP--192.168.1.11
Maska podsieci--255.255.255.0
Brama--192.168.1.1
DNS--192.110.228.33
robię test sieci z TV---
--adres MAC ok
--adres IP, podsieć, brama, serwer DNS--ok
--pakiet dla bramy--ok
--pakiet dla domeny--źle
W PROGRAMIE SAMSUNG PC widzę TV
pliki są udostępnione
nie wiem co jest źle
Wiesław


no i nie wiem co dalej
 

czajoza4

New member
Witam!
Nie będę zakładał nowego tematu bo to chyba w tym przypadku nie potrzebne.
A więc chciałbym mieć neta w swoim 40B650, mam laptopa i play online z modemem Huawei e160 i na tym koniec. Nie wiem jaki kabel jest mi potrzebny oraz jak ustawić IP, bramkę itp. Mam nadzieję, że będzie ktoś skłonny mi pomóc:)
 
Do góry