SAMSUNG B650 a INTERNET

gabi111

New member
livebox jest podłączony kablem z tv, a adapter służy do oglądania "tv na życzenie" z TPSA poprzez liveboxa, ale jest teraz wypięty.
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Nie widziałem Liveboxa.
Zapewne ma on kilka gniazdek LAN. Do jednego z nich jest podłączony kablem TV. Zwykle w tego typu urządzeniach przy każdym gniazdku jest dioda LED. Zapala się gdy podłączy się jakieś urządzenie.
Czy gdy podłączysz TV to dioda przy tym gniazdku zapala się ?
 

gabi111

New member
No właśnie gdy podłączam któreś z gniazd ethernetowych (są dwa) z TV nie ma żadnej reakcji, żadna dioda się przy nich nie zapala
 

TvWidget

New member
Bez reklam
No właśnie gdy podłączam któreś z gniazd ethernetowych (są dwa) z TV nie ma żadnej reakcji, żadna dioda się przy nich nie zapala
Są dwa rodzaje kabli tzw. "proste" i "skrzyżowane". Dla części urządzeń nie ma znaczenia jaki kabel się zastosuje. W pozostałym ma to znaczenie. Na 99% masz kabel "prosty". Zapewne do podłączenia TV potrzebny jest skrzyżowany
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Ponoć ten Lievebox automatycznie rozpoznaje rodzaj kabla. Nie wiem jednak czy to prawda. Znalazłem też informację, że w komplecie są dwa rodzaje kabli "prosty" długi i "skrzyżowany" krótki.
 

gabi111

New member
A jest jakiś naoczny sposób sprawdzenia jakiego rodzaju jest kabel?
I oczywiście ogromnie dziękuję za zainteresowanie moim problemem i podpowiedzi.
 

makarbo

New member
Witam...Dołączam się do tematu.
Również borykam się z DLNA w Samsungu tylko że u mnie problem został zdiagnozowany i omijany jest drogą ręczną..niestety niezbyt wygodną..Już opisuję mój przypadek.

Posiadam router adsl TPLINKa i łączę się nim kablowo z TV. Wszystkie adresy w TV jak i w kompie mam ustawione na ręcznie... a nawet jak ustawię na automat (DHCP) to problem jest ten sam..NIE MA BATA ŻEBY TV POŁĄCZYŁ SIĘ Z ROUTEREM ZARAZ PO WŁĄCZENIU... Mogę sobie dowolnie resetować router..resetować kompa... odłączać kabelki sieciowe... KOMPLETNIE NIC TO NIE DAJE! Router telewizora nie widzi..nie pali się na nim żadna lampka..tak jakby żaden kabel sieciowy od TV nie był podłączony
I TERAZ UWAGA....NAJLEPSZE... Jest tylko jedno wyjście ... Musze poczekać aż TV się odpowiednio nagrzeje..to jest tak około 5-10 minut. Wtedy wyłączam TV i włączam zaraz ponownie...I staje sie CUD..Wszystko działa jak magia...Nagle TV pinguje do routera..lampka na ruterze się zapala i radośnie błyska w "tempo" Samsunga..Mogę odtwarzać wszystko i ile chce bez problemów...Oczywiście aż do następnego uruchomienia TV.

Dziwne prawda?

Dodam tylko na marginesie że doskonale sobie zdaje sprawę ze to jest niestety wina routera...Coś on tam musi blokować czy jak..Dziwne tylko jest to że po restarcie telewizora nagle się odblokowuje..Jakby potrzebował czasu ..jakby coś tam w środku mielił...Rozpisałem się już kończę.;)

A teraz jeszcze jedna rodzynka.... Na badziewnym routerze dołączonym do neostrady i podłączonym po kabelku do TV Samsung od razu się z nim łączy..lampka z miejsca pokazuje połączenie..tak samo z laptopem...TYLKO ten nieszczęsny TPLink...eh...myślałem przez chwilę nad kupnem jakiegoś taniego switcha i włożeniem go pomiędzy router i TV...żeby to zaczęło chodzić bez tego głupiego czekania i ponownego włączania..Nie wiem co robić ..Wyczerpała mi się już inwencja

Pomóżcie...może trzeba coś przełączyć w ustawieniach routera..Coś odblokować?

Zacytowałem jeszcze raz swojego posta... Czy naprawde NIKT nie ma pojęcia co to może być? Naprawdę szukałem już wszędzie...na anglojęzycznych forach i na polskich. Jesteście moją ostatnią deską ratunku przed kupieniem switcha który pewnie poprawi sytuację ale będzie tak naprawdę kolejnym pudełkiem...Istniejącym tylko i wyłącznie po to żeby stać się protezą routera który nie wiedzieć czemu nie chce się po ludzku dogadać z tym telewizorem.. Wolałbym zmienić coś w routerze żeby to chodziło...ale naprawdę nie wiem co..

Pozdrawiam z jednoczesną prośbą o pomoc
 

darken

New member
witam
makarbo mam dokladnie ten sam problem jak ty (dodam ze nie jestesmy jedyni) ale z ruterem linksysa wrt54gh. I powiem szczeze ze nie mam juz kompletnie zadnego pomyslu jak to rozwiazac, a probowałem wszystkiego i nic nie pomaga.
Niestety nie da sie rozwiazac tego problemu bez uzycia switcha lub wymiany routera na inny ktory bedzie dzialal.
 
Ostatnia edycja:

pawlak938

New member
Witam !
Jestem świeżym użytkownikiem telewizora LCD jakim jest obecnie Samsung Le32c650
problem tkwi w kilku rzeczach a mianowicie
Mam podłączony dekoder TP kablem HDMI i pod czas wyszukiwania programów nie odnajduje mi (automatycznie) tych cyfrowych tylko same analogowe przy przełączeniu się z opcji "TV" na opcje "HDMI1/DVI" nie ma możliwości wejścia w zakładkę Kanał tutaj upatruję mu pierwszy problem...

Drugi tkwi w konfiguracji Internetu
Mam internet Neostrady TP komputer jest podłączony bezprzewodowo router(LiveBox) stoi na dole podączyłem telewizor kablem w przypadku konfiguracji automatycznej nie działa po pisaniu odpowiednio (Maski sieci , bramy , DNS i IP ) pojawia się komunikat
Adres MAC - OK
Adres IP, podsieć, brama, serwer DNS - OK
Pakiet dla bramy -Błąd (Brak Połączenia z bramą. Sprawdź, czy kabel sieciowy jest podłączony poprawnie)
Pakiet dla domeny
 

darken

New member
1 problem
kanaly szukasz na dekoderze nie na tv jak podlanczasz dekoder przez hdmi to tv nie znjdzie ci kanalow z dekodera musisz znalezc i zminiac kanaly na dekoderze tp a nie na tv (w tv ustawiasz zrudlo sygnalu na hdmi i zapominasz o pilocie :p ) cala reszta to na dekoderze
2 problem
opisywany i omawiany na forum wiele razy w osobnym temacie niektore routery tak maja z tym tv
rozwiazania jak napisalem do znalezienia nie bede dublowal odpowiedzi
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Drugi tkwi w konfiguracji Internetu
Mam internet Neostrady TP komputer jest podłączony bezprzewodowo router(LiveBox) stoi na dole podączyłem telewizor kablem w przypadku konfiguracji automatycznej nie działa po pisaniu odpowiednio (Maski sieci , bramy , DNS i IP ) pojawia się komunikat
Adres MAC - OK
Adres IP, podsieć, brama, serwer DNS - OK
Pakiet dla bramy -Błąd (Brak Połączenia z bramą. Sprawdź, czy kabel sieciowy jest podłączony poprawnie)
Pakiet dla domeny

Brame i DNS wpisujesz IP Routera,w NEO LiveBox ma chyba 192.168.1.1
 
Do góry