Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

Edward 1

New member
Czy w Samsungu UE40B7000 stacje DVB-T nie zapisują się na stałe? Po ponownym skanowaniu, gdzie miałem brak zasięgu DVB-T wywaliło cały MUX1. Wcześniej dodałem je do ulubionych ale i to nie pomogło. Analogowe po takim skanowaniu zostają.
 

Horhe1

New member
Witam wszystkich!
Wątek jest bardzo długi i nie mogę przeznaczyć tak dużo czasu na jego przeczytanie od deski do deski dlatego proszę o pomoc (lub podesłanie linka)w rozwiązaniu następującego problemu.

Posiadam tv B6000. Generalnie byłbym z niego zadowolony, ale moim zdaniem zdecydowanie lepiej wyświetla nieruchome obrazy niż ruchome. I tu właśnie powstaje problem. Jak w filmie są wyświetlane sceny w ciemnych pomieszczeniach to widać straszne rozmywanie się obrazu za poruszającym się przedmiotem. Np. postać porusza się na ciemnym tle i jak wykonuje bardziej gwałtowne ruchy to na tle pojawiają się takie maziaje :(. Czy to kwestia ustawień, czy te typy tak mają? Najgorzej jest na kanałach SD, ale na HD też to widać. Jak odtwarzam film jest podobnie.

Korzystam z cyfry plus (nie wiem czy to ma znaczenie ale może ma więc piszę). Bardzo proszę o pomoc, bo tracę całą przyjemność z oglądania.
 

Edward 1

New member
No to mieliśmy Facebooka:p. Woleli usunąć tę aplikację z TV serii B zamiast dopracować oprogramowanie. Mają gdzieś klientów tych co już zakupili wcześniej, ważni są nowi. trzeba czymś zachęcić.:-(
 

reWSD432

New member
witam wszystkich i pozdrawiam posiadam prawie od roku UE46B7000 jest super tv obraz rewelacja ps3 w ful hd masakra ale chciałem zapytać czy reklamować głośniki bo mi brzęczą jak mam głośno tv prosze o odpowiedż
 

Edward 1

New member
Niestety ja już się nie pobawię bo mam wgrany soft 3001.1 a ten blokuje wszystkie dodatki i nie da się tego cofnąć. Może jest ktoś na forum kto wie jak wybrnąć z tej sytuacji bo nie można wrócić do starego softu a tylko na poprzednich działa alternatywne oprogramowanie. Z tego co wyczytałem to mamy możliwość uruchomienia prostej przeglądarki.
 

Edward 1

New member
Nie wiem co się stało ale nie mogę uruchomić(nie pojawia się) przy uruchomionym media playerze pamięć telewizora. Wykrywa PC-ta, USB a pamięci w TV nie. Miałem tam wgrany filmik. Chciałem przekopiować coś z Pendriva bo myślałem, że pamięć została wykasowana ale nie mogę bo nie pokazuje się takowe polecenie. Czy to ostatni soft zablokował? Wchodziłem w menu serwisowe i może tam coś przez przypadek przestawiłem?
 

Piki

New member
Przekopałem temat i nie mogę znaleźć działąjącego linka do softu dla UE40B6000. Chciałem odblokować mozłiwosc korzystania z usb, ale na obecnym sofcie 2z3 wymaganych oipcji mam nieaktywne. (tv z 2009r.). Moze ktoś wspomóc linkiem? Po odblokowaniu tych opcji, który z nowych softów wgrać?
 
Ostatnia edycja:

Edward 1

New member
Nie wgrywaj nowego softu bo Ci wszystko zblokuje. Ja do UE40B7000 wgrałem 3001.1 i nie mam możliwości zmiany a dodatkowo poblokowali wszystko. Dostałem dzisiaj taką odpowiedź - "Szanowny Kliencie


W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
Obecnie pamięć jest zablokowana, a funkcja content nie będzie na razie
rozwijana. Pamięci nie można wykorzystać dla media Playera lub innych
funkcji.
Na obecną chwile brak softu, który by odblokowywał możliwość powrotu do
poprzedniej wersji.

Z chęcią udzielimy odpowiedzina ewentualne następne pytania.

Z poważaniem

Żeby odblokować jak masz stary soft to próbuj : http://moras86.ugu.pl/samsung/pliki/lista/#DLNA
 

Edward 1

New member
Wgrałem nowy soft 3002.1 ale nic się nie zmieniło. Internet@TV po staremu. Brak możliwości korzystania z SamyGo:(
Może ktoś zauważył jakieś zmiany?
"Wladek_76" dzięki za pomoc, widziałem tę stronę i się zastanawiam. Tylko nie mogę na win 7 połączyć się z TV przez router na Viście nie miałem takich problemów.Z góry dziękuję za podpowiedź jak skonfigurować siódemkę pod DLNA. Pamięć TV odzyskałem w trybie serwisowym Wiselink Write na ON, Wiselink DLNA na ON i po wszystkim.
 
Ostatnia edycja:

hubi97

New member
Potrzebuję waszej pomocy. Nie potrafię zaktualizować oprogramowania w ue46b6000.
Ściągnąłem plik ze strony samsunga, rozpakowałem go na pendriva, mam na nim teraz katalog T-CHL5DEUC. Wkładam do telewizora. Odplam w menu aktualizacja oprogramowania, wybieram przez usb. Wyświetla się okno: Wyszukiwanie urządzenia usb... i wyskakuje komunikat" Brak pliku do aktualizacji. Sprawdź to i spróbuj ponownie. Wiem że plik jest na pendrive. Co jest grane, bo już głupi jestem?

Mam taki sam problem jak próbuje zainstalować oprogramowanie 3001.1 co jest grane ???
 

Edward 1

New member
Nie wgrywajcie nowych softów. Nic nie wnoszą tylko blokują alternatywne oprogramowanie. Firma Samsung pozostawiła serię "b" na lodzie. Liczą się tylko potencjalni klienci jak już kupisz produkt mają cię gdzieś. Mają też niewykwalifikowaną kadrę programistów. Teraz liczy się 3D, które trzeba oglądać w okularach. Ale już niebawem pojawią się TV bez potrzeby zakładania okularów i znowu wykręcą się od serii "C". :)
 
Do góry