Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

logray

New member
mts nie widnieje na liście wspieranych formatów. Ciekawym jest zatem, że plik jest odtwarzany.
Zrób mały test - przekonweruj do mkv (...) i sprawdź, czy dźwięk będzie dostępny.


Pozdrawiam.
Fakt z formatów avchd Samsung wspiera tylko ts (pewnie jest w ich camcorderach). W teorii to to samo co mts. To może tłumaczyć dlaczego plik się odtworzył i dlaczego nie ma AC3.

Spróbowałem przekonwertować mts przy pomocy Adobe Premiere Elements na format BluRaya (AVC, AC3) i zadziałało. Niestety Adobe nie eksportuje dźwięku do AC3 5.1. Sony Vegas to potrafi ale TV sobie nie poradził ani z AC3 2.0 ani z 5.1. Szkoda, bo po wstępnym zapoznaniu z budżetową wersją programu od Sony jestem pod wrażeniem. W specyfikacji plików znalazłem tylko jeden punkt który je odróżnia, jest to video delay. W wersji Adobe go nie ma, w wersji Vegas jest (ujemny tak samo jak w MTSie). W weekend będę miał trochę czasu to postaram się sprawdzić tę teorię. Przetestuję też mkv. Przy okazji dziękuję za link. A propos mkv. Jak wybierać ścieżkę dźwiękową i napisy?
 

maly_szcz

New member
Przetestuję też mkv. Przy okazji dziękuję za link. A propos mkv. Jak wybierać ścieżkę dźwiękową i napisy?

Ten link to aplikacja, która nie jest darmowa, podesłałem tylko na próbę. Chodziło mi nie o transkodowanie strumienia a o zmianę kontenera na mkv. Wpisując w google "mts to mkv" można znaleźć trochę wyników i możliwe, że znajdziesz coś darmowego. Zmiana kontenera trwa o wiele krócej niż transkodowanie i nic nie tracisz na jakości. Z darmowych jest MKVtoolnix, ale nie wiem, czy "czyta" mts, więc musisz sprawdzić.
Nie rozumiem pytania ze ścieżką dźwiękową i napisami.


Pozdrawiam.
 

devlyn

New member
devlyn

ja mam to samo, ale jakoś z tym próbuje żyć ;) Fakt, trochę to wkurza, szczególnie w tv za 7000 zł. Daj znać co zrobił serwis, to może i ja odeśle tam swój tv.

Btw. ktoś na tym forum wspominał, że sprawę rozwiązuje poluzowanie śrub obudowy. Próbowałeś może tego myku ?


Oddalem czekam na nowy ... jak zobacze jakie kolwiek plamy zrezygnuje i odbiore kase :) nie mam czasu ani nerwow na jakies buble... Wole poczekac doplacic i kupic cos lepszego jezeli (obecna technologia ma az takie wady)... a to z odkrecaniem obudowy to juz dla mnie jakas paranoja. Samsung powinien cos z tym zrobic a nie kazac uzytkownikom rozkrecac/luzowac obudowy. CZY tym bardziej przyzwyczajac sie do ich niechlujstwa za nasza kase ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
problem póki co jest w technologii i nic na razie nie można zaradzić. Trzeba byłoby wzorem JVC włożyć więcej specjalnych warstw które są bardzo drogie i rozpraszają równiej światło. No tak ale JVC 32" kosztuje 10.000 zł .
 

zielony1404

New member
Odtwarzanie plików mkv i vob

Witam
Czy ktoś z posiadaczy B7000 ma problem z odtwarzaniem plików mkv i vob?U mnie podczas odtwarzania z zewnętrznego HDD filmów DVD w formacie VOB wyświetlany obraz jest zciśnięty jak w TV 4:3 ma zaczernione boki.Dotyczy to wszystkich VOB oraz niektórych MKV i nie wiem od czego to zależy.Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?
Proszę o podpowiedź
Pozdrawiam
 

Slepyfan

New member
nie widzi plików mp3, jpg, filmowych przez USB

Sam ostatnio spotkałem się z podobnym problemem (nie u siebie), ale w tym przypadku była to karta CF z czytnikiem na USB. Widoczne były tylko pliki w głównym folderze i foldery. Nie było widać plików w folderach. Ciekawy jestem rozwiązania problemu. Bardzo możliwe, że to błąd w oprogramowaniu i jego najnowsza wersja problem naprawia.


Pozdrawiam.

wgrałem przez USB najnowsze firmware CHU7DEUC z 24.11.2009 r. i dalej nie widzi plików w Media Play. Dzwoniłem do serwisu Samsunga i konsultant stwierdził, że prawdopodobnie telewizor jest uszkodzony :(
W sklepie gdzie kupowałem Samsunga obiecali, że wymienią mi tv jak tylko pojawi się u nich ten model, cóż na razie czekam z tą wymianą od 28 grudnia.
Przeraża mnie oddanie samsunga na 2 lub 3 tygodnie do serwisu (nie mam drugiego telewizora).
 

maly_szcz

New member
Witam
Czy ktoś z posiadaczy B7000 ma problem z odtwarzaniem plików mkv i vob?U mnie podczas odtwarzania z zewnętrznego HDD filmów DVD w formacie VOB wyświetlany obraz jest zciśnięty jak w TV 4:3 ma zaczernione boki.Dotyczy to wszystkich VOB oraz niektórych MKV i nie wiem od czego to zależy.Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?
Proszę o podpowiedź
Pozdrawiam
Jak zawsze najlepiej zacząć od aktualizacji softu w telewizorze.


Pozdrawiam.
 

zielony1404

New member
problemy z odtwarzaniem mkv i vob

Jak zawsze najlepiej zacząć od aktualizacji softu w telewizorze.


Pozdrawiam.

Witam ponownie
Problem z odtwarzaniem VOB i niektórych MKV był na starszej wersji oprogramowania i nie zniknął po aktualizacji 20.12.2009.Czy ktoś sprawdzał jak są wyświetlane pliki VOB w filmach DVD z HDD lub pendriva,czy na całą szerokość ekranu?
 

Valigora1

New member
Podświetlenie ue40b7000

Witam,

Od 2 miesięcy czytam to forum, forum konkurencyjne testy no i po analizie trzech modei zdecydowalem sie na samsung ue40b700 (odpadl sony z5500 i sharp 700e) i tutaj pojawil sie zonk bo jak ja juz upatrzylem sobie model moja polowica sprawdzila parametry estetyczne/wizualne no samsung nie uzyskal akceptacji z powodu czerwonej ramki naokolo i zwlaszcza czerwonego podswietlenia na dole telewizora (przy power). W zwiazku z czym prosze o pomoc czy ktos wie (gdzies ktos pisal o tym na forum) czy da sie jakos to podswietlenie wylaczyc na dole przy power? Moze wydlubac lub wykrecic zaroweczke? Pomocy nie chcialbym zeby przez ten drobiazg odpadl mi ten model. Jest co prawda jeszcze ue40b7020 (z bialym podswietleniem zamiast czerwonego) ale kosztuje w promocji w euro agd 4999 zł a wiec 500 zl wiecej niz najtanszy model ue40b7000 na ceneo a pozatym jest jeszcze oferta na allegro za 3500 zł od e-tata (podobno telewizory dochodza i jest ok).
Jeszcze raz prosze o pomoc.
P.s. czy czyms jeszcze rozni sie model ue40b7000 od 40b7020?
Valigora1
 

Mireczek

New member
Co do podświetlania, to są cztery opcje:
1. Zawsze wyłączone
2. Czuwanie włączone
3. Oglądanie włączone
4. Zawsze włączone

Co do czerwonego koloru obudowy, to się Twojej żonie dziwię, bo to najpiękniejsza rzecz w tych telewizorach, :rolleyes: ale o gustach się nie dyskutuje. :)
 

Valigora1

New member
Ok dzięki za pomoc problem połowicznie rozwiązany, teraz wertuję manual jeszcze nie znalazlem tych opcji to pozostala jeszcze ramka ale z nia to sie juz nic nie zrobi.

Pzdr
Valigora1
 

maly_szcz

New member
Witam ponownie
Problem z odtwarzaniem VOB i niektórych MKV był na starszej wersji oprogramowania i nie zniknął po aktualizacji 20.12.2009.Czy ktoś sprawdzał jak są wyświetlane pliki VOB w filmach DVD z HDD lub pendriva,czy na całą szerokość ekranu?
Dziś miałem przyjemność oglądania VOB z pen-a i obraz miał proporcje 4:3, co jest całkiem zrozumiałe. Można to zmienić ingerując w oprogramowanie telewizora: http://sourceforge.net/apps/mediawiki/samygo/index.php?title=Video_AR_Fix


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
Witam,

Od 2 miesięcy czytam to forum, forum konkurencyjne testy no i po analizie trzech modei zdecydowalem sie na samsung ue40b700 (odpadl sony z5500 i sharp 700e) i tutaj pojawil sie zonk bo jak ja juz upatrzylem sobie model moja polowica sprawdzila parametry estetyczne/wizualne no samsung nie uzyskal akceptacji z powodu czerwonej ramki naokolo i zwlaszcza czerwonego podswietlenia na dole telewizora (przy power). W zwiazku z czym prosze o pomoc czy ktos wie (gdzies ktos pisal o tym na forum) czy da sie jakos to podswietlenie wylaczyc na dole przy power? Moze wydlubac lub wykrecic zaroweczke? Pomocy nie chcialbym zeby przez ten drobiazg odpadl mi ten model. Jest co prawda jeszcze ue40b7020 (z bialym podswietleniem zamiast czerwonego) ale kosztuje w promocji w euro agd 4999 zł a wiec 500 zl wiecej niz najtanszy model ue40b7000 na ceneo a pozatym jest jeszcze oferta na allegro za 3500 zł od e-tata (podobno telewizory dochodza i jest ok).
Jeszcze raz prosze o pomoc.
P.s. czy czyms jeszcze rozni sie model ue40b7000 od 40b7020?
Valigora1
Co do diody "Power" dostałeś już odpowiedź - w menu telewizora można ją całkiem wyłączyć.
model 7000 od 7020 różni się tylko kolorem ramki i kolorem diody Power - ramka jest czarna. Jest jeszcze model 7090 (choć nie widziałem go w sklepach internetowych) z ramką niebieską.
A różnica faktycznie jest spora. Sam chciałem najpierw 7020, ale przekonałem drugą połowę, że z bordową ramką jest też ładny, 350 zł tańszy i dostawa w kilka dni, a nie 6 tygodni (wtedy nigdzie nie można było dostać 7020).


Pozdrawiam.
 

Valigora1

New member
Cze,

Dziękuje wszystkim za wyjaśnienia odnośnie ue40b7000 i ue40b7020 decyzja juz podjeta dzisiaj bylismy w rtv euro agd uruchamialismy ue40b7000 i go gasilismy (aby zobaczyc czy zniknie ta ramka), udalo mi sie przekonac moja kobiete, ze nie bedzie widac tej obwodki z odleglosci i poza tym wiszac na scianie kolor czerwony bedzie przytlumiony. W kazdym razie mam to za soba 500 zl zostanie w kieszeni za te pieniadze kupie sobie dysk usb zewnetrzny lub uchwyt WMN5290A do ściany ze sterownikiem. Smiac mi sie chce bo gdy za pierwszym razem ogladalem ten telewizor w sklepie (nie wiedzialem jeszcze ze jest model ue40b7020) wypytalem sie o wszystkie parametry techniczne i opinie sprzedawcy a jak wrocilem dostalem "obsztorc" ze nie spytalem sie o "najwazniejsze" tzn. czy sa modele ue40b7000 z inna ramką niż czerwona, po podobno kolor czerwony nam nie pasuje do duzego pokoju ! Massakra.

Pozdrawiam
Valigora1
 

biochip

New member
Wypinanie - wymiana kabla zasilającego

Czy ktokolwiek wie jak wypiąć kabel zasilający? ((by zmienić go na dłuższy)
Z tyłu pod plastikową pokrywką jest mały biały konektor z dwoma małymi "cyckami" po bokach. Ciągałem je na różne sposoby, a boję się użyć większej siły by nie wyrwać go z płyty.
 

zielony1404

New member
Odtwarzanie plików mkv i vob

Dziś miałem przyjemność oglądania VOB z pen-a i obraz miał proporcje 4:3, co jest całkiem zrozumiałe. Można to zmienić ingerując w oprogramowanie telewizora:


Pozdrawiam.
Witam
Dziękuję bardzo za podpowiedź .Weszłem na podaną stronę ,widać tam jakieś rozwiązanie lecz moja znajomość angielskiego jest za słaba abym mógł z tego skorzystać .Może ktoś z forumowiczów mógłby przetłumaczyć ten tekst i stworzyć instrukcję dla słabiej znających język angielski.
Pozdrawiam
 
Do góry