Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

maly_szcz

New member
1920x1080 pixel w pixel 1:1
1920x1080 natywna rozdzielczosc z komputera na LED Samsung UE46B7000.
Rozwiazanie problemu czarnej ramki na kartach ATI.

Uwaga borykalem sie dosc dlugo z problemem czarnej ramki i braku obrazu piksel w piksel po HDMI i oto rozwiazanie, bo sie UDAŁO !!!
1. Komputer HDMI -> HDMI TV - tak nalezy podlaczyc sprzet, do podlaczen w SAMSUNGACH jedno z gniazd HDMI ma oznaczenie HDMI / DVI - pod to wejscie nalezy podlaczyc komputer kablem HDMI.
2. W menu ustawienia obrazu POJAWI sie wtedy nowa opcja ktorej wczesniej NIE BYLO - Dopasuj do ekranu (z mozliwoscia przesuwu w gore i w dol o okolo 2 px)
3. Po stronie komputera wczytujemu nowe sterowniki ATI (9.12 - 20.12.2009). (...) I ustawiamy skalowanie obrazu na 0%.
I mamy obraz idealny piksel w piksel z komputera na TV bez zadnych ramek.
Caly problem w tym ze trzeba wiedziec pod jakie gniazdo w TV sie podpiac (HDMI/DVI) i wpasc na ten szalony pomysl ze a noz moze pojawi sie nowe MENU - bo faktycznie sie pojawia.
Pozostawiam Wam czy wolicie 60Hz czy 50Hz czy 24 Hz - ja wybralem tryb 24Hz bo komputer to HTPC i bedzie sluzyl w 99% przypadkow do ogladania filmow. A TV dziala wtedy na 120Hz 5x24Hz.
(...) to co pominąłem to walka z CCC ATI. Nalezy wybrac Displays & Desktops i na dole prawym przyciskiem myszy zaznaczyc nasz TV z menu wybrac Configure ...
Skrotowo teraz .... Centered Setting i Skalowanie 0% kazdy powinien sie w tym polapac :)
Pozdrawiam
L
Dzięki za informację. Sam miałem z tym problem, ale nie miałem czasu szukać rozwiązania. Finalnie podłączyłem kompa kabelkiem D-SUB. To na pewno sprawdzę.


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
Szanowni użytkownicy Samsunga serii B 7000. Mam pytanie dotyczące możliwości przenoszenia sygnału full hd z dysku przenośnego i poprzez łącze ethernet. Jeżeli sygnał full hd jest przenoszony (w co trochę wątpię, bo po co te wszystkie kable hdmi za ciężkie pieniądze) to jak to sprawdzić na telewizorze. Proszę osoby zorientowane w temacie o zabranioe głosu.
To już zostało dość dobrze wytłumaczone. Dodam tylko wprost, że po kabelku hdmi nie mamy kompresji stratnej, po ethernecie czy usb strumienie mają o wiele mniejsze prędkości, bo użyta jest kompresja stratna (stąd kodeki w telewizorze do dekodowania). Po HDMI jakośc obrazu zawsze bedzie lepsza (nie mówię oczywiście o odtwarzaniu filmów z kompa przez HDMI na TV).


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
Witam wszystkich forumowiczów, posiadam telewizor UE32B7000 i próbuję podpiąć do niego laptopa, a więc:
- w złącze euro telewizora wpinam euro do którego mam podłączony przewód S-Video z kompa i Audio-L, Audio-R z kompa ale niestety telewizor nic nie rozpoznaje na tym źródle ?
Po prostu chcę wyświetlić obraz z laptopa na telewizorze (nie mam LAN-u ani złącz HDMI, które mógłbym wykorzystać przy podłączeniu).
Pomijając fakt, ze rozwiazanie (kabelek D-SUB) już dostałeś, czy kabel ten na pewno jest w "dobrą stronę", czyli svideo to wyjście, a scart to wejscie?


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
Dziękuję za poprzednią odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie dotyczące telewizora UEB7000 a mianowicie chodzi mi o regulację głośności podczas wyświetlania reklam, czy aby funkcji działała należy włączyć Auto głośność w opcjach Dźwięku ?
Zauważyłem, że nie ważne czy mam wł. opcję czy wył. to następują zmiany głośności.
U mnie to działa dokładnie tak jak powinno, czyli normalizuje dźwięk i reklamy nie są wyraźnie głośniejsze od programów telewizyjnych.


Pozdrawiam.
 

arnonim

New member
U mnie to działa dokładnie tak jak powinno, czyli normalizuje dźwięk i reklamy nie są wyraźnie głośniejsze od programów telewizyjnych.


Pozdrawiam.

Wgrałem najnowszy firmware i normalizacja dźwięku zaczęła prawidłowo działać (nieraz poziom głośności się zmieni, ale bardzo rzadko).
Drodzy forumowicze nurtują mnie jeszcze dwie rzeczy:
- gdy telewizor jest włączony przez np. więcej niż godzinę z tyłu zaczyna być słyszalny dziwny dźwięk (jakbym miał świerszcza), zastanawiam się czy w telewizorze są wentylatory, które mogłyby powodować taki dźwięk.
Pytam o to, gdyż nie wiem czy reklamować, czy się przyzwyczaić :?
- druga sprawa to "płynny obraz" który powstaje wokół zarysów postaci podczas dynamicznego ruchu, czytałem o tym wcześniej, ale nie doszukałem się czy można to wyeliminować czy tylko zminimalizować ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
 

wiesław57

New member
1920x1080 pixel w pixel 1:1
1920x1080 natywna rozdzielczosc z komputera na LED Samsung UE46B7000.
Rozwiazanie problemu czarnej ramki na kartach ATI.

Uwaga borykalem sie dosc dlugo z problemem czarnej ramki i braku obrazu piksel w piksel po HDMI i oto rozwiazanie, bo sie UDAŁO !!!
1. Komputer HDMI -> HDMI TV - tak nalezy podlaczyc sprzet, do podlaczen w SAMSUNGACH jedno z gniazd HDMI ma oznaczenie HDMI / DVI - pod to wejscie nalezy podlaczyc komputer kablem HDMI.
2. W menu ustawienia obrazu POJAWI sie wtedy nowa opcja ktorej wczesniej NIE BYLO - Dopasuj do ekranu (z mozliwoscia przesuwu w gore i w dol o okolo 2 px)
3. Po stronie komputera wczytujemu nowe sterowniki ATI (9.12 - 20.12.2009). (...) I ustawiamy skalowanie obrazu na 0%.
I mamy obraz idealny piksel w piksel z komputera na TV bez zadnych ramek.
Caly problem w tym ze trzeba wiedziec pod jakie gniazdo w TV sie podpiac (HDMI/DVI) i wpasc na ten szalony pomysl ze a noz moze pojawi sie nowe MENU - bo faktycznie sie pojawia.
Pozostawiam Wam czy wolicie 60Hz czy 50Hz czy 24 Hz - ja wybralem tryb 24Hz bo komputer to HTPC i bedzie sluzyl w 99% przypadkow do ogladania filmow. A TV dziala wtedy na 120Hz 5x24Hz.
(...) to co pominąłem to walka z CCC ATI. Nalezy wybrac Displays & Desktops i na dole prawym przyciskiem myszy zaznaczyc nasz TV z menu wybrac Configure ...
Skrotowo teraz .... Centered Setting i Skalowanie 0% kazdy powinien sie w tym polapac :)
Pozdrawiam
L
mam w komputerze kartę Gainwarda Radeon HD4830 jest tam Wyjście HDTV:3szt Cinch z adapterem,
poradźcie jak połączyć z tv LED Samsung UE40B7000
jaki kabel , długość około 5 metrów,
jak połączyłem pojedynczymi kablami męski cinch i przejściówka kabel component uzyskałem tylko pulpit bez ikon i jakby niebieski , ale to może być bo kabel z niebieskiego był jakościowo lepszy od tamtych
proszę o podanie jaki kabel z jakimi końcówkami ,
może DVI-HDMI,
czy tak jak napisał LYYAR
ale proszę LYYAR podaj jaki kabel z jakimi końcówkami , podaj linka lub prześlij zdjęcie na pm
zielony w tym wszystkim Wiesław
 

maly_szcz

New member
- gdy telewizor jest włączony przez np. więcej niż godzinę z tyłu zaczyna być słyszalny dziwny dźwięk (jakbym miał świerszcza), zastanawiam się czy w telewizorze są wentylatory, które mogłyby powodować taki dźwięk.
Pytam o to, gdyż nie wiem czy reklamować, czy się przyzwyczaić :?
Wypadłem już trochę z tematu elektroniki, ale to co opisujesz przypomina problemy z przetwornicą a konkretniej jakimś elementem indukcyjnym - transformatorem czy cewką. Ja u siebie nie zauważyłem takiego efektu i ciężko mi powiedzieć czy może to do czegoś w przyszłości doprowadzić. nie sugeruj się jednak moją odpowiedzią - poczekaj, aż ktoś inny coś odpisze.
- druga sprawa to "płynny obraz" który powstaje wokół zarysów postaci podczas dynamicznego ruchu, czytałem o tym wcześniej, ale nie doszukałem się czy można to wyeliminować czy tylko zminimalizować ?
To efekt zbyt agresywnego ustawienia 100Hz na telewizorze.


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
mam w komputerze kartę Gainwarda Radeon HD4830 jest tam Wyjście HDTV:3szt Cinch z adapterem,
poradźcie jak połączyć z tv LED Samsung UE40B7000
jaki kabel , długość około 5 metrów,
jak połączyłem pojedynczymi kablami męski cinch i przejściówka kabel component uzyskałem tylko pulpit bez ikon i jakby niebieski , ale to może być bo kabel z niebieskiego był jakościowo lepszy od tamtych
proszę o podanie jaki kabel z jakimi końcówkami ,
może DVI-HDMI,
czy tak jak napisał LYYAR
ale proszę LYYAR podaj jaki kabel z jakimi końcówkami , podaj linka lub prześlij zdjęcie na pm
zielony w tym wszystkim Wiesław
Zdecydowanie lepiej jest użyć kabla HDMI, bo sygnał jest przesyłany cyfrowo bez strat i mniej podatnie na zakłócenia. Prawdopodobnie też koszt takiego kabelka będzie mniejszy.
Twoje opisane podłaczenie wymaga kabla Component, który wygląda np. tak:
http://www.elektropolis.pl/index.ph...nk-z-serii-wires-o-dlugosci-1-5m-model-690141
Kabelek taki można kupić nawet w hipermarketach, będzie opisany jako Component (3xRCA lub 5xRCA z dźwiękiem stereo...)

Pulpit bez ikon o którym wspominasz jest normalnym następstwem tego co zrobiłeś - pulpit na monitorze został rozszerzony o obszar telewizora. Jeśli złapiesz np. jakieś okno aplikacji, aby je przesunąć i przeciągniesz za lewą lub prawą krawędź ekranu (zależnie od ustawień) pojawi się ona na ekranie telewizora. Możesz zawsze użyć klonowania, ale wtedy oba ekrany muszą mieć ustawioną tą samą rozdzielczość.


Pozdrawiam.
 

wiesław57

New member
dzisiaj patrzyłem w internecie tą kartę i nie wiem czy aby na pewno ma ona wyjście "Wyjście HDTV"
daję link
http://www.ceneo.pl/2049078
tu powiększenie
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2049078
są tu dwa wyjścia Wyjścia DVI na karcie:2 szt.
następnie ze zdjęcia widać że to jest
Wyjście standard TV:S-Video na karcie
a nie "Wyjście HDTV"
mam pytanie
1--czy połączyć komputer za pomocą kabla "DVI--HDMI"
2--czy kablem "DVI--DSub"
3--czy może Wyjście HDTV:3szt Cinch z adapterem i kabla Component
no i z tego co widzę nasuwa się pytanie czy ta karta
ma wyjście HDTV , czy tylko adapter ??
wiesław
 

maly_szcz

New member
Karta ma wyjście, jak to nazwano, HDTV. Zapewne przez przejściówkę podłączaną do gniazda pomiędzy obydwoma DVI.
Nie wiem (nie szukałem dokładnie), czy w zestawie jest (powinna być) przejściówka DVI->HDMI i najlepiej podłączyć właśnie przez HDMI.


Pozdrawiam.
 

adus92

New member
Planuje zakup dysku zewnetrznego i mam pytanie - czy samsung ue55b7000 radzi sobie z obsługą dużych dysków powyżej 1TB? Myślalem o tym: Samsung STORY Station HX-DU015EB 1,5TB. Dysk ma słuzyć głownie do przechowywania dużych filmów mkv.
 
Ostatnia edycja:

czatman1

New member
samsung ue55b7000

Witam.Zakupiłem juz wieszak wmn1000 , podziurawiłem całą ścianę przy wkuciu kanału na przewody i zamontowaniu kołków rozporowych , w lutym przychodzi malarz i po przeczytaniu prawie całego forum odnośnie samsunga ue55b7000 nastąpiło wielkie zwątpienie co do mojego wyboru. Jestem zaszokowany wielkością problemów jakie pojawiają się w eksploatacji tego Tv. To ,że dźwięk jest kiepski to wiedziałem i dlatego mam w planach zakup soundbara Ht-Bd8200 , ale pozostałe mankamenty bardzo mnie zaniepokoiły. Mam kablówkę Toya z nadawaniem cyfrowym i HD i w moim obecnym Panasonicu obraz jest perfekcyjny , mimo że to model z przed 5 lat. Filmy z kompa czy kina domowego chodzą bez zarzutu , a teraz mam wątpliwości czy mój wybór jest słuszny. Nie mam zielonego pojęcia o wgrywaniu różnych sterowników i innych aplikacji. Myślałem ,że podłączę do sieci i kabelkami hdmi cały sprzęt i będzie po zabawie , a tu..... cholerka jestem lekko podenerwowany. Proszę o kilka ciepłych słów na osłodę lub rzeczową ocenę .Mam jeszcze trochę czasu na zmianę , choć zależało mi by na ścianie nie było kilkunastocentymetrowego mebla , a smukły i elegancki telewizorek , a pod nim również elegancki soundbar. Ale wygląd to jest 5% sukcesu.
Pozdrawiam i przepraszam za nieład w pisowni ale spowodowany jest miom poddenerwowaniem po przeczytaniu tego forum.
PS. Jeszcze jedno. TV , soundbar , tuner - jakimi kabelkami to wszystko podłączyć , by było jak najmniej komplikacji ( cena bez znaczenia).
 

megon

New member
Czy ktoś rozwiązał już problem z Windows 7 i pc sharing maneger? Pod xp wszytsko ładnie chodziło - teraz tv wyłącza możliwość oglądania materiału z komputera :(
 

Mireczek

New member
U mnie pod Vistą Home Premium 64 bit i Windows 7 Ultimate RC 64 bit działa wszystko idealnie.
Na XP nie sprawdzałem, bo już zapomniałem o takim systemie. :)
 

oliwer69

New member
witam
mam pytanie a mianowice kupilem tv ue46b7050ww jest to wersja skandynawska (mieszkam w szawecji) i czy mozna zmienic jezyk plug&play na polski bo mialem do wyboru tylko szwedzki.dunski.norwedzki. czy jest jakis soft??
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Działa bez problemów!

Nie ma się czym martwić (zupełnie nie rozumiem tych wszystkich narzekań).
Ja mam model 46B7000 do tego Cyfra+ HD na AZBoxHD Premium + PS3 + kino domowe 5.1 + komputer Media Center z Ambilight! Wszystk to pięknie śmiga i współpracuje razem. Obraz z TV rewelacja (skalibruj sobie dobrze). TV poprzez HDMI CEC pięknie steruje zgodnymi urządzeniami. Dźwięk do słuchania wiadomości jest ok ale faktycznie do wszystkiego innego lepiej puścić na zewnątrz (jedyny problem to nie przekazywanie DTS po optycznym).
Ja, szczerze polecam ten TV - nie widziałem jak dotąd lepszego. I od razu, zanim "spece" się oburzą, nie zamierzam polemizować z odczytami z jakiś mierników które wykazują problemy z każdym TV. Ten Samsung ma super obraz + sieć + rewelacyjne multimedia + super kompatybilność z czym się da + zero problemów eksploatacyjnych! Dla mnie bomba :cool:
Aha - i nic nigdzie nie trzeba wgrywać!


Witam.Zakupiłem juz wieszak wmn1000 , podziurawiłem całą ścianę przy wkuciu kanału na przewody i zamontowaniu kołków rozporowych , w lutym przychodzi malarz i po przeczytaniu prawie całego forum odnośnie samsunga ue55b7000 nastąpiło wielkie zwątpienie co do mojego wyboru. Jestem zaszokowany wielkością problemów jakie pojawiają się w eksploatacji tego Tv. To ,że dźwięk jest kiepski to wiedziałem i dlatego mam w planach zakup soundbara Ht-Bd8200 , ale pozostałe mankamenty bardzo mnie zaniepokoiły. Mam kablówkę Toya z nadawaniem cyfrowym i HD i w moim obecnym Panasonicu obraz jest perfekcyjny , mimo że to model z przed 5 lat. Filmy z kompa czy kina domowego chodzą bez zarzutu , a teraz mam wątpliwości czy mój wybór jest słuszny. Nie mam zielonego pojęcia o wgrywaniu różnych sterowników i innych aplikacji. Myślałem ,że podłączę do sieci i kabelkami hdmi cały sprzęt i będzie po zabawie , a tu..... cholerka jestem lekko podenerwowany. Proszę o kilka ciepłych słów na osłodę lub rzeczową ocenę .Mam jeszcze trochę czasu na zmianę , choć zależało mi by na ścianie nie było kilkunastocentymetrowego mebla , a smukły i elegancki telewizorek , a pod nim również elegancki soundbar. Ale wygląd to jest 5% sukcesu.
Pozdrawiam i przepraszam za nieład w pisowni ale spowodowany jest miom poddenerwowaniem po przeczytaniu tego forum.
PS. Jeszcze jedno. TV , soundbar , tuner - jakimi kabelkami to wszystko podłączyć , by było jak najmniej komplikacji ( cena bez znaczenia).

 

maly_szcz

New member
Witam.Zakupiłem juz wieszak wmn1000 , podziurawiłem całą ścianę przy wkuciu kanału na przewody i zamontowaniu kołków rozporowych , w lutym przychodzi malarz i po przeczytaniu prawie całego forum odnośnie samsunga ue55b7000 nastąpiło wielkie zwątpienie co do mojego wyboru. Jestem zaszokowany wielkością problemów jakie pojawiają się w eksploatacji tego Tv. To ,że dźwięk jest kiepski to wiedziałem i dlatego mam w planach zakup soundbara Ht-Bd8200 , ale pozostałe mankamenty bardzo mnie zaniepokoiły. Mam kablówkę Toya z nadawaniem cyfrowym i HD i w moim obecnym Panasonicu obraz jest perfekcyjny , mimo że to model z przed 5 lat. Filmy z kompa czy kina domowego chodzą bez zarzutu , a teraz mam wątpliwości czy mój wybór jest słuszny. Nie mam zielonego pojęcia o wgrywaniu różnych sterowników i innych aplikacji. Myślałem ,że podłączę do sieci i kabelkami hdmi cały sprzęt i będzie po zabawie , a tu..... cholerka jestem lekko podenerwowany. Proszę o kilka ciepłych słów na osłodę lub rzeczową ocenę .Mam jeszcze trochę czasu na zmianę , choć zależało mi by na ścianie nie było kilkunastocentymetrowego mebla , a smukły i elegancki telewizorek , a pod nim również elegancki soundbar. Ale wygląd to jest 5% sukcesu.
Pozdrawiam i przepraszam za nieład w pisowni ale spowodowany jest miom poddenerwowaniem po przeczytaniu tego forum.
PS. Jeszcze jedno. TV , soundbar , tuner - jakimi kabelkami to wszystko podłączyć , by było jak najmniej komplikacji ( cena bez znaczenia).
Ja również nie bardzo rozumiem istotę "problemu". Nie wiem też o jakie wgrywanie sterowników chodzi :) Bez problemu po podłączeniu wszystko będzie działać.


Pozdrawiam.
 
Do góry