Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdzie tak wygląda tv bez podświetlania miniled? Ja rozumiem, że niektórzy pokupowali miniledy i już świata nie widzą, ale bądżmy poważni.
Jak się uprę, a mam styczność kilka razy w tygodniu z QN90, to i tutaj mogę wrzucić nieciekawe zdjęcie, ale po co i komu?
Który tak wygląda? Może taki z 2010 z biedronki, albo jak się bardzo postarasz u siebie na Samie 82" z naświetleniem w aparacie.

Przecież to farmazon, podobnie jak to zdjęcie TCL. Kto to w ogóle łyka, a jak tak ktoś testuje, to nie mam pytań.
Ten test TCL to już czyste urestwo, mi to lotto, ale jak ktoś to zobaczy i uwierzy (a mamy takich), to współczuje.
Nie wiem, może tak te testy mają wyglądać, wrzuca się szarą planszę, robi nastawy i uwypukla to co nie jest idealne, ale gdzie takie coś w realu?
Który fragment filmu, lub jakiegokolwiek materiału, gry, planszy testowej?

Nie wiem w ogóle co to za plansza i skąd takie coś w ogóle się znalazło na tv, przetestowałem kilkadziesiąt filmów, następnie kilkanaście plansz testowych, kilkanaście filmów na YT, SD/HD/4K/HDR/DV i nigdzie nie widziałem w praktyce takiej planszy jak na tym zdjęciu, a nawet czegoś co by się choć trochę do tego zbliżyło.
Może, gdybym wrzucił jakąś szarą planszę i zmienił nastawy w aparacie, ale nigdy czegoś takiego w praktyce naocznie nie uświadczy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mądrze gadasz, TYLKO w domu i najlepiej w kilka osób i do nocy ; ) , a nie jakieś suche testy i podbijanie do topowych hiper hader z tabelkami i wykresami, a potem wywody i zestawianie z niższymi modelami, gdzie wiadomo jak to się ma, jak to trzeba na żywo ocenić i wybrać mniejsze zło.
To tak, jakby zestawić przeciętnego przyzwoitego Suva z A Klasą AMG i pisać w kółko, że jest szybszy.
Gdybym kupił 85QN90 to chyba bym się pochlastał, jakbym potem zobaczył w domowych warunkach tą 98".
Znajomy ma QN90 i siedział w kółko oglądając jakieś dema miast w 4k. Granie w COD czy Fife, to już na osobny temat.
W ogóle te przyrodnicze programy nawet na YT, to jakiś kosmos, jakby patrzył przez okno, ten mój Sam to się chowa.
Czerń (nie oledowa, wiadomo), brak jakiś cloudingów, czystość, płynność.
Nie wybrażam sobie jak świecą te 98" po 30k, to już musi być jakaś abstrakcja i taki na pewno następny trafi.
Także co kto lubi i pod siebie, byle być zadowolonym. Ja jestem, ktoś nie musi, życie dalej się toczy i generalnie reszta mi lotto ; )
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Mądrze gadasz, TYLKO w domu i najlepiej w kilka osób i do nocy ; ) , a nie jakieś suche testy i podbijanie do topowych hiper hader z tabelkami i wykresami, a potem wywody i zestawianie z niższymi modelami, gdzie wiadomo jak to się ma, jak to trzeba na żywo ocenić i wybrać mniejsze zło.
To tak, jakby zestawić przeciętnego przyzwoitego Suva z A Klasą AMG i pisać w kółko, że jest szybszy.
Gdybym kupił 85QN90 to chyba bym się pochlastał, jakbym potem zobaczył w domowych warunkach tą 98".
Znajomy ma QN90 i siedział w kółko oglądając jakieś dema miast w 4k. Granie w COD czy Fife, to już na osobny temat.
W ogóle te przyrodnicze programy nawet na YT, to jakiś kosmos, jakby patrzył przez okno, ten mój Sam to się chowa.
Czerń (nie oledowa, wiadomo), brak jakiś cloudingów, czystość, płynność.
Nie wybrażam sobie jak świecą te 98" po 30k, to już musi być jakaś abstrakcja i taki na pewno następny trafi.
Także co kto lubi i pod siebie, byle być zadowolonym. Ja jestem, ktoś nie musi, życie dalej się toczy i generalnie reszta mi lotto ; )
Gdzie w końcu ten monster-TV?
Rozwaliłesz chatę czy schody poszli pierdo.....ć się?
Dawaj tutaj ten test swojego monstra.
Długo jeszcze czekać?
A ja sobie burgera zaje.....em. Bo Was nie doczeka się z tymi testami tv.
 

Attachments

  • IMG_20231123_180028329.jpg
    IMG_20231123_180028329.jpg
    3,7 MB · Wyś: 19

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Tam musiało być coś nie tak.
Też mi się tak wydaje.Nawet biorąc pod uwagę to ,że zdjęcia z telefonu "przekłamują" rzeczywisty obraz.Że o monitorach w PC czy laptopach nie wspomnę ,to na tym zdjęciu ewidentnie coś jest nie teges.
Zresztą mój kolejny TV to tylko OLED/Mini/MicroLED
Hmmm...
@kaminskakl ...nie zrozum nie źle.Ja Ci do kieszeni nie zaglądam ;) ,ale chyba raczej wiesz ile obecnie kosztują MicroLedy?:cool:
Biorąc pod uwagę jak wolno tanieją te telewizory to zakup takiego tv może się mocno odwlec w czasie zanim ceny spadną z kosmosu na ziemię.;)Ale jak masz czas? Podobno w Polsce sprzedano jedną sztukę MicroLeda.
Taki "maluszek" o przekątnej 76`` to wydatek jedynie 460 tyś zł.
Ale jak ktoś chce po całości to jest 114`` za "jedyne" 700 tyś
Nic tylko brać,bo podobno kolejka się ustawiła i są zapisy na zeszyt.:grin:
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Ja się pytam: gdzie ten tv ?
Jakiś fotki. Opis. Test. Cokolwiek.
Auuuu. Gdzie jesteś cię?
Chyba ja czegoś nie rozumiem, jak na górala przystało.
Armani!!! Gdzie ten monster, ja jeszcze raz pytam.
Piramida, kiedy porządek zrobisz tutaj??!
Wszyscy piszą i piszą , a ja się pytam : gdzie do cholery zdjęcia tego tv??!
🤬🤬🤬😵‍💫
Ja tutaj widzę tylko "czarny kwadrat Malewicza"😵‍💫
 

Marlo

Active member
Jak kiki będzie miał TCL 115X955 , to chyba zaprosi członków forum do swojej siedziby na specjalną prezentację,
to będzie wielkie wydarzenie.😉
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wiem ile kosztują, wymieniłem też 2 tańsze technologie w tym samym zdaniu
Wiem ,że wspomniałeś o Oled/miniled.
Ale sam chyba wiesz ,że przy zestawieniu z "Microled" wszystko inne blednie.I nie mam tu na myśli jakości obrazu bo ML zwyczajnie nie widziałem w akcji i muszę wierzyć na słowo tym co go oglądali , tylko chodzi o jego kosmiczną cenę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja się pytam: gdzie ten tv ?
Jakiś fotki. Opis. Test. Cokolwiek.
Auuuu. Gdzie jesteś cię?
Chyba ja czegoś nie rozumiem, jak na górala przystało.
Armani!!! Gdzie ten monster, ja jeszcze raz pytam.
Piramida, kiedy porządek zrobisz tutaj??!
Wszyscy piszą i piszą , a ja się pytam : gdzie do cholery zdjęcia tego tv??!
🤬🤬🤬😵‍💫
Ja tutaj widzę tylko "czarny kwadrat Malewicza"😵‍💫

Wybacz, zajęty byłem :grin:

aa20231124_180343.jpg


No i oczywiście z pozdrowieniami od kolegi T-800 ; )

a20231124_174254.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry