Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratki @armanig
To jest model ,,P" , czy ,,C" ?
Jesteś w stanie zmierzyć zużycie prądu ?

Nie ma problemu, pomiary ze smart gniazdka, nie mam innej możliwości.

Ustawiona jasność na 30%, - do lużnego oglądania, czyli byle coś leciało, te kolory na niektórych materiałach już tak nie biją mocno po oczach
Ja nie lubię żarówy.

Typowe materiały na YT, czy TV
ok. 134 (W)

Podobnie, YT czy TV
Jasność 60% - jaśniej, lepiej, ale niektóre treści już mogą męczyć po dłuższym czasie, ale ok. Pewnie dla większości.
190-215 (w)

Podobnie YT czy TV
Jasność 100% - co kto lubi, dla mnie za jasno, ale zależy od materiału, czasem jest ok, czasem za jasno, szczególnie niektóre plansze kolorowe, białe, jasne elementy itp. już jak neon przed oknem w domu.
330 (W)

Filmy, dema YT itd. DV/HDR/4K - czyli max, tutaj już zupełnie inna bajka
ok. 340 (W)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Filmy, dema YT itd. DV/HDR/4K - czyli max, tutaj już zupełnie inna bajka
ok. 340 (W)
Wydaje się ,że wynik całkiem spoko.
Szczególnie ,że co by nie powiedzieć gabaryt jest.A w związku z tym zapotrzebowanie tego "maluszka"na "papu" z gniazdka też.
Inna sprawa ,że zapotrzebowanie na "jeść" jest uzależnione od wyświetlanych treści.
Więc to nie tak ,że bydle żre cały czas na maksa.
Zresztą fajnie to rozpisałeś. (y)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Płacę i tak po 500zł rachunki za prąd, więc nie robi różnicy. Jeszcze jakieś dopłaty po 1000zł.
PC ciągnie 500 W, więc nie jest i tak żle.


A jak tam ten HDR ?
DV podciąga i jest lepiej niż w 8002 ?

Albo np. tu ?

Sprawdż to, bo jeszcze lepsze. Kolory też zajebiste. Tak jakbyś szedł po ulicy, Orgia kolorów na pół ściany. Dla mnie to nowe doświadczenia.
Nie wiem o co chodzi z tą jasnością na tych filmach, ale wszystkie te neony, czy biel wali po oczach i rozświetla cały salon.

Warto dodać, a pewnie nikt o tym nie wspomni, że inaczej wygląda biała rozświetlona witryna sklepowa na 100", a inaczej na jakimś 75" choćby była jaśniejsza.
Innej wielkości są neony na tak różnych przekątnych, co chyba logiczne, a salon nie jest z gumy.
Zatem na chwilę obecną jak już nie chce więcej światła, a za 9.5k to już śmiech.
Mam jeszcze możliwość zwrotu 2 tygodnie i niezależnie kupca na ten konkretny egzemplarz, bo ewidentnie trafiła się dobra (czysta) matryca, a strach ryzykować z innym egzemplarzem przy takich gabarytach. Tak myślałem, żeby może dołożyć następną "dychę" i pójść za ciosem, ale nie.
Projektora już nawet nie odpalam, bo to przepaść, ale w końcu nie muszę i taki był zamysł, a do jakiegokolwiek 85" nawet nie porównuje, bo to zupełnie dwa światy i inna bajka.
Do mojego to już w ogóle, no, ale co kto lubi.

 

luck76

Well-known member
Płacę i tak po 500zł rachunki za prąd, więc nie robi różnicy. Jeszcze jakieś dopłaty po 1000zł.
PC ciągnie 500 W, więc nie jest i tak żle.




Sprawdż to, bo jeszcze lepsze. Kolory też zajebiste. Tak jakbyś szedł po ulicy, Orgia kolorów na pół ściany. Dla mnie to nowe doświadczenia.
Nie wiem o co chodzi z tą jasnością na tych filmach, ale wszystkie te neony, czy biel wali po oczach i rozświetla cały salon.

Warto dodać, a pewnie nikt o tym nie wspomni, że inaczej wygląda biała rozświetlona witryna sklepowa na 100", a inaczej na jakimś 75" choćby była jaśniejsza.
Innej wielkości są neony na tak różnych przekątnych, co chyba logiczne, a salon nie jest z gumy.
Zatem na chwilę obecną jak już nie chce więcej światła, a za 9.5k to już śmiech.
Mam jeszcze możliwość zwrotu 2 tygodnie i niezależnie kupca na ten konkretny egzemplarz, bo ewidentnie trafiła się dobra (czysta) matryca, a strach ryzykować z innym egzemplarzem przy takich gabarytach. Tak myślałem, żeby może dołożyć następną "dychę" i pójść za ciosem, ale nie.
Projektora już nawet nie odpalam, bo to przepaść, ale w końcu nie muszę i taki był zamysł, a do jakiegokolwiek 85" nawet nie porównuje, bo to zupełnie dwa światy i inna bajka.
Do mojego to już w ogóle, no, ale co kto lubi.

Istotnie, tak jest. Trudno aby tv o powierzchni odpowiednio: 32/70/127% od 85/75/65 cali nie robił wrażenia :)
 
Do góry