Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie ściana to nie problem, prawie 7m. Gorzej z klatką, chociaż i ta wydaje się standardowa, problem polega na tym, że to TV jest tutaj niestandardowy : D
Zrobiłem przymiarkę taśmą na ile jest większy 98" od 82" i szczerze mówiąc, dużo większy nie jest. Po parenaście cm w każdą stronę i tyle ; )
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Armanig bierz Samsunga 85qn90b.
Ten tcl ma 500 nitów w hdr, piernik wie jak z czernią i cloudingiem. Ja bym się w to nie bawił.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
U mnie ściana to nie problem, prawie 7m. Gorzej z klatką, chociaż i ta wydaje się standardowa, problem polega na tym, że to TV jest tutaj niestandardowy : D
Zrobiłem przymiarkę taśmą na ile jest większy 98" od 82" i szczerze mówiąc, dużo większy nie jest. Po parenaście cm w każdą stronę i tyle ; )
Napisałem wniosek do szefostwa LEGO.
Będą myśleć nad takimi przypadkami.
Obiecali że w najbliższych czasie zrobią klocki LEGO z całą elektroniką i procesorem osobno, aby można było poskladać samemu każdy TV w każdym rozmiarze. Matryca idzie osobno w komplecie. Oczywiście zawijana w tube, matryca OLED od LG. Rozmiar na zamówienie.
Pozdrawiam.
 

zajacovo

New member
Prośba o poradę,

Nabyłem drogą kupna tego potwora (98P745) ale mam mały problem ze znalezieniem odpowiedniego wieszaka. Chodzi o zwykły wieszak "na stałe", bez żadnego kręcenia, jak najbliżej ściany. Jedne żrodła podają, że rozstaw VESA to 850 x 400 a inne, ze 500 x 600 mm. Jaki uchwyt doradzacie, jaki polecacie? Będę wdzięczny za linki.

M
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Otrzymałem odpowiedź od LEGO.
Można? Można.
Armani, ten tv napewno zmieści się na klatce schodowej. I po problemie. 😁
A tak na serio, sprzedaj mieszkanie i kup fazende. Problem klatki schodowej rozwiązany. 😊
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak, ale zobacz na tą czerń, przecież u nas na naszych tv jest jeszcze gorzej jak zapuścisz czarną planszę, a w praktyce takich plansz nie ma i czegoś takiego nigdy nie widzę, na materiale zupełnie inaczej wygląda. To samo było w Sharpie i też był chwilę lament, ale tylko na czarnej pełnej planszy, a na co dzień nigdy się to nie zdarzało.

Takie plansze można zrobić niemal na każdym tv, może po za oledami. Szczerze mówiąc, nie kumam do końca tego testu, coś mi tu nie pasi.

Na zdjęciach z programami wygląda bajka - jak za tą cenę.

W sieci są już zdjęcia, zresztą nawet tutaj gdzie Kiki wklejał:
Ja wiem, że można podkręcić aparatem, ale bez jaj


1695390315961.png


1695390371925.png


Dziwnie ten test przeprowadzony, bo gdzie coś z pasami, gdzie ciemne sceny na materiale filmowym, coś z praktyki w normalnym użytkowaniu ukierunkowane na czerń.

Mi akurat na jasności nie zależy, jest wiecznie ciemno w salonie, już w sdr w trybie film mam zjechaną jasność.
Ciekawe jak w praktyce HDR, mam swój poziom i też nie oczekuje więcej.

W ogóle na zdjęciach inny jest tył, jak te co są w sklepach. Nie no, to trzeba samemu przetestować i ocenić na żywo w praktyce.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Może i ten stojak jest stylowy ,może i piękny.Rzecz gustu.
Jak dla mnie, telewizor postawiony na takim stojaku wygląda jak tablica szkolna. I nawet półeczka na kredę jest. ;)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Tutaj tez na qn91 kwiatki, przecież wiadomo, że takie rzeczy nie występują w praniu:

View attachment 24810

Powiem szczerze ,że dziwnie wyglądają te "kwiatki".
Mam QN91A i gdy zapodam z YouTube czarną planszę ,to przy zgaszonym świetle nie jestem w stanie zrobić zdjęcia.
20231122_230540.jpg


A tak wygląda tv przy minimalnym świetle.
TV.jpg

Oczywiście wiem ,że robienie zdjęć telewizora telefonem i jeszcze wrzucanie tego na forum to totalne nieporozumienie. Ale mimo wszystko różnica chyba jest?
 

luck76

Well-known member
Bo to IMO jakiś fake. Ten TV wygasza się jak OLED w ciemnych partiach. Tak wygląda TV, ale bez podświetlania Mini LED. Chyba, że gościowi padło wygaszanie to ok ;)
nie musiało paść. Wystarczy że wyłączył local dimming. Inna sprawa to bardzo nierównomierne podświetlanie. Może być też tak, że to nie jest czerń ale jakiś poziom szarości :)
 
Do góry