Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

kaper.1981

New member
Bez reklam
Seria 8 Samsunga jest świetnie wyważona jeśli chodzi o jakość cena jej zaletami jest szybka matryca z dobra czernią i dobrym kontrastem w swoim segmencie nie ma przeciwnika . Jak wiadomo nie jest to model flagowy i musi posiadać jakieś ustępstwa ale są one na tyle małe że można śmiało polecać to potencjalnym zainteresowanym , możliwości względem androida są dość dobre i nie zapominajmy że to właśnie nu8000 został wybrany przez rtings jako best od The jest smart tv a nie żaden Sony czy philips . Samsung posiada też genialnego pilota jest świetnie zaprojektowany i bardzo ergonomiczny i intuicyjny. Wady są jak to w każdym tv ta seria cierpi na banding i przy zakupie trzeba na to zwrócić uwagę do tego dochodzi kiebski fabryczny tryb film i trzeba sobie to skonfigurować albo skalibrowac tv a wtedy zaczyna błyszczeć. Czerń jak na tv Edge Led jest bardzo dobra a sama matryca jest równo podświetlone i nie doskwiera jej clouding. Brak dts przez optyka i z USB oraz brak wsparcia dla divix i xvid to tez wada.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Zacinajacy się android i ledwo działające Kodi? :D Wystarczy wejść w dowolny temat o Philipsie i widać jak to świetnie działa. Ja podziękuję.

Tu się z Tobą nie zgodzę - rok użytkowania i nie udało mi się zawiesić Andka, KODI mam i czasem używam - też jakiś problemów nie zgłasza.
Wczesniej w Samsungu 60" Tizen na pewno działał szybciej ale to zupełnie inny system który ma swoje ograniczenia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Parametry ma, zresztą jak wiele innych. Wiadomo o co chodzi.
Jak chcesz mieć 100% pewności, to Hama, jako jedyny tam ma certyfikat HDMI (z tych co są w marketach).
https://www.hdmi.org/manufacturer/premiumcable/faq.aspx
Dlatego właśnie tego wziąłem, żeby mieć 100% pewności, a nie pytać sie czy działa u kogoś czy nie.
Wygląd i jakość wykonania też bardzo ok. Łatwo można potem skompletować resztę i chyba tak zrobię.
Do konsoli, Shielda itd. Tak, żeby to się prezentowało z jedną serią.

Pilot to TM1890A

Tylko i wyłącznie ten model musi być, sporo tego na alle, ale żaden w tym oznaczeniu?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
1.5m 70zł, 3m 90zł i 75cm... 94zł
Najkrótszy - najdroższy, pytam gościa z MM, czemu droższy jest od 3x dłuższego, stwierdził, że lepszy. Pytam gdzie lepszy, jak ta sama seria, te same parametry 1:1 na opakowaniu, to stwierdził, że taka cena i już ; )
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Armaning jeszcze są Avinity ale bardzo drogie mam taki rca do suba i hdmi do ps4 pro. Podałem ci model z ser i nu8042/72 Co do reszty to nic o nich nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kaper, zgadza się, są jeszcze te. Ja na swoje poprzednie wydałem z tysiaka (zdjęcia w galerii) i też są ok, ale też chciałem żeby to jeszcze wyglądało jak patrzymy na to siano za ampli, jeszcze mam Monstera, ale to już wyższa klasa.
Tyle, że mają swoje lata. Generalnie kable hdmi, to temat dyskusyjny i nie ma co rozprawiać, bo skończy się to po 20 stronach - a było parę lat temu na forum ; ) Mi teraz wystarczy, że ma certyfikat premium od hdmi i tyle mnie interesuje.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Kazdy hdmi z certyfikatem to jeden pies ja kupiłem ten o którym pisałem bo inne mi z ps4 pro szwankowaly i jestem zadowolony prawda jest że jak to brałem to nie było hamy z certyfikatem akurat.
 

cruzier

New member
Panowie w przypadku zakupów w MM i ewentualnego później zwrotu bądź wymiany lepiej płacić gotówką?
Jeśli zapalcę kartą to mogą chyba być później problemy przy zwrocie kasy ?
 
Do góry