Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Fakt Panowie, Eleven 4K, delikatnie mówiąc doopy nie urywa. Jest ciut lepiej niż FHD. Zauważyłem też, że gdy dany mecz jest na żywo, to wygląda troszkę lepieje niż ten sam mecz z odtworzenia.
U mnie też jest informacja w TV, że to kanał 4K i taką rozdzielczość pokazuje.
IMG20240314103809.jpg
 

luck76

Well-known member
Fakt Panowie, Eleven 4K, delikatnie mówiąc doopy nie urywa. Jest ciut lepiej niż FHD. Zauważyłem też, że gdy dany mecz jest na żywo, to wygląda troszkę lepieje niż ten sam mecz z odtworzenia.
U mnie też jest informacja w TV, że to kanał 4K i taką rozdzielczość pokazuje. View attachment 25454
Dokładnie tak jest. C+ daje w HDR i to widać, szczególnie przy max podkręconych uplynniaczach, bo jednak było nie było obniżają one istotnie jasność
 

luck76

Well-known member
Panowie jaki uchwyt uchylny w pionie i poziomie polecacie do 75 cali?
Żadnego niespołecznego tego typu, to wg mnie za ciężki kaliber. Wieszaki Volga i Hamy nietanie mialy problem z utrzymaniem poziomu w telewizorze (niewiele ale zawsze). Oczywiście są takie wieszaki ale to tak jakbyś chciał ekran w kinie powiesić po ukosie.albo pod kątem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem co to jest "niespołeczego tego typu" ; ) czy "Volga", bo rozumiem, że chodzi o Vogelsa, ale fakt jest taki, że potrafi na niektórych wieszakach pod ciężarem wygiąć.
Taki miałem na 82" i lekko go uginało. Jak chcesz sprawdzony, który się nie wygnie, to ja mam ten i jest ok:


Gdyby nie to, że mam zabudowe i chce mieć szybki dostęp przy wymianie tv (łatwo wysunąć, zdjąć itp.) to nigdy bym nie kupił ruchomego, a stałego.
Te większe ruchome odstają od ściany, mi się to nie podoba. Kiedyś miałem stałego za 100-150zł przy 80" i dupa tv była przytulona do samej ściany.
Dużo lepiej to wyglądało, ale co kto lubi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W komentarzach ktoś pisze, że by go do 75" nie kupił bo "chybotliwy". Co miał na myśli, nie wiem.
Oby nie był taki, jak miałem wcześniej, wisieć wisiał (i się wyginał), ale ten o którym ja piszę duuużo bardziej masywny.
Jak Ci nie przeszkadza te 3.5cm więcej od ściany, to ja bym dołożył już te parę stówek. Też będzie bardziej przyszłościowy jak wymienisz tv na większy.
Ten jest do 80", a jak wymienisz z 75" to na bank na min. 85" i już uchwyt może nie wydalać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po prostu niektórzy wcześniej zaczynają weekend, rozumiem, nie czepiam się ; )

Btw. Wpadła aktualizacja YT, teraz po otwarciu komentarzy, filmy się zmniejszają.
 
Do góry