Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

czarny2807

Active member
Bez reklam
77S90C i 75QN95C. OLED dodatkowo większy a 2k tańszy. I od razu też zapytam czy cena Mini Led nie jest przesadzona grubo bo Sony 75X95L kosztuje 11,9k a wszędzie czytam, że Sony przesadza z cenami.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie siedzę w Samsungach, a raczej użytkuje jak jest coś ciekawego.
Tylko Ty porównujesz 77S90C który nie jest najwyższym modelem Oleda w ofercie, jak 77S95C, do najwyższego modelu MiniLeda 4k jakim jest 75QN95C.

Czyli 77S95C do 75QN95C i tutaj już Oled jest droższy z oficjalnych cen, nie licząc jakiś rabatów itd.
Do 77S90C prędzej zestawiłbym 75QN90C (tutaj to jest chyba model 75QN92C)
Z tego co widzę, zawsze oled wychodzi trochę wiecej, tylko w jakim sensie Ci to nie daje spokoju?

Jak wskoczą rabaty/promocje, to i tak te ceny nie mają większego znaczenia, bo to się zmienia.
 

luck76

Well-known member
Z reguły OLED droższy od Mini Led. A jak ten Samsung 75QN92C wypada przy Sony 75X95L?
bardzo zbliżone do siebie. Sony lepsze procesowanie obrazu, pokrycie przestrzeni barwnej bt.2020, DSE, efektywność energetyczna. Samsung lepsze kąty (co ciekawe x95L ma sporo gorsze od poprzednika), szczytowa jasność (nie mylić z przeciętną bo ta w Soniaku lepsza). Kwestia HDR bez znaczenia (z dynamicznych jeden ma DV a drugi HDR10+, ale przy tych klasach paneli to bez znaczenia). Podobnie mają powłokę antyrefleksyjną, której nie mają chińskie cuda.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ale sprawdzałeś na żywo,czy tylko w teorii ? ;)
Ja najchętniej wziąłbym sobie ze 3 telewizory na 72h na testy i na pewno skatowałbym je pod względem upłynniania obrazu (sorry T. Cruise) ;)
 

luck76

Well-known member
Ale sprawdzałeś na żywo,czy tylko w teorii ? ;)
Ja najchętniej wziąłbym sobie ze 3 telewizory na 72h na testy i na pewno skatowałbym je pod względem upłynniania obrazu (sorry T. Cruise) ;)
na żywo :) co można w teorii zobaczyć? odnośnie katowania, popatrz sobie co się dzieje na meczach stadionowych przy podkręconym upłynniaczu w Samsungu vs Sony (szczególnie w okolicach logo).
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Samsung ma wg mnie minimalnie większą rozdzielczość,
Cenna informacja. (y)
jest to okupione bardziej poszarpanymi i ruszającymi się okolicami Logo
Ma to znaczenie wtedy ,gdy swoją uwagę skupiasz na logo stacji a nie na oglądanej treści.
Pewnej analogii można doszukać się w audio.
Jedni słuchają muzyki.
Inni "słuchają" sprzętu.
 

luck76

Well-known member
Ma to znaczenie wtedy ,gdy swoją uwagę skupiasz na logo stacji a nie na oglądanej treści.
Otóż ma to dla mnie znaczenie właśnie dlatego, że odrywa uwagę od prezentowanego kontentu. Sęk w tym jak wygląda objaw. To nie jest statyczne poszarpanie okolic logo a nieregularne drżenie które pojawia się w momencie ruchu kamery.
Pewnej analogii można doszukać się w audio.
Jedni słuchają muzyki.
Inni "słuchają" sprzętu.
Wg mnie abalogią w audio nie jest w tym wypadku szczegółowość której się doszukuję, tym bardziej, że tak jak napisałem, rozdziałka materiału jest nawet minimalnie niższa w Sony. Ja bym to przyrównał do efektu nierówno namagnesowanej taśmy i falującego co jakiś czas pasma. Starsze roczniki powinny wiedzieć co mam na myśli. Inna sprawa, że tego nie widać w przypadku mniejszych ustawień uplynniaczy w obydwu markach. Wówczas rozdziałka jest podobna.
Dalej pozostaje jeszcze procesowanie obrazu, który w przypadku telewizji nie jest idealny i w tym jeszcze nie widziałem tv który robiłby to lepiej od Sony.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jedni słuchają muzyki.
Inni "słuchają" sprzętu.

Gdzieś to już słyszałem ; )

Co do analogi, kupowanie topowego tv do meczów z kablówki, to jak kupowanie Bowersów z McIntoshem i słuchanie MP3.
Można, kto bogatemu zabroni, można też dyskutować nt. jakości wokalu w disco polo, a w przypadku tv koloru sznurówek u Messiego.

To może trochę praktyki, bo też nie lubię teoretyzowania,
Bazuje tu na IPTV (nie wiem jak to będzie na talerzu, czy kablówce), ale na każdym jednym tv jaki mam, ta jakość sygnału na meczach jest daaaaleka od ideału, sprawdzałem wszystkie kanały C+ Sport 1, 2, 3, 4 itd. czy Eleven 1, 2 ,3 4 itd., i delikatnie mówiąc, to jest właśnie takie MP3, biorąc pod uwagę jak faktycznie mogą zostać wyświetlone treści.
Sensu dopiero nabiera C+ 4K i Eleven 4K, a jak to rzeczywiście powinno wyglądać - to wystarczy odpalić mecz 4K chociażby na YT, gdzie widać gęby kibiców na trybunach. a u biegającego Ronaldo widać logo Nike na skarpetkach ; )
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Z tym Eleven 4k to ja mam od zawsze problem. Nie za bardzo widzę różnicę w jakości pomiędzy Eleven 1 a Eleven 1 4k. Dodatkowo przy włączeniu każdego innego kanału 4k w tv wyskakuje komunikat a przy Eleven nie. Na każdym innym kanale 4k napisy w epg stają się dużo jaśniejsze i ostrzejsze. W Eleven nie. No i co najgorsze w Eleven 4k bardzo często tak dziwnie szarpie obraz. I nie jest to wina sygnału bo ten problem ma ogromna ilość użytkowników.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
popatrz sobie co się dzieje na meczach stadionowych przy podkręconym upłynniaczu
@luck76 ...
Ja rozumiem Twoje uwagi i zastrzeżenia .Ale powiedz ,oglądasz tv na podkręconych upłynniaczach? :unsure: Ja i ile się nie mylę, u siebie całe to badziewie mam wyłączone. Jakoś nie przepadam za "wenezuelską telenowelą".
Ale jeśli ktoś tak lubi to OK
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym Eleven 4k to ja mam od zawsze problem. Nie za bardzo widzę różnicę w jakości pomiędzy Eleven 1 a Eleven 1 4k. Dodatkowo przy włączeniu każdego innego kanału 4k w tv wyskakuje komunikat a przy Eleven nie. Na każdym innym kanale 4k napisy w epg stają się dużo jaśniejsze i ostrzejsze. W Eleven nie. No i co najgorsze w Eleven 4k bardzo często tak dziwnie szarpie obraz. I nie jest to wina sygnału bo ten problem ma ogromna ilość użytkowników.

To fakt, ten Eleven1 w 4k wygląda tak, jak powinno wyglądać co najmniej każde FHD, ale i tutaj bez rewelacji. U mnie w playerze pokazuje 4K.
Żródła się różnią, widać to chociażby po innym logo, delikatnie też ostrość inna - na FHD wydaje się podbita, ale co to faktycznie jest i jaki bitrate, cholera wie.
No, ale fakt, w tym wypadku trudno powiedzieć co to jest, a dla mnie i tak dalekie do obecnych możliwości.
 
Do góry