Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zmieniłem, dalej mam 82". Nie zrozumieliśmy się.
Aczkolwiek najchętniej zmieniłbym (jak już) na coś jeszcze większego, 88"-92", tyle że nic takiego na rynku jeszcze nie ma - dla kieszeni, a dla swojego nie widzę alternatywy, można kupić lepszy, ale to dalej będzie "tylko" 85" i nie widzę też finansowego uzasadnienia - skoro ten jeszcze fajnie działa i świeci.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
4K to przeżytek,bierz Oleda 95" 8K od BOE ;)
8k.webp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale 4K to nie przeżytek i masz 98C735 w super cenie.
Na pokazach radził sobie znakomicie.
Na dniach w sprzedaży . Zapisy w specjalnej ofercie już uruchomione.
Oczywiście z pełnym pakietem.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie zmieniłem, dalej mam 82". Nie zrozumieliśmy się.
Aczkolwiek najchętniej zmieniłbym (jak już) na coś jeszcze większego, 88"-92", tyle że nic takiego na rynku jeszcze nie ma - dla kieszeni, a dla swojego nie widzę alternatywy, można kupić lepszy, ale to dalej będzie "tylko" 85" i nie widzę też finansowego uzasadnienia - skoro ten jeszcze fajnie działa i świeci.
Az byłem zdziwiony taką zmianą o marne 3" :D Też bym chętnie przyjął jakiś 92". Ten TCL może być ciekawy, ale trzeba by na testy poczekać, bo te TV obecnie to wersje beta i zawsze coś jest nie tak.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Az byłem zdziwiony taką zmianą o marne 3" :D Też bym chętnie przyjął jakiś 92". Ten TCL może być ciekawy, ale trzeba by na testy poczekać, bo te TV obecnie to wersje beta i zawsze coś jest nie tak.

Marek z TLC dobrze mówi, ponoć mają gdzieś w studiu tego 98" z 3m i twierdzi, że w sam raz.
Takie podejście rozumiem, na forach często trzeba się kopać z koniem i przekonywać do 65" z tej odległości.

Zresztą o czym my tu, STO cali (98")?
Jeszcze 2-3 lata temu w cenie mieszkania, a dziś nie wiele więcej jak topowe 85".
Mi już przy 82" autentycznie nie chce się często odpalać projekcji, chociaż jeszcze trochę brakuje to wrażeń kinowych z duzego ekranu, ale takie 98" idealnie by się wpisało.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Miałem ekran 100" + Sony HW55 i było wow. Taki TV by styknął. Do tego jest obecnie tańszy niż zestaw który miałem :D 82" to jeszcze nie to, co ma być.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Stoją po 25k, fajnie gdyby spadł do 19.999zł, ale to 98" i tutaj nawet jakby kosztował 30-40k, to i tak śmiech na sali. Piękna sprawa.

[youtube]BQVIMpMn4xc[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Ciekawe jak te tv tcl do sony? Chodzi o system obraz czern i jak awaryjność? Powiem szczerze za 25 tys zly zaryzykowałbym wziąść na raty 98 cal
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czerń oglądałem już na konferencji , naprawdę dobra !
Inne rzeczy dopiero jak dojadą za tydzień czasu.
Cena dla niebieskich jest znacznie lepsza i to z dodatkowym pakietem !
 

Tvmania

New member
Bez reklam
No powiem szczerze że 98 cali to kolos na takim to granie na ps5 I filmy super. Ciekawe czy pod względem obrazu topowe tv sony biją go na łeb?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiemy jak świeci ta 98", ale jeżeli założymy, że jest "przyzwoicie" jak na obecne standardy, to nie uważam, żeby była jakakolwiek dzisiaj technologia która "bije" cokolwiek.

Nie dajmy się zwariować, mam 2 Oledy w domu, stawiałem centralnie obok moich 82" na ścianie, który nie jest ani topowy, ani z niższej półki i na prawdę, tu nie ma żadnych przepaści, a o biciu na głowę nie ma mowy, wręcz w większości przeciętny użytkownik wzruszy ramionami, czerń w wybranych fragmentach wiadomo, ale bez przesady. Za to przekątna bije na głowę wszystkie niedoskonałości, względem lepszej jakości na mniejszej przekątnej. Moje prywatne zdanie, ale każdy niech idzie swoją drogą.

Jestem więcej jak pewien, że 98" sprawi o wiele więcej radochy w domu, jak absolutny top 85" (np. Oled). 98" to już inny świat, ale co kto lubi.
 
Do góry