Samsung 48H6400 vs Panasonic 48AS640

rufix

New member
lukaschels, jeszcze należy dodać że Panasonic nie aktualizuje codeków, informacja z infolinii Panasonic, czyli ilośc odtwarzanych filmów(plików) będzie maleć, ja się do obrazu Samsunga przyzwyczaiłem i jest ok, a multimedia bardzo sobie chwale, w tych czasach TV to nie tylko obraz, ponoć można dokupić dongla, tylko jakiego?
 

lukaschels

New member
Co daje taki dongle (w samsungu oczywiście)? bo z tego wyczytałem w google to taki mini PC, a sam telewizor to prawie PC. dzieki niemu ze zwykłego TV można zrobić smarta. Więc po co on?
 
Ostatnia edycja:

rufix

New member
jak kupowałem TV to czytałem komentarze, kup super obraz, multimedia dokupisz na donglu, tylko że nie ma dobrych TV wogule bez smarta, może źle szukałem ale dobrego dongla nie znalazłem, kupiłem samsunga mając świadomość, że idę na kompromis, obraz w trybie film jest ok, widziałem ten 48as640 i nie jestem pewny czy Samsung gorzej skaluje sygnał, moim zdaniem jest podobnie,
a wracajac do pytania w Samsungu 48H6400 dongl nie jest wogule potrzebny, :)
a 60% używania mojego TV to Smart.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Co daje taki dongle (w samsungu oczywiście)? bo z tego wyczytałem w google to taki mini PC, a sam telewizor to prawie PC. dzieki niemu ze zwykłego TV można zrobić smarta. Więc po co on?

jak kupowałem TV to czytałem komentarze, kup super obraz, multimedia dokupisz na donglu, tylko że nie ma dobrych TV wogule bez smarta, może źle szukałem ale dobrego dongla nie znalazłem, .




Dongla za ok 200zł kupujemy do TV ze słabym Smart:neutral: np jak Panas 48AS640
ale za to obraz + elektronika jest na wysokim poziomie :eek:k:

a z TV marki Samsunga jest różnie :neutral:

Co chodzi o dongle to jest ich sporo np
Measy U2A czy MK808/MK808B lub Minix Neo X5 Android Dual Core
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Panas nie czyta napisów w formacie SRT
W panasonicu plazmie i lcd jest odczyt napisow srt tylko nie ma informacji na ten temat w instrukcji papierowej.Informacja jak uruchomic napisy jest w pliku pdf.
Kolega tez mial problem z uruchomieniem napisow bo nie ma informacji na ten temat w instrukcji papierowej.Napisalem mu na kartce jak uruchomic napisy. Wszytko gra.Opis jest na forum i pliku pdf.

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/115545-filmy-z-pendrivea-na-panasonic-40as640-napisy.html

Przykladowo , w lg napisy srt wczytywane sa automatycznie gdy uruchomimy film.
 
Ostatnia edycja:

lukaschels

New member
tylko że nie ma dobrych TV wogule bez smarta.

Właśnie kolego to całe sedno albo masz wszystko albo nic. Boli mnie że nie można już kupić TV z super obrazem bez smarta. Słaby smart = słaby obraz.
W każdy sprzęcie musisz iść na kompromisy, na każdy przedziale cenowym. I przeklinam internet gdyby nie on poszedłbym do sklepu poprosił o fajnego Tvika, pan poleciłbym samsunga i tyle
 

rali35

New member
Cóż, mam tego Panasonica od trzech dni. Hmmm
Jestem użytkownikiem LCD a nie analitykiem.
W użytku:
Samsung LE40C630 na matrycy SQ - do TV
LG DM2352 IPS - do PC i rzadko TV
teraz w/w 48AS640 - TV i Smart
Generalnie rozczarowanie Panasem. Gorszy dżwięk i koszmarny banding, poświata, ogień rysuje jak moja karta graficzna sprzed 15 lat. Bez względu na żródło materiału. Nie do likwidacji dla laika ustawieniami. Dodam że soft zaktualizował się automatycznie. O funkcjach smart się nie wypowiadam ze względu na brak doświadczeń.
Bez profesjonalnej kalibracji się chyba nie obejdzie ale czy to pomoże?
 

digitalus

Banned
Witam.
Ostatnio tylko krytyczne komentarze ,troche dziwne.
W telewizorze jest korektor i jakosc dzwieku mozy byc troche lepsza.
Mozna tez skorzystac z zaawansowanych ustawien obrazu, opcja dostepna, tryb prawdziwe kino lub ustawienia wlasne.
https://www.avforums.com/threads/pa...-reviewers-recommended-best-settings.1888454/
Lub przeprowadzic mala korekte tych ustawien.
Jak poruszac sie po zaawansowanych ustawianiach na przykladzie as600.
https://www.youtube.com/watch?v=K8GTJr4FQyA
Bardzo ladny obraz nawet niskim modelu
https://www.youtube.com/watch?v=rYZBF4N5Uek
Oczywiscie nic sie nie zacina.
 
Ostatnia edycja:

rali35

New member
Dzięki.
Jutro ustawię według tabeli.
Podstawowe z pierwszej tabeli już próbowałem, głębiej nie chciałem grzebać.
Mam wrażenie że technologia LCD stoi w miejscu lub się cofa. Może spowodowane to jest naciskami na oszczędności Eko. Natomiast oprogramowanie w TV się rozwija próbując przysłonić brak progresu w rozwoju matryc.
 

rali35

New member
Pojawiło się sporo AS640e w niskich cenach o około 400 zł taniej niż w sieciach.
Jak jest przyczyna tej obniżki? Nie wiem.
 

rali35

New member
Pewnie tak, a sieci jeszcze nie reagują.
Może wyprzedażowy import z Wysp.
Jestem uparty i wyciągnę z tego Panasonica wszystko co najlepsze.
Jakość czerni i podświetlenie są naprawdę dobre.
Postaram podzielić się z Wami swoimi subiektywnymi opiniami z pracy nad nim.
 
Ostatnia edycja:

rali35

New member
Witam ponownie.
Popracowałem nad Panasem z własnymi i netowymi kalibracjami.
Na plikach testowych przez usb obraz, matryca, podświetlenie - Super.
Kiepskie kąty i dżwięk.
TV naziemna i sat - Dno.
Nic nie pomogło - zmiany ustawień, dwa dekodery Ariva i PVR 500 Nc+.
Skutek - wymiana na LG 47LB700V.
I tu zdziwienie.
Na plikach testowych ewidentnie gorsza matryca i podświetlenie. Dużo lepsze kąty (IPS) i super dżwięk.
TV naziemna i sat - dobrze a nawet bdb, nawet bez upłynniaczy.
Jak to jest gorsza matryca testowo a wychodzi dużo lepszy obraz?
W czym tkwił problem mojego 48AS640E?
 

digitalus

Banned
Niestety z tunerow satelitarnych ariva opartych na chipsecie ali jakosc obrazu jest slaba.
Podobnie slaba jakosc obrazu jest z tunera pace pvr500.
Zecydowanie lepsza jakosc obrazu jest z tunera n-box z nc+ ,chipset sti.
Przyklady, podobnych przykladow na forum jest wiecej.
cytat z forum elektroda

Czy jest różnica w JAKOŚCI OBRAZU miedzy dekoderami Cyfry plus: philips pvr250MG a pace pvr500MG??
bo zauwazyłem znacząca różnice, do tej pory miałem philipsa dzisiaj zmieniłem na pace i jestem mega rozczarowany i wkurzony. Mam wrażenie że jakość obrazu jest słabsza a różnica jakości na kanałach HD praktycznie niewidoczna!!! do tej pory na philipsie - jak przełączałem z canal+sport na canal+ sportHD to różnica była ogromna w jakości obrazu. Kiedy zmieniłem dekoder na pace500GB praktycznie różnicy nie widac. Kanały HD odbierają dużo gorzej niż na philipsie pozatym wszystkie kanały odbierają gorzej niż na philipsie!!! o co chodzi?? czy pace daje słabszą jakość obrazu?? dodam, że telewizor i kabel hdmi pozostał ten sam co w przypadku philipsa! czy ktoś wie o co chodzi?? czy philips był lepszy??

dwa cytaty z internetu.

Z tego co wiem to jakość obrazu jest lepsza na philipsie a pace ma dysk większy, zresztą i tak nie masz raczej wyboru bo cyfra już chyba nie daje philipsa chyba że na wymianę GW.
---------------------------------------
Obraz z Arivy jest lata świetlne za jakością obrazu z tunerów HD od cyfry Philipsa HD PVR


http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1784301.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/113717-plazma-ostrosc.html
kliknij ma link nizej i obejrzyj zdjecia

http://www.hdtv.com.pl/forum/1094483-post10.html
 
Ostatnia edycja:

rali35

New member
Zdaję sobie sprawę że te dekodery to półka budżetowa.
Jestem użytkownikiem sprzętu RTV o takiej jakości, jak 80% polskich domów.
Rzecz w tym że LG poradził sobie z tym a Panas nie.
Na TV naziemnej było podobnie.
 

digitalus

Banned
Dno z dvb-t to przesada.Gdybys np napisal ze jest roznica w jakosci obrazu np w czasie nadawanych programow to moge sie zgodzic .Np gdy porownamy jakosc obrazu w czasie programu jaka to melodia w serialem ranczo, na dobre i na zle, rodzinka.pl
To dno jest w czasie programu jaka to melodia.Brak ostrosci i szczegolow.Wystarczy wybrac sie do sklepu w czasie trwania tego programu i sprawdzic jakosc obrazu.Na wszystkich telewizorach bez znaczenia czy to bedzie tani czy bardzo drogi telewizor ,jakosc obrazu jest tragiczna.Nie jest to wina telewizora tylko kamer ktore zarejestrowaly ten program.
 

KubaCK

New member
Ja znowu pożyczyłem Samsung ue40f6400 - ciagle zastanawiam się nad panasem as 640. Tak to fajny TV, ale nie mogę przeżyć nierównego podświetlenia w rogach. Jak panas tez tak mam, to chyba LCD nie dla mnie i wracam do plazmy.
 

ummagumma

New member
KubaCK,
ja po jakims czasie poszukiwań zawęziłem wybór do Samsunga 6400 i Panasonica 640. I czytam te wszystkie posty i recenzje i mama taki mętlik w głowie, że nie wiem co wybrać...
Przychylałem się do Panasa ale Rali35 mnie trochę zniechęcił.
 
Do góry