Samsung 48H6400 vs Panasonic 48AS640

pebe89

New member
Mimo, iż byłem zdecydowany w 100% na Samsunga za 2699zł, wpada oferta za Panasonica w cenie 2490zł i psuje wszelką pewność jaka była. Którego wybrać z tych dwóch przy podanych wyżej cenach?
 

tdx

New member
Bez reklam
Panas zły nie jest szczególnie w tych pieniądzach ale więcej wyciśniesz z Samsunga.
Najlepiej zobacz na żywo na swoim materiale czy widzisz różnicę 200zł w obrazie :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic masz jeszcze taniej dla członków forum i to z kalibracją gratis i z prezentem.
Ale to nie jest najważniejsze.
Najważniejsze że ma lepsze kolory , nie jest cukierkowy, nawet przy słabszym bitrate ma lepszą obróbkę.
Panasonic My Home Screen Demo - YouTube
Ma fajny Interfejs.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie mam pytań "lepsze" kolory i "fajny" interfejs :D

Coraz bujniej ponosi wyobraźnia :D

AS640 po prawdziwej kalibracji
kontrast ANSI 2,200:1, czerń 0,055, biel 120 cd/m2

"obróbka" sygnału :)
HD HQV 2.0 - response time - transition 3:2 lock >> 0pts
HD HQV 2.0 - Compression Artifacts - Scrolling Text >> 2pts
HD HQV 2.0 - Scaling and Filtering - Vanishing Text >> 2pts
HD HQV 2.0 - Upscaled Compression Artifacts - Ferris Wheel >> 2pts
itp

Moim zdaniem największa wada drganie obrazu przy IFC OFF (w sumie nie wiem po co dawać na OFF :D)

H6400 po kalibracji
kontrast ANSI 2637:1, czerń 0,042 cd/m2, biel 110 cd/m2

HD HQV 2.0 - response time - transition 3:2 lock >> 5pts
HD HQV 2.0 - Compression Artifacts - Scrolling Text >>3pts
HD HQV 2.0 - Scaling and Filtering - Vanishing Text >>5pts
HD HQV 2.0 - Upscaled Compression Artifacts - Ferris Wheel >> 3pts

Największa wada przy zakupie uważać na banding.
 

pebe89

New member
Kurczę, kiki za panasem a tdx raczej za samsungiem.
Kiki- W którym sklepie panas taniej, z kalibracją i prezentem, na tych warunkach członkostwa forum, o którym mówisz?
tdx, h6400 widziałem kilka razy, wprawdzie na moje nieszczęście akurat w rozmiarze 40' i 50', bo 48 nie było w danej chwili, ale raczej wiem czego mogę się spodziewać. Panasonica kompletnie przypadkiem zauważyłem. Wcześniej nawet nie widziałem tego modelu niestety. Jutro planowany wyjazd na parę zakupów wykończeniowych po remoncie+ miał być tv, a tutaj taki mętlik się pojawił na chwilę przed kupnem.
 

tdx

New member
Bez reklam
Skoro jedziesz do sklepu to zobacz na żywo oba i wybierz ten który bardziej Tobie pasuje.
Przecież To Ty będziesz go oglądać :)
 

pebe89

New member
A jak z płynnością? Rozumiem że 1200 Hz BLS IFC nijak równomierne jest z 400hz Samsunga, ale jak w praktyce oba wypadają?
Powiedz mi jeszcze proszę, w jaki sposób mam uważać na banding?
 

tdx

New member
Bez reklam
Wszystko masz w mojej stopce :D

jeśli lubisz płynność generowaną przez systemy TV to w obu przypadkach będziesz zadowolony gorzej jak będziesz chciał wyłączyć go w Panasie, bo zacznie się "czkawka"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ma natywne 100 Hz.
Większość osób nie za bardzo lubi przekolorowane obrazy - wiec pytanie zależy do której grupy się zaliczasz.
Panasonic nic nie czka, ani mu się nie odbija po śniadaniu - ha ha.
Płynność natywna powoduje że nawet przy testach Pioneera bocznych - wszystkie elementy są w pełne.
Nowy Interfejs jest bardzo przyjemny jak widać na filmie.
W tym modelu nie ma bandingu.
 

tdx

New member
Bez reklam
Rozumiem że zawsze lubisz miec ostatnie słowo :D

100Hz są oba TV więc?
W F i H zupełnie inaczej ustawione w stosunku do np serii B/C/D/E. Po out-of-box jest już nieźle.

Podejrzewam że tego akurat nawet nie sprawdzałeś ani tego jak się zachowuje Panas prz IFC OFF przy 50i ale znów wszyscy się mylą tylko TY masz rację

A kto pisał o bandingu w Panasie? :D
 

pebe89

New member
Dzięki! :) Powiedz jeszcze proszę, czy oni tam mi coś udostępnią, są w stanie coś włączyć, czy nagrać sobie na pendrive zdjęcie np. czarne z białym elementem (do cloudingu) i tym podobne, jak filmiki czy coś?
 

tdx

New member
Bez reklam
A Ci wiedzą co piszą bo testowali :D

177.jpg

178.jpg
 

tdx

New member
Bez reklam
W dalszym ciągu pisze to samo AS640 to dobry TV....
To tobie ma się podobać i błędu nie popełnisz zarówno decydując się na 1 jak i 2gi. Natomiast obiektywnie są takie problemy jak napisałem. Po prostu wybierz świadomie i będziesz zadowolony
 

michalind

New member
Kurczę, kiki za panasem a tdx raczej za samsungiem.
Kiki- W którym sklepie panas taniej, z kalibracją i prezentem, na tych warunkach członkostwa forum, o którym mówisz?
tdx, h6400 widziałem kilka razy, wprawdzie na moje nieszczęście akurat w rozmiarze 40' i 50', bo 48 nie było w danej chwili, ale raczej wiem czego mogę się spodziewać. Panasonica kompletnie przypadkiem zauważyłem. Wcześniej nawet nie widziałem tego modelu niestety. Jutro planowany wyjazd na parę zakupów wykończeniowych po remoncie+ miał być tv, a tutaj taki mętlik się pojawił na chwilę przed kupnem.

Kolego, jak chcesz oglądać 48AS640, to w ME go raczej nie znajdziesz (wczoraj nie mieli).
Jak chcesz zobaczyć go na żywo, to widziałem w Neonecie.
Sam zamówiłem przez net, czekam na przesyłkę, postaram się na dniach opisać wrażenia.
 

adamstef

New member
Kolego, jak chcesz oglądać 48AS640, to w ME go raczej nie znajdziesz (wczoraj nie mieli).
Jak chcesz zobaczyć go na żywo, to widziałem w Neonecie.
Sam zamówiłem przez net, czekam na przesyłkę, postaram się na dniach opisać wrażenia.

no i jak? poproszę o wrażenia bo poluję na ten TV a u mnie w mieście nie ma neonetu., szkoda by mi było jechać kilkadziesiąt km jeśli jest to badziew :)
 
Do góry