Samsung 48H6400 vs Panasonic 48AS640

adrian_9243

New member
Jak wypada AS640 przy Soniaku w829?

Rozważam kupno Soniaka w 42' oraz Panasa w 48', ale przekątna to nie priorytet. Głównie sport oraz filmy. Priorytet to obraz, kolory oraz płynność. Smart i 3d na dalekim planie.

Jakieś obiektywne opinie? Pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Byłbym za wielkością obrazu - czyli Panasonic 48AS640.
Masz specjalną ofertę dla niebieskich członków forum.
Kalibracja gratis profesjonalna
Radyjko gratis.
 

badboy4life

New member
Zastanawiam się nad zakupem jednego z modeli z tego tematu i jak na razie bardziej skłaniam się ku sprzętowi Panasonica. Obecnie używam modelu Panasonica z 2007 roku i działa bez zarzutu ale odczuwam potrzebę zmiany na większy ekran z dostępem do internetu. Czy w przedziale cenowym do 2600 zł i rozmiarach 48-50'' można znaleźć jeszcze coś godnego uwagi czy skupić się na wyborze AS640 vs H6400?
 

krzysiek_

Klub HDTV.com.pl
vip
A co powiecie np o tym panasonicu ax630 ? Juz niby uhd ale jak on się ma do tych dwóch konkurentów fhd ? I np jeszcze jeden konkurent toshiba 47L7453 ? Co powiecie o tej stawce który by był na pierwszym drugim trzecim i ostatnim miejscu z pośród tych 4 ?
I czy w ogóle warto dopłacać do uhd ? I Toshiby czy nie będziemy żałować ?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek_

Klub HDTV.com.pl
vip
Materiałów zero ale może technika się rozwinie a czasem by i jakiś film pobrał ale to jeszcze długi czas zanim 4k będzie materiałem ogólnego stosowania, czyli tutaj chyba toshiba wygra pojedynek jeżeli chodzi o przedział do 3 tys PLN i do 50" ?
 

kapewk

New member
Pomijając nawet materiały warto by się zastanowić czy dla mniej niż 55" uhd będzie widoczne. Tzn z jakiej odległości trzeba by oglądać, żeby zobaczyć różnicę między fullhd.
 

lukaschels

New member
Dziś byłem w sklepie i miałem okazje pobawić się ok 2 godzin jednym i drugim. I chciałbym dorzucić swoją cegiełkę.

Moje odczucia potwierdzają się z tymi w tym temacie
Smart TV absolutnie rządzi samsung, jest bardzo płyny i szybki a pilot robi wrażenie. W panasie chodzi wolniej i widać małe przycięcia, jest też brzydszy. W samsung po wejściu do smart TV odrazu wiedziałem gdzie wejść( np szukałem pendrive). w panasie zajęło mi chwile aby ogarnąć panel smart.
Co do 3D, miałem na pendrive filmik i samsung od kliknięcia play był ideał, w panasie zajęło mu trochę zanim ustawił sobie 3D (ok 1 minuty). Oczywiście aktywne 3D męczy wzrok

Co do pendriva w samsungu zawartość pendriva czytana jest bez opóźnień, można zmieniać wielkość napisów. W panasie odczytał wszystkiego trwał ok 30 sek. (10 plików). Panas nie czyta napisów w formacie SRT

Co do obrazu czyli poniekąd najważniejsza cecha, tu wygrywa panas. Ten sam film wyglądał lepiej (aż i tylko), bardziej naturalnie (momentami pojawiał się efekt jak by był to reportaż). Był jakby mniej krzykliwy. Jednak po zmianie ustawień samsung wydaje mi się że dorównał do panasa (wiem że po kalibracji panasonica znów był o krok dalej).

Teraz pytanie co wybrać bo różnice są naprawdę nikłe, gdyby nie zestawienie ich obok siebie, prawdopodobnie nie zauważyłbym różnicy.
Samsung ma lepszy smart a panas obraz, jednak skalując moja ocenę to jesli obraz panasa ma 10 to obraz samsunga ma 8+/9- natomiast smart TV jesli samsung ma 10 to panas 6+/7.

Nim je zobaczyłem byłem gotowy kupić panasonica, dziś decyduję się na samsunga bo wiem że będę korzystał z smart TV więcej niż raz w tygodniu, jak równiez prawie codziennie podpinanie pendrive.

PS rodzicom kupiłbym panasonica bo smarta prawie nigdy nie użyją

Rada na koniec: poświeć 2 lub 3 godziny zycia, idz do sklepu i porównuj, oglądaj, baw się. Zabierz pendriva z filmami które widziałeś, zdjęcia i każdy w innym formacie. A gdy skończysz będziesz wiedział

PS 2 Czy wiecie że nagrane filmy na pendrive nieobejrzycie nigdzie indziej niż na waszym samsungu. Na pewnym forum z elektroniką w miarę rozwiązali ten problem ale wymaga zabawy
 
Ostatnia edycja:
Do góry