Samsung 48H6400 vs Panasonic 48AS640

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne i jedne i drugie. W obecnej klasie cenowej - grają bardzo dobrze.
To najtańsze modele z matrycą natywną 100 Hz.
 

Tserof

New member
TurboDymo omijaj as650 lepiej 640 na va, a zreszta ci kto lubi ale ja wole jak czen jest w miarę czarna a nie szara i błyszcząca. Właśnie wymienilem u kikiego pfs7509 na as640 i teraz już bez nerwów mogę patrzeć na telewizor. Dzisiaj odesłałem Philipsa choć muszę powiedzieć ze do oglądania w dzien (bo jak dla mnie to nawet Ambilight go nie ratuje) jest ok, żywe kolory i szczegółowość materiału z bluray'a sa godne podziwu. Co do menu panasonic dużo ale to dużo lepiej niż philips, nic sie nie sypie działa naprawdę znośnej. Widać ze ktoś z głowa to robił, samo przenoszenie ustawień kalibracji na inne źrodła pokazuje podejście tych co to stworzyli.
 

adamstef

New member
a jak z przycinaniem obrazu?

byłem w sklepie z materiałami na usb z tego forum i as640 wypadł krótko mówiąc tragicznie przy h6400. Strasznie smużyło za nim czarnym kolorem w dwóch testach. Czy ktoś mógłby napisać czy po kalibracji problem znika?

W samsungu wszystko grało jak należy ale użytkownicy mają złe opinie, z panasem odwrotnie ;) zgłupiałem do reszty
 

firekage

New member
Bez reklam
a jak z przycinaniem obrazu?

byłem w sklepie z materiałami na usb z tego forum i as640 wypadł krótko mówiąc tragicznie przy h6400. Strasznie smużyło za nim czarnym kolorem w dwóch testach. Czy ktoś mógłby napisać czy po kalibracji problem znika?

W samsungu wszystko grało jak należy ale użytkownicy mają złe opinie, z panasem odwrotnie ;) zgłupiałem do reszty

W Panasie za płynność ruchu odpwiada "suwak IFC", a w Samsungu masz więcej ustawień od tego, są z tego co pamiętam, 2-10 poziomowe.
 

Tserof

New member
Ja nie widzę żadnych mikro przyciec a jestem wrażliwy na takie rzeczy i na efekt teatru tez. Filmy z usb bez problemu. Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach to nowy soft niweluje to zjawisko a mój tv przyjechał z najnowszym softem. Polecam ale to tylko moje zdanie. A i suwak IFC jest wystarczający.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Potwierdzam w całości Twoje słowa.
Mikro przycięcia mają najczęściej Ci co go na oczy nie widzieli.
 

firekage

New member
Bez reklam
Potwierdzam w całości Twoje słowa.
Mikro przycięcia mają najczęściej Ci co go na oczy nie widzieli.
Momentami odbioram twoje komentarze jako przezabawne - właściciele o tym piszą, na renomowanych portalach zauważono dany problem, ale Ty uparcie twierdzisz, że żadnych w ogóle z niczym nie ma. Rewelacja. Przestań zakrzywiać rzeczywistość:

Panasonic AS640 (TX-48AS640) LED TV Review | AVForums

The first thing to deal with here is a very odd quirk. Without the Intelligent Frame Creation (IFC) setting engaged at all, content via a 50Hz signal is near unwatchable owing to a very distracting judder. We at first suspected it might have been that the Film Cadence mode was set to on and the AS640 was treating our TiVo’s 1080i50 signal as progressive, but it’s not that. We took our K-10 to the screen to measure the screen refresh but it was generally around 100Hz (as expected) so we’re left clutching at straws at to what is the cause. The effect looks like what you get when you see a shoddy 60Hz to 50Hz conversion so perhaps 60Hz is what the TV is ‘expecting’ by default. Whatever the cause, it needs to be addressed. That said, we commissioned a survey that concluded more than half of the UK public never change any settings, which will mean most folks will be watching the AS640 in the Normal Viewing Mode which has IFC at Max by default. That causes its own issues but it’s preferable to the jerk-fest with it off. In True Cinema it’s on ‘Min’, at stock settings, so it’s not likely to be something that is going to cause much consternation but it’s a strange one indeed. We have fed back the issue to Panasonic and we'll update the review if and when we hear back from them.

nie, w ogóle tego nie ma...stąd konieczność zabawy IFC.
 

Tserof

New member
Oglądam na nim nc+ czyli 1080i50Hz i nic takiego nie występuje, jeszcze US open oglądałem i zero cudów. Zaznaczam wymienilem go z philipsa pfs7509 któremu w płynności ten panasonic niczym nie ustępuje. Pliki z dysku po usb takie po 20-30 gb bez zająknięcia i bez mikroprzyciec. Zaznaczam ze najnowszy soft.

firekage czy ty tylko cytujesz czy masz ten tv z aktualnym softem w domu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko opisywacze typu firekage to widzą, właśnie dlatego że go nie widzieli oczy.
I jeszcze próbują wciskać kit innym. Tak sam jak z matrycami IPS.
Najlepsze monitory świata są na IPS a tu opowiadacze bzdur wciskają kity
niedouczonych specjalistów.
 
No dobra Panowie, a takie pytanko. Rodzice chcą kupić TV. Ich wiek 60+ posiadają telewizje z UPC. Co byście wybrali Panasa czy Samsunga. Smart TV jak i 3D pewnie nigdy nie użyją. Panasa moge kupić za 2450 a Samsunga za 2650. W gre wchodzi tylko oglądanie TV sporo sportu i seriali :)
 

rott319

Member
Od razu mówię, że nie widziałem na oczy żadnego z tych TV, ale faktem jest, że niepokojąco dużo portali z testami TV oraz osób podających się za właścicieli AS640/AS650 wspomina właśnie o tych tajemniczych "mikroprzycięciach" i DSE.
Nawet konkurencyjny portal o tym problemie wspomina - i co najciekawsze - posiada on odmienną ocenę jakości obrazu ww model od prezentowanej na tym forum tj. tu króluje AS640/AS650 a tam H6400.
Jest to trochę dziwne, niepokojące i dezinformujące dla laika takiego jak ja.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
@rott319 nie trzeba być geniuszem żeby zrozumieć czyje interesy leżą na czyim forum :) Prawda, jak to zwykle bywa jest po środku.
Kwestie różnie nazwane są, lub mogą być problemem - o ile to zaważymy.
Ode mnie wskazówka - przed wyborem każdy tv trzeba obejrzeć, optymalnie na własnych materiałach. Jeśli chcesz rad na co zwracać uwagę, to u Samsunga przede wszystkim - niedoświetlone rogi, clouding oraz banding. W przypadku Panasonica także clouding, oprócz tego kwestia upłynniacza (pobawić się w ustawieniach, optymalnie nie włączać go na max), oraz podwójne krawędzie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do skalowania o obrazu Panasonic jest lepszy .
Panasonic ma lepsze kolory i fajny interfejs
Samsung ma lepsze multimedia , zależy na co stawiasz ?
 

wyclef

New member
Wlasnie sprzedalem 48h6700 bo juz mialem go dosc. Smart ok i tyle z plusow. Nwwet 3d do kitu.

Kiki wyslalem kilka wiadomosci na priv z zapytaniem o ceny i porady. Dostajesz je w ogole? Prosba o odp bo w pon wypada zamowic.
 

firekage

New member
Bez reklam
Tylko opisywacze typu firekage to widzą, właśnie dlatego że go nie widzieli oczy.
I jeszcze próbują wciskać kit innym. Tak sam jak z matrycami IPS.
Najlepsze monitory świata są na IPS a tu opowiadacze bzdur wciskają kity
niedouczonych specjalistów.
Przede wszystkim, skoro o IPS to właśnie TY wciskasz kit po pokazujesz testy monitorów komputerowych, profesjonalnych i klepiesz, że telwizory, nie będące segmentem zastosowan profesjonalnych, mają takie same właściwości matryc. To tak, jakbym stwierdził, że silnik np. 1.6 Octavii jest tym samym co 1.6 red bulla...bo przecież pojemność jest taka sama.

Najzabawniejsze jest jednak to, że sam wielokrotnie posługujesz się hasełkami w stylu:

"znam wielu zadowolonych"

"wielu kupiło, jest zadowolonych"

"nikt tego i owego nie widział"

, a w momencie, gdy dostajesz konkretny cytat z renomowanych portali audio-video, palisz przysłowiowego g...i stwierdzasz, że tego nie ma, a ktoś sobie to wymyslił. Można i tak, ale jak powtarzałem, mi nie zależy na tym co i komu sprzeda się. Identycznie było z recenzją Toshiby 7453. Dobre właściwości multimedialne, prawda? Pal licho, że ma problem z napisami...czyli podstawą funkcji "dobrych właściwości multimedialnych".
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Do skalowania o obrazu Panasonic jest lepszy .
Panasonic ma lepsze kolory i fajny interfejs
Samsung ma lepsze multimedia , zależy na co stawiasz ?
Panasonic ma fajny interfejs? W którym miejscu? Kpisz? Menu Samsunga jest nie dość, że zrobione z pomysłem, głową, to przede wszystkim znacznie wygodniejsze i zwyczajnie szybsze w obsłudze. Panasonic ma menu wolne i do tego wyglądające jakby zmienianie komend przycinało menu ekranowe. Nie jestem za Samsungiem, ale tego mu nie odmówię - to obecnie najszybciej działające menu w telewizorze, jakie jest w ogóle w odbiornikach.

Daleko szukać nie trzeba:

https://www.youtube.com/watch?v=i7XOvM3Z2kk

Test z AVForum. Popatrzcie jak płynnie to chodzi na AS640, a jak tutaj, na H6400:

https://www.youtube.com/watch?v=selgt8nZMFY

Koniec z mitami wygody i szybkości (płynności)?
 
Ostatnia edycja:
Do góry