Rtv Euro Agd

Cook

New member
Ja kupiłem swojego Panasa P42U10E za 2490, kupiłem właśnie ze względu na cenę. Nię będę się rozwodził na temat obsługi.. tv nie był wystawiony, poprosiłem więc przed zakupem o prezentację. Był to oczywiście ogromny problem.. ale udało się. Dałem się przy tym namówić na przedłużenie gwarancji z dodatkowym NW (full upcja :hihi:). Ale przemyślałem sprawe i po 2 tyg zrezygnowałem z tych ubezpieczeń BO MOŻNA do 30 dni zrezygnować. Do 2 tygodni od wysłania pisma pieniążki miałem na koncie. Ogólnie REA kojarzył się mi zawsze z wysokimi cenami, ale promocje mają często warte uwagi.
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za to REA we wrocławkiej Koronie to parodia. Byłem w tym tygodniu świadkiem jak jakiś koleś chciał kupić jakiś zestaw ps3. Obsługujący go pan zapewniał, że zestawów mają całe mnóstwo itp (czekałem na obsługę) - koleś zapłacił, a pan poszedł do magazynu po zestaw. Przyniósł coś co wyglądało jakby wyrwane prosto ze śmietnika - pudełko porozdzierane, pobrudzone itd. Dodatkowo okazało się, że zestaw był już otwierany a elementy były bez opakowań foliowych. Wg obsługi to było najlepiej zachowane pudełko w całym magazynie... Koleś oczywiście zrezygnował a i ja uciekłem do konkurencji, gdzie przynajmniej starają się zadowolić klienta a nie wciskać mu najgorsze g... zapewniając, że taki jest standard... (sprzedawca nie chciał obniżyć ceny nawet o kilka procent).
Ja z całą pewnością zacznę unikać tej sieci...
 

arpo

New member
REA - bywa różnie

Moje doświadczenia wskazują, że jak to w sieci, sklep sklepowi nie równy. W Warszawnie np. jest tzw. 'sklep wzorcowy' - nie bardzo wiem jaki wzorzec mają dawać, ale jeszcze nie udało mi się tam porządnie obejrzeć czy wypróbowac żadnego sprzętu. Generalnie sprawiają wrażenie, że klient im przeszkadza samym faktem przyjścia i zadawania pytań.
Mam natomiast bardzo dobre doświadczenia ze sklepem w DH Sezam. Zawsze trafiałem na miłą obsługę, zazwyczaj w miarę kompetentną. Kupowałem na początku roku kamerę Panasa AVCHD, przez sklep internetowy oczywiście. Jeden z egzemplarzy tam oglądałem, ale nie mogłem się zdecydować między dwoma modelami. Sprzedawca poradził mi zamówienie obydwu z odbiorem u nich, obejrzenia na miejscu i wybrania tego, który mi się bardziej spodoba. Tak też zrobiłem, nie było problemu, żeby sprawdzić oba modele i wybrać ten który nam z żoną lepiej pasował. Nawet nie naliczyli opłaty za dostawę drugiej kamery, mimo, ze była na pierwotnej fakturze. Raty też poszły bez problemu, a za ubezpieczenie podziękowałem z miejsca, a wniosek przeszedł.
Ceny może nie mają zbyt konkurencyjne, ale raty 0% muszą przecież kosztować.;) Mimo to w promocjach można fajny sprzęt dostać w niezłej cenie.
A punkt w Sezamie polecam.
Arpo.
 

Gawronski

New member
Zamówienie przez net - realizacja bomba!

Przede wszystkim witam się jako nowy :) ale to do innego wątka.

Miałem okazję ostatnio zamówić w Euro coś po raz pierwszy przez net z dostawą do domu - Panasonica TX-P50S10 (mają teraz w grudniu sporo promocji i regularnie coś na pewien czas obniżają - w ten weekend ostro poleciał akurat ten model, chyba o jakieś 800 złotych). I powiem, że jestem zachwycony - i telewizorem (to akurat normalne) i dostawą. Zamawiałem wczoraj rano, dostarczyli mi trzy godziny temu. Akurat wcześniej oglądałem sobie ten TV, więc mogłem kupić "na ślepo". Jestem właśnie po podłączeniu.

Tak jak mówią przedmówcy - w promocjach można naprawdę ciekawe rzeczy wyciągnąć. Warto monitorować ich stronę.
 

Marco Polonus

New member
Również polecam

Z tym że ja jednak wolę kupować w ich sklepie internetowym z dostawą do domu. Mają naprawdę szybkich kurierów. Sam sklep, jak to sieciówka - ceny przeciętne, natomiast w promocjach można wyciągnąć perełki. Teraz, przed świętami (i pewnie po świętach też trochę) mają mnóstwo sprzętu w dobrych cenach - jak patrzę na ceneo, to pozycjonuje ich na wysokich miejscach.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się sklep internetowy jest jak najbardziej OK".
W poniedziałek wieczorem zamówiłem amplituner Pioneera do kina domowego ( był w ciekawej cenowo promocji) a w środę około 13.00 stał już u mnie na półce.
Natomiast zupełnie inaczej ma się sprawa ze sklepem tradycyjnym. Otworzyli w moim mieście nowy, piękny sklep....Kolega chciał kupić zestaw kina domowego... No to idziemy, jest kilka zestawów, Yamaha, Pioneer, Onkyo, Denon..., sprzedawców sporo, ale nami nikt się nie interesuje. Kolega poszedł po kogoś z obsługi, bo długich bojach podeszła do nas miła pani, ale na sprzęcie to się w ogóle nie nie znała...Mówi, że mamy sobie włączyć, ale okazuje się, że zestawy nie podłączone. Poszła po kolegę, który zjawił się po chwili, ale się bardzo spieszył, na szybko odpalił jeden zestaw, który zagrał byle jak. Mówię do niego, że pewnie trzeba coś ustawić, on się popatrzył i poszedł...
No i tak czekamy ( w między czasie i miła pani gdzieś się oddaliła...), zainteresowanie żadne.... No to poszliśmy do innego sklepu, gdzie kolega posłuchał sobie kilku zestawów i wybrał Onkyo.
Podsumowując - sklep internetowy jak najbardziej polecam - ten tradycyjny, cóż wyciągnijcie wnioski sami!
Pozdrawiam
 

Tetsuma

New member
Ja może trochę z innej mańki, bo kupowałem tam nie tv, ale laptopa (Aspire AS5739G-663G32Mn - dość niesamowita cena jak na parametry, polecam tak przy okazji, zwłaszcza że Acer jako producent naprawdę się poprawił :eek:k: ) ale też mogę tylko polecić. Warto zerkać na ich promocje.

btw. też kupowałem przez net - do salonów z zasady chodzę tylko oglądać. :cool:
 

NetCowboy

New member
Wiele pewnie zależy od oddziału. Ja mam dobre wrażenia po wycieczce do Wrocławia, gdy odwiedziłem salon w Arkadach Wrocławskich. Bardzo porządna obsługa, można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć. Szkoda tylko, że jeśli chodzi o telewizory to salon jest dość niewielki - więc i oferta ograniczona.

Acha, z ciekawostek - jeden z nielicznych sklepów "dużych" w którym przy telewizorach LCD nie pojechali na maksa z ostrością i można wyrobić sobie jakąś tam opinię nawet bez grzebania przy nich.
 

morzin123

New member
Po długich przemysleniach i lekturze tego forum, zdecydowałem sie na zakup plazmy. Patrze na te oferty sklepów internetowych i sprzęt o który mi chodzi jest tam o około 200 - 300zł tańszy niż ten w RTV Euro AGD.

I teraz pytanie i ukłon w Waszą strone Drodzy Forumowicze:
Czy w razie ewentualnej reklamacji (powiedzmy po roku użytkowania) z reklamacją będzie łatwiej w Euro czy w innym sklepie internrtowym np. Electro.pl i co za tym idzie czy opłaca się dołożyć te róznicę w cenie aby potem mieć łatwiej przy ewentualnej reklamacji? Czy procedura reklamacyjna jest taka sama wszędzie?

Jeszcze tylko dodam, że zakupy w Euro robiłbym w sklepie internetowym.
 

Remik67

New member
Ja nigdy nie miałem problemów z reklamacją (tzn. raptem raz jeden na kilkanaście większych zakupów). Tak więc chyba warto dopłacić. Poza tym gdy kupujesz przez internet to wg. prawa masz ileś (chyba 10 albo 14 dni) na zwrócenie kompletnego towaru bez podania przyczyn.
 

langolier

New member
cosmo1 napisał:
Przyniósł coś co wyglądało jakby wyrwane prosto ze śmietnika - pudełko porozdzierane, pobrudzone itd. Dodatkowo okazało się, że zestaw był już otwierany a elementy były bez opakowań foliowych. Wg obsługi to było najlepiej zachowane pudełko w całym magazynie...
kolesie giercują na zapleczu a jak ludzi mało to i jawnie "na sklepie". Myślę, że do domu też biorą i to na luziku na pewno co najmniej na "po pracy"
sprzęt używany i to nie przez właściciela - to w jakiej ma być formie ?

dodatkowo jak szukałem konkretnego modelu Panasonica - a widać że jest duże parcie na Samsunga - to jak facet przekonał się, że mnie nie przekona do innego sprzętu to na wszystkie pytania odpowiadał "Nie ma" i "Nie można".:x
 

morzin123

New member
Hmmm.. Widocznie Samsungów maja więcej na magazynie i muszą z nich schodzić.
A swoją drogą taki gość co przychodzi z konkretnymi wymaganiami i wie czego chce jest pewnie troche niewygodny dla sprzedającego, który nie wcisnie mu jakiegos zamiennika, ponieważ jest juz zdecydowany na swój upatrzony model. Dlatego też można zrozumieć opieszałość sprzedawcy. ;)
 

henry5000

New member
WIecie może do ilu dni można wymienic telewizor na inny?(droższy) Czy po 12 dniach jest to możliwe?( Kupionyw systemie ratalnym) Czekam na odpowiedź i Pozdrawiam
 

Kropeczka

New member
No my z mężem właśnie jesteśmy po kupnie takiego "upatrzonego" telewizora LCD LED - Samsung UE40B7000 za 4490 (1500 zł obniżki O.O), ale akurat problemów nikt nie robił. Salon w Arkadach Wrocławskich, mogę z czystym sumieniem polecić. Sprzedawca pokazał, zademonstrował, puścił nam parę filmów z blu-ray (łał!) i to co mu przynieśliśmy na DVD (nawet nieźle, na pewno lepiej niż na starym telewizorku). Ogólnie mogę polecić.
 

RybaCS

New member
W moim przypadku kupno Sony Bravii KDL-32S5600 jako małego tv fulldh "pod konsolę" (mają na promocji dobrą cenę). Wzięty w sklepie internetowym, dostarczony na drugi dzień. Wszystko gra, co tu dodać?
 

Swiderek

New member
Do tej pory w Euro kupowałem tylko X360 za 666 zł (bardzo dobra promocja, chyba jeszcze trwa). Kupowałem w Galaxy i wszystko poszło szybko i sprawnie. Zaraz po świętach bierzemy tam też tv, ale raczej przez internet z dostawą do domu. Jakby co, to polecam sklep - dobre ceny, szybko dostarczają (mam paru znajomych, którzy biorą często różne rzeczy).
 

pbx

New member
Też Polecam kupiłem u nich Sony kdl 46Z5500 zamówiłem w piątek w sobote przywieźli do domu bardzo szybka realizacja
 

Diana86

New member
Dzięki waszym poradom zakupiłam tuż przed świętami w ich serwisie internetowym telewizor plazmowy 50 cali Panasonic TX-P50U10E. Dostarczyli mi go jeszcze w wigilię zaraz po południu. Telewizor kosztował mnie 3700 złotych i jestem z niego bardzo zadowolona. Obsługa bardzo dobra, kurierzy pomogli mi go wnieść do mieszkania, co bardzo mi się spodobało, gdyż mieszkam sama. Polecam ten sklep.
 

MIŚ YOOGI

New member
euro agd

Kurier ze sklepu łaski nie robi i jego obowiązkiem jest wniesienie zakupu do domu.Zresztą ta opcja w Łodzi kosztuje 30złtzn.transport+wniesienie.Jak widziałem co robili z moją Toshibą (koziołkowali na chodniku)to najpierw w domu wyciągnąłem z kartonu i dokładnie obejrzałem zanim podpisałem dostawę (styropianowe ochraniacze były popękane).Ale wszystko jest ok i Tośka gra wspaniale a cena była o 1000zł mniejsza niż w MM .
 

Sarenka

New member
Za radą mojego chłopaka kupiliśmy do domu w Euro zestaw telewizor LG 42SL9000 plus odtwarzacz BD370 za 5500 złotych. Sprzęt jest świetny i gra doskonale (nie sądziłam, że obraz filmowy w domu może być aż tak dobry), ale i ze sklepem mamy raczej dobre doświadczenia. Kupowaliśmy w salonie w Przemyślu na Sportowej 11 z dostawą do domu (mała miejscowość pod Przemyślem) i nie było najmniejszych problemów.
 
Do góry