Roznice miedzy 6090 i 6090H

bozydar

New member
jos1 napisał:
....efektem stroboskopu .
....przy przeciaganiu nagranych sekwencji w prawo lub lewo to migotanie jest bardziej widoczne i ma bezposredni wplyw na to ze material wyswietlany jest nieplynne !!!!!

Bez problemu zauważam stroboskop plazmy. Ale nigdy nie widziałem, aby miało to wpływ na płynność ruchu.
Bzdurnych teorii w internecie jest cała masa. Ludzie piszą jedno, inni to interpretują na swój sposób i piszą drugie... I tak w kółko.

Trwają ciągłe badania nad zmniejszeniem widoczności migotania plazm. Adaptatywne algorytmy oceniają ruch i starają się dobrać taką modulację, aby szum był jak najmniejszy... Ale nadal nie widzę, jaki to ma związek z płynnością...

Taki np. Panasonic wyświetla subfieldy z prędkością 480Hz. Szumi zdecydowanie bardziej niż Pioneer (8-ej generacji; 9-ta jest jeszcze lepsza). Gdyby ktoś miał zauważyć brak płynności spowodowany sposobem modulacji, to by oznaczało że widzi jitter na poziomie 1/480s.... W to nie uwierzę. Nawet Chuck Norris by tego nie zauważył....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bozydar

New member
jos1 napisał:

Z tego akurat niewiele wynika. Jakiś jeden mało rozgarnięty koleś pyta innych... Z czego ktoś odpowiada, że mu HD-DVD bez obsługi 24Hz skakał...
Żaden z nich nie kwapił się sprawdzić, jakie sygnały ich TV dostają na wejście.

Poza tym oni mówią o standardowym judderze (a nie flickerze, o którym pisałeś wcześniej), który to na codzień obserwują na moim LCD. Wiem jak to wygląda. Dobrze wysterowany Pioneer tego nie ma. Sprawdzałem to na 8-ej generacji. Potwierdza to też cała masa użytkowników na forach angielskich i amerykańskich.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Bardzo często brak płynności powstaje z powodu niedoskonałości usunięcia przeplotu lub z powodu stosowania metody pull-down. Migotanie komórek plazmowych nie ma tu raczej nic do rzeczy.

ArtS :)
 

jos1

New member
Wynika z tego co piszecie ze Pioneer jest tylko dla majsterkowiczow w stylu SLODOWEGO,
dla faceta ktory kupi w sklepie Pioneera G8 i podlaczy super okablowaniem do BDP-LX70A i bedzie chcial nacieszyc sie nowo zakupionym filmem musi najpierw wejsc na Forum i spytac specy jak go ustawic zeby zagral jak TV a nie jak stroboskop , albo trzeba podejsc do tego filozoficznie tlumaczac sobie ze to tak musi byc bo to i tak najlepsza i najczarniejsza plazma swiata.
To ja postawie to pytanie , jak ustawic PDP-508XD z BDP-LX70A zeby plynnie wyswietlal material Blu-rey ? W sobote bede w studio Pioneer to poucze tych facetow ktorzy nic nie wiedza o swoich TV i przekonam ich ze obraz jest wyswietlany plynnie a G9 jest niepotrzebnie ulepszany bo w G8 jest wszystko OK .

Bozydar ,
Pioneer robi blad , powinien w instrukcjii napisac ze posiadacze ich plazmy ci nierozgarnieci faceci powinni pokupowac sobie generatory i oscyloskopy ktorymi mogliby robic pomiary sygnalow , to wchodzacych to wychodzacych itd a nastepnie ogladac TV a nie tak beszczelnie plytke do Blu-rey i czekac na plynny obraz !! to TUMANY nie ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
jos1

co to za głupoty ?

Moj Pioneer na G8 niewymaga zadnych specjlanych zabiegów by grać pieknie i płynnie
 

ArtS007

New member
Bez reklam
jos, już Cię prosiłem, żebyś tekst swoich wypowiedzi zaznaczał i klikał pierwszy przycisk na pasku narzędzi (Remove Text Formatting - podwójna litera A), gdyż inaczej litery twoich wypowiedzi są białe i nieczytelne na jasnej wersji forum. Spróbuj o tym pamiętać. :)

ArtS :)
 

bozydar

New member
jos1 napisał:
Wynika z tego co piszecie ze Pioneer jest tylko dla majsterkowiczow w stylu SLODOWEGO
Nie. To tylko twoja nadinterpretacja. Przeciętny użytkownik wkłada płytę do odtwarzacza ustawionego na 24Hz i cieszy się płynnym obrazem.

jos1 napisał:
To ja postawie to pytanie , jak ustawic PDP-508XD z BDP-LX70A zeby plynnie wyswietlal material Blu-rey? W sobote bede w studio Pioneer to poucze tych facetow ktorzy nic nie wiedza o swoich TV i przekonam ich ze obraz jest wyswietlany plynnie a G9 jest niepotrzebnie ulepszany bo w G8 jest wszystko OK .
Może najpierw napiszesz nam co to znaczy "płynnie"? W jaki sposób objawia się ten brak płynności? Prosimy o to od początku. I nic! Doczekaliśmy się za to sarkazmu...
Co wg Ciebie wyświetla obraz płynnie? Gdzie referencyjna płynność do której się odnosisz? Podaj model referencyjnego sprzętu wyświetlającego twój test płynnie (no i co to za test!).

Widziałem film puszczony z PS3 (24Hz) na LX-5080 i na pewno nie było tam juddera. Czy obraz był płynny? Tak samo jak w kinie! I pisałem o tym w moich pierwszych postach! Jeśli mamy powolny ruch kamery, to widzimy, że obraz przesuwa się z CAŁY czas z taką samą prędkością. Tak pokazuje to Pioneer. Tego nie umie np. Panasonic poprzedniej generacji. Nie potrafi tego większość telewizorów sprzed dwóch lat.

Niektórzy uważają obraz kinowy za zbyt mało płynny (np. ja). Ale to nie wina Pioneera, że standardem są 24 klatki na sekundę (i długo jeszcze będą). Pioneer potrafi wyświetlić właśnie te 24 klatki na sekundę i to w odpowiednim momencie. Jeśli komuś nie odpowiada taka płynność, to powinien się przerzucić na oglądanie sportowych telewizji HDTV, gdzie większość materiału jest realizowana w trypie 720p przy 60Hz.

jos1 napisał:
Bozydar ,
Pioneer robi blad , powinien w instrukcjii napisac ze posiadacze ich plazmy ci nierozgarnieci faceci powinni pokupowac sobie generatory i oscyloskopy ktorymi mogliby robic pomiary sygnalow , to wchodzacych to wychodzacych itd a nastepnie ogladac TV a nie tak beszczelnie plytke do Blu-rey i czekac na plynny obraz !! to TUMANY nie ???
Nie potrzeba oscyloskopu żeby stwiedzić jaki sygnał dociera do telewizora. Wystarczy umiejętność czytania (ze zrozumieniem) instrukcji obsługi telewizora.

Na koniec:
Tu masz kilka wątków o Pioneerach. Na każdym z nich pojawia się od czasu do czasu pytanie o trybie 24Hz... Jeśli ktoś ma z tym problem, to zazwyczaj wynika on ze złego materiału (np. wspomniany już Planet Earth), lub ustawienia jakiś zaawansowanych trybów przetwarzania obrazu, które w tym przypadku więcej psują niż naprawiają.

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=765458
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=544315
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=614834
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jos1

New member
Niestety w tym tygodniu nie moglem zobaczyc 9G .
Mysle ze to o czym pisze w swoich postach - turbofreak - jest bardzo podobne do tego o czym ja pisze , problem jest tlumaczony ale nie wyjasniony do konca przez kolegow na Forum. Ja postanowilem odczekac na 9G i bede go testowal z facetami z Pioneera zgodnie z optymalnymi ustawieniami dla 9G i Blu-rey opisanymi na Forum przez posiadaczy tej plazmy .Jezeli stwierdze ze problem plynnosci wystepuje nadal dam o sobie znac .
http://www.hifi-forum.de/viewthread-139-2345.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
A cała elektronika pewnie za ścianą? :)

Tak na poważnie, to chyba na koniec roku obiecywali coś z tymi "cianiasami".

ArtS :)
 

jos1

New member
Wczoraj dostalem potwierdzenie ze pojawily sie w Braunschweigu dwa Pioneery
PDP LX 5090/HD za cene 3399 € , jeden w MM a drugi w Saturnie i do tego w MM stoi G8 i G9 obok siebie .Dzisiaj ogladalem je i na pierwszy rzut oka nie moglem stwierdzic ktory jest ktory , staralem sie rozpoznac G9 przez lepszy kontrast ale roznic nie widzialem !!
Oczywiscie po jakims czasie zerknalem kontem oka na ceny i opisy , po lewej stal G9 po prawej G8 - PDP LX 5080D za 3897 € , dalej w lewo , Samsung LE 52 A 659 A1F za 3599 € i dalej w lewo PDP LX 6080 D za 7399 € .Tak naprawde nic nie moglem zrobic gdyz sygnal byl centralny albo z Satu albo z Demo .Rozczarowany poszedlem do Saturna gdze lecial na G9 koncert TIESTO z Copenhagen - Blu-ray Player firmy Samsung nie najlepszy L(.
http://www.amazon.de/s/?ie=UTF8&key...=aps&hvadid=1190157161&ref=pd_sl_850bxy1vw4_e
Nie moglem tez zbytnio tym materialem sprawdzic plynnosci G9 ale kilka sekwencji mnie mile zaskoczylo np. przejazd kamery z lewej w prawa po widowni , bylo prawie wszystko perfekt !!! Poprosilem faceta o zmiane plytki na inna ,wystartowal zwiastuny filmow , kreskowki i inne .Musze przyznac ze zmiany , ulepszenia w G9 sa bardzo suptelne tak jak , plynnosc ruchu , kontrast .Pisalem na wstepie ze nie moglem rozpoznac po sile swiecenia G9 i tak jest ! swieci w ciemnych sekwencjach duzo lepiej i przez to sa lepsze cienie .Obok stal Panasonic
http://www.panasonic.de/html/de_DE/732759/index.html
mozna pozazdroscic sily swiecenia prawie jak LCD ale jezeli chodzi o jakosc obrazu nawet w PAL w programie RTL leciala Formul 1, Pioneer jest SUPER precyzyjny ale Panasonic jest bardzo interesujacy . Po dwugodzinnym pobycie w Saturn poszedlem jeszcze raz do MM gdyz nurtowalo mnie pytanie , czy G8 i G9 byly w czasie mojego ogladania identycznie ustawione , naszczescie wszystkie ustawienia byly takie same i to co widzialem nie bylo zaklamane roznymi ustawieniami .
Cene w MM mozna targowac , ciekawy jestem za ile mozna kupic G9 w Polsce .
Zadalem tez pytanie jaki jest obecnie topowy Blu-ray Player dla Pioneera ? J) odpowiedz: Panasonic .
http://www.panasonic.de/html/de_DE/7...ml#anker_71458
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
ArtS007 napisał:
...
Tak na poważnie, to chyba na koniec roku obiecywali coś z tymi "cianiasami"...
Na allegro są dwa tv 5090 i 6090 z literkami "H" na końcu. W opisie jest coś o twardym dysku. I nadal mają 93mm grubości.:hmm:
 

jaroslawp

New member
Cytuję fragment opisu z aukcji:
...
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Możliwość jednoczesnego nagrywania 4 kanałów SD lub HD i oglądania piątego[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]HDTV - zapis na dysku 160 GB [/FONT]

...
A może jednak?
 
Do góry