Root serii F krok po kroku

berthold61

New member
Są.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie nie są jeśli chodzi o serię f to spokojnie można robić roota za darmo prosto i bezboleśnie to pewne bo robiłem z moim tv firmware t-mst na najnowszym oprogramowaniu a co za tym idzie wrzucić Oscam ale nie tak jak podają poradniki bo to zmyla i Oscam powoduje restart tv po np zmianie kanału .ale ktoś z fajnego forum podał mi instrukcję i działa super , razem to jest 3 minuty roboty
 

swiatus85

New member
a jedna rzecz bo nigdy wczesniej nie slyszalem o oscam, tak na szybko ktos wyjasni co to jest ?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

berthold61

New member
a jedna rzecz bo nigdy wczesniej nie slyszalem o oscam, tak na szybko ktos wyjasni co to jest ?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
to taka plikoaplikacaj co zastępuje tuner satelitarny i pozwala na dzielenie się kartą abonęcka w domu np 3 tv w różnych pokojach reszty poszukaj w działach sharing. ot tak po łebkach
 

swiatus85

New member
ok dzieki za info, rozumiem ze tylko w domu, nie ma opcji dzielenia miedzy domami ?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

berthold61

New member
uda sie cos naskrobac odnosnie tego tutoriala ?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
sprawdź jakie masz oprogramowanie
tu poradnik do mst
pobierasz pliki z tej strony https://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=63&t=7982
F-SM-MSTSamyGO--Fix-USB to
SamyGO_data
samyext4.img.F.zip
1 wył tv potem nacisnąć po kolei info/menu/mute/start , wyskoczy ci ramka na tv naciskasz ok potem jedziesz strzałką na dół, MRT option/ok/otn support/ok/ i robisz na off, wył tv
format pendriva na fat 32 , ściągnięte pliki wypakować na pulpit i wypakowane samygo data cały skopiować na pendriv następnie

F-SM-MSTSamyGO--Fix-USB tak samo na pendriva wrzucić , wyciągnąć z folderu plik goły samyext4.img.F.zip i wrzucić do folderu samygo_data , po tym wszystkim w penie mają być tylko dwa foldery SamyGO_data, oraz,F-SM-MSTSamyGO--Fix-USB

wkładasz pendriv do tv następnie wchodzisz do smart-hub aplikacje potem inne aplikacje i widzisz samygo -f-... naciskasz uruchamia się i czekasz aż na ekranie zrobi ci wszystko na ok , odczekasz 2 min wył tv poczekaj jeszcze 2 min i dopiero zał tv , od teraz masz już roota , pamiętaj że pendriv od tego momentu już zostaje na stałe w tv , dlatego wystarczy jakiś zdechlak 0,5gb ,

następnie instalacja oscam, jak co to też napiszę bo te poradniki w necie błednie podają i nie chcą działać tak jak trzeba , ale jest to opanowane i działa
 
Ostatnia edycja:

berthold61

New member
To prosił bym również poradnik oscam

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

ściągnąć puutytel oraz winscp , odczytać ze swojego tv sieć IP
ściągnąć oscam z tąd https://cloud.mail***/public/HQp1/zRfcaAMtv

1. Rozpakuj ściągnięte
2. Przy pomocy winscp protokół scp user:root hasło:SamyGO (wgraj do katalogu mnt/opt/privateer/usr/bin/oscam/ zawartość z rozpakowanego katalogu oscam + biblioteka)
czyli w katalogu /mnt/opt/privateer/usr/bin/oscam powinieneś mieć następujące pliki
oscam-svn10666-samsungtv-webif
oscam.conf
oscam.dvbapi
+ biblioteka TYLKO JEDNA od wersji F (w Twoim przypadku)i tu zależy jaki masz soft na TV libOscamF_build128.so lub libOscamF_NON-MST_build5.so tylko JEDNĄ
3. Skrypt startowy 05_05_Oscam.init przegrywasz do /mnt/etc/init.d/
4. Nadajesz prawa
chmod 755 /mnt/opt/privateer/usr/bin/oscam/oscam-svn10666-samsungtv-webif
chmod 755 /mnt/etc/init.d/05_05_Oscam.init
5. Restartujesz TV
6. do oscama dostajesz się po ip na porcie 8888 otwierasz przeglądarkę w pc i wpisujesz ip tv np 195,168.0.102:8888. wyskoczy ci ramka oscam
reszta to już pikuuś
 

blask333

New member
Dzięki bardzo. Mam tylko pytanko non-mst jest przeznaczony dla oprogramowania mst czy przeciwnie

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

swiatus85

New member
@blask333
jak zrobic roota albo downgrade to rootowanego softa, mam F6500 z softem 2.xx

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

berthold61

New member
@blask333
jak zrobic roota albo downgrade to rootowanego softa, mam F6500 z softem 2.xx

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
nie bardzo rozumiem o co ci chodzi , ale każde oprogramowanie nawet najnowsze seri F można rootować bez problemu ja sam mam 2026 i nic to nie szkodzi , można wrzucić tak zwaną zerówkę potem np 1112,2 ale nie polecam bo kiepsko chodzą aplikacje typu youutube więc siła rzeczy musiałbyś wrzucić nowsze oprogramowanie , ja mam zerówkę 0000 i 1112,2 na kompie ale jest też do pobrania na samygo
najlepiej przed rootem zrób -dopuść najnowsze oprogramowanie potem zrób OTN na off i dopiero root ,
 

blask333

New member
Dzięki za pomoc. Mam mały problem. Czy muszę wgrać katalog oscam za pomocą winscp. Niestety nie mogę się połączyć przez ten program. Mogę za to wgrać przez Total Commander. Nadałem uprawnienia przez putty ale nie otwiera mi się nic w przeglądarce. I nie wiem czy to wina ze nie wgrałem przez program winscp

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 
Do góry