Root serii F krok po kroku

armmaster

New member
tdx, rozumiem że nagrywanie DVBT działa bez problemu, ale jak wygląda sprawa z nagrywaniem sygnału z kablówki z UPC mając ich dekoder?
 

michal887

New member
Samsung UE40F6340

Witam posiadam Samsung UE40F6340 z softem 1117 i robię wszystko według poradnika a gdy chce wpisac ip w TV to okienka moge wpisywac tylko po 2 liczby czy ktoś może miał podobnie i jak temu zaradzić?? czy na tym sofcie nie da rady zrobic tego roota ? i czy będzie działać Ekino i Pecetowiec?
 

Piwek80

Member
Piwek80 pisałeś " Widgety można instalować przez konto develop i root nie jest do tego konieczny" załóżmy ze chcę zainstalować Netplayer jak to wówczas uczynić bez root'a ?
Było o tym wiele razy na forum, nawet w tym temacie:
SamyGO • View topic - [PC] SmartHub Widget Manager app (C/D/E/F series)
jeśli chodzi o Netplayer to wystarczy wpisać odpowiednie ip: 91.121.84.162
Tylko, że nie widzę sensu instalacji bo nie działa, przynajmniej u mnie na f6400 i tak jak pisałem wcześniej nie znalazłem na razie żadnego widgetu, który by działał prawidłowo na moim tv i tak pewnie jest na pozostałych modelach serii F.

... i czy będzie działać Ekino i Pecetowiec?
Przez web browser powinno działać bez roota. Innego sposobu z poziomu tv nie ma.
 

Dlugas24

New member
Luka to jest w skype i pozwala ona na uzyskanie uprawnień roota. Dzięki tym uprawnieniom mamy min. dostęp do ftp, telnetu i możliwość instalowania modów. Widgety można instalować przez konto develop i root nie jest do tego konieczny tylko jakie widgety instalować spoza Samsung Apps? Ja nie znalazłem nic ciekawego co działałoby prawidłowo na moim tv (f6400). Korzystam za to z wirtualnego usb i PVRDecodera i do tego root jest konieczny.

A moze nie dzialaja prawidłowo bo nie masz roota?
 

matrixabc

Member
Ja jeszcze nie mam roota na swoim TV (ciągle jeszcze się zastanawiam bo nie chcę stracić skypa) ale zainstalowałem nStreamPlayer i działa. Co prawda nie wszystkie kanały ale to już raczej nie jest wina roota czy też TV ale chyba nie działających już zródeł ze stream'em.

Zastanawiam się jeszcze czy jak zainstaluje wiget samygo PVR switch to czy nagram program bez szyfrowania czy może w ogóle się nie uruchomi wiget (nie mając oczywiście zrobionego roota)
 

Dlugas24

New member
Ja jeszcze nie mam roota na swoim TV (ciągle jeszcze się zastanawiam bo nie chcę stracić skypa) ale zainstalowałem nStreamPlayer i działa. Co prawda nie wszystkie kanały ale to już raczej nie jest wina roota czy też TV ale chyba nie działających już zródeł ze stream'em.

Zastanawiam się jeszcze czy jak zainstaluje wiget samygo PVR switch to czy nagram program bez szyfrowania czy może w ogóle się nie uruchomi wiget (nie mając oczywiście zrobionego roota)

Jak zainstalowales ten nStreamPlayer?
 

zapisz

New member
SamyGO PVR Decoder 1.5.3.4 łaczy się przez FTP i przez telnet. Ale gdy zaznaczę co chcę zgrać wychodzą błędy:

Droping DRMDecrypt to work-folder.
Uploading / Executing KeyDropper .. ..
Unable to retrive 201402272xxx.key. No point in coutinuing copy-process..
Process FAILED somewhere down the road for 201402272xxx.srf.
Removing DRMDecrypt from work-folder..
All recordings on USB listed. Waiting for user.
Operation finished .. Waiting for user ..

Root sprawdzony przez FINGa widzę ftp i telnet. Google powiedziało mi że taki błąd wyskakuje jak wybierze się nie istniejące foldery do zgrywania, ale ja wybrałem istniejące. Próbowałem poprzez dwa różne komputery z windowsem xp i windowsem 7. Czy to nie ma związku z tą opcją: Settings>Path>TV working tool-directory: /mtd_rwcommon
 
Ostatnia edycja:

zapisz

New member
SamyGO PVR Decoder 1.5.3.4 łaczy się przez FTP i przez telnet. Ale gdy zaznaczę co chcę zgrać wychodzą błędy:

Droping DRMDecrypt to work-folder.
Uploading / Executing KeyDropper .. ..
Unable to retrive 201402272xxx.key. No point in coutinuing copy-process..
Process FAILED somewhere down the road for 201402272xxx.srf.
Removing DRMDecrypt from work-folder..
All recordings on USB listed. Waiting for user.
Operation finished .. Waiting for user ..

Root sprawdzony przez FINGa widzę ftp i telnet. Google powiedziało mi że taki błąd wyskakuje jak wybierze się nie istniejące foldery do zgrywania, ale ja wybrałem istniejące. Próbowałem poprzez dwa różne komputery z windowsem xp i windowsem 7. Czy to nie ma związku z tą opcją: Settings>Path>TV working tool-directory: /mtd_rwcommon

już jest ok, trzeba było zmienić Settings>Path>TV working tool-directory: /mtd_rwcommon na Settings>Path>TV working tool-directory: /mtd_rwcommon/x i stworzyć x przez ftp i zadziałało...
 

zapisz

New member
to teraz mam inne pytanie, czy jest możliwość robienia screen capture (w formie statycznych png albo jpg), jakimkolwiek widgetem w F serii?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
jak już sciągniesz sobie to co nagrałeś na PC to sreen nie jest żadnym problemem. Na sammygo chyba nie ma takiej aplikacji czyli raczej rozwiąznia pośrednie
 

zapisz

New member
jak ściągam na pc to potem oglądam dalej na TV, ale nie puszczam tego z TV tylko z odtwarzacza multimedialnego, stąd jest problem ze screenem. PCt w domu służy tylko zdjęciu blokady...tylko wtedy jest włączony.
 

zapisz

New member
Zrobiłem tak jak było napisane tj. odpaliłem skype przed całą operacją (nie logowałem się, tylko odpaliłem, nie włączałem żadnego autostarta skype). Teraz mam kłopoty z telnetem. Jednego dnia włączam samyGOPVRDecoder i wszystko działa, następnego dnia włączam samyGOPVRDecoder i telnet już nie łączy. Muszę całą procedurę wgrywania robić od nowa, by zadziałało. Czy problemem jest nie zalogowanie się na początku do działającego skype i nie włączania autostartu? Jeśli tak to jak to teraz naprawić skoro skype już mi nie działa?
 

zapisz

New member
Ustawiłem Virtual USB przekierowany do NAS Synology po sambie. Czy mogę teraz nagrywać do niego PVR i czy wtedy TV sformatuje mi virtualny USB (czyli katalog na synology) do swojego systemu plików?
 
Ostatnia edycja:

spiderkop

New member
witam posiadam samsunga 55f8000 ver 1115 próbowałem rootować ale nic z tego może coś źle zrobiłem ;). Zainstalowałem samygo instalacja przebiegła poprawnie i pokazały się 2 x ok utworzył wirtualny dysk ale poza tym nie mogę wejść przez ftp telewizora!!! połączenie nie powiodło się taki wyskakuje komunikat. Jakieś pomysły??? co mogło puść nie tak?? pozdrawiam i dzieki za odpwiedzi
 
Do góry