Rankingi projektotów

Deimos

Banned
No moim ideałem to jest Sim2 C3X 1080... a potem długo, długo nic....
Ale niestety w lotto znowu nie te numery wylosowali...
Cena tego Sima w USA to ok.76000pln, w Europie ok.100tys.pln niestety:(
Ale pozostaje cieszyć się tym co się ma:)
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Witaj, no ja nie widziałem w akcji Epsona TW2000, ale jeden z naszych moderatorów miał okazje oglądać obraz z JVC RS2 (HD100),a po pewnym czasie z Epsona i napisał mi dosłownie tak: JVC bije tego Epsona na głowe. To chyba odzwierciedla różnice i rozwiewa wszelkie wątpliwości...
DLA-RS2_aeon_aeon_large.jpg



HC1080UB_aeon_aeon_large.jpg


Subtelne, ale bardzo istotne różnice widać nawet gołym okiem na zdjęciach powyżej (z serwisu projektorreviews).
Zdjęcie górne z JVC RS2, dolne z Epsona 1080UB (TW2000)
Oczywiście to tylko zdjęcia, w rzeczywistości pewnie jeszcze wyraźniej te róznice się odczuje...
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Na pewno RS2 jest lepszy od TW2000. Ale czy już wygrywa np. z takim Sim2 D80 Evo?
Załączone zdjęcia nie są dobrym przykładem, bo na fotce z JVC oczy bohaterki są mało widoczne. Poza tym - jak już kiedyś pisałem, w tym obrazie jest za dużo zielonego.
 

Bambolo82

Banned
Hmmm, czy to aby na pewno ta sama klatka filmu? Moim zdaniem różnica jest trochę zbyt drastycznie widoczna, jakby autor silił się na uwypuklenie subtelnych różnic pomiędzy JVC a Epsonem.

Myślę że jest na odwrót niż napisałeś Deimos: w "realu" różnicę są ledwo ledwo ledwo widoczne pomiędzy tymi modelami.

Choć na logikę któryś z tej dwójki jest pewno lepszy o ... jakiś lekki szczególik kompletnie niedostrzegalny gdy akcja biegnie 24 klatki na sekundę.

PS. Phiii...toż to ewidentnie 2 różne klatki filmu. Popatrzcie na detale i cienie na kostiumie na ramionach tej ładnej Pani. A zatem chyba nie jest to rzetelne porównanie.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Hmmm, czy to aby na pewno ta sama klatka filmu? Moim zdaniem różnica jest trochę zbyt drastycznie widoczna, jakby autor silił się na uwypuklenie subtelnych różnic pomiędzy JVC a Epsonem.

Myślę że jest na odwrót niż napisałeś Deimos: w "realu" różnicę są ledwo ledwo ledwo widoczne pomiędzy tymi modelami.

Choć na logikę któryś z tej dwójki jest pewno lepszy o ... jakiś lekki szczególik kompletnie niedostrzegalny gdy akcja biegnie 24 klatki na sekundę.
Nie. Różnice między LCoS a LCD są widoczne gołym okiem. JVC ma bardziej kinowy miękki obraz (niektórych to wkurza) i bardziej naturalne kolory. Oczywiście foty tego nie oddają i są właściwie bez sensu.

Meloman: ja bym brał JVC niż jednochipowe DLP , nawet jeśli zrobił go Sim.
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
To przytaczam jeszcze raz opinie jednego z naszych moderatorów (sprzedawca AV), który miał okazje widzieć obraz z w/w projektorów JVC i Epsona:
JVC bije tego Epsona na głowe.
A co do samych zdjęć, to oczywiście nie mogą one być wyrocznią, ale same rysy twarzy na zdjęciu górnym są wyraźnie ostrzejsze i bardziej czytelne, to nawet Jurant ze Spychowa zauważy.
I tu nawet nie ma znaczenia, czy jest to ta sama klatka, wyraźnie widać, że ten papierowy kontrast Epsona (50000:1) nijak się ma do kontrastu i wyrazistości twarzy w JVC.
Dzisiaj mój JVC dotarł wreszcie do Redakcji magazynu "Kino domowe" i tam będzie skalibrowany oraz poddany szczegółowym testom. Jak juz będe znał szczegóły, to coś skrobne w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
http://www.projectorcentral.com/Mitsubishi-HC5500.htm

Już jest trochę więcej szczegółów o Mitsubishi HC5500.
To następca HC4900, ma wg danych fabrycznych
prawie 2x lepszy kontrast, ciut lepszą jasność i obsługę 1080p/24Hz.
Mam nadzieję, że jesienią gdy większość producentów wypuszcza nowe
modele ceny wyraźnie spadną na projektory Full HD.

Ja bym raczej powiedział, że to następca HC5000.
 

Bambolo82

Banned
Ceny spadną. Dobrze nie tyle przewidywałem, co po prostu wiedziałem że wypuszczą nowy model i ceny polecą. Już niedługo projektory Full HD za ok. 4000 zł w Polsce.

:cool:
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Na projectorcentral pisali, że to ma być sprzęt zbliżony do HC6000
w cenie HC4900.
Jeśli będzie u nas w cenie HC4900 i do tego parametry HC6000 to trudno mi sobie wyobrazić lepszy wybór w tym przedziale cenowym.
 
Do góry