Rankingi projektotów

ludwickik

Member
O... dyskusja się ożywiła:D

Ja się nie próbuję nawet kłocić bo nie mam o co. Ale zwracam Melomanowi uwagę aby tak ignorancko się nie wypowiadał bo nie odnosi się nawet do mojego posta, tylko do nie wiem czego.

Geezer napisał:
jego przesłona klekocze i daje efekt pompowania bieli (to samo w Sanyo) więc musi być OFF.
W

W sanyo klekocze przesłona w trybie fast - potwierdzam. Ale jest jeszcze bezgłośny tryb standardowy - którego używam - gdzie od pełnego zamknięcia do pełnego otworzenia jest około 2 sekund. Jest to pewnie wolniej niż w Panasonicu czy Mitsu, ale efektu pompowanie doświadczam sporadycznie.
 

ludwickik

Member
Bambolo82 napisał:
Święte słowa, święte słowa....prawda powoli przebija się na tym forum.

Gadka Geezera o jasności projektora do kina domowego to jakaś porażka. Klekocząca przesłona w TW2000....przesłona real-time w Mitsubishi...o co mu chodzi???

Prawisz "urban legends" Geezer!

Widac że nie miałeś do czynienia z projektorami które są ciche. Klekocząca przesłona to dla ludzi Audio-wrażliwych poważny dyskomfort. Ja mało co nie oddałem z2000 z powrotem do serwisu po pierwszym włączeniu. Dopiero później odkryłem tryb cichej pracy przełony. A Epson podobno ma głośną przesłonę więc wiem jaki to feler. I niektórzy (ale nie wszyscy!!!) mogą z tego względu woleć inne modele niż np. TW2000, który ma jeszcze dość słyszalne chłodzenie - szczególnie jak mają projektor niealeko głowy i wysokiej klasy sprzęt audio, gdzie przy cichej głośności wszelkie efekty i muzyka są dobrze słyszalne z dobrą dynamiką.

A przesłona real time - chodzi o to że pracuje szybko, bardzo szybko, reagując na każdą zmianę jasności sceny w real time, a nie z kilku sekundowym opóźnieniem jak w projektorach poprzednich generacji. A to jeszcze robi tak że nie słychać pracy szybkiej mechaniki. To nie jest łatwe.

A co o jasności się nie wypowiadam bo nie widziałem wszystkich projektorów. Ale Sanyo i Panas świecą bardzo podobnie w trybie kinowym jeżeli chodzi o jasność chociaż wg specyfikacje panas ma 1500 lum a Sanyo 1200 lum. Wiem bo się bawiłem side by side.:D

Mam nadzieje że pomogłem w zrozumieniu poruszonych kwestii.
 

dread

New member
Bez reklam
Nie wiem jak glosna jest przeslona w Sanyo, w TW2000 nawet przy samych dialogach nie slysze jej pracy (projektor na suficie, 0.5m za siedzeniami).

Co do glosnosci projektora to nie ma sie co oszukiwac, w trybie High TW2000 jest wyraznie slyszalny, ale tutaj mile zaskoczenie bylo dla mnie - w trakcie seansu szum ginie w tlumie i projektor slysze tylko podczas samych dialogow bez tla dzwiekowego, a musze dodac, ze naleze raczej do tych wrazliwych na tego typu sprawy.

Dodam jeszcze, ze glosnosc w amplitunerze srednio glosna - tutaj wychodze z zalozenia, ze nie po to sie inwestuje w dobrej jakosci sprzet audio aby ogladac filmy po cichu - to jak kupic sobie porsche i pomykac nim na autostradzie 80km/h ;)
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Od strony głośności polecam projektory LCD Mitsubishi - przesłona w każdym trybie nie wydaje absolutnie żadnych dźwięków. Chłodzenie w trybie LOW jest słyszalne tylko jeśli przyłożymy ucho do projektora, a w trybie NORMAL działa na granicy słyszalności. Jestem na tym punkcie bardzo wyczulony.
 

maniek750

New member
Mam jeszcze takie pytanie :) warto kupic Epsona TW2000 fabrycznie nowego ALE BEZ GWARANCJI za 6500zł ??? Czy to jest gra warta świeczki za te pieniądze nie majac gwarancji ???

P.S
A orientuje sie ktos czy Epson akceptuje gwarancje jak zakupie projektor we włoszech ???
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
http://www.projectorcentral.com/infocomm_2008.htm

Mitsubishi zapowiada nowy model HC-5500.
Dużo bardziej zaciekawiła mnie wiadomość od Sanyo.
Wszystkie obecna projektory LCD mają 3 panele,
Sanyo ma wypuścić model z 4 panelami.
Ma to zapewnić o wiele lepsze kolory.
Pewnie nas czeka kolejna mała rewolucja ;)
Pewnie wszystkie obecne wspaniałe projektory będą zdetronizowane.
 

dread

New member
Bez reklam
maniek750 napisał:
Mam jeszcze takie pytanie :) warto kupic Epsona TW2000 fabrycznie nowego ALE BEZ GWARANCJI za 6500zł ??? Czy to jest gra warta świeczki za te pieniądze nie majac gwarancji ???

Bardzo zly pomysl. Osobiscie niczego w dzisiejszych czasach bym nie kupil ponizej dwoch lat gwarancji, tym bardziej projektora.
 

maniek750

New member
To jak mowisz zeby nie pakowac sie w taki interes za taka cene? jutro mam dac gosciowi odpowiedz wiec chcialbym zeby ktos moze cos doradzil ;) Czy moze dozucic troche i kupic chociazby panasa PT-AE2000 ??? Sam juz nie wiem co robic :roll:

P.S
Mam mozliwosc kupienia takze TW2000 nowego we Włoszech tylko nie wiem jak z gwarancja u nas czy akceptuja!
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Zrobisz jak uwazasz, bez gwarancji to ja nie wiem czy nawet polowe ceny bym dal za niego... no chyba, ze moglbym sprawdzic przed zakupem zbieznosc paneli, czy nie ma dust blobow, itd, itp.
Poza tym co to znaczy nowy, bez gwarancji ? Komus z tira wypadl ? :???:

Czy moze dozucic troche i kupic chociazby panasa PT-AE2000

Zastanowilbym sie tez nad Sanyo Z2000, ktory w Niemczech jest do dostania za nieco ponad 5000zl z 3 letnia gwarancja. U nas nie ma najlepszej opinii, a z kolei w USA i Niemczech dosc czesto jest stawiany na rowni z AE2000 pod wzgledem jakosci obrazu. Jesli ktos liczy kazda zlotowke to chyba jest to w tej chwili najlepszy projektor 1080p pod wzgledem jakosci do ceny.
 

Marl

New member
Aktualnie na Sanyo jest ciekawa oferta, za niecałe 7 tys. zł. można go dostać razem z PS3, w Niemczech taki zestaw kosztuje trochę ponad 6 tys.
 

Marl

New member
A wogóle to jakiś czas temu pojawił się nowy Epson EMP-TW980 w cenie ok. 1600 Euro. Wie ktoś "co to za jeden" ?
 

tomek67

New member
Marl napisał:
A wogóle to jakiś czas temu pojawił się nowy Epson EMP-TW980 w cenie ok. 1600 Euro. Wie ktoś "co to za jeden" ?
Tak po specyfikacji wygląda na ekonomiczną wersję TW1000.
Z tańszych projektorów Full HD niedługo powinien być Mitsubishi HC5500.
Zapowiadana sugerowana cena w USA jest niższa jak HC4900.
 

maniek750

New member
dread napisał:
Zrobisz jak uwazasz, bez gwarancji to ja nie wiem czy nawet polowe ceny bym dal za niego... no chyba, ze moglbym sprawdzic przed zakupem zbieznosc paneli, czy nie ma dust blobow, itd, itp.
Poza tym co to znaczy nowy, bez gwarancji ? Komus z tira wypadl ? :???:



Zastanowilbym sie tez nad Sanyo Z2000, ktory w Niemczech jest do dostania za nieco ponad 5000zl z 3 letnia gwarancja. U nas nie ma najlepszej opinii, a z kolei w USA i Niemczech dosc czesto jest stawiany na rowni z AE2000 pod wzgledem jakosci obrazu. Jesli ktos liczy kazda zlotowke to chyba jest to w tej chwili najlepszy projektor 1080p pod wzgledem jakosci do ceny.
Nie wiem czy komus nie spadl z tira ;) gosc mowi ze moge sobie go sprawdzic w jaki tylko sposob chce :D W dodatku pudlo ponoc jest fabrycznie zabezpieczone (nie otwierany).
To moze bys powiedzial jak sprawdzic czy nie ma dust blobow ???
A co do Sanyo to powiem szczerze ze sam nie wiem :roll: jakies mieszane odczucia mam :cool: bardziej bym sie sklanial ku AE2000.
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
maniek750 napisał:
To moze bys powiedzial jak sprawdzic czy nie ma dust blobow ???
A co do Sanyo to powiem szczerze ze sam nie wiem :roll: jakies mieszane odczucia mam :cool: bardziej bym sie sklanial ku AE2000.
Mam jednego w Epsonie więc wiem jak go pokazać ;)
Najpierw wyłącz w menu przesłonę.
Na czarnym tle wtedy go ciut widać,
pokręć też pokrętłem ostrości.
Zdaje się, że w którymś skrajnym położeniu jest lepiej widoczny.
Tak normalnie to jest on całkowicie niewidoczny,
przestałem się nim już przejmować.
 

tomania

New member
Maniek750>>

Witam
Tak się składa , że wczoraj dzwoniłem do Epsona w W-wie w sprawie gwarancji do TW2000 mojego kolegi ( też kupil bez pisemnej gw. tyle, że w Polsce).
Miła pani, po konsultacjach odpowiedziala, że za gw. wystarczy dowód zakupu.
To tel. do nich :
(0) 22 560 82 55

Epsona należy jednak sprawdzić pzed zakupem na dobrym ekranie.

Pozdrawiam

 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Deimos napisał:
No przecież, że Epson Polska honoruje gwarancje europejskie, to już pisałem, to po co to powielać?
Nie ma takiego podmiotu jak Epson Polska. Oczywiście jeśli się mylę podaj proszę NIP, regon lub chociaż adres.
Jest tylko biuro Epson Deutschland Gmbh przy ulicy Bokserskiej i tyle. Serwis prowadzą firmy zewnętrzne, a jakie? Jest to na pewno napisane na karcie gwarancyjnej. W sprawie gwarancji zawsze dzwońce do takich firm, a nie na infolinię, gdzie wiedzą ile zjedzą.

W razie problemów to nie pani z infolinii tylko ludzie z autoryzowanego serwisu decydują co i jak.
 
Ostatnia edycja:

tomania

New member
Witam ponownie.
Telefon który podałem wyżej to własnie regionalny serwis Epsona prowadzony przez firmę Techmex S.A. W-wa ul. Przasnyska 6b. Pozdrawiam
 

Deimos

Banned
Tidus1024 napisał:
Nie ma takiego podmiotu jak Epson Polska. Oczywiście jeśli się mylę podaj proszę NIP, regon lub chociaż adres.
Jest tylko biuro Epson Deutschland Gmbh przy ulicy Bokserskiej i tyle. Serwis prowadzą firmy zewnętrzne, a jakie? Jest to na pewno napisane na karcie gwarancyjnej. W sprawie gwarancji zawsze dzwońce do takich firm, a nie na infolinię, gdzie wiedzą ile zjedzą.

W razie problemów to nie pani z infolinii tylko ludzie z autoryzowanego serwisu decydują co i jak.

http://www.epson.pl/content/PL/pl_PL/home/country_home.iloc.shtm
ciekawe, bo tu piszą: witamy na stronie firmy Epson Polska...
Ale co ja tu się podniecam Epsonem, jak mój JVC-DLA RS2 już w Warszawie, a od poniedziałku będzie skalibrowany i testowany w redakcji magazynu "Kino domowe":grin:
 
Do góry