Rankingi projektotów

Deimos

Banned
Ten z Warszawy to wystawia na allegro, ale też ściąga z USA.
Co do cen w USA to bardzo różnie, są podejrzanie niskie poniżej 5000$ nawet i właśnie ten z allegro podał mi pare linków na fora, gdzie ludzie myśleli, że tak tanio kupią:
http://www.resellerratings.com/forum/showthread.php?threadid=113697
http://www.nextag.com/Wild+Digital~2728817zzzreviewsz1zmainz17-htm
Można się zdrowo naciąć, bo i tam oszustów nie brakuje...
Póki co targuje się z tym z Warszawy i chce sobie zamówić u niego - daje jakąś gwarancje na rok...
U nas chce zamówić ekran Adeo Tensio Professional z napinaniem, ale diabli wiedzą na jaką powierzchnie się zdecydować (pomieszczenie zaciemnione z dość ciemnymi ścianami), czy vision grey, czy vision vhite?
Zadałem temat fachowcom ze sklepów to pytanie i dwie odpowiedzi na grey, jedna na white... ale jeszcze nie wszyscy odpowiedzieli - zobacze co z tego rankingu wyjdzie...
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
Deimos napisał:
diabli wiedzą na jaką powierzchnie się zdecydować (pomieszczenie zaciemnione z dość ciemnymi ścianami), czy vision grey, czy vision vhite?
Zadałem temat fachowcom ze sklepów to pytanie i dwie odpowiedzi na grey, jedna na white... ale jeszcze nie wszyscy odpowiedzieli - zobacze co z tego rankingu wyjdzie...
Mam Projectę HC (szara powierzchnia).
Na początku używałem jej z DVD Samsunga,
mimo,
że kalibrowałem projektor to zawsze w jasnych scenach obraz był taki sobie.
Nie udało mi się ustalić przyczyny.
W tej chwili mam Blue Raya Sharpa i obraz jest super także w jasnych scenach.
Porównywałem z ekranem w pracy Matt White,
mi bardziej pasował ten ekran szary,
ale to chyba jednak kwestia gustu.
Na szarym ekranie czarny jest bardziej czarny.
No i jak w pomieszczeniu jest ciut światła to na Matt White
obraz jest wtedy wyrażnie gorszy jak na szarym.
Do białego ekranu trzeba mieć naprawdę bardzo dobre zaciemnienie i minimum odbić od ścian.
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
No ja mam całkowicie zaciemnione pomieszczenie i tylko w takim widze sens oglądania, chyba postawie na vision white, do tej pory też miałem białą projecte... Chociaż spieszyć się nie musze, bo i tak na JVC (jak się dogadam) trzeba czekać ok trzy tygodnie. Dzięki za sugestie. Pozdrawiam
 

maniek750

New member
Sorrki za maly off ale mam pytanko czy na dzien dzisiejszy oplaca sie kupic PANASONIC PT-AE2000E za cene 6000zł projektor jest nowy i posiada gwarancje ;) Bo sam juz nie wiem czy sie skusic na niego czy lepiej dolozyc i kupic Epsona TW2000 :roll:
 

paprykarz18

New member
maniek750 napisał:
Sorrki za maly off ale mam pytanko czy na dzien dzisiejszy oplaca sie kupic PANASONIC PT-AE2000E za cene 6000zł projektor jest nowy i posiada gwarancje ;) Bo sam juz nie wiem czy sie skusic na niego czy lepiej dolozyc i kupic Epsona TW2000 :roll:

cena wyśmienita
ja bym grał bez wahania!
 

Geezer

New member
Weź 2 szt. Drugą dla mnie ! :)

AE2000 świeci jaśniej niż TW2000 (najlepszy tryb pracy) - potwierdzone na 3-4 forach i w kilku testach
Przesłona u Panasa działa w "real time" i bezgłośnie. W Epsonie klekocze...
Wiatraki w Panasie są cichsze niż w Epsonie (tryb normal)
Kolory lepiej odwzorowuje Panas.
Epson wcale nie jest ostrzejszy bo ten model ma problemy ze zbieżnością pixeli (kolorowe otoczki wokół każdego białego)
 

ludwickik

Member
Geezer napisał:
AE2000 świeci jaśniej niż TW2000 (najlepszy tryb pracy) - potwierdzone na 3-4 forach i w kilku testach

Interesujące. Jeżeli to jest w miarę prawdziwe to i Sanyo Z2000 świeci porównywalnie jasno. Sanyo w swoim najaśniejszym trybie (Brilliant cinema - świetny tryb do kina, jedyny jakiego używam) świeci tak samo jak Panasonic w trybach cinema - sam porównywałem.

Poza tym popieram przedmówce. Za 6000 warto kupić ten projektor. Za więcej już bym się zastanawiał ze względu na tanie Sanyo.
 

maniek750

New member
No i po sprawie! W czasie jak sie z gostkiem umawialem co do szczegolow transakcji bylo wszystko ok ale jak na drugi dzien juz wsiadalem w auto i do niego dzwonie i mowie ze juz wsiadam w auto i wyjezdzam to on mi powiedzial ze "...przykro mi ale wczoraj po panskiej rozmowie sprzedalem ostanie 2 szt." Myslalem ze goscia pogryze przez telefon :twisted: Takze nici z nowego projektora (jak narazie) zostaje mi dalej szukac czekac :(
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Geezer napisał:
AE2000 świeci jaśniej niż TW2000 (najlepszy tryb pracy) - potwierdzone na 3-4 forach i w kilku testach
Przesłona u Panasa działa w "real time" i bezgłośnie. W Epsonie klekocze...
Wiatraki w Panasie są cichsze niż w Epsonie (tryb normal)
Kolory lepiej odwzorowuje Panas.
Epson wcale nie jest ostrzejszy bo ten model ma problemy ze zbieżnością pixeli (kolorowe otoczki wokół każdego białego)

Zawsze można próbować być oryginalnym i na przekór opinii innych wyrazać własne poglądy. Problem w tym, żeby byłyby one prawdziwe.
Rozmawiałem z kilkoma osobami, które miały bezpośrednią styczność z TW2000 oraz AE2000 (ja do tych osób się niestety nie zaliczam) i WSZYSTKIE wskazywały na wyższość Epsona.
Na pytanie czy różnica w jakosci obrazu jest warta dopłaty ZDECYDOWANA większość odpowiadała twierdzącą.
Problem ze zbieżnością paneli to kolejna Urban legends, która zresztą była wyjaśniana już na tym forum.
Gdybyś widział jak świeci TW2000 nie pisałbyś bzdur.
Poza tym polecam lekturę zachodnich serwisów, jak Projectorreviews czy Cine4home.
 

ludwickik

Member
Meloman69 napisał:
Zawsze można próbować być oryginalnym i na przekór opinii innych wyrazać własne poglądy. Problem w tym, żeby byłyby one prawdziwe.

No to żes napisał. Czyli wg. Ciebie nie można mieć własnych poglądów? Hmm gdzieś to było już przerabiane. Jedyna szłuszna prawda...
No i jak ktoś ma pogląd na sprawę że woli A od B to nie jest on prawdziwy - na pewno kłamie. A po co kolega miałby kłamać.

Więc nie denerwuj się Meloman tak bardzo jak ktoś jakkolwiek podważa/narusza świętość TW2000, bo śmiesznie później się Ciebie czyta.

Ja również rozmawałem i czytałem opinie wielu osób które widziały obie maszynki. 65% wolało Epsona, ale 35% wolało Panasonica. Nawet na youtube jest filmik gdzie goście porównują te 2 modele. Na 4 gości 1 wolał Panasonica. Porównanie było side by side. Sorry. Nie ma jedynego prawdziwego poglądu tak jak sugerujesz. Jeden woli rybkę, drugi pipkę.

Pozdrawiam.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Ja nie dyskutuję o gustach. Przyjmuję do wiadomości, że może komuś podobać się Sanyo.
Nie pisz proszę jednak głupot o porównywalnej jasności obu urządzeń czy o problemach ze zbieżnością paneli - bo nie jest to prawda.
Są lepsze projektory od TW2000, ale nie jest nim Sanyo.
Cała gama modeli Sim2 świeci lepiej począwszy od Sim2 D80 Evo...
 

ludwickik

Member
Meloman69 napisał:
Ja nie dyskutuję o gustach. Przyjmuję do wiadomości, że może komuś podobać się Sanyo.
Nie pisz proszę jednak głupot o porównywalnej jasności obu urządzeń czy o problemach ze zbieżnością paneli - bo nie jest to prawda.
Są lepsze projektory od TW2000, ale nie jest nim Sanyo.
Cała gama modeli Sim2 świeci lepiej począwszy od Sim2 D80 Evo...

Przeczytałeś co napisałem? Bo chyba odnosisz się do kogoś z innego forum...:eek:k:Zwracaj proszę uwagę na treśc postów w wątku.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Panowie, nie ma o co się żreć. Dobrze przecież wiemy, że projektor to tylko połowa sukcesu. Ktoś z dobrą, dostosowaną jaskinią nawet ze średnim projektorem zje kogoś z super projektorem w białej sali.
 

Geezer

New member
Meloman69 napisał:
Poza tym polecam lekturę zachodnich serwisów, jak Projectorreviews czy Cine4home.
Te i inne fora czy portale (hifi-forum.de, avs, beisammen.de, projectorcenral...) czytam od 2 lat (znam oba języki) i wszyscy trąbią że Epson wypada SOFT a to bierze się z problemów ze zbieżnością.
A co do lumenów - niestety filtry wewn. pochłaniają sporo światła.

W załączeniu porównanie jasności obu maszyn wg. Cine4Home.de (bez tuningu).
Po kalibracji (glassfilter i colorfacs C4H lub ustawienia kolegi George Lucas - tryb Normal w Panasie z "rozszerzonym HDMI") Panas świeci JESZCZE jaśniej i poprawia się kontrast (do ok. 20-22.000:1).
Najnowsze odkrycie z trybem Normal AE2000 porównuje się do tuningu Sanyo Z2000 w trybie Brilliant Cinema, które też świeci mocniej od Epsona
Oczywiście wszystko przy zachowaniu normy D65 (poprawne kolory).
Tryb dzienny Epsona do niczego sie nie nadaje (chyba, że z filtrem)

Epson bryluje tylko natywnym kontrastem ale już jego przesłona klekocze i daje efekt pompowania bieli (to samo w Sanyo) więc musi być OFF.
W Panasie (jak i w Mitsu HC6000) IRIS działa real-time i b. cicho więc można stale tego używać i cieszyć się kontrastem dużo wyższym niż 3500:1
 

Attachments

  • 1_Epson_TW2000.jpg
    1_Epson_TW2000.jpg
    114,8 KB · Wyś: 82
  • 1_Panasonic_AE2000.jpg
    1_Panasonic_AE2000.jpg
    113,9 KB · Wyś: 127
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
Jeśli chodzi o jasność to myślę, że dalszy postęp nie ma już znaczenia.
Mam Epsona TW680, szary ekran. Oglądam przy przekątnej obrazu około 90 cali.
Obraz jest naprawdę jasny. W jasnych scenach niemalże męczący.
I to w trybie ECO.
Chyba, że ktoś ma jeszcze większy ekran,
albo upiera się, żeby oglądać w jasnym pomieszczeniu.
 

Bambolo82

Banned
Tidus1024 napisał:
Panowie, nie ma o co się żreć. Dobrze przecież wiemy, że projektor to tylko połowa sukcesu. Ktoś z dobrą, dostosowaną jaskinią nawet ze średnim projektorem zje kogoś z super projektorem w białej sali.

Święte słowa, święte słowa....prawda powoli przebija się na tym forum.

Gadka Geezera o jasności projektora do kina domowego to jakaś porażka. Klekocząca przesłona w TW2000....przesłona real-time w Mitsubishi...o co mu chodzi???

Prawisz "urban legends" Geezer!
 

dread

New member
Bez reklam
Z ta klekoczaca przeslona to akurat prawda (efektu pompowania bieli u siebie nie zauwazylem), moze to byc jakis argument przeciwko kupowaniu TW2000... pod warunkiem, ze sie oglada filmy z wylaczonym dzwiekiem :D

Co do jasnosci, beda pewnie dalej rozmowy czy Epson jasniejszy o 30 lumenow od Panasa czy na odwrot... HC4900 w trybie filmowym zjada oba te projektory na sniadanie pod tym wzgledem - i co z tego ?
Nie ma co sobie zawracac glowy duperelami, przeciez i tak o wszystkim decyduje ogolna jakosc obrazu, a ta jest skladowa wielu czynnikow.
 

ludwickik

Member
O... dyskusja się ożywiła:D

Ja się nie próbuję nawet kłocić bo nie mam o co. Ale zwracam Melomanowi uwagę aby tak ignorancko się nie wypowiadał bo nie odnosi się nawet do mojego posta, tylko do nie wiem czego.

Geezer napisał:
jego przesłona klekocze i daje efekt pompowania bieli (to samo w Sanyo) więc musi być OFF.
W

W sanyo klekocze przesłona w trybie fast - potwierdzam. Ale jest jeszcze bezgłośny tryb standardowy - którego używam - gdzie od pełnego zamknięcia do pełnego otworzenia jest około 2 sekund. Jest to pewnie wolniej niż w Panasonicu czy Mitsu, ale efektu pompowanie doświadczam sporadycznie.
 
Do góry